Септемврийско бебче,я се намести,че терминът ми вече наближи

  • 11 988
  • 291
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 64
Здравейте и от мен
Лилиян и аз страхотно се изненадах, че темичката ни е различна и е страшно симпатична, а е и много хубаво подредена, поиграла си си доста.
Керилайн добре дошла отново при нас това да имаш нет си е голям благодат, инъче по тея ми ти зали е такава мизерия аз се бях измъчила 3 месеца без нет.
За докторите и това как си твърдят че термина се измества е много долно и наистина ако майчето е наивно и се върже става еднаа..., кожудери, моя доктор никога не ми е казвал че термина ми се е изместил, а само че бебчо върви малко по-едричък и понеже си имам проблемчетата със скъсената шийка и контракциите все ми повтаря , че е важно да го задържа колкото може по-дълго и за това ме тъпче с хапове за задържане, тоест обратната политика, инъче можеше да ми каже ми то и без друго върви напред да го раждаме, да ама то освен за бебо е вредно и за нас, щото процесите в организма не могат да насмогнат да се нагодят на новата ситуацияили поне аз така мисля.
На мен също ми е интересно да разбера за декларациите в болницата които се подписват, щото там ако те приемат и с болки и вече раждаш едва ли ще ти е до четене на бумащини

# 16
  • Мнения: 368
Привет и от мен
Включвам се набързо да поздравя Лилиан за новата тема!
Моренски, отивам да ти меся погачата  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Целувки

# 17
  • Мнения: 1 745
Здравейте и от мен.
Да ви се оплача,че сега ме е страх от секциото.Днес цял ден си мисля и чета из форума какво ти правят,кое е гадно,кое не...Имам и въпрос (аз и отделан тема пуснах) -ако не си избера екип,за който да си заплатя,трябва ли да лежа в болница преди секциото?Четох,че трябва да лежиш 10 дни и тогава оперират,а никак не ми се лежи...Ако може да отида предишния ден ще е супер.Мамите,които са раждали така нека разяснят малко(може и на лични),щото сега съм много объркана...

# 18
  • Мнения: 27
Страхотно  оформление  на  новата  темичка  лек  ден  момичета.

# 19
  • София
  • Мнения: 771
Здравейте и от мен.
Да ви се оплача,че сега ме е страх от секциото.Днес цял ден си мисля и чета из форума какво ти правят,кое е гадно,кое не...Имам и въпрос (аз и отделан тема пуснах) -ако не си избера екип,за който да си заплатя,трябва ли да лежа в болница преди секциото?Четох,че трябва да лежиш 10 дни и тогава оперират,а никак не ми се лежи...Ако може да отида предишния ден ще е супер.Мамите,които са раждали така нека разяснят малко(може и на лични),щото сега съм много объркана...

pebs, за първи път чувам, че трябва да се лежи в болница предварително, а и не виждам никаква връзка на лежането в болница и избора на екип.
Ако ти се прави секцио по медицински причини, а не по твое желание, екипът няма основание да ти иска пари. Просто ще попаднеш в ръцете на екипа, който е на смяна.

# 20
  • Мнения: 104
Ето какво намерих относно декларациите, които по закон всеки пациент постъпващ в болница трябва да подпише или да откаже да подпише. http://www.zahorata.net/InformedConsent/Default.aspxSimple SmileСпоред тълкуването на закона, ако майката подпише тази декларация, тя се отнася и за бебето, тъй като се явяваш негов настойник. Ама нека мами-юристки разяснят по-подробно въпроса Rolling Eyes
Тази бумага всъщност развързва ръцете на лекарите да предприемат спасителни "операции", ако стане нещо непредвидено...не дай може Praynig

pebs незнам защо искаш секцио, но моето лично мнение е, че ако може без него е по- добре. Ако се налага секцио поради някакви причини, не би трябвало да лежиш предварително, но  Naughty ако това е твое решение, сигурно се налага да останеш известно време в болница. Защото това си е все пак предизвикано раждане, прескачаш естественото, отредено от природата. Така си мисля... newsm78

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 21 639
Я и аз да препоръчам една темичка. bowuu
Поздравления за авторката!   bouquet

Каква погача бе Мише, нещо не вдявам Rolling Eyes Grinning

# 22
  • Мнения: 1 745
Не е по мое желание.Тия дни обиколих няколко частни кабинета и навсякъде ми казаха -СЕКЦИО! Имала съм скосен таз,бебето е седалищно и с омотама пъпна връв... Иначе аз исках нормално,но всички казаха,че е препоръчително да не е.
Кали,значи си насрочвам една дата с доктора,дето ми води консултациите и отивам ,така ли?Обаче той не изражда,само води ЖК.Не работи в родилно отделение...Наистина не съм много наясно.Не съм се интересувала и не съм чела,щото мислех,че ще си раждам нормално... Rolling Eyes

Последна редакция: сб, 28 юли 2007, 12:47 от pebs

# 23
  • София
  • Мнения: 771
Не е по мое желание.Тия дни обиколих няколко частни кабинета и навсякъде ми казаха -СЕКЦИО! Имала съм скосен таз,бебето е седалищно и с омотама пъпна връв... Иначе аз исках нормално,но всички казаха,че е препоръчително да не е.
Кали,значи си насрочвам една дата с доктора,дето ми води консултациите и отивам ,така ли?Наистина не съм много наясно.Не съм се интересувала и не съм чела,щото мислех,че ще си раждам нормално... Rolling Eyes

Не знам какъв е доктора, който ти води консултациите. Ако е такъв, който изражда и извършва операции, би могло и така да процедираш. При всички положения ако искаш определен доктор да се ангажира с твоята операция, трябва да си платиш. Това е въпрос на ваша уговорка. Другият вариант е да си вземеш документите от ЖК, в които би следвало да пише, че в твоя случай като родоразрешение се препоръчва секцио (щом казваш, че това е мнението на няколко доктора) и с тези документи да отидеш в някой родилен дом предварително, примерно 2 седмици преди термин и там да попиташ как ще процедирате. Предполагам, че там ще ти насрочат дата и ще ти бъде направена операция от екип, който е на смяна в уречения ден.

# 24
  • Мнения: 78
pebs,не е нужно да лежиш предварително в болницата.когато док.прецени че бебчо е готов да се появи на бял свят ще насрочите дата.отиваш в деня,подготвят те за операционната и влизаш.не е страшно.гадното е след това,защото възтановяването е по трудно,но всичко минава  Hug

# 25
  • Мнения: 1 745
kerilain,лошото е,че моя док е много зле.Аз ходех при него само за болнични,а иначе ходех на частни прегледи.Той си работи само в поликлиниката на МД,а не в отделенията.И за това не знам как ще стане-отивам на датата и който ми се падне ли?Аз в понеделник може би ще ходя и ще питам за всичко,ама до тогава ще мисля само глупости...  Rolling Eyes

# 26
  • София
  • Мнения: 771
kerilain,лошото е,че моя док е много зле.Аз ходех при него само за болнични,а иначе ходех на частни прегледи.Той си работи само в поликлиниката на МД,а не в отделенията.И за това не знам как ще стане-отивам на датата и който ми се падне ли?Аз в понеделник може би ще ходя и ще питам за всичко,ама до тогава ще мисля само глупости...  Rolling Eyes

Щом докторът ти е само в поликлиниката и както казваш е "много зле", не се оставяй той да ти определя дата. Иди в Майчин дом и разговаряй с някой за насрочване на дата, а не да отидеш направо на някаква си дата, определена от незнайно кой.

# 27
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
pebs -аз доколкото знам  за секцио се влиза  от предния ден  .Правят ти   тестове з аупоиките и така...
ама цяла седмица  не бях чувала... Shocked..Защо се шашкаш толкова от секциото,,то не че аз не се шашкам де #Crazy #CrazyНали  май и аз ще съм секцио заради   пъпната връв и голямшкото бебе и предното раждане  Tired Tired


Lillebi -кофтито е че с тея декларации,си измиват ръцете   ако недай си боже стане нещо..Добре си връзват гащите  #Cussing out #Cussing out

# 28
  • Мнения: 1 745
Ани,и аз знам,че се влиза предишния ден,но като имаш уговорка с някой лекар,а иначе не знам пак ли е така???  newsm78 ,за това разпитвам.аз по-скоро от това се притеснявам-как да уредим въпроса с екипите,плащането...Никак не ми се дават 1000 лв. или колкото е там.Иначе и от операцията си ме е страх,ама аз съм лежала по болници,оперирана съм като малка,клизма ми е правено поне 20 пъти,катетър са ми слагали също доста пъти...То от това ги е страх повечето,а пък мен от тия по-"простите" неща.  Joy

# 29
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
ухх незнам какво да ти кажа...и а зда бях нямаше да ми се дават 1000 лв Shocked
аз  понеже ходя  на прегледи  при доктора при когото ще раждам  ..той ме гледа в самата болница.И на него ще си му дам   торбичка с малко парички...Така практикуват тука Peace Peace...
А инъче-то клизмата  пък е ебаси и безболезненото нещо ,катетъра и той...кво толкоз им се шашкат на тея  двете неща незнам...Еля пък клизмата -по неболяща манипулация не съм срещала Peace Peace..После  само докатос тигнеш до кенефа да  не направиш пътечка  е кофтито че да не ти се смеят hahaha

Общи условия

Активация на акаунт