Октомврийски мами под жегата събрани!

  • 11 634
  • 281
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 236
124/75 - е нормално кръвно налягане , ама ако се разтреперваш или вдигаш повече кръвно , не пий кола и кафета повече .Високото кръвно е много опасно по време на бременност!

# 256
  • Мнения: 115
Здравейте момичета   bouquet
Голяма жега днес. Аз да се отчета - напоследък само ви чета от вкъщи, че мъжа ми сложи Линукс и сега немога да пиша на БГ. Затова днес се дотъркалях до един интернет клуб, за да мога и аз да попиша:hug: Последните ми изследвания пак бяха с високо СУЕ, но лекарката каза да изчакам една седмица и пак да ги повторя. На мен ми се поду и венеца, малко и се надявам да е от това - дано всичко се размине.
За качването на килограмите, аз през първия триместър качих 5 кг и през втория също 5кг, ако може и сега да се размина само с толкова  Joy
Тези дни съм решила да започна с аеробика - имам една видеокасета ФИТМАМА и ще започна да се раздвижвам, че по жегите не ми е много до разходки през деня. Само чакам мъжа ми да се прибере от работа и започвам да си прося разходки, а той милия е толкова уморен, но какво да се прави  - разхожда се с мен.
Да се похваля взех си едно списание "Моето дете"- много ми хареса, а има и приложение една малка книжка за "Храненето на детето от 1-ия до 18-ия месец", много ми допадна и мисля да започна да си го взимам всеки месец, а и струва 2.50лв - поносима цена Money
На бебо му купихме кошарка за спане на Чиполино - светло синя, има и комарник и повивалник и приставка с джобчета отстрани - много е карасива. И количка имаме, но като се замисля още колко покупки трябва да направим и свят ми се завива  Wink
За раждането, аз все още нищо не съм си взела за болницата, а и болница лозенец са обявили ремонт до 1-ви септември, така че дано не ми се наложи по-рано, че незнам какво ще правя #Crazy
Стана много дълго,но немога да насмогна да напиша всичко. Е целувки на всички и не се давайте на жегите   bouquet

# 257
  • Мнения: 4 555
Здравейте,
За килограмите, да ви кажа наистина се качават строго индивидуално. Аз първия триместър качих 8, втория още 8 и третия до сега нищо  Rolling Eyes Вече един месец си седя на едни и същи кг. Ама аз и преди имах такива периоди - един месец седя на едни и същи и следващите два месеца по 4 кг Simple Smile Така че нищо не се знае.
Вече МНОГО ми тежи корема, и през деня и през нощта не мога да си намеря поза, която да ми е удобна  ooooh! Искам и аз вече да се свършва, а от друга страна доста ме е страх. Не толкова от раждането, колкото от това, което ще дойде след него...
Едни философски разсъждения са ме налегнали... как ще се справям с грижите по бебето, как ще ми се промени живота... всякакви такива, просто не ме оставят  ooooh!

Наде, страхотни сте Simple Smile С щерка ти приличате на сестри, особено на последната снимка. Направо е невероятно, че си толкова млада, а имаш толкова голяма дъщеря!

Меги, веднъж го сънувах твоя Цезар  Joy Вече не помня какво се случваше, но помня, че много се смях.

# 258
  • Мнения: 133
Аз започнах да се приготвям бавно и славно, защото от много места ми казват, че като превали 7,5 месец вече може всеки момент да стане. Та вчера си купих една много хубава ношничка с копчета отпред, за да мога да кърмя с нея и нови джапанки... По план остават пакет Памперси, пакет нощни превръзки, бебшки кърпички (и за мен) и антибиотичен крем и още една ношница, че едната ставала на парцал след раждането...
Моята бебка е натежала доста, защото като стана права и я усещам как ми притиска слабините и корема ниско долу, ама си стискам палци до 34-та седмица да изкарам и след това вече е доста безопасно за раждането!

# 259
  • Мнения: 276
Здравейте отново  wavey
Карина благодаря много за сравнението - сестри  newsm03  Да когато я раждах бях току що направила 20 и затова изглеждам млада ама с голямо дете а сега ще викат на другото живот и здраве като тръгне на градина - " ей.......еди кой си там - баба ти идва да те вземе от градина" Joy Joy Joy ама голямо важно  smile3534 това ще е за всички дето така ще мислят!Иначе хубаво си ми е детето нали си е мое и с любов правено!!! Ще видите колко ще са ни хубави дечицата на есен  smile3503
Аз минах през 2 магазина - Бебе маркет от където купих супер одеалце на DAVIDFUSSENEGGER - памучно и от там отидох до фирмения на COCCODRILLO и купих две сладурски бодита!
Обаче албумчето пак ми прави номера и не ми ги качва снимките  smile3515
ама аз съм инат и пак ще пробвам след малко!
BettyV честита придобивка и на тебе!Голям кеф да се пазарува! Аз си търся чувалче подобно като това на  Jenna ама удрям на камък за сега  Cry
Ивонче и у нас ремонта след кратка пауза продължава   
сега правим стаята на пубертита. Аз се уморявам само като гледам а пък мъжо направо не знам.....идва си от нощна смяна и започва да хамалува!                                               

# 260
  • Мнения: 22 470
Хайде здравейте пак от мен. Аз днес направо наводних темата, ама какво да се прави - скука пълна.

mimi123, за кръвното аз го държа 100/60 и за това сега като се качи малко и веднага го усетих. Но повече кафе няма да пия. )))

Карина, за килограмите си е вярно, аз не съм следила как ги качвам през предишните 2триместъра, но общо взето започнах с по 1кг на месец и след това с по 2кг за един месец. Като отида на консултация лекарката ми пак ще мрънка, че са много, ама какво да направя. )

ushco, за болницата аз събирам за сега мнения и общо взето добих представа какво ми трябва - ама то голямо чудо, с куфара май ще ходя да раждам. Все пак ще съм със секцио и ще стоя повечко време, та и нещата са повечко. Пуснала съм тема в Майки (бъдещи и настоящи) темата е Какво е нужно за секцио. Който иска може да отиде да прочете, ако ще ражда по този начин.

Надя 73, хайде ще чакаме снимките в албумчето, да видим какво си напазарила. ))))
И аз искам такъв чувал като на Джена, ама се чудя дали изобщо ми трябва. Май ще мина и без него, че вече се заринах с дрешки и т.н. неща.
Сега съм се побъркала на тема играчки над леглото, ако мярнете нещо хубаво в София (ама да не е за 100лв., че толкова не ми се дават) свиркайте. ))) Че аз края на август ще идвам за ФМ и може да си взема.

# 261
  • София
  • Мнения: 1 524
Ето меее, мързеливката Меги - никъде не съм излизала - то голяма жега бе хора, не е за мен навън, може да се изтърколя до центъра, ама по-късно.

Карина вземи си купи от тези поддържащи колани, барем помогнат, на мен още не ми тежи, но като си легна и се обръщам от една страна на друга усещам как беболина и тя се обръща, а таткото днес се върна от Бургас, нямаше го само два дни и ми вика- доста ти е порастнал коремът - ти докрая кит ли ще станеш  Crazy чудех се да се смея или да плача, той вижда разлика само за два дни, а ми остават около 60 и няколко  ooooh! И мен ме е шубе от после, все още не го мисля раждането (надявам се докрай да не се панирам) ама това ПОСЛЕ ми изглежда страшничко, още не мога да си обясня например как се обличат бебета, говоря за броя дрешки, чудя се с какво одеалце да я завивам, абе каша ми е в главата. А за Цезар, той е такъв образ, че и на живо си е смешен.

 BettyV честита кошарка и количка, ама вземи ги снимай - и ние да им се радваме. smile3509

Jenna стискам палци за изследванията - убедена съм, че само ти цокат от застраховката.

Ивон разбихте ме с този багаж за болницата, просто купете всичко необходимо, но чак да го опаковате, та аз за половин час опаковам багаж за 6 месеца, и то за двама, а вие от сега  newsm78  А ето и Ушо и тя стяга багаж.

НАДЕЕЕ - ще ти дам аз една баба (почти сме набори)  gydi Ха честито ти одеалце.

Аз сега пък ще се оплача от подаръци, имам вече три одеалца все подаръци от мама и свеки, ама две не ми харесват, само третото е уникално, защото било моето, а и е страшно сладко. Та сега ще имам много неща, който не харесвам, а ще трябва да ползвам, щото ще се обидят бабите smile3516 - ама съм май доста нахална и неблагодарна а  newsm78

# 262
  • Мнения: 276
Ееейййй  Меги   ама не се връзвай де  smile3534
И при мен положението е почти същото с едната баба - майка ми. Плете като обезумяла и вече има комплект за изписване и пелена и т.н!и аз и викам че има време и ще решим тогава щото ако е като миналия октомври  sweating ще сме май нуди.а тя ми вика ако е топло ще е само по плетеното костюмче и без пелена  #Crazy То разбирам мерак ама аз нямам ли думата???
а пък свеКУРва ми /извинявам се и на себе си в това число/ снощи ми вика да и кажа как сме решили да го кръстиме че тя пишела списък и щяла да ходи на гледачка за да и кажела как да го кръстиме  #Crazy #Crazy #Crazy и че трябвало да има задължително рима като се изговаряло името!!!Че аз ще говоря на туй дете или ще му декламирам? Мъжо си иде сутринта и аз го почвам от коридора да се обади на маммма и да и каже да се скрие щото  fight  вместо да ме пита дали нямам нужда от помощ например тя ще ме занимава с глупости!
http://www.bebemarket-bg.com/odeala1.html  ето тука може да видите одеалцето докато кача снимките.То е с коте и куче като това дето са се завили момичето и момчето в бледо зелено и бледо синьо 

Последна редакция: пн, 30 юли 2007, 15:09 от Надя 73

# 263
  • Мнения: 8
Здравейте мамчета  Hug Hug

Наде добре дошла морски smile3525 Не мога да се сдържа и аз да кажа колко сте красиви с дъщеря ти и че хич не ти личи, че си й майка, по-скоро по-голямата кака  smile3521 smile3521 smile3521 Въобще и тримата сте прекрасно семейство, все така да я карате   love001

Ех, как ви завиждам като гледам, че повечето сте в отпуски и си пазарувате и пазарувате...на някой са им останали по няколко неща само за накрая...а аз направо се срастнах със стола в офиса и с "новата" колежка /заместничката ми/

Я да ви питам такива "училища за родители" и посещения в родилните отделения през какъв период от време се правят??? И колко време трае един такъв курс?? И накрая , тъй като хич не ми се ходи сама има ли някоя друга мама софиянка, която ще почне да ходи на тези лекции, курсове и посещения в родилните след 25.08??? На мен тогава ми се пада да изляза майчинство и не знам дали ще ми стигне времето да направя всичко това???

Иначе да си похваля издънката  Two Hearts, ма много ми е послушен. Ритка много, но предимно сутрин и вечер, когато сме на работа, сякаш резбира, че не трябва да ме тормози  Two Hearts newsm32 smile3504 Ходихме на чичо доктор и казаха, че има манекенски мерки  smile3534 smile3501 newsm44 и ръст и килца, пък се и обърнал главично, направо да взема да се спра, че то много хвалби станаха  newsm44 smile3521 newsm44

Танини направо ме разчувствахте с близнаците, снимките са чудесни, бременността е велико нещо и огромна радост, а при теб всичко е удвоено  newsm05 smile3521

Jenna първо много  fingerscrossed fingerscrossed fingerscrossed за прегледа и нали знаеш...отчет с добрите резултати  Hug , второ  поздравления за заглавието, то толкова оригинално, че чак да се замисли човек това бременелски мозък ли го е мислил  newsm74  smile3501 smile3501  Hug

Айде пак отивам да "почеша" шефчето...

Лек ден от нас  Hug Hug Hug

# 264
  • Мнения: 22 470
Аз на всяка манджа мерудия съм днес, но като няма какво да правя ще ме извините много за постоянното досаждане. )))

Надя 73 - направо не знам как издържаш. ))) И при мен май ще има някакви такива напъни за плетени неща, но от сега ще ги отбия. Много мразя такива работи още повече пък да си облека бебето в такова. Сигурно ще се побъркам.
Пък свекърва ти направо не е добре - на врачка щяла да ходи. Ей, тези възрастни хора откачат направо.

# 265
  • София
  • Мнения: 1 524
Mirama ти пък отрече плетените неща, по принцип по света те са от най-скъпите дрешки за бебета, ако се загледаш по списанията, звездите обличат освен с дрешки на Диор и тем подобни дизайнери, бебетата си с плетени и бродирани ръчно дрешки и плащат луди пари. Ако моята баба не беше починала щеше на една кука да ми направи снежно бяло комплектче и да ми избродира името на бебка и някое мече и зайче, стават невероятно красиви. В София бях открила един сайт точно с плетени неща за бебоци и  Shocked една пелена 200 долара. Естественно има и грознички плетива. Кумата нали ми е купила плетена жилетка за бебка, просто е невероятна - от H&M - я си представи жилетка в цветовете на дъгата, направена точно като дъга с ярки тонове - ето такава беше направила баба за племенника ми, само трябваше да и набавим прежда, да и дадем снимка или рисунка и жената правеше чудеса.
Друго е обаче, когато нещо не ти харесва, тогава е кофти, хем труд е вложен или пари са дадени, хем ти е гузно че не го харесваш, хем трябва и чат пат да го ползваш.

# 266
  • Мнения: 9
Айде и аз да попиша малко, че темата вече на затваряне отива. Ама пусти мързел, само ви чета.
Вчера мойта половинка така се развихри в домакинската работа, че чак неудобно ми стана- че с латекс ли не боядисва, че с прахосмукачка ли не чисти newsm79, че на пазар ли не ходи, че тарасата ми, че..., че направо накрая ме разтопи като ми направи плато от пъпеш с ледчета и мед, е как да не го обичаш такова злато newsm76.
От днес за една седмица дойдоха от Пазарджик майка ми и баща ми. Донесли са ми пресни плодове и зеленчуци, ще има да плющя.
Иначе с тях е лудница в къщи. Майка ми така се радва на коремчето. Каза ми, че съм била много стегната, очаквала да съм по-голяма-а така!!!!  smile3506От къде тая стегнатост като знам как се търкалям по леглата, ама то в тая жега не се трае.
Момичета, боцкат ли ви коремите от вътре? Аз от време на време усещам силни бодежи. Моя док ми каза, че било нормално,ама знам ли. Може би от уголемяването на матката.
Ох, ще гледам малко разходчица да направя довечера и да отидем с милото до един детски магазин да харесаме кошарка. Simple Smile и да разтъпча морните телеса.
Аз като четох коя колко е качила предпочетох да не пиша, защото то просто не е за приказване.
Ами това е засега, че стана длъжко май. Пазете се мами и цунки на всички Hug Hug Hug Hug Hug

# 267
  • Мнения: 157
meggyv , абе и аз наскоро се замислих как и колко неща му се обличат на това бебе ...  newsm78 Почнах да питам майка ми и тя се спука от смях с мен, щото съм съвсем не наясно. надявам се, че ще ми "просветне" майчинския инстинкт и ще разбера сама как му е добре на фъстъчето. (тук е момента да кажа, че когато започна да хълца, му викахме ХЛЪЦЛЬО, щото то не беше хълцане, не беше чудо  Joy О, и Пришълец го наричам, като почне да си намества дупето и ми кламбуца цялото шкембе  Joy ).  

Колкото до плетките, аз самата умея да плета и имам страшно много пуловери за зимата, които са по-хубави понякога и от тези в магазините. Та си мисля, че като се появи бебето, ще му спретна и на него някой хубавичък тоалет от мекичка преждичка.

И на мен свекърва ми ми съобщи, че одеалце имаме!!! Това от татко му седяло!!! Ама че това е равно на 30 години??? Ама аз си замълчах, даже още не съм й заявила, че и пелените е пазила напразно, щото нямам намерение да ги ползвам  Twisted Evil

Наде, ти обаче не си премълчавай. Моята ако прави някакви неуместни забележки, поне не влага лошотия в тях. А при теб не е така. Взимай и направо я   #2gunfire  #2gunfire  #2gunfire без да искаш Wink

Jenna, от мен също имаш едни палци и от бебето - значи - 2-ма души по 4 палеца - 8 палеца имаш стиснати (сега ще наговоря онова, дето ми шава в корема).

mariavilka , ти от Пазарджик ли си???

# 268
  • София
  • Мнения: 1 555
BettyV - ами кажи му на мъжа ти да прочете това примерно - http://forum.abv.bg/index.php?showtopic=443 и да ти пусне кирилицата, за да не се мъчиш. Кирилица под Линукс се настройва точно за 2 мин., освен това той можеше да ти остави Уиндоуса, ако не ти е удобен Линукс - по принцип няма проблем компа да си има и двете операционни системи.  Peace

meggyv - то под оправяне на багажа разбирам и аз по-скоро купуване.  Peace Разни еднократни гащи, превръзки и т.н. - те после лесно могат да се сложат в някаква чанта да си чакат. То, че иначе поне няколко часа ми трябва да събера багаж за по-дълго...така е....много мразя.... Crazy

Надя 73 - одеацето изглежда много сладко.  Heart Eyes И в този ред на мисли да попитам - колко одеалца смятате, че са необходими? Примерно 1 по-дебело и 1 по-тънко? Повече? Нямам никаква представа, а различни неща прочетох.  newsm78
И за ремонтите - Наде да свършим по-бързо дано с тези ремонти.  Praynig Аз по принцип предвиждам до края на седмицата, ама...Въпреки, че после следва чистене на прозорци, кухненски шкафове.....но ще се опитам да си намеря компания за тези занимания.  Mr. Green

Момичета за обличането - на нас на лекцията на 9 месеца ни казаха да следваме правилото - толкова дрехи, колкото на нас ни трябват + 1. Примерно на нас за зимата, ако ни трябва някаква блуза + пуловер на бебчо ще трябва още нещо допълнително отгоре. Ама и аз как го обясних..... Crazy

# 269
  • Мнения: 11
Здравейте и от мен
Аз от много време се каня да ви пиша, но в тази жега не мога да си намеря място за повече от 2 минути, но чета.
Кажете си мнението 1070 гр за 27 г.с. си май в повечко , а на всичкото отгоре сме седалищно разположени, то май имаше време за последните акробатични упражнения, нали. По отношение на кг. аз съм 170/76 и вече не се понасям, а на всичкото отгоре не стига , че днес е адска жега, а мама дебелана не е спряла да похапва и то не само леки храни , а доста тестени и др. работи

Общи условия

Активация на акаунт