Какво следва от тук натам?

  • 7 802
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
Отговарям на Ирка ,че тръбата ми се беше спукала от извънматочната бременност,а аз дори незнаех от какво са тези болки в корема и леко кървене.Случи се вечерта късно ,отидох  на дежурен лекар в 3та градска б-ца и ми казаха ,че ми няма нищо или евентуално апендисит.Така до сутринта при непоносими болки цяла нощ,в Т.Киркова установиха ,че корема ми е пълен с 2литра кръв.Веднага ме оперираха и останах с 1 тръба ,която беше нагъната с "колена" и негодна.Накрая я махнах и нея и направих 4- тото инвитро и стана магията с божия помощ.

# 16
  • Мнения: 978
Бе ти си героиня!

# 17
  • Мнения: 637
Цитат на: silvi750
Здравейте, правиха ми цветна снимка и се оказа, че е запушена едната тръба.


А знаеш ли причината да е запушена тръбата - прекарана хламидия, коремна операция (например за да се отстрани апендикс) или нещо друго?

Момичетата вече са ти отговорили - ако няма никакви други проблеми при тебе и при пъртньора ти, може и спонтанно да забременееш (през здравата тръба). Разбира се, може и чрез инсеминация.

# 18
Това,което написа Василена-че яйчниците не се редуват-НЕ Е ВЯРНО!.Говорих с моята лекарка-агушер-гинеколог и тя каза,че ячниците се редуват-при мен например единия яйчник образува фоликули,които се пукат,а другия-не,това означава,че шансовете ми са 50%.Моля те,Василена не подавай грешна информация,ако не си сигурна,че е така-питай твоя лекуващ лекар!!!

# 19
  • Мнения: 7 716
Това, което написа Василена е вярно.
На мен лично са ми правили проследяване на овулацията в два поредни месеца в клиника по стерилитет- доминантния фоликул беше и двата пъти на десния яйчник, развиваха се по един и същи начин и двата месеца, спукаха се горе - долу по едно и също време.
Говорила съм и с други проблемни момичета - често се случва доминантния фоликул да е от един и същ яйчник в поредни месеци.
А едно момиче разказа, че три пъти са и засичали доминантен фоликул от един и същи яйчник в поредни месеци.
И кажи на твоят лекар-акушер-гинеколог да не заблуждава хората, за неща, които не са му ясни.
И един съвет от мен,Карина, никога не се доверявай само на мнението на един лекар! Чети и питай повече! Търси второ, трето мнение при проблем!

# 20
  • Мнения: 20
Четох в един учебник по гинекология , че яйчниците се редуват - единия месец левия , а после десния. Може би това да е само на теория така.  People Angel

# 21
  • Мнения: 7 716
Я, си разкажи историята - колко време пробваш, какви изследвания си правила? Така откъслечно не мога да се ориентирам Laughing

# 22
  • Мнения: 7 716
С една запушена тръба за две години би трябвало да забременееш. Може да има друга причина, а може би - не.
Първо направете спермограма. После фоликуметрия - да се види има ли доминантен фоликул, нивото на хормоните, дебелина на лигавицата, пука ли се фоликула. Чак след това ще мислиш за инсеминация. Успех.

# 23
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
ЛАЛИ е права
консултирай се и с друг гинеколог.Може при4ината да не е в тръбата

# 24
Не бързай с асистираните методи-като инсеминации,инвитро и тн.,слушай доктора-шансът да забременееш ти е 50%,тъй като яйчниците се редуват и можеш да забременееш през здравата тръба.Аз съм била бременна 2пъти,като ми функциунира само 1ния яйчник,така,че-СПОКО! Grinning

# 25
  • Мнения: 7 716
Фоликуметрия не се прави с един преглед. Има  грешка. Няма нужда от лапароскопия за момента, щом едната тръба не е запушена.

# 26
  • Мнения: 4 399
Има разлиЧни подходи. Можеш да направиш лапароскопия за да се види имаш ли ендометриоза. Тя Често протиЧа безсимптомно и може да си я имаш, но да не знаеш. Не зависи от това дали си имала аборти или бремености, нито пък ще разбереш по дължината на цикъла. В общи линии лапароскопията е единствения надежден метод за диагностика. Но можеш и да избереш да направиш стимулация без лапаро. Въпрос на предпоЧитания, нито едното нито друго е грешно. И двата подхода имат положителни и отрицателни страни.

# 27
  • Мнения: 7 716
Щом едната от тръбите ти пропуска, потърси причината за незабременяване другаде - направи си фоликуметрия: три прегледа на УЗИ /два преди овуто и един след/, измерване нивото на хормоните Естрадиол и ЛХ преди овулацията, посткоитален тест. Изчакай с лапароскопията. Това си е една агресивна интервенция спрямо организма, често след това се получават страствания. Има много момичета, забременели с една тръба.
Хормони в началото на цикъла правила ли си? Спермограмата къде я прави?
Освен това при вкарването на констрастно вещество често тръбите правят спазъм и така се отчита запушване, което реално може би не съществува.
Ако снимката показва запушване на двете тръби - тогава лапароскопията е единственото и най-добро решение.
Грешката е, че фоликуметрия с един преглед няма. Успех.

# 28
  • Мнения: 90
Аз също съм с една тръба.Другата я изгубих при операция по повод извънматочна.Най интересното беше че когато забременях овулацията и оплождането ми бяха от страната на десният яйчник и съответно дясната тъбатова го знам със сигурност защото забременяването ми беше със стимулация и фоликулометрия/ а зародишът се е вгнездил в левият рог на матката и идея си нямат лекарите как е попаднал там.Останалата ми дясна тръба беше обект на хиляди мнения и дебати от страна на лекатският екип.Единият твърдеше че е разпъната и ще е лудост ако предприема бременност по естествен път;Другият че е малко деформирана но щом до сега е прекарвала зародиш нищо не се е променило и пак ще може;Третият че медицината не е като математиката и всичко е възможно;Четвъртият -не виждам какъв е проблемът .......!!!
 Затова,че горе главата момиче няма да е все така ще изгрее слънце и в твоят двор.И от най безнадеждната ситуация има поне три варианта за изход.
Пожелавам ти от все сърце успех!!!
Най важното според мен е да попадна на лекар който да ме окуражава и това ми дава сили да се справя с депресивните си състояния.Сега съм предприела курс по хомеопатично лечение ако излезе нещо а то трябва да излезе ще съобщя на всички.

# 29
  • Мнения: 4 399
За съжаление не лекуват. Имат действие само докато ги пиеш и най много още 1 месец след това. На мен лекар ми е каzвал че е голям процентът на zабременели в пъсрвия месец след като лекарството е спряно. Аz също наблюдавах по бурна овулация първия месец след лекарството. И дори ми видяха 2 фоликула които овулираха. Така че непременно се въzполzвай и от месеца след като спреш хапчетата.

Общи условия

Активация на акаунт