Убийство на плода ли е аборта ?

  • 9 614
  • 203
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3
 #2gunfire Разбира се,че въпросът не е зададен коректно PraynigСамо спонтанния аборт не може да се третира като убийство ooooh!По пътя на логиката дали жената ще пожелае доброволно да прекъсне бременноста или лекарят ще я препоръча,манипулацията е една и съща.Защо тогава едното да е убиство а другото не Thinking
  
   #2gunfireПредставете си такава анкета:УБИЕЦ ЛИ Е ПАЛАЧА Thinking Mr. Green

# 76
Zanda Ksurik-кое му е смешното и нахалното.Смешно и нахално е когато се забременее с цел да се обвърже някой мъж.Гнусно убииство е когато се направи аборт,за да се нарани някой,който не иска да се обвърже.Смешно и нахално ли е когато мъж е сериозен,да иска да знае примерно как ще постъпи жената с евентуалното им бъдещо дете?...Тук някой беше споменал че за"танца" са нужни двама-защо според теб само жените трябва да имат отношение по темата???по реакцията ти,си направих много изводи,не ме предизвиквай да ги пиша...

Vaike - едното няма общо с другото,но ако бившата ти не е кучка.Предполагам си чувала за майчина ревност.....всеки път когато се видим с детето,след това малката си има проблеми...

# 77
  • Мнения: 2 978
Говори с детето, не пиши тук дали бившата ти прави убийство по желание или не. Това е все тая- за теб!

Купи книги, четете ги заедно или просто и ги остави да чете сама- да се учи. Не и го натрапвай като мнение, нека сама стигне до това.
Няма нищо по- лошо родител денонощно да натяква забранения плод.
Явно сега ти си и майка, и баща. Това, че ти не се разбираш с жена ти, не значи, че тя вече не е майка на вашето дете.

Говори, давай примери за изоставени деца, за това как се гледат и колко грижи ще и коства, особено ако мъжът до нея не я разбира и подкрепя. още повече ако това дете не е желано и от двамата.
Не говори за убийство. Детето няма да го разбере, какъвто и довод и терминология да извадиш!

Успех!

# 78
  • Мнения: 836
При наличие на бременност, независимо на кой етап от нея, всякакви действия за прекратяването й са убийство-да!

# 79
  • Мнения: 298
Имало го е преди векове,има го и сега-понякога нямаме избор.Дано да не ми се налага,но поткрепям правото на избор.

# 80
ВИНИ-благодаря..Ако на едно младо девойче и се каже:"Внимавай,защото може да се наложи да убиеш"-ще е най-силния аргумент за използването на предпазни средства и малко по-отговорен избор на партньори...Ако мнозинството тръгне да ги убеждава,че е просто вид противозачатачно..."не пиши тук дали бившата ти прави убийство по желание или не"-не съм тръгнал да описвам нея,а неправилния пример.Дъщеря ми ме е питала какво ми е мнението по въпроса.първо ме попита-"Убийство ли е кагато колим животни"-отговор да,но се налага.После ме попита "убийство ли е аборта"(деликатна тема)-не мога да и кажа,че не е-обясних и че всяко отнемане на живот е вид убийство,понякога оправдано друг път не.Но когато ме попита-"а мама убиец ли е щом онзи ден отново направи аборт"-си втрещих-казах и че не знам.Никога не съм слагал етикет на някой,надявам се и да не ми се наложи.Подкрепям правото на избор, но не винаги одобрявам причините от които се е стигнало до нуждата да се прави избор....

# 81
  • Мнения: 2 978
Похвално е, че се интересуваш и че сте навлезли толкова на вътре в темата. Аз лично не знам дали бих имала смелостта да стигна чак до там да коментираме - убийство или не Thinking

Понякога хората вършат глупости, кофти е когато трябва да обясняваме на децата кое е лошо и кое не, без да засегнем някой.

# 82
  • София
  • Мнения: 1 077
Освен това мъже да ми говорят за аборт е просто смешно и нахално. Изчезвай от тук.

Е, недей така грубо, де, всеки има право да пише и да пита. На който не му харесва - не отговаря или казва, защо това не му допада. Но чак така да го гониш  Hug

Права си Wink
Няма да го гоня, нека си пита. Малко нанагоре ми дойдоха ония двама попове дето отлъчиха генеколожката и изобщо бая мъже напоследък си хортуват на тема аборт. Е, аз имам, мои са си, аз си знам защо, как, какво ми е коствало. А такива като въпросния, дето уж само си пита и се интересува го прави според мен за спорта. На него няма да му се случи.
Що за анкета изобщо е това? За какво ти е, Leif, нещо личен проблем ли имаш? Ако имаш нещо конкретно - питай за него. Не предизвиквай жените, не знаеш какво им е.
Казваш били обвързвали чрез дете. Че кой днес се хваща на тази въдица? Мен мъж се е опитвал да обвърже като ме забремени. И какво - не успя, диво го намразих че ми съсипа здравето. А за мъжете е още по лесно, грабва си багажчето - и да го няма.
Ако имаш конкретно питане, ще ти кажа с удоволствие на лични, ще споделя опита си и дори може би мога да ти дам отговор на твоя проблем, но подобно ровичкане с такава тема е повече, отколкото много биха приели. Поне аз съм от тях.
А да, нямам нищо лично против теб   bouquet

# 83
Zanda Ksurik мерси ,че се отказа да ме гониш."Ония двама попове дето отлъчиха генеколожката",не съм ги чел,но ако форума е актуален,бих се включил,гаранция и на мен ще ме анатемосат.Опитах се да направя обикновенна анкета защото ме интересува мнението на по-широк кръг хора.Разбира се че имам причини,някои лични,други не чак толкова.Немога да изброя всички,щото ще стане за цяла книга.Е аз също имам доста богат опит и се оправям с проблемите си,но благодаря за предложението за помощ-ако имам нужда от съвет бих те потърсил.Не съм търсил ровичкане по темата а просто ДА ,НЕ,МОЖЕ БИ,затова и я пуснах като анкета а не като ТЕМА.Не го правя заради спорта,в момента пропускам много по-вълнуващи и полезни за мен неща.А на вас скоро ще ви предизвикам,ама по друг повод.....по специално БГ.МАМА -не е вярно че само жените се интересуват от децата и тяхното възпитание.Имаме много добре смазана организация за подпомагане както на деца в домовете, така и на семейства в безисходица........и невероятно,но повечето участници сме мъже

# 84
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Колко е голяма дъщеря ти, че да ти задава въпрос "Майка ми убиец ли, щом вчера направи пак аборт?" Любопитно ми е.

# 85
На 13 год. е. Но отдавна ми задава въпроси от подобен род

# 86
  • Мнения: 6 167
аз не съм съгласна на едно 13 г. дете да му се набиват в главата думи, като убийца, отнемане на живот и тн.  Stop
ако една двойка взиме решение за аборт, то тя го прави  съзнателно, преценявайки ситуацията.

аз ако съм на мястото на родителя, ще запозная детето не с морални въпроси ( убийца ли е, един фетус има ли душа), а с биологични такива - забременяване, емрбионално развитие,  раждане.  друго, за което бих говорила  е раждане на увредени деца, изоставяне, раждане в млада възраст. последствия. контрацепция.  без постулати, без 'трябва', без набиване на канчето.
освен това, говорейки за аборт винаги бих говорила за двойката, не за майката, не за жената, а за двамата.
травмиращо е за едно момиче на 13 да носи товара на 'опастността' от това да 'сбърка' и да взима решение за аборт. товара да е отговорно за контрацепциите също.

детето само ще стигне до изводите и ще направи тънката разлика м/у това да си сложиш ревящото бебе в микровълновата и аборта.

# 87
  • Мнения: 4 555
Повечето бъркате въпроса за пректаряването на живота като убийство и това дали е морално, необходимо, чия е вината и дали така е по-добре или по-зле.
Тези теми са напълно различни и много често когато човек смята, че "жената не е виновна", тръгва да генерализира, че "абортът не е убийство", само и само да покаже по-ясно мнението си - че оневинява жената. А тези неща са напълно различни.

Както каза leif, когато убиваш муха, казваш "Убих муха". Това е наричане на нещата с истинските им имена и няма никаква връзка с факта дали човек се чувства виновен, че е убил мухата, дали тя всъщност му е пречила, дали е можел и да не я убива и т.н. Или понеже убийството на муха не натоварва съвестта, да каже "Аз мухата всъщност не я убих". Или веднага да се правят аналогии - щом съм убил, значи съм убиец - хоп, лепва се етикет.

В тази връзка, абортът е убийство, защото имаме прекъсване на живота. Това, че животът в биологичния смисъл започва с раждането не е вярно, защото по време на раждането, от майката се отделя жив организъм. Той е бил жив преди да се роди, не е станал жив в момента на раждането, нали така? Да се твърди обратното означава да смятате, че на детето сърцето му започва да бие в момента на раждането  Thinking
Живото раждане е специфична особеност на бозайниците. Ако вземем например кенгуруто и продължим с твърдението, че животът започва с окончателно напускане на утробата на майката, тогава излиза, че малките кенгурчета могат да ходят, преди да са станали живи организми!
Така че е напълно безмислено да се твърди, че абортът не е убийство.
Всички морални аспекти на този проблем са съвсем, съвсем, ама съвсем друга тема. И когато мнението ви е, че жената не е виновна, че има пълното право да реши какво да прави с тялото си, както и че в много случаи абортът е по-доброто решение, тогава го кажете в прав текст. Не замазвайте нещата с оправдания, че то всъщност не било убийство, защото детето не мърдало (до третия месец  ooooh!), че защо само жената ще се обвинява, а мъжът къде е блял и други подобни.

Колкото до конкретния случай, мисля, че първо е добре детето да бъде запознато добре с проблемите, които могат да възникнат при евентуален безразборен секс и второ, да бъде възпитано в отговорно отношение към тези неща.
Ако й се каже, че е ок да правиш секс и после аборт, после й се случи и накрая тя се травмира за цял живот от случилото се, това не е никак честно спрямо детето. Макар че е някакъв криворазбран и модерен морал.

# 88
Lennie -кога според теб,би трябвало да започне възпитанието на едно дете?На 18 ли?С въпросите за секса,зачатието и т.н. е отдавна запознато.В света в който живеем информащия колкото щеш.Кога трябва да му се говори за морал-преди или след дадена постъпка?
Карина -Благодаря.Simple Smile

# 89
  • Мнения: 6 167
Lennie -кога според теб,би трябвало да започне възпитанието на едно дете?На 18 ли?С въпросите за секса,зачатието и т.н. е отдавна запознато.В света в който живеем информащия колкото щеш.Кога трябва да му се говори за морал-преди или след дадена постъпка?
Карина -Благодаря.Simple Smile

о! ами тогава почвай с морала.  Laughing
сложна ти е задачата, наистина - дете, което на 13 знае, че майка му пак отива за аборт  със сигурност е твърде информирано.

Общи условия

Активация на акаунт