Ще ви смути ли да общувате с човек с увреждане?

  • 3 490
  • 81
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 447
Имам такава приятелка, общуването с нея не ме смущава, вече не забелязвам недъга й.
Но принципно - да, в първия момент ме смущава. Докато напипам точно как би искал човекът да се отнасям с него. Дали би искал да показвам подкрепа и да му помагам или напротив, това би го унизило, и предпочита да се държа все едно нищо му няма. Не е толкова просто. Ако кажа, че абсолютно никакво впечатление не ми прави различността, ще излъжа.

# 16
  • Мнения: 5 577
Найка, какво му е на съпруга ти?

       Наистина ли очакваш някой да каже " Да, ще ме смути!"    Grinning   Много се съмнявам.

Е що бре, аз казах, така си е.

# 17
  • Мнения: 7 837
Баща ми в последните години от живота си, спадаше в тази категория. Разбира се, че прави впечатление на хората, особено на тези, които го виждат за първи път.
Аз го надраснах отдавна...

# 18
  • Мнения: 4 546
да, смущава ме. като общувам с такива хора се притеснявам да не се вторачвам в недъга им. като поприказваме малко се отърсвам от смущението си и вече не обръщам внимание на недъга. но в началото ми е приетснено -  хем не искам да зяпам човека като полезно изкопаемо, хем някак все в недъга ми се закотвя погледа.  Embarassed

# 19
  • Мнения: 843
Найка, какво му е на съпруга ти?

       Наистина ли очакваш някой да каже " Да, ще ме смути!"    Grinning   Много се съмнявам.

Е що бре, аз казах, така си е.

     ДЦП, засегнати са само краката, но се придвижва самостоятелноSimple Smile)И след три реплики с него.. човек забравяSimple Smile)

# 20
  • Мнения: 647
Винаги се смущавам като срещна такива хора.Дори се чувствам неудобно , че съм здрав човек и се мъча да го компенсирам с добро отношение , внимание и т.н. Гадно е , че го споделям , но .... Когато общувам по-дълго време с такъв човек успявам да се оттърся от тези си чувства.

# 21
  • София
  • Мнения: 2 437
Естествено, че ще ме смути! Мен ме смущава, ако на някой му виси сопол от носа, та какво остава за човек, който има недъг. Особено, ако се срещаме за пръв път.

Важното е, че не го показвам и всякак се старая да не показвам, че се различаваме и си говоря с такива хора, като с равни и нормални.

Найка , точно такъв човек познавам и вече изобщо не забелязвам това. Първите пъти беше по-конфузно, докато се опознаем. Много е готин, даже по едно време имаше закачка м/у нас, но до там. И сег асе засичаме, все по-готин става Blush

# 22
  • Мнения: 3 622
Общувала съм, не ме смущава. Защо да ме смущава?

Това е и моят въпрос-  Защо да ме смущава?! Но мисля, че обществото не е толерантно към хората с видим проблем.

 Peace

# 23
  • Мнения: 4 733
Имам приятели, които имат физически недъзи. Не ме притеснява.

# 24
  • София
  • Мнения: 2 079
Не, не се притеснявам от такива хора.  Hug
Ежедневно контактувам с тях и не ми пречи.  Heart Eyes
А ако въпросът е: "Съжалявам ли ги?" - "Не!!!".
Това не им е необходимо. Naughty
Повечето време се опитвам да съм им полезна. Hug  bouquet

# 25
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Зависи от недъга .... настроена съм положително , но е възможно  в началото леко да се стресна

# 26
  • Мнения: 6 315
Не, защото съм общувала и общувам с такива хора.

Притесняват ме душевно недъгавите - тези, при които се чудя дали си заслужава да търсиш капчица добро.

# 27
  • Мнения: 33
Мен лично ме обижда определението "недъгав". Какво имаш предвид, хората с увреждания ли? Защо трябва да ме обижда- какво прави колежката ми, 19 годишно момиче с по 4 пръста на всяка ръка, по-различна от мен? Или пък другата ми колежка, която е с луксaция по рождение? Мразя хората, които имат предразсъдъци. Смущават ме простаците и хората без обноски.

# 28
  • Мнения: 1 207
Днес седях на площадката и сина ми гледаше децата от количката(понеже не може да върви още).Дойдоха групичка деца(14-15год.),който започнаха да си играят и да се закачат с другите деца.Тези деца бяха умствено изостанали.Едното момче от тези 6-7 деца започна да закача сина ми,но колкото и да исках да бъда толерантна не мога да го оставя да бута малкия.Станах и казах,че трябва да си ходим за да се храним.Просто не можах Cry, но когато порасне ще уча сина ми да бъде толерантен към тях,колкото и на мен да ми беше трудно днес.

# 29
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Мен лично ме обижда определението "недъгав". Какво имаш предвид, хората с увреждания ли?

Всъщност и на  мен не ми харесва .... използвах я по инерция ...извинявам се

Общи условия

Активация на акаунт