За "Г-жа "Министърката""

  • 7 043
  • 200
  •   1
Отговори
# 75
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124


със 120 евро в Норвегия Ще си плати месе4ните памперси и (ако не кърми) изкуственото мляко. в България, какво то4но Ще си купи с 18лв?

с останалата 4аст от постинга, не мога да не се съглася. да вклЮ4а и детската кухня, на която не знам какво е нивото, но със сигурност е голямо удобство.

Да но тези 18лв. детски не са майчинство, а се изплащат за всяко дете до навършване на пълнолетие.
Което ме накара да се замисля как е в другите европейски страни, получават ли се някакви пари от държавата след приключване на майчинството.  newsm78

знам 4е във Франция има такъв момент. В Италия детски нЕма, но си имаме и ние предложение (не вярвам изобЩо, 4е някога Ще бъде прието, ме4тая да бъда опровергана) за един вид държавен детски влог с някаква годиШна сума до 18год. възраст. така, 4е, държавата на думи не смята изобЩо, 4е децата не са нейни.

# 76
  • Мнения: 419
Ами аз всичко съм прочела, но ти май си много заета да стреляш и си пропуснала някои неща.
Майчинството се плаща като обезщетение, за времето през което НЕ работиш, за да си гледаш детето.
А ти си стреляй, щом ти помага.  Whistling
Аз говоря/пиша за случаите, когато ползващият този вид отпуск се върне по-рано на работа  Thinking
Има някой който не чете, но това не съм аз Peace

Кодекс на труда: Чл. 164. (1) След използуване на отпуска поради бременност, раждане или осиновяване, ако детето не е настанено в детско заведение, работничката или служителката има право на допълнителен отпуск за отглеждане на първо, второ и трето дете до навършване на 2-годишната му възраст и 6 месеца за всяко следващо дете.
(5) (Изм. и доп. - ДВ, бр. 25 от 2001 г., в сила от 31.03.2001 г., изм. - ДВ, бр. 1 от 2002 г., в сила от 01.01.2002 г.) В случаите, когато не се ползува отпуск по ал. 1 или лицето, което ползува такъв отпуск, прекъсне неговото ползуване, на майката (осиновителката), ако работи по трудово правоотношение, се изплаща парично обезщетение от Държавното обществено осигуряване.

# 77
  • Мнения: 377
Ами аз всичко съм прочела, но ти май си много заета да стреляш и си пропуснала някои неща.
Майчинството се плаща като обезщетение, за времето през което НЕ работиш, за да си гледаш детето.
А ти си стреляй, щом ти помага.  Whistling
Аз говоря/пиша за случаите, когато ползващият този вид отпуск се върне по-рано на работа  Thinking
Има някой който не чете, но това не съм аз Peace

Кодекс на труда: Чл. 164. (1) След използуване на отпуска поради бременност, раждане или осиновяване, ако детето не е настанено в детско заведение, работничката или служителката има право на допълнителен отпуск за отглеждане на първо, второ и трето дете до навършване на 2-годишната му възраст и 6 месеца за всяко следващо дете.
(5) (Изм. и доп. - ДВ, бр. 25 от 2001 г., в сила от 31.03.2001 г., изм. - ДВ, бр. 1 от 2002 г., в сила от 01.01.2002 г.) В случаите, когато не се ползува отпуск по ал. 1 или лицето, което ползува такъв отпуск, прекъсне неговото ползуване, на майката (осиновителката), ако работи по трудово правоотношение, се изплаща парично обезщетение от Държавното обществено осигуряване.


Ами значи за едно и също нещо си говорим, не е нужно да го пишеш в червено.  Wink
След като си се върнала на работа значи вече не ползваш отпуск, съответно не получаваш обезщетение.

# 78
  • Мнения: 419
В случаите, когато не се ползува отпуск по ал. 1 или лицето, което ползува такъв отпуск, прекъсне неговото ползуване, на майката (осиновителката), ако работи по трудово правоотношение, се изплаща парично обезщетение от Държавното обществено осигуряване.

За последно пиша в темата, няма смисъл да спорим.
Когато прекъсне отпуска, на майката, освен трудовото възнаграждение се изплаща посоченото по-горе обезщетение, освен ако детето не е настанено в детско заведени. Което е безумие. Според мен.

# 79
  • София
  • Мнения: 2 952
Авторката на темата колко трудов стаж има и колко време е внасяла осигуровки и данъци, па макар и в непълен размер. А бащата на детето?
Само няма нужда да ми се казва, че за в бъдеще ще го правят  Mr. Green
България е много социална държава и макар и хиляди неща да ни куцат е време да разберем, че парите в бюджета не растат по дърветата. Парите, които бюджета плаща са излезли от нечий джоб - изработени са били и някой се е разделил с тях. Не ми е гот да морализаторствам, но така стоят нещата.
Аз лично много се радвам, че майките вече получават 9 месеца 90 % от доходите си. Такъв дълъг период не съм чувала да има в друга държава, но ще ми е интересно да разбера, ако бъркам.

# 80
  • Мнения: 46 590
знам 4е във Франция има такъв момент ...

Във Франция имат отпуск по майчинство за 1 дете само 10 седмици  Crazy

# 81
  • Мнения: 459
Мммммммм чудесно, всичката ни е "у ред". Майката с 180 лв + 18 лв детски, таткото със средна заплата 350 лв, сиренето 6 лв и е направо прекрасно. Тя социалната политика била добре, а другата?
Айде нека да получавам 1500 паунда заплата, както в Англия, кг на месото е колкото в България, а има и по евтини стоки от първа необходимост,   и съм съгласна на 6 месеца майчинство.

# 82
  • Мнения: 6 167
ковачева, запозната ли си с това, какви са месечните фиксирани разходи на семейство, живеещо в лондон и изплащащо апартамент ( наем) , например?
колко струват яслите, почасовото гледане?  как става записването за детско заведение ( ясла в случая)?
айде преди да говориш популистки глупости за цената на месото да погледнеш и малко по-напред в разходите.
щото и в гърция ми е по-евтино морето, но бирата я пия за 4 евро.

# 83
  • Мнения: 459
ковачева, запозната ли си с това, какви са месечните фиксирани разходи на семейство, живеещо в лондон и изплащащо апартамент ( наем) , например?
колко струват яслите, почасовото гледане?  как става записването за детско заведение ( ясла в случая)?
айде преди да говориш популистки глупости за цената на месото да погледнеш и малко по-напред в разходите.
щото и в гърция ми е по-евтино морето, но бирата я пия за 4 евро.

Брех, в Лондон. Не може ли да знам за друг град? Или ти като си чула от форумчето за положението на нелегален емигрант в Лондон и вече си голямата работа.

Да, запозната съм и то доста добре. И хората там си живеят нормално и не се лишават от ХРАНА, г-жа Компетнецио по всички въпроси.

Давам пример за останалите /който го интересува/
Къща под наем /извън Лондон/ средно- 700 паунда
Ясла или градина - 600-700 паунда, като това не включва пампреси и храна, след 4 годишна възраст детето почва училище. Занимават ги около 2 часа. За повече време трябва да платиш. Става нещо като у-ще със занималня.
Храна- средно за тричленно семейство 100 паунда седмично.
Ако двамата родители работят, едната заплата отива за разходи.
Заплати...  Laughing

# 84
  • София
  • Мнения: 5 606
ковачева, запозната ли си с това, какви са месечните фиксирани разходи на семейство, живеещо в лондон и изплащащо апартамент ( наем) , например?
колко струват яслите, почасовото гледане?  как става записването за детско заведение ( ясла в случая)?
айде преди да говориш популистки глупости за цената на месото да погледнеш и малко по-напред в разходите.
щото и в гърция ми е по-евтино морето, но бирата я пия за 4 евро.

Брех, в Лондон. Не може ли да знам за друг град? Или ти като си чула от форумчето за положението на нелегален емигрант в Лондон и вече си голямата работа.

Да, запозната съм и то доста добре. И хората там си живеят нормално и не се лишават от ХРАНА, г-жа Компетнецио по всички въпроси.

Давам пример за останалите /който го интересува/
Къща под наем /извън Лондон/ средно- 700 паунда
Ясла или градина - 600-700 паунда, като това не включва пампреси и храна, след 4 годишна възраст детето почва училище. Занимават ги около 2 часа. За повече време трябва да платиш. Става нещо като у-ще със занималня.
Храна- средно за тричленно семейство 100 паунда седмично.
Ако двамата родители работят, едната заплата отива за разходи.
Заплати...  Laughing
Peace
Е за това съм съгласна. живяла съм в Лондон, много от приятелите ми си останаха там, а и сестра ми от 3 години учи там, доста често ходим, така че и аз съм запозната със стандарта горе-долу. И затова те подкрепям. 

# 85
  • Мнения: 459
tzvety26 Благодаря ти!

Защото иначе от темата излезе, че тука в България сме най- добре  Laughing
А някой негодуват, че пиели бира за 4 евро. Явно от това се хранят.
В България човек стигнал до социално подпомагане ще купи един хляб, вместо една бира.

# 86
  • София
  • Мнения: 5 606
А относно авторката на темата и самата тема - ми не мога да разбера защо някой от вас така нападнаха момичето!?! newsm78 Това, че нито майчинството, нито детските са достатъчни е коментирано толкова пъти тука. А и е факт. И всички така сте се възмущавали...  newsm78 А относно това, че държавата не е длъжна да ми гледа детето - след като ниската раждаемост е проблем на държавата, то тогава и децата са неин проблем. А и не мисля, че авторката на темата има в предвид да се покриват всички разходи за отглеждане на дете...

# 87
  • София
  • Мнения: 5 606
tzvety26 Благодаря ти!

Защото иначе от темата излезе, че тука в България сме най- добре  Laughing
А някой негодуват, че пиели бира за 4 евро. Явно от това се хранят.
В България човек стигнал до социално подпомагане ще купи един хляб, вместо една бира.
Peace  Peace Peace Да и аз пия бира за по 4 евро, въпреки че не мисля, че морето е по-евтино, но не се бутам за детски. Но много мои познати с деца не смогват с парите, затова тези 18 лева ги интересуват, а и за 4 евро пият бира 2 седмици.

# 88
  • Мнения: 459
А относно авторката на темата и самата тема - ми не мога да разбера защо някой от вас така нападнаха момичето!?! newsm78 Това, че нито майчинството, нито детските са достатъчни е коментирано толкова пъти тука. А и е факт. И всички така сте се възмущавали...  newsm78 А относно това, че държавата не е длъжна да ми гледа детето - след като ниската раждаемост е проблем на държавата, то тогава и децата са неин проблем. А и не мисля, че авторката на темата има в предвид да се покриват всички разходи за отглеждане на дете...

Напълно съм съгласна с теб и с авторката на темата. Все пак майчинството е обезщетение за майката, която не работи, за да отглежда детето си. Тези пари са за нея. А детските- ясно.
Нужните пари за пампреси минимум два пакета 60 лв и мляко околко 80 лв на месец, да не говорим за началните суми, които са необходими при раждането на детенцето, за дрешки, играчки и т.н А майката във възстановителния си период се нуждае от н- брой превръзки, също така трябва и да яде качествена храна, ако има възможност да кърми и не само и т.н
Да са живи и здрави татковците да работят, иначе няма начин.

# 89
  • Мнения: 377

Напълно съм съгласна с теб и с авторката на темата. Все пак майчинството е обезщетение за майката, която не работи, за да отглежда детето си. Тези пари са за нея. А детските- ясно.
Нужните пари за пампреси минимум два пакета 60 лв и мляко околко 80 лв на месец, да не говорим за началните суми, които са необходими при раждането на детенцето, за дрешки, играчки и т.н А майката във възстановителния си период се нуждае от н- брой превръзки, също така трябва и да яде качествена храна, ако има възможност да кърми и не само и т.н
Да са живи и здрави татковците да работят, иначе няма начин.

Добре де вие не четете ли - 18лв. са детските, майчинството е 90% от осигурителния доход или минималната работна заплата /180лв./.

И ми е много чудно колко извън Лондон е тази къща за 700 лири.
  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт