Buen amigo y compañero, es el que no nos pide dinero!!!

  • 25 501
  • 287
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 409
Здравеите! brian каде то4но 6те семестите?В коя област и кои град?Ами отна4ало 6те ти е трудно после се свиква Peace,за ваксините при нас са на 2,6 и 8 месеца.След това има на годинката и на 15 месеца.Взема6 си книжката за ваксини задалжително,незнамдали тя може да се превежда или термините в медецината са еднакви newsm78.Като отиде6 ти и бебето подавате за ли4ен лекар става барзо,веднага му назна4ават педиатар.Ние сме добре ве4е се пуска и си ходи сам толкова сам 6тастлива Party.Габи 4естита кножка на син4ето нека си купи желната кола Peace,и попатен вятар. Гери каде се изгуби бе злато?Прибрахте ли се ве4е?Амитова е целувки на вси4ки  bouquet

# 76
  • Мнения: 217
Рози, благодаря. Ще се местим в Санта Круз, на Тенерифе. Като нямам право да работя, това значи ли че съм незаконно там? И имам ли право на здравни осигуровки, та да имам личен лекар? Казаха ми че за чужденци здравеопазването било безплатно newsm78? Ей такива въпроси ме тормозят  Confused

# 77
  • ES
  • Мнения: 2 172
Здравейте, момичета
влизам за малко, че е късно, а утре ни е кръщенето и програмата ще е тежка.
Искам първо да ви благодаря за пожеланията и честитките за първата годинка на сина ни. Празнинството беше в Чирпан и там нямах нет. Направихме го в тесен кръг. Снимки ще пусна по-късно с тези от кръщенето. Хванахме най-големите жеги, а и в "селото" на мъж ми са най-...
Честито на патерици рождените дни на Хектор и Клара. Много целувки и да са живи и здрави.
Диме, какво се е случило с вас, нали с мъжа си работехте в това семейство?
Хайде, ще се включа по-късно с подробности.

# 78
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Честит рожден ден, Саби!  bouquet
С пожелание за много щастие, усмивки и радост!
Да нацелуваш бузките на малката Йоана от мен   Hug




Гери, ще чакаме снимки от кръщенето, дано всичко мине по план!  Peace

Бриан, това, че няма да имаш право на работа, не значи, че си незаконно пребиваваща. В Испания всеки има право на медицинско обслужване - дори и ако е нелегален. Просто ако си нелегален или нямаш осигуровки, здравната карта ти покрива минимума от услуги. Всичко останало си го плащаш. Ако се разровиш в старите ни темички, там сме коментирали много пъти как може да се легализираш, а и родителите ти, ако са от повече време тук, също ще знаят. Ако сте здравноосигурени в Бг, международната здравна карта, която можете да си изкарате от Бг, също ще ти свърши работа на първо време, преди да си извадите исп.здравни карти, но тогава си плащате всичко, а в Бг ви възстановяват парите. За чужденци здравеопазването не е безплатно.

Алест, хайде, не остана!  Mr. Green Стягате ли багажа вече?

# 79
  • Мнения: 201
ха здравеите и от мене
само на бързо 4е днеска има семеен обиад и след това да ви се похвалиа 4е съм на концерта на Бисбал във Фа4андер(Сантандер) хихи тука така му викат ниакои, сото има много фа4ас на Франко. тъи 4е съм като луда за концерта.
ина4е да кажа на
brian и не искам да съм антипати4на, ама има толкова много теми исписани, има даже и библиотека в коиато има сиакаква информациа(от ли4ен опит, и не винаги то4на за генерализирване), но все пак е там, и ве4е евентуално ако несто много конкретно те интересува може6 да пита6, сото сиа ако земем на секи нов да му обиасниаваме циалата здравна система на Еспаниа................... пък и незнам къв е тоиа ва6иа страх па да му се незнае се едно в африка утивате, а не в една по напреднала страна от бг. ми логи4но погледнато без вапроси даже, ми превеждасе здравниа паспорт на детето и като се доиде тука се обиасниава на педиатъра(било тои 4астен или държавен))кво е положението и готово¡¡¡¡¡¡¡¡¡¡¡¡¡¡
малко са пала ама 6а ми прости6, струва ми се 4е има изли6ни тормози и създаване на проблеми без основание.
ади моми4ета устре сте докладвам за Бисби........ мммммммммммммм естои к м салго хихихи
4ао

# 80
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Saby Чeстит Рожден Ден !
бъди винаги засмяна и щастлива !
нека до теб винаги има хора които те оби4ат и ценят !
  bouquet


# 81
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Рози, благодаря. Ще се местим в Санта Круз, на Тенерифе. Като нямам право да работя, това значи ли че съм незаконно там? И имам ли право на здравни осигуровки, та да имам личен лекар? Казаха ми че за чужденци здравеопазването било безплатно newsm78? Ей такива въпроси ме тормозят  Confused
Brian  след като сме в ЕС не зна4и 4е си незаконно тук . след като пристигне6 трябва да си направи6 "тархета де резиденте " - което озна4ава 4е можеш да живееш тук , но без право на работа . ако съпругът ти работи по договор  - може пък да решат да ти дадат и  право на работа . вси4ко зависи от тука6ната (тамошната ) администрация - как ще " 4етат" закона .  имаш вси4ки права на един гражданин на европейския съюз. здравеопазването е безплатно . като доиде6 трябва да си извадиш тархета санитария на теб и детето , с които отиваш на преглед . въз основа на тях ти дават и рецепти за лекарствата с намаление (не помня 40 или 60 % беше намалението ) . няма какво да се страхуваш - вси4ко тук е уредено и измислено , май досто по- добре от в Б-я  Wink
Габи 4ак сега про4етох за книжката на сина ти и за .. момата Simple Smile .. ами 4естито и за 2-те

# 82
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Диме , ако все още 4етеш , не знам какъв ви е то4но проблема с тези хора но не се от4айвай и предавай ! навсякъде има лоши хора . ако не са ви платили - дори да работите без договор има на4ини да ги съдите ! съшо така ако живеете при тях на квартира не могат да ви изгонят ей така в един ден ! ако нямате договор за наема незнам дали може да се направи нещо .. но ина4е би трябвало да ви уведомят поне 15 дни предварително  най- малкото можеш да отидеш в най - близкия куартел на  "Гуардиа сивил" да им пуснеш една денунсия .

# 83
  • Мнения: 217
Благодаря на всички, които ми отговориха подробно, за Асто, може и да не е голям страх, но за мен е.  Hug smile3525
Асто, благодаря ти и на теб, не съм искала да досаждам, библиотеката е огромна и всъщност преди да попитам, прочетох доста неща, но не намерих отговор на конкретните ми въпроси. Обикновено първо чета, пък после питам. А и си мисля, че ако на някой му е твърде досадно да ми отговори, просто няма да го направи. Беше ми полезно да разбера че сте обсъждали такава инфо, ще се ровя в старите теми и ще чета.

# 84
  • Мнения: 811
Saby,4естит рожден ден.Бъди здрава и много Щастлива.Приятно посреЩане на празника   bouquet

# 85
  • Мнения: 1 818
    Saby,бъди много щастлива!

# 86
  • Мнения: 2 825
САБИ, ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН !!!
МНОГО ЗДРАВЕ, РАДОСТ И ЩАСТИЕ !!!

  bouquet  bouquet  bouquet

# 87
  • Мнения: 201
здравеите отново от дъждовна Кантабриа................... Sick
сно6ти концерта мина стра6но, днес излаиазох в месниа весник сред публиката хихихи всъсност 4есто излизам когато има концерти поради тва 4е съм винаги по4ти на първа линиа, и второ сото 4и4оми е главен редактор на весника. хахаха има6е една прикаска на бг 4е имената на глупците висат по стените маи бе6е, и аз така по весниците хахахах
brian виждам 4е леко си се засегнала......... не се коси
1 не досажда6, ами си противоре4и6, в първиати пост пита6 _ "бих искала ако може да ме ориентирате - тогава бебето ще е на 10 месеца - как стои въпроса с детското здравеопазване - консултации, ваксини, прегледи, болести, такива работи."
а в последниа пост казва6 _ "но не намерих отговор на конкретните ми въпроси."
2 права си 4е библиотеката е твърде постна като циало, особенно за Испаниа, незнам за другите страни.......
3 не ми е твърдо досадно да ти отговариам, ами ми е изли6но не само застото може да се повтариа темата, ами и застото както казах повтариам, невиждам каква му е толкова хамалогиата с преведена здравна книжка да обиасни6 на тукасниа педиатър кво му е правено и кво не в бг и тои сте ти обиасни наи добре тук какво се прави, пък като не ти харесва здравеопазването тук преди осте да го познаваж ми остани си там, и тва за притеснениата бе6е изли6но да ми го казва6, и аз съм маика и то само с 20 дена по късно от тебе тъи 4е знам какво е да има6 дете за да си мисли6 4е съм ти казала 4е да не се приутесниава6, казахго в смисъл 4е ниама за какво и 4е не е проблем идването ти тук.
или иска6 да ти кажа _ не останиси в бг сото там педиатрите са по добри, и сото едно дете на 6 месеца ниама да издържи разликата хахахаахахаха тва ли иска6 да 4уе6¿¿¿¿¿¿
ми ниама да ти го отговора.
ади вла4и, 4и уж не виждах смисъл на постати, па баиа време ти отделих.

иа кажете останалите маики, за млиакото, аз съм на номер 1, и сиа на 24ти 6а праими 4 месеца и траа да и купувам ве4е номер 2 апартир де 4 месес. 4увстват ли бебетата много разлика? да го смесвам ли първо с номер 1, или направо да и го правиа само от номер 2???
ади до 4е днес ми е кофти ден...... не спах много с тоиа концерт.....
агур

# 88
  • Мнения: 217
Е, недей така де, всъщност беше ми полезно. Ето научих че трябва да си преведа здравната книжка, дето всъщност не ми е попълнена - тук никой не държи на тези неща, значи трябва да изискам целия картон, който няма да искат да ми го дадат и да го преведа. Научих, и че имам право на здравеопазване, дори и да работя незаконно, че там е по-добро от това в БГ - 100 % не се съмнявам в това, просто се чудех дали ще ми е по джоба ако нямам право на безплатно.
Хайде не се ядосвай, повече няма да питам, научих каквото ми трябваше.

# 89
  • Мнения: 201
Saby забраих да ти 4истетиа ройденниа ден. готина зодиа си......
brian ми толкова ли трудно бе6е на логиката ти 4е триабва да се преведе документ попълнен, или си мисли6 4е тук знаиат бг език и 4акат да им каже6 без попълнена книжка кво са ви слагали. ми то логика маи.....
незнам за кви картони ми говори6........ детето кат се роди, писано е вътре прегледите на секи месец за тегло и ръст и после вакуните, ако разбирасе ниама ниакво заболиаване.....

4есно казано ми се струва безсмислено да проидължавам но ми е 4удно как може да има толкова безотговорни и мързеливи хора на този свиат...., мързеливи за мислене.
пък за 4асните доктори...... незнам какъв ти е джоба 4е да ти отговориа.....  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт