Въпрос за тестовете Clear Ovu Test.

  • 21 351
  • 86
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 165
най накрая.

# 46
  • София
  • Мнения: 1 220
 smile3501 smile3501 та за теста ? Какво ?

# 47
  • Мнения: 1 868
Твоя е положителен а моя не можа да стена толкова ярък .По скоро е обратен на твоя.

# 48
  • Мнения: 165
никога не ми е излизал тестовата да е толкова по наситена от контролната.винаги съм ги правила до 16ти ден и съм си мислела,че са еднакви и че тогава ми е овулацията. защото цикъла ми е 26дневен и не съм вярвала,че ову може да е по късно. този месец паралелно с тестовете ходих и на фоликуметрия и като видях че на 16тиден фоликула е едва13мм продължих и тестовете.този тест ми е от18ти ден,а на 19 ден фоликулът беше19мм и доктора каза ,че всеки момент ще се спука.та по темата от този месец вече вярвам на тестовете Hug

# 49
  • Мнения: 165
и още нещо.това са тези клеър 5+1за бременност.а този за бременност винаги  ми показва втора бледа черта в определеното време.от него се отказвам категорично.какво е вашто мнение за  него?

# 50
  • Мнения: 1 868
И на мен този за бременност ми е показвал лъжлива и аз не си го обяснявам.Аз преди малко си направих един за ову и пак е бледа ще продължа да видим кво ще стане .Моя цикъле на около 40 дни.Но знам ,че емам ову за 2 год имам 2 бременности неуспешни за съжаление.

# 51
  • Мнения: 165
motoneti ,днес кой ден ти е?защо не отидеш на вагинален утре примерно да видиш  големината на фоликулите  и горе долу да знаеш след колко време да очакваш и пак си прави тестовете.

# 52
  • Мнения: 1 868
Ами щях да отида ,но док ми получи инсулт и ще ходя при дъщеря и която ми е приятелка ама чакам да се размине сега май не е момента.Не ми се ходи при друг.

# 53
  • Мнения: 277
Момичета, искам да попитам следното за тестовете за Овулация - значи има ли вероятност хормона ЛХ който се отделя преди О да е по-малко количество ли и аз незнам  но имам предвид 4е да се е покачил спрямо ст-стите от предните дни на съответната жена, но да е по-малък от това което теста лови??? или поне да не може да накара тестовата линия да стане по-тъмна от контролната заради това? Чудно ми е. Или пък друго-пикът на ЛХ да е по-малък от 1 ден и правейки два теста в два последователни дни, пика да е минал и пак да не от4ете?(т.е. тогава трябва да се прави на 12 ч, но има ли такива случаи при някоя от вас или  е безмислено да правиш по 2 теста всеки ден?)

# 54
  • Мнения: 6 167
разбира се, че може.
нивото на ЛХ се мени през етапите на цикъла и това е идеята и на теста, да отчете пика в овулационната фаза.
възможно е стойностите му през овулационната фаза да са ниски и затова да не настъпва овулация.
затова и кръвни изследвания на х-ни се правят в определен ден от цикъла, за който се очаква хормона да е в определени стойности.
моят случай ( доктора ще каже повече на прегледа) мисля, че е точно този - на 13тия ден от цикъла стойностите на х-на са нормални, но по-скоро към ниски. да, ама при нормален цикъл от 28 дни,  13тия ден вече е овулационна фаза и не съм щастлива, че този хормон клони към долната граница. ако разбрах в-са правилно, това ми е отговора  Peace

завиждам ви страшно много, че можете да ходите на фоликуметрия, когато си поискате.

# 55
  • София
  • Мнения: 1 946
завиждам ви страшно много, че можете да ходите на фоликуметрия, когато си поискате.
newsm78

# 56
  • Мнения: 277
Доколкото те разбрах Lennie при теб ст-те на ЛХ са ниски и съответно нямаш овулация, нали? Но аз питам, ако със сигурност има О и жената има пик на ЛХ спрямо нейните си нива на хормона, но този пик е по-нисък от нивото което теста може да от4ете и съотв. потъмни  тестовата лентичка ? В смисъл примерно жената след 14-я ден има значително повишение на Т  (т.е. имала е О) но тестовете не са я от4ели поради тази причина? Или просто няма такъв вариант-все някога теста ще покаже 2 еднакви черти ЗАДЪЛЖИТЕЛНО?

# 57
  • Мнения: 6 167
да, този лесен достъп в БГ до лекари, изследвания и тн. ми допадат страшно много. също и метода на направленията ми харесва  много - взимаш, и отиваш веднага.
разбираш 'кой е добрия' , отиваш в кабинета му и хоп, си приет. частен пък плащаш сравнително малко.
в италия чакам за вагинална ехография от юли, назначена е за септември.
да не ти казвам, че вагинална ехография не се прави ако си в цикъл, тоест, ако във въпросния ден случайно е такава ситуацията, може да откараме и до нова година. гинекологът е след вагиналния ехограф ( иначе каква е ползата), но имаха часове само преди него, което е безумно.
винаги остава частния прием, разбира се, в крайна сметка не мога да чакам до менопауза - трябва да проуча колко точно няколкостотин евро струва една фоликуметрия и да действам  Laughing

# 58
Здравейте!

Пиша в тази тема за да не отварям нова.Продават ли тестове за ову в аптеките или трябва да се поръчат от сайт като този:http://shop.danet.bg/ ?Питам,защото днес потърсих в две аптеки и ми отговориха,че нямат Thinking.

# 59
  • Мнения: 277
Продават, но в по-големите аптеки, най-често в такива, в които има и козметика.

Общи условия

Активация на акаунт