Дете преди брака или следнего?

  • 5 458
  • 93
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 216
Тъй като така или иначе жените сме повече от мъжете,те имат повече избор от нас.Вече е рядкост мъж да се ожени ,без жена му да е бременна или да му е родила дете.Факт.

Не се бях замисляла върху това, но факт е.
Не смея да правя грандиозни изводи от него, но сериозен повод за размисъл ми е.
Аз пък смея да твърдя че мажат ми се ожени за мен, без да съм бременна или родила, даже се анложи да ме последва до майната си и да зареже всичко родно за да е с мен, познаваме се 5 години, 2 от които сме женени и засега планираме да бебеправим догодина, пък както се получи.....

# 76
  • Мнения: 46 518
Аз пък смея да твърдя че мажат ми се ожени за мен, без да съм бременна или родила, даже се анложи да ме последва до майната си и да зареже всичко родно за да е с мен, познаваме се 5 години, 2 от които сме женени и засега планираме да бебеправим догодина, пък както се получи.....


И ние доста след сватбата взехме решение за дете, повечето ни прителски семейства също, има разбира се и бременни булки, но повечето не са, поне около мен  Peace

# 77
  • Мнения: 9 865
Никол и Лил и всички други - да, има и като вас, но има и не като вас.
В моето обкръжение пък е точно обратното, народиха наследници и
няма да се женят, едната щото не си обича мъжа, другата, защото
мисли, че след като е родила вече няма смисъл да е булка и т.н.

Бе да ви питам, родените извън брак деца според тъпото ни
законодателство още ли се смятат за извънбрачни или вече не е толкова идиотско?!

# 78
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Аз също се ожених след като забременях , мисля че ми беше раничко,но не съжалявам сега си имам прекрасно семейство Flutter

# 79
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Бе да ви питам, родените извън брак деца според тъпото ни
законодателство още ли се смятат за извънбрачни или вече не е толкова идиотско?!
Ами те са извънбрачни... Само дето майките не се смятат за самотни след като децата им са припознати.

# 80
  • София
  • Мнения: 3 407
Да, Бет, разбира се, че са извънбрачни.
Просто наследяват баща си, за разлика от майка им, която е ощетена.
Ако са припознати, разбира се.

# 81
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Просто наследяват баща си, за разлика от майка им, която е ощетена.
Това, че майката е ощетена пък какво значи?  Rolling Eyes

# 82
  • София
  • Мнения: 3 407
Ощетена в това отношение.
По закон тя е никоя.
Не наследява мъжа си.

# 83
  • Мнения: 3 268
Аз също се ожених след като забременях , мисля че ми беше раничко,но не съжалявам сега си имам прекрасно семейство Flutter

Това е чудесно и ти пожелавам в най-скоро време още едно детенце.Темата беше за друго,а именно,че понякога жените ставаме жертва на тънките сметки на мъжете до нас.

# 84
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ощетена в това отношение.
По закон тя е никоя.
Не наследява мъжа си.

В този смисъл и мъжът е ощетен- той пък не наследява жена си.

# 85
  • София
  • Мнения: 3 407
Ощетена в това отношение.
По закон тя е никоя.
Не наследява мъжа си.

В този смисъл и мъжът е ощетен- той пък не наследява жена си.
О, да, разбира се.
Просто се коментираше по-рано за смъртен случай, затова така се изразих. Simple Smile

# 86
  • Мнения: 3 423
От бюрократична гледна точка
е по-хубаво детето да е родено
от семейни родители. Честите ви
пътувания в чужбина могат да са
свързани с проблеми по границите,
защото детето ще е с различна от
твоята фамилия, например. Вие се
отплесвате майкъм разните му там
умотворения и романтики, докато
истинските проблеми са единствено
и само в бюрокрацията. Иначе откъм
любов, грижи, ласки няма разлика.

# 87
  • Мнения: 216
 И бюрокрацията мисля се обсъди, и е факт 4е като сте законово( споменах и за закон който автомати4но дава на партньора правата на съпруг/а ако се представят в обществото като такива за 7 години) офицялна двойка, имате много права , и може да правите неща от името на половинката си, а като не сте- не може дори да ъпгрейднете кабелната- ви трябва писмено разрешение или ли4но и т.н.....

# 88
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Аз не исках да се женим,но тъкмо се реших  Mr. Green и забременях 3 месеца преди сватбата bowuu

# 89
  • Linz
  • Мнения: 11 619
От бюрократична гледна точка до момента съм имала само полза, че не сме подписали. Никъде не са ми искали негов подпис. Когато например съм подавала документи при социалните (за детски надбавки) никога не са ми искали нищо от бащата (омъжените майки подават документи и за доходите на бащата). Някъде една съфорумка писа, че и при теглене на кредит има предимства за несемейните. А някои дори плащат 50% по-ниска такса в детската градина, но аз не бих го направила, намирам го за неморално при положение, че децата ми си имат баща.

Общи условия

Активация на акаунт