"Безвредна" боя за коса?

  • 11 894
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 164
Я кажете, тази Лонда Колор Нейчърълс, която е /според рекламата/ на растителна основа - така ли е, боядисва ли в такъв случай, хубав ли става цветът?

Аз допреди няколко месеца се боядисвах с Кастинг на Лореал, но пак не ми се отразява особено добре на косата честно казано. Confused

# 16
  • Мнения: 375
има сайт на етикета на безамонячната боя

www.verdesbg.com

# 17
  • София
  • Мнения: 4 751

Препоръчвам ти шампоан Natural Vital, има го само в Бонжур, има черен с къна и различни растителни добавки, бялото няма да личи толкова, а косата ще се подхрани, защто шампоана е доста добър. Има и маска за честа употреба.


И аз ги гледах тези серии в Бонжур, интересувам от варианта за руса коса, но се притеснявам да не стана жълта или нещо подобно  newsm78 Някой да ги е пробвал?

# 18
  • София
  • Мнения: 9 979
Взимах преди време на майка ми "Салерм", безамонячна, и беше доволна. Освен това е доста голяма туба и ако косата не е много дълга стига за две боядисвания.

# 19
  • Мнения: 17 407
Кастинг  не е чак толкова безвредна според мен... ТЯ  е по- трайна от амонячните на Лореал, които съм позвала. Косата ми не стана мека и гладка, както очаквах и както четох тук. НЕ съм недоволна, но ти препоръчвам безамонячната на Салерм- води се лечебна. Аз съм ползвала амонячната и дори тя е супер мека и щадяща

# 20
  • варна
  • Мнения: 564
от къде мога да намеря тази Салерм?В професионалните салони има ли я или е само за дом.употреба?

# 21
  • Мнения: 17 407
Има едно магазинче на Съборни, близо е до кръстовището с Владислав. Като вървиш към пощата, пада се в ляво, в една стара къща е, има табела. Предполагам, че и в някой фриз.салони  я има, но аз съм си я купувала от този магазин.

# 22
  • Мнения: 375
аз съм ползвала  Кастинг и ми се късаше косата.Сега ползвам Colour cream-на Hennaplus и съм супер доволна.Холандска е все пак.

# 23
  • Мнения: 17 407
Какви пари е; намира ли се в магазините?

# 24
  • Мнения: 375
Ми май не навсякъде. Аз  си я взех от склада. 17-18 лв. беше, но косата ми е супер.

# 25
  • Мнения: 17 407
Благодаря!

# 26
  • В полето, под тепето.
  • Мнения: 928
Много благодаря за новите отговори на всички   bouquet
Наистина не съм пробвала къна от години- ще пробвам отново.
Боята на Лореал съм я виждала, но тази на Салерм .
Моля, някой като си купи да напише вносителя / мейл или телефон/- така ще им се обадя и ще попитам къде да я намеря в Пловдив?
За другата видях сайта.
Иначе е почти мисия невъзможна, при наличието на толкова марки на пазара.
Често изпадам в ситуация да търся нещо, за което съм прочела тук и да ме гледат като извънземна. Rolling Eyes
Ще пробвам и другите предложения!
Още веднъж newsm51

# 27
  • София
  • Мнения: 3 816
има сайт на етикета на безамонячната боя

www.verdesbg.com
Аз не съм я виждала,някой за София да каже, къде мога да я намеря. Thinking

# 28
  • Мнения: 4 176
Пробвай с безамонячна боя-тя е по-щадяща Peace.Все пак и според мен не е желателно да се боядисваш при силен косопад,но ти най-добре знаеш какви са рисковете  Stop
От фризьор знам, че това бъобще не е така.
Безамонячните бои са по-вредни. Там не ползват амоняк, но пък за сметка на това са с друг химикал, който е още по вреден.
Установих го след, като НИКОГА не ми е цъфтяла косата. Винаги съм се боядисвала, но при едно боядисване с въпросна боя, косата ми стана мъртва и без блясък.
Споделих с фризьора и той ме попита " с безамонячна си се мазала нали". Тогава ми обясни всичко. По-добре амонячна каза той. От тогава така и правя. Наистина нямам проблем с косата.
Иначе косопада го лекувам с ампулите на Phito, както и съсъ шампоана им за косопад. Имат страхотни витамини.

# 29
  • София
  • Мнения: 1 326

Препоръчвам ти шампоан Natural Vital, има го само в Бонжур, има черен с къна и различни растителни добавки, бялото няма да личи толкова, а косата ще се подхрани, защто шампоана е доста добър. Има и маска за честа употреба.


И аз ги гледах тези серии в Бонжур, интересувам от варианта за руса коса, но се притеснявам да не стана жълта или нещо подобно  newsm78 Някой да ги е пробвал?

За мене този шампоан нищо не прави........Имах такъв, ама все едно нищо......Не го препоръчвам

Общи условия

Активация на акаунт