За "Г-жа "Министърката""

  • 7 051
  • 200
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 459

Напълно съм съгласна с теб и с авторката на темата. Все пак майчинството е обезщетение за майката, която не работи, за да отглежда детето си. Тези пари са за нея. А детските- ясно.
Нужните пари за пампреси минимум два пакета 60 лв и мляко околко 80 лв на месец, да не говорим за началните суми, които са необходими при раждането на детенцето, за дрешки, играчки и т.н А майката във възстановителния си период се нуждае от н- брой превръзки, също така трябва и да яде качествена храна, ако има възможност да кърми и не само и т.н
Да са живи и здрави татковците да работят, иначе няма начин.

Добре де вие не четете ли - 18лв. са детските, майчинството е 90% от осигурителния доход или минималната работна заплата /180лв./.

И ми е много чудно колко извън Лондон е тази къща за 700 лири.
  newsm78

Мда, четем. Ама мен това не ме хвана. Хубаво, някакво подобрение. Това за София и големите градове е идеално. Взимаш си 9 месеца заслуженото и се връщаш на високо платената си работа.

Кое ти е чудно, че не разбрах. Къща с кухния, хол- трапезария и три спални- 700 паунда наем. Градът се намира на 75 км от Лондон. Други въпроси?

# 91
  • София
  • Мнения: 5 606

Напълно съм съгласна с теб и с авторката на темата. Все пак майчинството е обезщетение за майката, която не работи, за да отглежда детето си. Тези пари са за нея. А детските- ясно.
Нужните пари за пампреси минимум два пакета 60 лв и мляко околко 80 лв на месец, да не говорим за началните суми, които са необходими при раждането на детенцето, за дрешки, играчки и т.н А майката във възстановителния си период се нуждае от н- брой превръзки, също така трябва и да яде качествена храна, ако има възможност да кърми и не само и т.н
Да са живи и здрави татковците да работят, иначе няма начин.

Добре де вие не четете ли - 18лв. са детските, майчинството е 90% от осигурителния доход или минималната работна заплата /180лв./.

И ми е много чудно колко извън Лондон е тази къща за 700 лири.
  newsm78
Е, точно де, защото четем  отговаряме така... Освен това още от самото начало се коментират 18-те лева, а и ти в колко фирми мислиш, че осигуряват хората на високи заплати? Масово всички са на прага за длъжността или на минимална. На мен наистина не ми е ясно как се гледа дете със 198 лв.  newsm78 А нали все пак и майката е човек. Ако с ръка на сърцето ми кажеш, че тези пари са достатъчни, още от днес ти предлагам да ми станеш финансов наставник с висока заплата...

# 92
  • София
  • Мнения: 5 606
А относно Лондон - сестра ми с приятелката й живеят в двуетажна къща, т.е. тя има 2 стаи, кухня, баня и тоалента и плаща 790 лири. Ама не говорим за покрайнините, а за града. И още цени мога да ти дам. Само кажи... Естествено има къщи, които са по 10-20 000 паунда, а и повече. Но мисля, че не са ни те предмет на дискусията.

# 93
  • Мнения: 6 167
И още цени мога да ти дам. Само кажи...

ма няма нужда, аз само попитах. при заплата 1500 паунда по две, това са 3000 паунда. живот ще си живеем в Лондон - евтиния и уреденост от всякъде  Joy и искам да съм по -близо до оксфорд стрийт. също в града се пада.

# 94
  • Мнения: 377

Е, точно де, защото четем  отговаряме така... Освен това още от самото начало се коментират 18-те лева, а и ти в колко фирми мислиш, че осигуряват хората на високи заплати? Масово всички са на прага за длъжността или на минимална. На мен наистина не ми е ясно как се гледа дете със 198 лв.  newsm78 А нали все пак и майката е човек. Ако с ръка на сърцето ми кажеш, че тези пари са достатъчни, още от днес ти предлагам да ми станеш финансов наставник с висока заплата...

Ами добре де като в повечето фирми осигуряват на минималната заплата откъде да дойдат тия пари за майчинство.  ooooh!
Не може хем да "цакаме" държавата и да укриваме данъци, хем после да мрънкаме, че била "мащеха". 
Освен това съм далеч от мисълта, че няма какво да се подобри в това отношение. Но е дразнещо, че всички са много отворени и надъхани да "стрелят" докато си седят пред компютъра, но като стане дума да направят нещо и си намират оправдания и чакат Драган или Петкан да дойде да ги оправи.  Tired

# 95
  • София
  • Мнения: 5 606
И още цени мога да ти дам. Само кажи...

ма няма нужда, аз само попитах. при заплата 1500 паунда по две, това са 3000 паунда. живот ще си живеем в Лондон - евтиния и уреденост от всякъде  Joy


Нямах в предвид това. Но не можеш да сръвниш стандара на живот там, с този тук. Тук много малко хора могат да си позволят да живеят под наем например, да не говорим да си купят жилище, и т.н. Разликата е, че като влезнеш в магазина не се чудиш сирене, кашкавал или салам да си купиш...

# 96
  • София
  • Мнения: 5 606

Е, точно де, защото четем  отговаряме така... Освен това още от самото начало се коментират 18-те лева, а и ти в колко фирми мислиш, че осигуряват хората на високи заплати? Масово всички са на прага за длъжността или на минимална. На мен наистина не ми е ясно как се гледа дете със 198 лв.  newsm78 А нали все пак и майката е човек. Ако с ръка на сърцето ми кажеш, че тези пари са достатъчни, още от днес ти предлагам да ми станеш финансов наставник с висока заплата...

Ами добре де като в повечето фирми осигуряват на минималната заплата откъде да дойдат тия пари за майчинство.  ooooh!
Не може хем да "цакаме" държавата и да укриваме данъци, хем после да мрънкаме, че била "мащеха". 
Освен това съм далеч от мисълта, че няма какво да се подобри в това отношение. Но е дразнещо, че всички са много отворени и надъхани да "стрелят" докато си седят пред компютъра, но като стане дума да направят нещо и си намират оправдания и чакат Драган или Петкан да дойде да ги оправи.  Tired


Нека не започваме темата за осигуровките, че ми е болна... И това, което отдържат от прага пак е страшно много и пари има откъде да дойдат...но...
А иначе си права, че много хора на думи са страшно силни. Но именно това е темата - авторката пита какво може да направи и нормалния отговор, който се очаква да получи не еами не раждай...

# 97
  • Мнения: 459
И още цени мога да ти дам. Само кажи...

ма няма нужда, аз само попитах. при заплата 1500 паунда по две, това са 3000 паунда. живот ще си живеем в Лондон - евтиния и уреденост от всякъде  Joy и искам да съм по -близо до оксфорд стрийт. също в града се пада.



Мда, разбира се. А конкретно по темата пампресите и пюретата са по- евтнини от тук.
Колкото и да ти е смешно, определено Англия никога не можем я стигна, и не само нея. Тук се чудя дали пък аз да не се посмея, но предвид сериозността на темата, ще се въздържа.
Ако за теб тези суми са недостатъчни /и негодуваш срещу нашите така големи детски/ има хора, на които въобще не им е смешно. И за това бягат навън.

# 98
  • Мнения: 459

Е, точно де, защото четем  отговаряме така... Освен това още от самото начало се коментират 18-те лева, а и ти в колко фирми мислиш, че осигуряват хората на високи заплати? Масово всички са на прага за длъжността или на минимална. На мен наистина не ми е ясно как се гледа дете със 198 лв.  newsm78 А нали все пак и майката е човек. Ако с ръка на сърцето ми кажеш, че тези пари са достатъчни, още от днес ти предлагам да ми станеш финансов наставник с висока заплата...

Ами добре де като в повечето фирми осигуряват на минималната заплата откъде да дойдат тия пари за майчинство.  ooooh!
Не може хем да "цакаме" държавата и да укриваме данъци, хем после да мрънкаме, че била "мащеха". 
Освен това съм далеч от мисълта, че няма какво да се подобри в това отношение. Но е дразнещо, че всички са много отворени и надъхани да "стрелят" докато си седят пред компютъра, но като стане дума да направят нещо и си намират оправдания и чакат Драган или Петкан да дойде да ги оправи.  Tired



Отминаха и тия времена. Големите и стабилни фирми осигуряват реално. Малките, едва кретащи- също. Т.е взимаш си 200 лв и на толкова те осигуряват.

# 99
  • Мнения: 4 195
абе къде от детските отидохте в Лондон и наемите там Crazy
Цвети м и да не се осигуряват на минимална бе, когато почвахработа, ми казаха - осигуровки на минималната, и им казах, че няма да почна - след 3 дни ми звъннаха - ок на реалната, и сега си взимам 500 лв, осгуряват ме на 6оо и нам си колко и готово. Не могат да ме трогнат неща от рода на - За твоето място чакат 200 човека, защото знам какво предлагам и съответно знам какво да искам Peace
И защо решите, че сме казали - в България е супер да се гледа дете - не, не е, но на половината тук им пука само на думи, на дела - ДОКАЗАНО Е, на никой, всеки чака някой да го оправи - ми няма да ви оправят, докато не разберат, че са там заради нас, и служат на нас и на децата ни, колкото и смешно да звучи. Когато покажем позиция, когато защитим интересите си, тогава ще са принудени да работят за нас - всички и във всяка сфера. Но пак казвам, българина е смел само на думи, има позиция само на думи. именно майки от този форум, извоюваха това 90% -но майчинство и знаете ли кво им казаха - ми нас ни осигуряват на минималната - ми ние кво сме виновни, че почвате работа на минималната, А?
И моля, спрете да се обиждате, тамън в тоя форум се заформи интересна дискусия и се почва - не се обаждай ма, на всякак манджа мерудия си ма, ти ли ще ми кажеш ма, нещо против ли имаш ма - супер махленско е Peace

# 100
  • Мнения: 377


Кое ти е чудно, че не разбрах. Къща с кухня, хол- трапезария и три спални- 700 паунда наем. Градът се намира на 75 км от Лондон. Други въпроси?

Честно казано не ми влиза в работата къде е къщата, но беше написала Лондон, а аз за такива наем там не съм чувала.
И за твое сведение не говоря наизуст. Дано не ти се налага да оставиш детето си на 6 месеца да го гледа непознат човек, пък било то и за 3 пъти по 1500 паунда.

А за осигуровките отговорих на tsvety26, според нея не е отминало това време.

# 101
  • Мнения: 5 651
tzvety26 Благодаря ти!

В България човек стигнал до социално подпомагане ще купи един хляб, вместо една бира.
Сигурна ли си. Защото аз работя в Дирекция "Социално подпомагане" и наблюденията ми в/у контингента - обект на социално подпомагане са точно обратните. Може детето му да няма какво да яде, ама за цигари има. И не става въпрос само за роми. Конкретния случай с цигарите беше една българка.

# 102
  • Мнения: 6 167
Ма ако може тази държава ( БГ) да дава по 1000 лева на бебок на месец  какво по-хубаво! Идеално ще е.
И то за 3-4 години! А  после детските и те толкова до 18г. Така няма да има проблеми на оцеляването.
Наскоро говорих с моя приятелка, тя има дете на 15 г. Каза ми " е сега го искам майчинството, когато е интересно и детето ми има нужда от мен " Защо пък не ! България е страната на чудесата!

# 103
  • Мнения: 459
Чут Чут

Да попитам тогава, вие тука сте все начетени и умни хора, вас на всякъде ви търсят и всичко постигате със собствени усилия, лично ти даваш ли си сметка, че във фирмата, в която работиш им трябва и чистачка? Нея дали са я потърсили, след като е отказала да почне, ако не я осигуряват на колкото взима? Хм?

И за да не задълбаваме предварително питам и за други професии, които не са толкова "изискани" и не всички хора са умни, както тук от форума  Laughing

# 104
  • Мнения: 459


Кое ти е чудно, че не разбрах. Къща с кухня, хол- трапезария и три спални- 700 паунда наем. Градът се намира на 75 км от Лондон. Други въпроси?

Честно казано не ми влиза в работата къде е къщата, но беше написала Лондон, а аз за такива наем там не съм чувала.
И за твое сведение не говоря наизуст. Дано не ти се налага да оставиш детето си на 6 месеца да го гледа непознат човек, пък било то и за 3 пъти по 1500 паунда.

А за осигуровките отговорих на tsvety26, според нея не е отминало това време.

Не си дочела. Писала съм извън Лондон.

Общи условия

Активация на акаунт