Трябва ли на някого да се разреши да не се ваксинира - на гърба на всички остана

  • 48 006
  • 815
  •   1
Отговори
# 30
# 31
  • Мнения: 4 451
Специално за milepetrova преписвам това, което прочетох преди малко за рубеолата:
"Рубеола - много леко протичащо заболяване при децата, което дори може да не бъде разпознато. За него няма специфично алопатично лечение, и също като дребната шарка и заушката се оставя да премине естественият си ход. Преболедувалите придобиват траен имунитет. Но проблемът е, че ако жената е бременна и се зарази в първия триместър от бременността, бебето може да се роди с различни увреждания. Това се случва при имунизирани като малки момичета жени и при непреболедували, при които липсва изграден естествен имунитет. Д-р Стефан Шонбаум и колеги правят изследване и следва извода, че бременните жени се заразяват от рубеола изключително от други възрастни хора, а не от деца".
Та, в този ред на мисли, ако ти се зарази детето от рубеола, ти какво ще направиш? Може би ще измислиш лекарство? newsm78

# 32
  • Мнения: 2 865
Първо: това че в европа не са задължителни ваксините не значи че не са масови (около 95% са ваксинираните срещу 5% неваксинирани примерно, може да варира според страната).

Бих се съгласила донякъде че трябва да има право на избор, но какво би станало с малцинствата в този случай?

Дори ваксините да станат незадължителни, това не означава автоматично че неваксинираните ще бъдат приемани безпроблемно в детски заведения.

Всеки може да си пусне на търсачка всяка една болест от тези за които се прилагат ваксини, да се информира за какво става въпрос и да направи информиран избор.
Аз за себе си съм решила че не желая децата ми да се разболяват от хепатит Б, тетанус, полио и т.н., затова съм ваксинирала.

Последна редакция: ср, 25 юли 2007, 22:07 от Arizona

# 33
  • Мнения: 46 516
Никол, а виждала ли си дете болно от детски паралич, в следствие на ваксина? ...

Не. Става много, много рядко и обикновено е свързана грешка от страна родителите или лекаря, примерно детето е било болно и въпреки това е поставена ваксината. Доста по-рядко, отколкото преди да е измислена ваксината.

# 34
  • Мнения: 4 700
Ами Ще направя всичко въzможно да не се zараzи, т.е. Ще го ваксинирам. И не ми каzвай, че това не е гаранция. Знам го. И все пак рискът е по малък. Но това си е мое реШение. Както и мнението ми zа ваксините.  Peace Колкото и "докаzателства" да ми копнеШ тук, аz мога дад ти копна оШте толкова, които докаzват точно обратното.

И zа да не превръЩаме темата в скандал няма да пиШа вече.  Peace Нямам нито нерви, нито време да ви убеждавам в противното.  Hug

# 35
  • Мнения: 1 230
Доверявам се напълно на педиатъра си - имам избор за задължителните ваксини - това ми стига  Peace
Мари анка, това че си химик, не означава че си лекар. Тълкуването на подобна тематика от любители е нож с две остриета. А няма да коментирам, че медала има винаги две страни. Това, че някъде е направено изказване подкрепено с мнение на един лекар, не означава, че задължително трябва да му вярваш. (То и спанака имаше рекордно количество желязо, но след 10 години учените се поправиха  Mr. Green) Имунизационния календар е съставян и променян години наред от екипи от специалисти. Както знаеш поли ваксината от тази година е нова. За мен това е верния път, а не пълното отрицание.

# 36
  • Мнения: 4 451
За теб е рядко, защото не ти се е случило, но за майката на която се е случило е 100 процента. Нали ви казвам, на чужд гръб и 100 тояги са малко. Каква е гаранцията, че лекаря няма да допусне грешка точно с твоето дете? И каква е гаранцията, че водиш абсолютно здраво дете. Това, че не кашли, няма хрема, температура, не означава, че е здраво. А болестите, които не могат да бъдат забелязани веднага? Човешки организъм е това, можеш ли да дадеш гаранция, че  е абсолютно здрав, че не боледува някой орган, примерно. Тук при нас се роди детенце с бъбречна недостатъчност, която не бе забелязана нито с УЗ, нито след раждането. Когато разбраха, че нещо не е наред, вече беше твърде късно.

# 37
  • Мнения: 4 451
milepetrova, поздравявам те за избора да не пишеш повече. Hug
Никъде не съм твърдяла, че съм лекар, но съм химик и бих могла поименно да изброя какви химически вещества има във ваксините и какви поражения нанасят върху човешкият организъм.
Искам да имам право на избор! И вярвам, че един ден истината ще излезе на яве. Grinning
Изключително добронамерен човек съм. Хората, които ме познават, знаят. Скандали не обичам.
Мислих, че просто си говорим.  Simple Smile

# 38
  • Мнения: 561
Мари анка, сега не ми казвай, че няма да има епидемични взривове, както преди само 50-тина години, ако не ваксинираме децата срещу полио, например. Е, не се умира, но те оставя трайно парализиран в различна степен. И то далеч надвишаващи по брой от тези деца с увреждания, за които говориш сега. Думи нямам просто. А какво ще кажеш за коклюша? Защо си говорим наизуст, иди в детското инфекциозно отделение, там понякога се появява по някое дете на такива родители, дето четат за вредите от ваксините, от коклюш се умира, между другото. На моето бебе първата коклюшна ваксина ще му се постави след 1-вия месец, ами ако дотогова е в контакт с тези неваксинираните навсякъде???
Със сигурност ако няма задължителна антирубеолна ваксина, ще има много по-голям брой родени увредени деца и т.н. И`сега можеш да ги видиш в училището в Павлово, глухи, слепи, така.... от майки, изкарали рубеола по време на бременност.

Последна редакция: ср, 25 юли 2007, 22:23 от kalinuccia

# 39
  • София
  • Мнения: 44 106
въпроса е тъпо поставен....и изобщо против съм....има хора, които по мед причини не са ваксинирани с нито една ваксина - и кво в изолатор ли да живеят и растът...айде стига глупости...а и за какво е темата изобщо, след като в българия ваксините са задължителни....
нали знаеш, че медала има 2 страни - да при неваксиниране могат да се разболеят от тежки болести децата, могат да бъдат и преносители...но и пре поставяне на ваксините рискът за детето не е минимален....

отговорът ми.....допустимо е разбира се...

# 40
  • Мнения: 4 451
Ваксината ДТК е една от най-опасните. Самото заболяване е доста неприятно, но рядко води до сериозни усложнения и смъртност. Не съществува алопатично лечение.
Тази ваксина, както и другите не дават никаква гаранция, че няма да се разболееш, и придобитият чрез нея имунитет е нетраен.
Тази ваксина е отговорна за голяма част от случаите на внезапна детска смъртност и за необратими мозъчни увреждания.
Ваксината е толкова опасна, че се използва при опити с животни за предизвикване на анафилактичен шок, като води до алергичен енцефалит.

# 41
# 42
  • Мнения: 4 451
Въпроса е защо възрастен човек боледува от шарка, това е детска болест и много по-леко се прекарва в детските години. С възрастта става все по-опасна. И отговорът се крие именно във ваксинирането. Измества се естественият ход на нещата и вече срещаме все по-често възрастни хора боледуващи от шарка. Shocked

# 43
  • Мнения: 468
Всеки трябва да има право на избор. Не съм чувала до сега някои да се е заразил от "неваксиниран" това не е болест.

# 44
  • Мнения: 561
Възрастни хора боледуват от шарка, защото не са я боледували като деца, а пък се заразяват от децата или внуците си най-често. Не виждам нищо учудващо тук.

Общи условия

Активация на акаунт