Повишено ниво на инсулин!

  • 15 304
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 868
Стискам палци,и чакам да разказваш.

# 16
  • Мнения: 332
 Ами с две думи- на 10.09 влизам за една седмица в болницата,да ми се направят всички изследвания,иначе нищо не може да се каже за сега  Hug

# 17
  • Мнения: 1 868
Стискам палци всичко ще е наред и като излезеш да ни зарадваш.Успех!

# 18
  • Мнения: 332
Благодаря мила  Hug  Hug  Hug

# 19
  • Мнения: 332
 Здравейте пак момичета!  Hug
Направих си всички изследвания и се оказа инсулинова резистентност.Казаха ми,че ще развия диабет,но аз си го знаех,защото имам баба по майчина линия  с диабет.Не ми пука,но...като попитах за бебе,лекарите се намръщиха и казаха,че не е желателно заради килограмите,които мога да кача  #Crazy В момента съм на Метформин. Не знам какви съвети ще получа от вас,но ние си решихме да продължаваме с опитите,но не толкова често и ако стане-стане,здраве да е. И ако до Нова година няма нищо,след това спирам хапченцата и по настоятелни ще сме  Laughing
  А и МЦ ми стана на 30дни ,вече втори месец така  ooooh!
  Много цунки от мен   newsm51   bouquet

# 20
  • Мнения: 1 029
Подкрепям white! Hug
Задължително се консултирай с Катя Тодорова, тя ще помогне, ще видиш.Успех! Peace

# 21
  • Варна
  • Мнения: 64
Аз също бих те посъветвала да се консултираш с д-р Катя Тодорова и мисля, че всичко ще бъде наред. Ако искаш аз мога да ти дам телефона й Simple Smile

# 22
  • Мнения: 231
Аз преди да забременея - сега съм 7 г.с пиех глюкофаж - активна съставка метформин. Беше ми изписан за поликистоза и инсулинова резистентност. Сега спрях да го пия (така каза доктора)... но мисля, че това лекарство ми помогна да забременея.
Мама Tony консултирай се с добър специалист и смело напред newsm51

# 23
  • Мнения: 4 700
mama_tony, мисля, че метформина Ще ти помогне да zабренееШ. Или поне не е пречка. И аz Щях да го пия zаради поликистоzа, но слава Богу диагноzата не се потвърди. Освен това съм чела, че от метформина много момичета са отслабнали. ПиШе го и в листовката. Успех ти желая и дано всичко е наред.   bouquet

# 24
  • Мнения: 332
Да ,на мен ми ги изписаха точно заради имунореактивния инсулин и ми казаха,че ще сваля и килограми.Не знам,но още организма ми не може да свикне и постоянно ми се гади,но за 2 седмици съм 3,5кг на долу  Peace Благодаря ви момичета за отговорите,продължавам напред,пък каквото ще да става-искам бебе   bouquet  Hug

# 25
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
mama_tony, мисля, че метформина Ще ти помогне да zабренееШ. Или поне не е пречка. И аz Щях да го пия zаради поликистоzа, но слава Богу диагноzата не се потвърди. Освен това съм чела, че от метформина много момичета са отслабнали. ПиШе го и в листовката. Успех ти желая и дано всичко е наред.   bouquet
А не пише ли на листовката, че не се препоръчва приема при кърмене и бременност. Лично при мен лекуващия гинеколог ми каза, че пристъпим ли към инсе, трябва да съм спряла метформиновия препарат поне месец преди това.

# 26
  • Мнения: 4 700
Да, пиШе, че не се препоръчва по време на бременност. Но това, което ми каzа на мен ендокринологът ми е, че ако имах поликистоzа би ми помогнал да zабременея. Но както вече каzах, диагноzата ми не се потвърди и не се стигна до прием на метформин. За това не zнам кога трябва да се спре и как е при процедури.  newsm78

# 27
  • Мнения: 1 715
Аз преди да забременея - сега съм 7 г.с пиех глюкофаж - активна съставка метформин. Беше ми изписан за поликистоза и инсулинова резистентност. Сега спрях да го пия (така каза доктора)... но мисля, че това лекарство ми помогна да забременея.
Мама Tony консултирай се с добър специалист и смело напред newsm51
а колко време пиеше Метформина?

# 28
  • Мнения: 231
Започнах да приемам Глюкофаж от октомври 2006  и го взимах до началото на септември тази година. Тогава разбрах, че съм бременна. Обадих се на ендокринолога ми и той ми каза да го спирам... Не знам дали не беше редно да го спра и след да речем няколко месеца да забременея  newsm78 Но как да знам дали и кога точно ще забременея. Надявам се всичко да е наред с плода... Засега нямам никакви оплаквания. Мисля, че не го препоръчват този метформин при бременност, защото не са проведени достатъчно изследвания, които да потвърдят, че вреди или че не вреди...
Желая успех на всички и нека да се включи някой, който е по информиран.
И мен живо ме интересува кога точно трябва да се спре приема на метформин и вреди ли на плода?

# 29
  • Мнения: 332
Да, Метформина ми казаха да го спра веднага щом разбера,че съм бременна.Вреди на плода и лечението не се продължава при бременност.Но не са ми казали да го спра 2-3месеца преди да започна опити за бебе.

Общи условия

Активация на акаунт