АМ му изтича от устичката.

  • 3 325
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 12 231
  Не мен също ми е интересно какво е казала.
  А ето и една подобна статия от Библиотеката на кърмаческия.
  Как да кърмим бебе без сукателен рефлекс
  Все пак доколкото пишеше до средата на шишето успява да яде нормално, така че се съмнявам само в това да е проблема. Доколкото знам ако изобщо няма сукателен рефлекс не би могло да стане. Според мен донякъде просто бебчо се наяжда с по-малко и иска просто да суче за успокоение или приспиване а не да яде нещо и не преглъща.
  Дано с упражненията или просто като пораснете още малко проблема да изчезне  Simple Smile Много поздрави на малките  Simple Smile

# 16
  • София
  • Мнения: 3 414
Упражненията които казаха за нашия случай са механични,няма да ги споделя защото има риск с тях да се отключи епилепсия.Аз също не ги правя,защото съм имала припадъци като малка и ме е страх за бебетата.Правя подобни на това което е открила Aila почесвам езичето от двете страни и отгоре десетина пъти.Докато суче правя въртеливи движения с биберона,кал чук задължително.Ще стане по бавно надявам се,но не мога да рискувам.
Aila след прегледа и правилното му даване,милото яде всичкото което му давам 110мл,не го насилвам,оригвам го на половината и му предлагам пак-като зверче го засуква биберона.Той залепваше езичето за небцето и само гълташе а сега си суче,не сам все още,дано стане скоро и да се храним прилично а не като прасенца Simple Smile

# 17
  • Мнения: 2 757
Моите дечица си имат нормален сукателен рефлекс и пак им тече от устата като папкат. Дори когато сучат от мен тече. А когато нослето е запушено понеже издишва през устата моето момченце и хвърчи мляко из цялата къща. Това никога не съм го разглеждала като проблем (течът имам предвид, а не запушеният нос)

# 18
  • Мнения: 178
ние също имахме такъв проблем постоянно се мокреше като яде и аз съм на мнение че с тези сонди не помагат а напротив сестрите ги мързи да ги хранят с шише и давай със сондата и при нас като ни изписаха едвам се справях с храненето не искаше и само се давеше а там лекарката каза храни се много добре с шише сестрата през ноща го е нахранила да ама тя не е видяла и на доверие

# 19
  • Мнения: 953
Не се притеснявай мила, това ще отшуми с времето. Моята макар, че беше доносена, беше така, имах чувството че всичкото мляко изтича отстрани на салфетката която й слагах. Направо си я мързеше да гълта. След третия месец нямаше проблеми.  Сега я мързи да дъвчи, яде ако не дъвчи много.

Общи условия

Активация на акаунт