За "Г-жа "Министърката""

  • 7 051
  • 200
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 5 468
Ню, #Crazy
Кой ти говори за добре устроени майки! Кой е заявил, че бг майките нямат нужда от увеличание на надбавките  ooooh!  Кой ти е казал, че смятам, че 18 лева са достатъчни?!  Не ми слагай думи в устата, които Не съм казала!!!  #Cussing out Нито съм казвала, че всичко е наред  Shocked 
Ами тогава каква е позицията ти по темата? Докато те четох, разбрах точно това...

# 151
  • Мнения: 6 167
моето мнение го казах преди няколко страници, ще го напиша за последен път - мисля, че бг се държи като социална държава - има дълго майчинство, детски , има  система на детски заведения в наследство от миналото. не искам тези неща да се загубят. колкото и да са мижави парите, които дават, това да си 2-3 г. до детето си, да ползваш млечна кухня, детска градина ( която не ти взима 40 процента от доходите) не е никак малко. не е никак зле за една толкова бедна страна. казах и че ще се радвам да дават и по 1000 лева за бебе, ако могат. какво по-хубаво от това.
и да,  и аз си правя сметка дали да купя домати от 2 евро или от 0.99. животът никъде , ама никъде не е приказка, освен ако нямаш няколко милиона. права си, че  не ми е мястото в тази тема - няма да пиша в подобни повече и се извинявам на засегнатите.

Последна редакция: пт, 27 юли 2007, 00:50 от Lennie

# 152
  • Мнения: 4 181
По темата, Gyba има едно объркване относно тези 18 лв, това не са детски. Преди , когато бяха за всички деца бяха детски, сега са семейни помощи за деца, тоест предназначени са за хората с по-ниски доходи. Относно ниския праг за дохода и брутния доход съм съгласна, но това е друга тема.
Ние работим за въвеждане на реално семейно подоходно облагане , за да може държавата да връща част от данъците на тези, които внасят в бюджета и имат деца. Това според нас си заслужава, а не да се увеличават помощи , заради  които някои групи раждат деца, даже ги зарязват по домовете и през известно време ги взимат само , за да си получат помощите Tired

И момичета, не мога да разбера защо темите тук напоследък задължително се израждат  Confused
Разберете че не може да сравнявате просто така условията на детски и майчинство в различни страни. Факт е че в страните от западна Европа с детските (където ги има) могат да се купят много повече неща отколкото в БГ. Това обаче е въпрос на икономика, а не на социална политика, защото просто в БГ доходите ни са ниски, а цените са високи.
Това не се променя с вълшебна пръчица, важното е да се стимулират хората да се осигуряват и да плащат данъци, за да има пари и за социална политика.
И недейте да обяснявате как данъците и осигуровките са ужасни високи, защото не е вярно. Вижте колко са в старите страни членки.Освен това в последните години намаляват осигуровките, когато се види , че има възможност за това.
Искам да кажа, че естествено , че системата не е перфектна, винаги има какво да се желае. Само че трябват конструктивни предложения, а не просто еди къде си взимат еди колко си, трява да се разглеждат всички фактори в съвкупност.

Последна редакция: пт, 27 юли 2007, 05:09 от Клеопатра

# 153
  • Мнения: 4 181
Ето сега четох закона и продължавам да твърдя, че майчинството е до навършването на детето на 1 година, за съжаление не намерих нищо за тавана, за което се извинявам, надявам се, че не съм ви уплашила много, но ще търся още, все пак вярвам на майка си и затова си позволих да пиша тук.

Специално заради теб си направих труда - Чл. 53, ал. 3 от КСО.

И наистина, моля те, първо се информирай добре и после пиши, защото само създаваш напрежение така. ОК?

За който иска да чете (198 стр):
http://www.mlsp.government.bg/bg/law/law/index.htm
Точно тук четох, май става въпрос за обезщетение за бременност и раждане, защото за отглеждане на дете току що четох, но в сайта на НОИ, за съжаление не открих какъв е тавана на обезщетението. Не мога да разбера какво удоволствие ви доставя да се караме, при положение, че се извиних, а не мисля, че съм в грешка, нима смятате, че държавата ще плаща по 1400 лв на месец за период от една година? Не ми се вярва, че ще се прекарат така. Но както и да е пак ще си говорим.
ти кажи какво удоволствие ти доставя да заблуждаваш тези, които не са наясно. да, представи си държавата "се е прекарала" и колко човека вече ти написаха, че не е за 1 година а за 9 месеца след раждането, след това до навършване на 2годишна възраст на детето се изплаща МРЗ , която в момента е 180 лв.
И какво се правиш на обидена, ми като не си сигурна в нещо кажи, а не ни обяснявай как чак в закона си го чела  Shocked

Последна редакция: пт, 27 юли 2007, 05:09 от Клеопатра

# 154
  • София
  • Мнения: 958
Не съм планирала, нито родила децата си в зависимост от това колко стредства ще отдели държавата за децата ми.

Но е обидно и унизително да ти дават 18 лв. на дете и то срещу доста бумаги, писане, изчисляване, търсене работодателя за бележки, и т.н.

18лв. - няколко пакета мокри кърпи! Или що годе качествен шампоан, бебешко олио и малко кърпи.
Не стигат дори за няколко бодита. Няколко чифта чорапи за сина ми и за Зрънчо може да остане........Смешно! Да не продължавам......Добре, че са мъжете ни! Ами ако жената е останала сама, ако е с бедни възрастни родители? Ако не владее три езика и заплатата й е 300 лв???

Не става дума държавата да отглежда детето ти, но да предостави поне достойна сума!

Думата достойнство не се припокрива с пари, но парите са важна предпоставка. Осигуряват оцеляване.

Да не говорим за раждаемостта, прирастта и думата насърчаване.

Тъжно ми е , когато държавата ми е като мащеха спрямо мен. Тъжно!

# 155
  • Мнения: 4 195
добре, разбрахме се, че на повечето от нас тези ПОМОЩИ не ни стигат - а сега, дайте предложения, имате ли, но обмислени, съобразени с икономическото положение в страната и тн и тн.......вместо да си говорим как 18 лв не стигат за Зрънчо, който е вреден междувпрочем..
Все си мисля, че уж всичкис ме на едно мнение в тази тема, но едните просто си плюят, а другите намират логично обяснение на нещата, или не съм права newsm78

# 156
  • Мнения: 377
Аз живея в луксозно предградие на град с големината на Стара Загора в централна Италия в собствен имот. 
И от този луксозен имот, заявяваш, че бг майките нямат нужда от увеличение на надбавките, защото така е нормално, защото държавата дава достатъчно, че не е длъжна за нищо и прочие... Не би трябвало да се намесваш в подобни теми. Първо, че не живееш в България и това не те касае, и второ, че си изключително добре финансово, за да взимаш отношение. Има хора, които не са толкова задоволени и едва се справят.... все едно не знаеш...

В подобни теми, се забелязва, че само добре устроени майки, чиито мъже са богати и не се притесняват за нищо, само тези майки, постоянно твърдят, че всичко в държавата си е наред и никой на никого не е длъжен. И спорят ли спорят... за какво? За да може тези, дето едва кретат финансово, да си останат на същото положение и отникъде да не видят помощ. Противно е..., по-добре да млъкнете и толкова Sick.


И аз не съм за темата по твоята логика, защото все още нямам деца.
Но тук май всеки си чете избирателно. Никой не твърди, че тези пари са достатъчни. Въпросът е, че социалната политика на България е на доста добро ниво и да се мисли, че проблемите ще се оправят като просто се вдигат помощите и обезщетенията е меко казано глупаво.
Все пак трябва да сте наясно, че тези пари г-жа Министърката не си ги вади от своя джоб, а от джобовете на всички работещи, включително и моя.
Ще спра дотук, за да не повторям Клеопатра.

# 157
  • Мнения: 419
И аз не съм за темата по твоята логика, защото все още нямам деца.
Когато имаш деца, и се сблъскаш с безумията и бюрокрацията, които са навсякъде, ще си промениш мнението, уверявам те.  Peace

# 158
  • Мнения: 377
И аз не съм за темата по твоята логика, защото все още нямам деца.
Когато имаш деца, и се сблъскаш с безумията и бюрокрацията, които са навсякъде, ще си промениш мнението, уверявам те.  Peace


Не няма, уверявам те, защото позицията ми е принципна.
Няма как да почна да мисля, че е по-добре държавата да ми дава 180лв. детски /или колкото там реша, че ми трябват/, вместо да ми осигури реална възможност САМА да изкарвам достатъчно, за да издържам себе си и детето си.

# 159
  • София
  • Мнения: 5 606
И аз не съм за темата по твоята логика, защото все още нямам деца.
Когато имаш деца, и се сблъскаш с безумията и бюрокрацията, които са навсякъде, ще си промениш мнението, уверявам те.  Peace


Не няма, уверявам те, защото позицията ми е принципна.
Няма как да почна да мисля, че е по-добре държавата да ми дава 180лв. детски /или колкото там реша, че ми трябват/, вместо да ми осигури реална възможност САМА да изкарвам достатъчно, за да издържам себе си и детето си.

Е да де ама държавата не ти осигурява "реална възможност САМА да изкарвам достатъчно", но не те и подпомага. Колкото и да си принципна, един ден когато имаш дете ще разбереш за какво става дума. Верно е, че дете се гледа и с 2 и с 200, но...напр. една кутия Аптамил /вид адаптирано мляко/ е около 20 лв. и ти стига за 3-4 дни. ...

# 160
  • Мнения: 419
Не няма, уверявам те, защото позицията ми е принципна.
Няма как да почна да мисля, че е по-добре държавата да ми дава 180лв. детски /или колкото там реша, че ми трябват/, вместо да ми осигури реална възможност САМА да изкарвам достатъчно, за да издържам себе си и детето си.
Тоест ти няма да ползваш отпуск по майчинство, щото сама ще трябва да изкарваш достатъчно, за да издържаш себе си и детето ли, че не разбрах  newsm78

# 161
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
знам 4е във Франция има такъв момент ...

Във Франция имат отпуск по майчинство за 1 дете само 10 седмици  Crazy

Говорехме за детски май  newsm78

за цялостното май4инство, както Лени продължава да казва, смятам, 4е не е никак на ниско ниво. което, естествено, не озна4ава, 4е не трябва да се искат подобрения.  Peace
струва ми се, 4е проблемът не е цифрата на детските, която явно е из4ислена по някои неизвестен ми финансов метод, според средната заплата и стандарт (надявам се, де).
извод : не детските са ниски, а средната заплата.


пп. на вси4ки, независимо от държавата, в която живеем, ни се Ще да сме максималистки и да имаме това, което про4етох за Финландия и Норвегия.

# 162
  • Мнения: 377

Тоест ти няма да ползваш отпуск по майчинство, щото сама ще трябва да изкарваш достатъчно, за да издържаш себе си и детето ли, че не разбрах  newsm78

Не говорех за майчинство в случая. Смятам да ползвам майчинство, но след като то е процент от осигурителния доход, пак е обвързано с това, което изкарвам сама.

tsvety26, в момента говорим за детски надбавки и майчинство, далеч съм от мисълта, че живеем в държава без проблеми.
Ще цитирам feiam
извод : не детските са ниски, а средната заплата.
И личното ми мнение е, че е в пъти по-добре парите на МТСП да се влагат в подобряване условията на труд и повишаване на работната заплата, отколкото в социални плащания под каквато и да е форма /изключвам парите за хора в неравностойно положение/ - което за мен си е чисто преливани от пусто в празно.

# 163
  • Мнения: 175
важното е да се стимулират хората да се осигуряват и да плащат данъци
Тук не мога да се съглася с теб. Какво зна4и да стимулира6 хората да пла6тат данъци? Няма 4овек който 6те пла6та  доброволно и с кеф данъци при положение 4е той така или ина4е не вижда къде отиват тези данъци. А да не говорим за нивото на доходите ако трябва да се пла6тат на тези ниски доходи тези данъци разбира се 4е са много високи след като ти остават пари с които ме може6 да изкара6 месеца.. Държавата първо трябва да създаде механизми по който да си събира данъците от големите длъжници а не постоянно да вика 4е няма пари. Примери мога да дам от тук с който об6тината подпомага млади семейста за закупуане на собствена къ6та, като семейстото у4аства в построяването на къ6тата и об6тината продава парцела на по ниска цена. Об6тината има проекти и за на4ален капитал. Много може да се направи, но проблемът е 4е никой ни6то не прави.

# 164
  • Мнения: 165
Знаете ли кво. Изчетох внимателно всиииииииииички постинги.
Изчислих че с моята заплата ако си спестявах всички налози, взети от държавата ще се събере сума в размер на 456 922 лв.
Това е до момента на пенсионирането ми. Ако след пенсионирането ми живея още 20 години то за месец пенсията ми ще излезе на 1903 лв. и 0.90 ст. Случайно някой да получава такава пенсия - говоря за обикновен човек, не за някой министър.
Същият е момента на обезщетението за отглеждане на дете до 2 годишна възраст. Част от социалните осигуровки отиват във фонд, който от своя страна изплаща горното обезщетение.
И така се завърта порочния кръг.

По отношение на г-жа Масларова (викат й "свинските крачета") - за нея мога да кажа само неласкави неща. Тя е манипулатор и борави само с популизма. При нея няма чуваемост. Каквото и да й предложите, едно си баба знае.
Най-гадно ми стана, когато се появи на един мининг в подкрепа на жените, пострадали от насилие с едни обувки от крокодилска кожа и чанта за 2000 лв. А в същото време ни надъхва - борете се.....
Гротеска..........

Последна редакция: пт, 27 юли 2007, 15:52 от didi i dexter

Общи условия

Активация на акаунт