Спор за Хари Потър

  • 7 877
  • 135
  •   1
Отговори
# 120
  • UK
  • Мнения: 3 959
Абе аз питам, защо никой не се сети да направи един котел феликс фелицис - щеше да е против закона ли или какво. Simple Smile

# 121
  • Мнения: 2 013
Абе аз питам, защо никой не се сети да направи един котел феликс фелицис - щеше да е против закона ли или какво. Simple Smile

Може би затова, може би защото се прави много сложно и в продължение на месеци...

Хари така и не използва нито едно непростимо проклятие. 

# 122
  • DE
  • Мнения: 521
Ааааа, използва, използва...

# 123
  • Мнения: 2 013
Ааааа, използва, използва...

Верно, бе. Забравих. Империус. Но за Авада Кедавра нямам спомени. Нали не го използва?

# 124
  • Мнения: 4 555
Верно, бе. Забравих. Империус. Но за Авада Кедавра нямам спомени. Нали не го използва?
Авада Кедавра не, но имаше едно Круцио.

Иначе по-горе имах предвид филма. Много беше смотан.

А седмата книга е супер. Не само като завършек, но и като книга сама по себе си беше супер интересна и сполучлива.

# 125
  • Мнения: 2 013
Верно, бе. Забравих. Империус. Но за Авада Кедавра нямам спомени. Нали не го използва?
Авада Кедавра не, но имаше едно Круцио.

Иначе по-горе имах предвид филма. Много беше смотан.

А седмата книга е супер. Не само като завършек, но и като книга сама по себе си беше супер интересна и сполучлива.
Филмът е изключително слаб. Искрено съжалих, че отидох, а и децата заведох, преди да сме дочели 5-а част с тях.
Книгата наистина е супер. Ще я прочета отново с кеф като я преведат цялата в дир-а или през декември, когато излезе на български.
Имаше май и Круцио или Круциатис, права си. Но някак си не звучеше като трайно повреждащо, по начина, по който Белатрикс е съсипала сем. Лонгботъм.

# 126
  • UK
  • Мнения: 3 959
Е то не поврежда, само боли. Лонгботъм са били подлагани на това систематично в продължение на много време, за да се побъркат, иначе не уврежда.

# 127
  • Мнения: 1 100
Чак сега видях, че имало тема за Хари Потър. Аз я прочетох за 5 дена книгата на английски. В една книжарница във Варна отидох към 12 часа в първия ден, в който излезе и успях да взема ПОСЛЕДНАТА КНИГА!!!!
Всички други са били капарирани и разграбени. Представете си за какво става въпрос.
Веднага бутнах на продавачката парите, защото се разтреперах, като чух, че само една имало. Успокоих се чак след като излязох с книгата и я стиснах  здраво.  Laughing
Аз естествено не се сдържах и прочетох първо пролога.  Joy Хем бях репетирала в мислите си, как няма да го направя, но...  Laughing
Аз държах последната книга да я прочета в оригинал с думите, които е написала самата Роулинг. Ще си я взема и на български, защото на английски не всичко разбирах, пък ме мързеше да ползвам речник. Абе идеята я схванах.  Laughing

# 128
  • Пловдив
  • Мнения: 14 140
Чак сега видях, че имало тема за Хари Потър. Аз я прочетох за 5 дена книгата на английски. В една книжарница във Варна отидох към 12 часа в първия ден, в който излезе и успях да взема ПОСЛЕДНАТА КНИГА!!!!
Всички други са били капарирани и разграбени. Представете си за какво става въпрос.
Веднага бутнах на продавачката парите, защото се разтреперах, като чух, че само една имало. Успокоих се чак след като излязох с книгата и я стиснах  здраво.  Laughing
Аз естествено не се сдържах и прочетох първо пролога.  Joy Хем бях репетирала в мислите си, как няма да го направя, но...  Laughing
Аз държах последната книга да я прочета в оригинал с думите, които е написала самата Роулинг. Ще си я взема и на български, защото на английски не всичко разбирах, пък ме мързеше да ползвам речник. Абе идеята я схванах.  Laughing
В клубовете на дир-а я има преведена Simple Smile

# 129
  • Мнения: 1 100
Знам за нелегалните преводи, но не желая да чета случайни преводи. Искам оригинала, сравнително добре преведен и с дебели корици.

# 130
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Големия ми син също е заклет фен на Хари Потър. И как не след като с него израстна. Събрали сме книгите и на български и на англииски, плюс учебниците на Хари Потър на англииски. Отделно имаме играчки Хари Потър и въртяща се поставка за близалка с Хари Потър на метла. Последната книга една приятелка от щатите ни я донесе топла-топла лятото като каза че е чакала цяла нощ на опашка за да купи две книги. Сина ми я изгълта за два дни.

# 131
  • UK
  • Мнения: 3 959
Чухте ли - Дъмбълдор бил гей. Влюбен в Гринделуолд. Simple Smile

# 132
  • Мнения: 1 100
Големия ми син също е заклет фен на Хари Потър. И как не след като с него израстна. Събрали сме книгите и на български и на англииски, плюс учебниците на Хари Потър на англииски. Отделно имаме играчки Хари Потър и въртяща се поставка за близалка с Хари Потър на метла. Последната книга една приятелка от щатите ни я донесе топла-топла лятото като каза че е чакала цяла нощ на опашка за да купи две книги. Сина ми я изгълта за два дни.

Мен Хари Потър ме накара да заобичам книгите. Аз имах легота Хари Потър, един часовник Хари Потър, разни дневници, тевтерчета, кубчета, един по-специален дневник  Laughing , магическа чаша, разпределителна шапка и магическа пръчка, а една Хърмаяни - играчка и совата на Хари. Повечето неща ми бяха дадени на куп от Германия при което аз, в разгара на "фенчеството" си ги гледам като наакана.  Crazy Joy Ехххх, времена .... на какви неща съм се радвала.  Crazy
Честно казано, най-много се кефех на леготата. И още де... въпреки че майка ми ги изхвръли  Cry

# 133
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Miracle_girl, как не се сети да ги пуснеш в продавалника. Щяха да се изкупят за отрицателно време. Аз поне их купила за сина ми доста от нещата.

# 134
  • Мнения: 1 100
Но майка ми просто ги изхвърли. Не, че са ми били ненужни.  Cry

Общи условия

Активация на акаунт