Оперираха ми Хелта (моето куче)...

  • 6 625
  • 28
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 1 877
Ами по спешност в събота я оперираха - изтичане на гной от матката,Махнали са и яйчниците и самата матка.Не е раждала и е на 13г.
Та почти я бяхме отписали ,но засега д-рите казват,че е има надежда..   Praynig
Някой от вас да е преминал през това?

# 1
  • Мнения: 1 941
Не, но пожелавам скоро да се оправи животинчето  Laughing

# 2
  • Мнения: 1 952
Дано се оправи Praynig

# 3
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
стискам палци да се оправи кученцето.
скоро загубих моето и знам колко боли
пожелавам ти още да не го усещаш Hug

# 4
  • Мнения: 854
Пиометра.
Операцията не е лека, но се преживява. При вас проблема е, че кучето вече възрастно. Важното е, че не е имало проблем с упойката.
Как е тя сега? Ще й слагат антибиотици няколко дена и ще се оправи.  Peace

# 5
  • Мнения: 1 426
Дано скоро се оправи кученцето, на мене преди месец ми оперираха котката, имаше камъни в пикочния чехур, та знам какво е. Взех си спешно два дни компенсации, че тя просто имаше нужда от някого до себе си... Първия ден още беше замаяна от упойката, но втория и третия ден бяха много тежки, аз едната нощ практически не спах, седях до маца и направо си мислех, че няма да оцелее... Но котките и кучетата са издържливи животни, а има много добри антибиотици, така че сигурно ще се оправи твоята Хелтичка!

# 6
  • Мнения: 1 234
хелта ,не съм се сблъсквала с подобен проблем и не мога да ти дам съвет,но искрено се надявам да се оправи кученцето   bouquet
 

# 7
  • Мнения: X
Дано всичко свърши по най-добрия начин за Хелта. Дано се оправи и да ви е другарче още много време.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 864
през това не съм минавала
но за да не минем преди половин година взехме решението да извадим на кучето ни матката и яйчниците
не ми беше лесно, но мисля, че взехме най-доброто решение именно, защото не е раждала и да предотвратим появата на всякакви тумори и т.н.
инак операцията беше преди месец и мина нормално
Simple Smile

пожелавам бързо и леко възстановяване на кучето ти

# 9
  • DE
  • Мнения: 521
Стискам палци да се оправи животинката!

Иначе са ти казали по-горе, операцията не е лека, но ако няма проблеми с упойката, ще се възстанови! Моята котка я кастрираха и същевременно й махаха тумори на млечните жлези на 15 години (даже 2 операции една след друга преживя, че и трета май ще се наложи), вижда се после, че не му е лесно на животното, защото е възрастно, обаче лека-полека се закрепи. Така че, имай вяра, грижи се за Хелта и всичко ще бъде наред!

# 10
  • Мнения: 1 877
Благодаря за загрижеността и пожеланията,момичета!
Хелта вече уж е по-добре,но три дена след операцията не иска да яде(днес е изяла само едно кръгче кренвирш),само по малко вода пие и вече излиза на разходка за малко .За съжаление аз не съм до нея в този момент,защото тя е в София при баща ми,а ние сме с децата в Хисар.А и майка ми е при нас в отпуск,та на него се паднаха грижите около нея...Дано има още дни пред нея!!!На кака професорката е тя!

# 11
  • Мнения: 1 877
Току що татко ми се обади и каза,че е изяла една шийка - напредък е ...

# 12
  • Мнения: 1 426
Ето, виждаш ли, значи започва да се оправя!

# 13
  • София
  • Мнения: 175
След като е преживяла упойката всичко ще бъде наред. Следи само да на започне да отхвърля вътрешните конци, че моето момиченце това направи /не е фатално, просто ще трябва да ги отстранят и става без упойка/. Стискам ви палци и на двете  Hug

# 14
Току що татко ми се обади и каза,че е изяла една шийка - напредък е ...

Стискам палци! Peace

# 15
  • Мнения: 5 317
Мили4ката. Heart EyesНа скоро загубих моето.Дано  Хелта  се оправи. Praynig Praynig

# 16
  • Мнения: 1 877
Аз да не пускам нова тема и затова тук пак ще пиша...
Отново операция на кучка Хелта,този път не можела да се изака повече от 36 часа.Водили са я на д-р - сега пък тумор над опашката,който пречел да си свърщи голямата нужда...Утре пак ще я режат...макар,че ветеринаря е установил проходимост...и не знам какво да мисля.Дали е от тумора или има друга причина да не може да се изходи?

# 17
  • Варна
  • Мнения: 25 286
Ох, миличката Tired Дано да успеят да и помогнат. Какво казва докторът? Като се замисля, може да я боли заради тумора и оттам да идват проблемите, а не от липсата на проходимост... Така, че може и той да е причината... Много е гадно любимото ти животно да страда. Ние наскоро загубихме нашия котьо и ни беше много тежко. Стискам палци вашата хубавица да се оправи Peace

# 18
  • Мнения: 3 622
Стискам палци  Peace

Нашето куче миналата година /на 10 години/ го оперираха от рак на щитовидната жлеза и беше много зле горкичкия. Дни наред не можеше да се храни, но се оправи и сега се чувства доста добре Grinning

# 19
  • Мнения: 1 877
Благодаря за съпричастността ,момичета ! Стискайте палци....!

# 20
О, колко тъжно! Дано всичко се оправи бързо и да забравите всичко! Ние с Хела (моето куче) стискаме палци и лапки през пролетта да тичат щастливо кучета и деца!

# 21
  • Мнения: 1 877
Ух, не знам какво става,ама милата пак се мъчи да ака,но не може!!! Вчера са я оперирали,уж имало проходимост,но уви...Сутринта са и дали Дуфалак,пък да видим... Татко пак щял да ходи до докторите да ги пита...Другото е,че са видяли още един тумор на корема и може да се наложи нова операция...А нея толкова я е страх от доктори....

# 22
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Стискам палци , знам какво е ...............на пети този месец почина моя Ротвайлер Рони на 9г. Болката е ужасна ..........
Разболя се от лимфома /вид рак на лимфите/ Наречена е болестта на века Няма лечение
както при хората , така и при кучетата Два екипа в клиниката направиха всичко , което
им беше по силите , но уви. Мила , моля се Хелта да се оправи и когато започне да се храни
един съвет от мен , не и давайте никакви кокали , шийки и твърди храни Успех

# 23
  • Мнения: 1 877
shushi 7777,много съжалявам за твоето кученце! И на мен би ми било много мъчно за Хелтунка или за Джони (другото ни куче),но засега май прескочихме този проблем. Оказа се,че се е задръстила с кокали (ама и той баща ми като почне да ги тъпче!!!) и след една клизма нещата са се оправили...напразно и прибързано са я рязали,тъй като тумора е бил капсулиран и е можело да си живее с него...И наистина докторът е казал  без кокали вече,дори и шийки

# 24
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
shushi 7777,много съжалявам за твоето кученце! И на мен би ми било много мъчно за Хелтунка или за Джони (другото ни куче),но засега май прескочихме този проблем. Оказа се,че се е задръстила с кокали (ама и той баща ми като почне да ги тъпче!!!) и след една клизма нещата са се оправили...напразно и прибързано са я рязали,тъй като тумора е бил капсулиран и е можело да си живее с него...И наистина докторът е казал  без кокали вече,дори и шийки

Само мека храна , иначе ще я изгубите - кажи на баща ти  ако трябва му се накарай - опасно е , сама виждаш

# 25
  • Варна
  • Мнения: 25 286
Ох, много се радвам Hug Дано да не ви плаши повече Хелта така Simple Smile

# 26
  • Мнения: 5 317
стискам,дано всичко е наред.

# 27
  • Мнения: 3 830
Уф, дано се оправи и всичко да мине и да се забрави. Praynig Praynig Praynig

Горките животинчета... Имах булонка, която беше бременна с едър плод и почина по време на раждането Cry

Дано кученцето ти се оправи Praynig

# 28
  • Мнения: 1 877
Вие сте чудесни!Благодаря за подкрепата!

Общи условия

Активация на акаунт