Дете преди брака или следнего?

  • 5 463
  • 93
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 156
Според мен е по-добре да е след брака. Защото бебето е в теб 9 месеца. Това не е малко време. Може да се скарате, може нещо лошо да се случи (на никой не пожелавам нито 1 от двете).
Не е голяма философия да се ожениш. Ако планирате дете, оженете се и давайте.
Има много родени преди брака деца, които са щастливи и с 2-та си родители. Но има и такива, които се отглеждат само от майка си.
След раждането на първия ми син се обедих, че идеите ми от едно време да си родя дете и да го гледам сама са били много глупави.

# 16
  • Мнения: 2 015
Ами ние си имаме дете, а още нямаме брак Whistling.
Да споделя обаче, че едни познати така решиха и още не са се оженили, а детето им стана на 1,6г Rolling Eyes.

# 17
  • София
  • Мнения: 12 554
Според мен е по-добре да е след брака. Защото бебето е в теб 9 месеца. Това не е малко време. Може да се скарате, може нещо лошо да се случи (на никой не пожелавам нито 1 от двете).

И като се скарате, а сте женени какво? Ще го спреш ли? Да бе да. Мъж, който е решил да си отиде, женен, неженен си взима чантата и си тръгва.
А бракът далеч не е това - да си осигуриш сигурност /простете за тафтологията/.

# 18
  • Мнения: 123
съгласна съм с теб nana77 сигурността е можеби повече за детето

# 19
  • Мнения: 216
Добре де, не се заяждам ама наистина ми е интересно как се решава да се прави дете а не се решава да се склю4и брак, не е ли по-лесно като е офицялно, и не е ли ме4та на всяко моми4е да е най-красивата булка. Не говоря за Три дневни сватби даже ама как се вика по един подпис в общината толко ли е страшно, според мен е доста по-страшно решението за дете, от това за брак. Наистина някой да сподели искрено как върви то4но разсъждаването при такова решение, ясно като стане" беля" и се зажениш, ама ...... newsm78 Peace

# 20
  • Мнения: 123
ние със моя живеем заедно от 4 години,но никога не бяхме говорили за брак,но за детето и двамата бяхме съгластни.и ако не беше Теодор можеби до брак нямаше да се стигне,а и свадбата я направихме заради нашите,че как бащами няма види дъщеряси булка. #2gunfireтои даже искаше първо Теди да се роди чи е той да присъствал smile3532

# 21
  • Мнения: 43
при нас беше първо детето после брака, даже бяхме принудени да подпишем за да можем да теглим кредит за покупка на жилище, дъщеряни беше на 5месеца когато подписахме.

# 22
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Добре де, не се заяждам ама наистина ми е интересно как се решава да се прави дете а не се решава да се склю4и брак, не е ли по-лесно като е офицялно, и не е ли ме4та на всяко моми4е да е най-красивата булка. Не говоря за Три дневни сватби даже ама как се вика по един подпис в общината толко ли е страшно, според мен е доста по-страшно решението за дете, от това за брак. Наистина някой да сподели искрено как върви то4но разсъждаването при такова решение, ясно като стане" беля" и се зажениш, ама ...... newsm78 Peace
Не, булчинската рокля не е мечтата на всяко момиче. И аз не се заяждам, но това за мен е супер тъпа и банална "мечта". Ако е за идеята да бъдеш булка- едва ли има по-лесно нещо.
Не че подписът е страшен, просто се е обезсмислил.

# 23
  • Мнения: 6 167
аз да си призная първо решихме да си направим дете и после да сключим брак.

ние пък обратно.

# 24
  • Мнения: 217
Светни ме, моля те, каква е връзката между детето и брака?! Praynig

# 25
  • Мнения: 216
Добре де, не се заяждам ама наистина ми е интересно как се решава да се прави дете а не се решава да се склю4и брак, не е ли по-лесно като е офицялно, и не е ли ме4та на всяко моми4е да е най-красивата булка. Не говоря за Три дневни сватби даже ама как се вика по един подпис в общината толко ли е страшно, според мен е доста по-страшно решението за дете, от това за брак. Наистина някой да сподели искрено как върви то4но разсъждаването при такова решение, ясно като стане" беля" и се зажениш, ама ...... newsm78 Peace
Не, булчинската рокля не е мечтата на всяко момиче. И аз не се заяждам, но това за мен е супер тъпа и банална "мечта". Ако е за идеята да бъдеш булка- едва ли има по-лесно нещо.
Не че подписът е страшен, просто се е обезсмислил.
кое те навежда на тази мисъл, и поне има ли закон в бг, както тук, 4е дори и без брак, ако след 7 години съвместен живот, в които сте се представяли като двойка/съпрузи, имате същите права като женени такива? И решението за дете не е ли по-голямо от това за брак- в крайна сметка с брак само вашият живот, твърдо казан, може да си "прецакате, а с раждането на едно дете - ве4е става въпрос за прецакване на 4ужд живот. Не казвам 4е е задължително да се прецака живота , на дете, родено от несклю4или брак родители, ами това 4е е по-сериозно решение, не приемате ли брака като, един вид първо решение и доказателство 4е имате сериозни намерения един към друг и сте готови заедно ,като семейство да вземете следващо решение , стъпки и т.н.

# 26
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не, няма такъв закон. За какви права става въпрос- върху детето ли? Имаме ги и сега... Или може би, че при развод общото имущество се дели. Разчитам, че и двамата сме достатъчно отговорни хора и не ни е необходим съд да си поделяме нещата.
И с какво дете, родено извън брак е по-прецакано от дете на разведени родители?
А сериозните намерения един към друг ги бяхме обсъдили много преди да заговорим за дете. Брака няма как да гарантира нищо, също както и съвместното съжителство.

# 27
  • Мнения: 2 035
Какво е значението наистина?! Важното е да има любов, а щом има любов независимо кога....се раждат красиви деца   Wink

Иначе днешната традицията повелява - Булката да бъде бременна Joy

# 28
  • Мнения: 1 768
Ние първо ре6ихме да имаме дете.И иzоб6о не съжаляваме.Раzбираме се прекрасно и беz брак.А винаги можем да се оженим и да направим сватба.А и детето ни/децата 6е ни бъдат на сватбата,какво по хубаво от това да присъстват на сватбения ден на мама и тате. Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 29
  • Мнения: 3
Моето мнение е, че брака не променя нищо когато двама се обичат. Като сключиш брак повече ли ще те обича мъжът ти?!? Аз съм се женила един път и какво, разведох се и с то с големи простотии. На кого е нужно това?
Сега живея на смейни начала с един мъж и не сме говорили изобщо за брак, но за дете и двамата имаме голямо желание. Аз го наричам съпруг, въпреки че нямаме подпис в гражданскто. За мен този подпис не е важен, а любовта ни, подкрепата, разбирателството, доверието и спокойствието! Ето това е най - важното, а не някакъв си подпис.

Общи условия

Активация на акаунт