За "Г-жа "Министърката""

  • 7 086
  • 200
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 5 468
Иначе  детските на моето дете, ги тегля един път в годината.
Евана, някои стоят на банкомата и ги чакат всеки месец на датата, определена за това. Жив свидетел съм Peace.

Миналата година правихме протест за детските. Не знам, дали имаше резултат, обаче... Оказа се, че доста хора са доволни от това положение Thinking.

# 61
  • Мнения: 524
Ето сега четох закона и продължавам да твърдя, че майчинството е до навършването на детето на 1 година, за съжаление не намерих нищо за тавана, за което се извинявам, надявам се, че не съм ви уплашила много, но ще търся още, все пак вярвам на майка си и затова си позволих да пиша тук.

# 62
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Аз не получавам никакви 18лв откъде ви ги дават? Взимам само майчински сто и няколко лева

# 63
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 369
Ето сега четох закона и продължавам да твърдя, че майчинството е до навършването на детето на 1 година, за съжаление не намерих нищо за тавана, за което се извинявам, надявам се, че не съм ви уплашила много, но ще търся още, все пак вярвам на майка си и затова си позволих да пиша тук.

Взимат се 90% от осигурителния доход/ или както и аз сега разбирам, макс. такъв е 1400лв/, а след това до 2год. възраст на детето-МРЗ, т.е. за сега май е 180лв. Сега има и някакви варианти държавата да плаща за детегледачки, ако се върнеш на работа преди 2-те години.

# 64
  • Мнения: 5 468
Детските тук са в размер на 970 норвежки крони или около 240 лева и се полу4ават за всяко дете което живее тук независимо какъв гражданин е и за колко време 6те пребивава в страната. Смятам 4е е редно вси4ки деца да полу4ават детски надбавки независимо от доходите на родителите. Държавата е длъжна да гарантира на децата поне някакъв прили4ен минимум.
Innocent
Добре би било и тук да е така, ама....

# 65
  • Мнения: 4 978
Ето сега четох закона и продължавам да твърдя, че майчинството е до навършването на детето на 1 година, за съжаление не намерих нищо за тавана, за което се извинявам, надявам се, че не съм ви уплашила много, но ще търся още, все пак вярвам на майка си и затова си позволих да пиша тук.

Специално заради теб си направих труда - Чл. 53, ал. 3 от КСО.

И наистина, моля те, първо се информирай добре и после пиши, защото само създаваш напрежение така. ОК?

За който иска да чете (198 стр):
http://www.mlsp.government.bg/bg/law/law/index.htm

# 66
  • Мнения: 4 195
добре да питам нещо, виждате, че г-жа Министърката според вас не и пука, нали така? - ами защо не идете да я попитате - има приемен ден за граждани, идете и я попитайте бе.
И защо гледате все другите страни, в другите страни пак казвам, нямат 2 години платено отглеждане на детето, няма детски, няма нищо - до 6 месеца си го гледаш и после се оправяй.
И защо не си търсите правата, имате ли с какво да се обусновете законово, искайки по - високи детски или нещо такова newsm78
И моля, не си мислете, че съм вързала и цъфнала, напротив, една от вас съм, една от тези, на които не им стигат парите, но си търся правата, имам гражданска позиция и я защитавам и то не само пишейки във форума, колко е ужасна г - жа Министърката..........

# 67
  • Мнения: 5 468
Чут Чут , разбирам защо се драниш. Аз бях на протеста миналата година. Ама какво от това? Не разбрах, дали се е постигнало нещо, защото вече не получавам детски... изкараха ни баровци Laughing.

# 68
  • Мнения: 4 195
Ню ми дразня се , кво да правя, направо ме е яд, все ми се карат, да не търся сметка на другите, ама с тея претенции, пък някой друг да им свърши работата се дразня и това си е. По колко инициативи съм ходила - помня "Пролетна приказка" инициатива за майките н а близнаци, да им увеличат всичко, всичко да е двойно - ми майка му стара нито една майка с близнаци не дойде от хилядите писали постове - Там съм, браво на вас и тн. А момичетата от СНБМ се бяха постарали сериозно да се стигне до резултата, ама без подкрапа.
Политиците са така - на 50 майки внимание на обръщат, но на 5 000 или на 50 000 - охооооо, вервай ми много неща ще постигнем. Ама на кой ли му пука, важно е тук да се дудне. Не честно, много ме е яд, яд ме е, защото знам, колко неща можем да променим за собствените ни деца, стига да имаме гражданска позиция и да си търсим правата. И знам, че съм права Peace
и ме е яд, че има Сдружение, борещо се за правата на майките, което самите майки не подкрепят - това е лицемерие според мен.
Много ясно, че г - жа Министърката няма да вдигне детските, за кво, пука и на нея, че някой в някъв форум се жалва. Ама ако и се изсипем с искания и тн пред кабинета и с медии - знаеш колко бързо ще и запука, еле па преди избори. Ама всеки чака някой да го организира, някой да го напише, п аи някой да иде  - ми не става.
Сега ще кажете - ама на правителството това им е работата. Е да, ама не, и докато не си искаме своето, все така ще е Confused

# 69
  • Мнения: 6 167
Ейй, тъкмо реших, че това е тема за книгата на Маделин Олбрайт.  Laughing

Нищо де  - според мен България има много добра система за майчинство и детски, както и доволно добра система от детски заведения в наследство от миналото. Държи се като  социална държава. Разбира се, това не може да се разбере, преди да си в среда, в която а/ майчинството е 3-6 месеца, а яслите не са ти в кърпа вързани б/ няма детски Laughing и в/ осъзнаш, че Бг е по-скоро щастливо изключение.
Няма лошо де - винги могат да се подобряват нещата  Peace

А защо ли мисля, че 240 лева в Норвегия са нещо като българските 18 в България.

# 70
  • Мнения: 419

Държавата ти плаща обезщетение докато си в майчинство, след това се предполага, че трябва да се върнеш на работа и да се издържаш. След като се върнеш на работа или спреш да си гледаш детето сама е логично да ти спрат и майчинството.
И как точно си представяш, че ще промениш нещо като бълваш змии и гущери тук. Или пък ще получиш морално удовлетворение ако всички почнем да ти пригласяме в хор.  newsm78


А ти може и по-внимателно да четеш, например това:
И за кво да рева? За 2х18лв. ли? Naughty И ако ревна - тва нещо ще промени ли? Не, благодаря  Crossing Arms

Колкото до това, дали е логично да се спре майчинството на жена, която се връща на работа по-рано, няма да коментирам, щото пак ще почна да стрелям  #2gunfire. Едва ли има майка, която прекъсва майчинството си, щото не и се стои в къщи с детето  ooooh! , или защото са и много парите, които и плаща държавата  Stop

А колкото до стрелбата, от зодията ми е, така си стрелям аз  Crossing Arms нещо против ли имаш   Thinking

И последно за пригласянето: обикновено съм солистка, тъй че дали ще ми пригласяш си е абсолютно единствено твоя работа  Peace , но едва ли би ми донесло морално удовлетворение  Stop

# 71
  • Мнения: 5 468
Ню ми дразня се...............
Много си права... много... Tired

За съжаление, сит на гладен не вярва. Някой е добре и не му се разправя за останалите, които не са. Винаги е било така... Ама трябва да ни пука за такива работи. Мен не ме интересува петицията за ин-витрото, но се подписвам в нея, не ме интересува, че няма места в градините, но се подписвам там... и на протеста бях тръгнала, но по изключително лични причини не можах да стигна до там...за съжаление. Там е работата, че тези, които сме ходили преди, знаем, че ще сме една шепа и ни се отщява да ходим и на други протести. Що така... не знам.
И аз се дразня, като се каже, че държавата не е длъжна да гледа децата ни, че не знам си какво... какво постигат от тези коментари майките? Освен, че правят мръсно на 50% от останалите, които не са като тях - с добро фин. положение.

И така нататък. Даже ме мързи да пиша за това.

# 72
  • Мнения: 377

А ти може и по-внимателно да четеш, например това:
И за кво да рева? За 2х18лв. ли? Naughty И ако ревна - тва нещо ще промени ли? Не, благодаря  Crossing Arms

Колкото до това, дали е логично да се спре майчинството на жена, която се връща на работа по-рано, няма да коментирам, щото пак ще почна да стрелям  #2gunfire. Едва ли има майка, която прекъсва майчинството си, щото не и се стои в къщи с детето  ooooh! , или защото са и много парите, които и плаща държавата  Stop

А колкото до стрелбата, от зодията ми е, така си стрелям аз  Crossing Arms нещо против ли имаш   Thinking

И последно за пригласянето: обикновено съм солистка, тъй че дали ще ми пригласяш си е абсолютно единствено твоя работа  Peace , но едва ли би ми донесло морално удовлетворение  Stop


Ами аз всичко съм прочела, но ти май си много заета да стреляш и си пропуснала някои неща.
Майчинството се плаща като обезщетение, за времето през което НЕ работиш, за да си гледаш детето.
А ти си стреляй, щом ти помага.  Whistling

# 73
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Ейй, тъкмо реших, че това е тема за книгата на Маделин Олбрайт.  Laughing

Нищо де  - според мен България има много добра система за майчинство и детски, както и доволно добра система от детски заведения в наследство от миналото. Държи се като  социална държава. Разбира се, това не може да се разбере, преди да си в среда, в която а/ майчинството е 3-6 месеца, а яслите не са ти в кърпа вързани б/ няма детски Laughing и в/ осъзнаш, че Бг е по-скоро щастливо изключение.
Няма лошо де - винги могат да се подобряват нещата  Peace

А защо ли мисля, че 240 лева в Норвегия са нещо като българските 18 в България.

със 120 евро в Норвегия Ще си плати месе4ните памперси и (ако не кърми) изкуственото мляко. в България, какво то4но Ще си купи с 18лв?

с останалата 4аст от постинга, не мога да не се съглася. да вклЮ4а и детската кухня, на която не знам какво е нивото, но със сигурност е голямо удобство.

# 74
  • Мнения: 377


със 120 евро в Норвегия Ще си плати месе4ните памперси и (ако не кърми) изкуственото мляко. в България, какво то4но Ще си купи с 18лв?

с останалата 4аст от постинга, не мога да не се съглася. да вклЮ4а и детската кухня, на която не знам какво е нивото, но със сигурност е голямо удобство.

Да но тези 18лв. детски не са майчинство, а се изплащат за всяко дете до навършване на пълнолетие.
Което ме накара да се замисля как е в другите европейски страни, получават ли се някакви пари от държавата след приключване на майчинството.  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт