лоша спермограма-моля за съвети

  • 23 276
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 902
znaete li niakoia nadejdna klinika v Plovdiv ili ime na lekar??

Д-р Мариела Даскалова, клиника Алфа Медикус.

# 16
  • Мнения: 4 324
Защо не напишеш резултатите от цялата спермограма?
Мъжът ти продължава ли да пие нещо?

Подкрепям white за д-р Даскалова!

# 17
  • Мнения: 65
количество 5сс
втечняване 25
сп.подв. 6
бр. в 1мл. 12 500 000
живи 20
мъртви 80
това е всичко което пише.в момента не пие нищо чакаме лекаря да се варне от отпуск

# 18
  • Мнения: 340
Може ли и аз да се включа в темата? При нас новината дойде преди дни, но точно тогава се преместихме окончателно и засега няколко седмици няма да имаме достъп до интернет. Може ли да попитам има ли данни от спермограмата, които могат да насочат дали проблемът е обратим..? Сигурно звучи налудничаво, но ние направихме спермограма със съмнения за варикоцеле, а личния лекар е един месец във ваканция и само той можел да ни даде направление за разширена спермограма!?  Close

резултати

морфология с леки отклонения 40%
нормална 60%
добре подвижни 30%
жизнеспособни 10%
неподвижни 60%
обем 5
пх 8

Дойде ни като шок и на двамата и се надяваме, че е от инфекция и/или прекалена натовареност и малко сън, което е факт при мъжа ми...

Как мислите..?

Момичета, успех - ще следя темата, доколкото мога.

# 19
  • Мнения: 902
puh golqm,  ani8007, и двете спермограми са непълни.
Повторете ги в клиника по стерилитет.
Пух, никой не може да каже, дали ще има подобрение. Понякога на пръв поглед непоправими показатели, скачат многократно след лечение. Най-важното е да се намери причината за влошените показатели.
Потърсете добър андролог - в София - д-р Милен Кацаров.
Не разчитай на направление за спермограма. Клиниките по стерилитет не работят с направления. Ще ви струва около 50 лв., но ще даде отговори на много въпроси.
Късмет.

# 20
Здравейте момичета, бих искала да ви попитам в кои болници в София,Пловдив и Стара Загора правят пълна спермограма.Моят гинеколог ми каза,че само в тези градове имало такива болници в които правят спермограми с повече показатели.В Сливен откъдето съм аз направихме изследване,но се оказа,че не е пълно.Ако някой знае особено за Ст.Загора(по-близо ми е)моля да ми отговори. Благодаря ви предварително.

# 21
# 22
  • Мнения: 728
Препоръчвам д-р Даскалова-Пловдив от личен опит

# 23
zdr.na vsi4ki.skoro napravixme spermograma i razbraxme 4e moia priatel ima edva 2000000jivi spermatozoidi.koeto zna4i mn.lo6o.dori i inseminazia ne mojelo da se napravi pri tolkova maluk broi.sega se pitam kakvo da pravim dali da se lekyva ili da probvame invitro.moliavi za pomo6t.blagodaria vi.sori za latineza

# 24
  • Мнения: 4 306
rvd , съжалявам за резултатите. Важно е да се опитате да откриете причината за положението и евентуално да въздействате чрез лечение, операция. Има за съжаление и случаи в които причината остава неизяснена.
Трябва да посетите специалист андролог. Пиши от кой край си за да те ориентираме към кого да се обърнете. Той евентуално може да назначи хормонални изследвания на приятеля ти, микробиология и т.н и да ви каже какво е най-адекватното поведение във вашия случай.

# 25
  • Мнения: 1 165
Препоръчвам д-р Даскалова-Пловдив от личен опит


Подкрепям. Успех!

# 26
bih iskala da se izvinia za latineca,no niamam kirilica na pc-to.Molia wi da poglednite tezi rezultati tolkova li e lo6o
-dobre podvijni-35%
-slabo podvijni -20%
-nepodvijni -45%
vreme na vte4niavane15min
PH 8
broi na spermatozoidite 44 miliona
skorost 710mikrona v sekunda
blagodaria vi predvaritelno

# 27
  • Мнения: 34
Нека ви дам малко надежда.Приятелка се опитва 6 години да има деца и все не ставаше.След многобройни изследвания убеди мъжа си да си направи спермограма и резултатите бяха отчайващи.Но нейна позната мед. сестра й казала да не си вади изводи от една спермограма,т.к. много зависело при даването на сперма психическото състояние на мъжа.Повярвала й и след 3-4 месеца направили още една спемограма,на която резултатите били много по-добри(съжалявам, но не разполагам с данни).Резултатът-явно двамата са се успокоили и тя е бременна в 4 месец.Та просто исках да ви кажа-най важното е да запазите вярата и надеждата си.Стискам ви палци !

# 28
  • Мнения: 268
... да си направи спермограма и резултатите бяха отчайващи.Но нейна позната мед. сестра й казала да не си вади изводи от една спермограма,т.к. .. много зависело при даването на сперма психическото състояние на мъжа.

Съжалявам, но това не го вярвам  Naughty. Съмнявам се да има някой, който да може да го обясни  Thinking.

# 29
  • Мнения: 531
Цитат
...След многобройни изследвания убеди мъжа си да си направи спермограма и резултатите бяха отчайващи.Но нейна позната мед. сестра й казала да не си вади изводи от една спермограма,т.к. много зависело при даването на сперма психическото състояние на мъжа.
Точно за това диагноза не се поставя на база на една спермограма, изключая случаите на азооспермия и то когато изсл. е направено в клиника по стерилитет.

Общи условия

Активация на акаунт