Ето че Септември наближава и търпението ни се стопява

  • 13 971
  • 287
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 104
Аз ще си повторя въпроса, че живо ме интересува и да не взема да изтърва някакъв срок. Кога трябва да получим от наблюдаващия си лекар цялата документация, изследвания и всичките други бумаги преди да влезем да раждаме? Crossing Arms

# 16
 Айде и аз в новата темичка да се запиша, че много отдавна не съм писала, но иначе редовно ви чета.  newsm03
 Саморасличе браво, че си пуснала темата.
 А относно заглавието търпението наистина вече се стопява.
 Моля се за мамата августинка  Praynig дано има сили да премине през този кошмар.
 Иначе с моята бебка всичко е наред, разположена е с главичката на долу, расте си в норма и никакви проблеми, да чукна на дърво. Само дето докито ми се накара, че бях спряла да си пия феро фолгамата /ами много ме дразни и ми е много гадна/, та реших да си я спра, и като му казах и той  newsm09
 "Как така ще я спираш, ми то бебчето постоянно черпи от твоя организъм?" и аз ко да прая сега пак я пия и постоянно пуфтя от недоволство.
 Жегата пук тука е убийствена и забелязвам от време на време кръвното ми яко пада, ама няма как ще се трае.
 Ами айде за сега майчета, много целувки.   love001

# 17
  • Мнения: 1 425
Аз имам чувството всякъш нещо във влагалището ме боде/от време на време/. newsm78
Чакайте да задам още един тъп въпрос.Относно тези жеги,то ясно, че на нас ни се отразяват много зле ,а директно на бебчо дали се отразяват.Смисъл то дали ги усеща? newsm78

# 18
  • София
  • Мнения: 320
Ето ме и мен днес, ужасно е горещо, сега прочетох, че жегите ще продължат и през август.  Close
Просто не знам как ще се изтрайва просто.  #Crazy Това просто не е нормално.  Tired

В тази връзка съм като дроб, разплула съм се на стола в офиса и никак не ми е до работа.  Mr. Green та чакам да мине работния ден.

# 19
  • Мнения: 229
Само дето докито ми се накара, че бях спряла да си пия феро фолгамата /ами много ме дразни и ми е много гадна/, та реших да си я спра, и като му казах и той  "Как така ще я спираш, ми то бебчето постоянно черпи от твоя организъм?" и аз ко да прая сега пак я пия и  пуфтя от недоволство.
А за какво се предписва това нещо?? Аз питам, защото аз след 4-я месец НИЩИЧКО не съм пила - ни витамини, ни каквото и да било друго и ми се вижда странно. Друга такава бременна не познвам. Rolling Eyes А лекарят ми сега пак ми каза, че нямало нужда, всичко си ми било наред и че "циганките как си раждали здрави деца без даже на месечни прегледи да ходят"... Дано само всичко е ОК, че скоро влизам в осмака и бебо си е вече оформен. То не остана за кога тепърва да се сещам да се тъпча с добавки и витамини.

Последна редакция: пн, 23 юли 2007, 16:46 от Hexina

# 20
  • Мнения: 258
подкрепям Весела 123 - Дудуланка да не се мае, а скорострелно да започва с прането, че направо ще се издушим тука Joy
Беринка, радвам се, че си по-добре. И на мен това с бодежите често ми се случва напоследък. Особено когато съм по-уморена. Моята докторка ми каза , че било от разтягането на някакъв мускул долу, който поддържал увеличаващата се матка. Аз пък си мисля, че може и контракции да са, ама знам ли  Thinking
Лилеби незнам какво да ти отговоря. Моята гинеколожка ми даде болничния плюс един друг документ "Направление на бременна до родилно заведение". Но пък четох при августинките, че този втория важал само 30 дни и сега незнам дали няма де се наложи втори път да ми се вади. Мися че той се води направление за хоспитализация. Ама знам ли ooooh! Обменната карта ще си я взимам тази седмица от ДЖИПИ-то. Незнам да трябват други документи. Не мисля, че ти помогнах кой знае колко, ама знае ли човек  Mr. Green

# 21
  • Мнения: 81
Здравейте мили майчета,
Крайно време беше да се "обадя" в някоя от многобройните интересни темички.За протокола-моето бебче ще е момиченце и ще се роди във болница "Вита"-София.
От известно време (2-3 дни) ме наболват зърната на гърдите, някоя мама да се е сблъсквала с подобен проблем?
Целувки!

# 22
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
здравейте момичета  love001

аз се появявам след малко  изчезване..
Много съм бясна от 2 дена smile3515
В събота си лсожих още един хард на компа,бачка малко и сичко се срина изведнъж..и започнаха   едни ремонти да правя,да струвам ,абе ужас..Квото можах направих и се изчерпах  с мойте знания smile3515
Обадих с ена един приятел  тои дойде днеска  ,единия хард тръгна-фактически новия който исках да слагам...но моя нещеше да тръгне
Приятеля каза ще го взема вкъщи д авидя дали ще тръгне вшъщи..и ми звънна преди малко..че новините са отчайващи smile3518..Изобщо неможел да разчете моя хард и все едно нямам хард-демек от харда ми нищо нестава smile3511 smile3511
А той е пълен с информация-важна за мен..всичките ми снимки са там... smile3511 smile3511 smile3514,музика събирана с  години наред, имам и още много информация важна за мен и сега съм в траур smile3518 smile3518

Сег акомпютъра ми седи разчекнат   долу на земята,Новия хард  поне работи newsm17..Моя мъж тва ме успокоява- че поне той работел...
Абе изобщо кво д ави кажа каръшка работа smile3505 smile3505

И съм бясна ,защото всичко стана заради тоя хард дето го сложих smile3511 smile3511

оплаках ви се,Браво на Саморасличето че е пуснала темата
И тенкю че се обади да ме провери   дали съм добре  love001,аз си знаех че ще се обади smile3525 smile3525

искам да ви кажа че ъсм като скарида в собствен сос,едвам дишам,едвам гледам,адска жега ми е...ще пукна направо sweating sweating

# 23
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
каква е  тази  обменна карта  newsm78 newsm78 newsm78

# 24
  • Мнения: 497
Само дето докито ми се накара, че бях спряла да си пия феро фолгамата /ами много ме дразни и ми е много гадна/, та реших да си я спра, и като му казах и той  "Как така ще я спираш, ми то бебчето постоянно черпи от твоя организъм?" и аз ко да прая сега пак я пия и  пуфтя от недоволство.
А за какво се предписва това нещо?? Аз питам, защото аз след 4-я месец НИЩИЧКО не съм пила - ни витамини, ни каквото и да било друго и ми се вижда странно. Друга такава бременна не познвам. Rolling Eyes А лекарят ми сега пак ми каза, че нямало нужда, всичко си ми било наред и че "циганките как си раждали здрави деца без даже на месечни прегледи да ходят"... Дано само всичко е ОК, че скоро влизам в осмака и бебо си е вече оформен. То не остана за кога тепърва да се сещам да се тъпча с добавки и витамини.


Aаааааа, и аз съм така, само фолиева киселина съм пила  Peace

# 25
  • Мнения: 518
каква е  тази  обменна карта  newsm78 newsm78 newsm78
И аз не съм наясно с документите, които се изискват при постъпване в болницата ooooh! newsm78
Ани, добре дошла, липсваше ми  bouquet
Ааааа, все забравям да питам - някой като мен да има случайно проблем със сърцето??От жегата на моменти имам усещането, че сърцето ми буквално спира #Crazy и започвам да дишам през устата като риба на сухо, не че това помага много Sick

# 26
  • Мнения: 99
Здравейте мами!
много писане, а и докато чета още колко отговора публикувахте.
благодарим на Саморасличе, че пусна новата тема, и ни информира за Ани:)
Я вижте някои от мамите дето не са писали отдавна са се завърнали при нас.   bouquet И се увеличава отбора на момичетата:)
То с излизането ни в болничен се надявам и другите мами да се появят.
Ани не се ядосвай много с харда, ти нищо не можеш да направиш. Просто си знаеш от тук нататък винаги да си записваш по важната инфо  ( снимки и т.н. ) на дискове. Нека още някой пробва да спаси нещо от харда ако може...
Doci хемоглобина ти е нисък и според мен трябва да пиеш желязо. и щом твоята лекарка не се сеща, вземи го сама, виж колко много мами тук пият различни видове желязо.
Феро фолгамата е едно от тези лекарства, съдържащо желязо. ( Хексина питаше за какво е) И аз пия него. и моята докторка една заблеяна, та затова отидох до личния лекар и той ми каза да продължа да го пия до края на бременността, но да намаля дозата след 15 дни от 3 на 2 на ден. И се разбрах с него да ми даде той направление за кръв и урина, вместо да чакам и да се моля на гинеколожката ( която на всичкото отгоре ще е отпуска).
Хексина на теб не ти трябва това лекарство, или някакви други такива добавки, ако всичко е наред с изследванията ти.
Beerbaby смени феро... с някое друго подобно лекарство, което да не те дразни много. другите мами да помагат за имената на лекарствата, Тотема и... другите не се сещам.
Doci и Lillebi питаха за бумагите за раждане. Ами то гинеколога трябва да издаде направление за хоспитализация за раждането, което се издава не по-рано от  30 дни преди официалния термин.
Doci я по-добре отиди 3 седмици преди термина и настоявай за този документ, какво ще чака тая твоя докторка до самото раждане. Така  и так последния месец трябва да ходим всяка седмица на консултация. ( е сигурно при моята доки не е така, ама ще видим).И другия път си напиши въпросите на лист за да не ги забравиш. Аз все казвам че така ще направя и накрая все забравям Simple Smile
Нали сега моята докторка не иска да ме види месец и половина, та предполагам че на нея не и пука че трябва да ходя всяка седмица да ме следи. По този повод се чудех какво да правя, и в средата на 8 месец мислех или да и се изтърся на нея ( от което няма смисъл) или да отида някъде а частен прием.
И да се похваля днес успях да се запиша на училището за родители, което организира бившата болница Тина Киркова и там се полага безплатен преглед с 3Д ехограф и Доплер. та моя час за лекцията е 03.08, а за прегледа 16.08. ( ако още някоя мама иска да дойде, ще се радвам да се засечеме там, има още места  за тези дати). Много съм доволна, защото цялата минала седмица се опитвах да се свържа и все не успявах, но днес е щастливия ми ден. После отидох малко на шопинг и сега се чувствам прекрасно, въпреки жегата. А не като вчера... беше ми един ревлив ден, а и таткото се постара много за това... уж отидохме да разглеждаме и пазаруваме за бебо, и резултата беше че не купихме нищо и това беше най-ужасното ми обикаляне по магазините. колко по хубаво е да си разглеждам сама... няма кой да мрънка да си ходим по бързо, и това защо ти е, или онова там... вече само сама ще си ходя, или с приятелки. ( новите ми покупки са от стр 5 нататък)

Джи джо за хлебарките е хубаво първо да уплътните навсякъде от където могат да се шмугнат гадините, после извикайте фирма ада напръска и за капак си купи от къщичките или лисчетата против хлебарки и после сложи от тях навсякъде. При нас като пръскаха едно време, казаха 30 мин навън да стоим и после вече може да се прибираме и да проветрим. е хубаво е ти да се спасиш за 1-2 дни някъде, за твое успокоение.

Като клюкарствах и четях при августовските мами видях че нашата muna33 се подвизава там и ще си има момче ( за протокола, да и сложим синьо бебче).

В обменната карта пише обикновенно как ти е протелка бременността, кила, изследвания и т.н. Доки ти я издава заедно с другите документи за болницата. Чудя се на мен какво ще ми пише като нито веднъж не ме е премерила, нито кила нито кръвно, а и само 2 пути са ми правени изследвания.
момичета също така трябва да си носите всичките изследвания направени до момента още от началото, макач ве повечето болници правят нови изследвания в самата болница ( за тези които са за секцио).

Приятна и по-прохладна вечер ви желая!

# 27
  • Мнения: 27
И  аз  освен  фолиева  киселина  ,нищо  друго  не  съм  пила.galia 2007  видях  че  си  посочила за  раждане  Майчин  дом  имаш  ли  списък  с  това  което  изискват  за  нас и  за  бебчо ,защото  и  аз   ще  раждам там    ана  сайта  им  няма  никаква  информация.Понеже  не  съм  от София   и  не  искам  да  занимавам  докторката  която   ме  наблюдава.Искам  да  си стегна  багажа.Относно  жегите е    ад.Днес  излязох  да  водя  сина  ми  на  зъболекар едва  се  довлякох  .

# 28
  • Мнения: 38

И още нещо искам да питам...като ти напишат 45-я болничен, кога ти дават документите, които са необходими вече като влизаш да раждаш? Мисля да си сменя лекаря, че вече взе да ме дразни яко...гледа на бременните съвсем като пачка с пари ... Последния път ми взе 30 кинта, само за да погледни дали течението ми е ок?!?  Не трябва ли прегледи от този род да са безплатни, като ми е наблюдаващ?

Lillebi, ако женската ти консултация е при този лекар, т.е. отишла си и си заведена при него след като си получила направление от личния лекар, тогава ЗАДЪЛЖИТЕЛНО подобни прегледи са безплатни, особено пък, ако докторът иска да ги направи.

Аз ще си повторя въпроса, че живо ме интересува и да не взема да изтърва някакъв срок. Кога трябва да получим от наблюдаващия си лекар цялата документация, изследвания и всичките други бумаги преди да влезем да раждаме? Crossing Arms

При мен стана същото като при Tiarra - дадоха ми болничния за 45-те дни, заедно с направлението за хоспитализация, демек за родилното, към което трябва да се прибавят изследванията за хепатит Б и там останалите, които трябват за родилното. И кръвната група също. За тази обменна карта нищо не знам. Някой, ако е запознат, ще се радвам да сподели с нас  Wink

Hexina, ами аз съм от Русе и това е градът с едни от най-големите жеги в страната, нищо, че сме на север.   smile3515 Въпреки, че то сега навсякъде в страната е супер горещо... Искам да кажа, че след температури от над 60 (не се майтапя, толкова са!!!) градуса на слънце и минимум 43 на сянка, 31-33 градуса са си захлаждане за мен, особено както нямаме климатик вкъщи  smile3521 thumbsup smile3503

И мен, момичета, понякога ме свива за секунди ниско долу, все едно някой ми стиска пикочния мехур или нещо подобно. И аз се чудя това контракции ли са, какво ли? Следващия път ще питам докторката.  newsm78

Последна редакция: пн, 23 юли 2007, 17:45 от Escarina

# 29
  • Мнения: 236
Катрин 7- В коя стая това записване за училището за родители  и може ли да се запиша по телефона наприемр ?!? Плаща ли се нещо ?

Общи условия

Активация на акаунт