ПЪЛНЕНИ КАРТОФИ???

  • 24 403
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
ЪЪъ, а ако нямаме кутия за МВ какво правим? Т.е. имам едни, които стават за подгряване в Мв, но 8-9 минути дали ще издържат? (rubbermaid, от Метро)

# 16
  • Мнения: 1 541
Цитат на: Нинчето1
Мече, да питам
тез картофи със сметана, масло, бекон и кашкавал, бре много мазно ми изглежда нещо Thinking


Ами за мъжете си е чудесно хапване, но ако решиш и ти да си хапнеш, аз лично заменям бекона с леко запържена/запечена тънко нарязана шунка(само на  скаричката на тигана, а не в олио), а сметана- ползвам супер обезмаслена!

# 17
  • Мнения: 3 926
Аз ги варя в йенски съд в микрото с обелките и после ги беля, режа на половини, дълбая и пълня с каквото ми падне. А ако ме мързи направо ги намачквам с плънката и ги слагам с масло във формички от фолио. После наръсвам с кашкавалец и запичам.

# 18
  • Мнения: 13
Картофи,пьлнени с месо
Продукти:1кг.картофи,500г.месо(кайма),1оог.масло,сос с вино"мадейра"
 Картофите се сваряват в солена вода цели и необелени.След това се обелват,отрязва се единият им край и вьтрешността се изважда с льжи4ка.Каймата се изпьржва и задушава.Извадената вьтрешност от картофите се нарязва на ситно и се разбьрква с месото.С така приготвената смес се пьлнят картофите,нареждат се в тава,нарьсват се с остатька от пьлнежа и се запи4ат на фурна.Поливат се сас сос с вино"мадейра"

# 19
  • Мнения: 7 803
аz ги мия хубаво правя раzреzи на 4-5 места на картоф и в тях слагам малко масълце zавивам ги хумаво с фолио и между картофите слагам саламче и гъби и пека на силна фурна като са се zадуШили картофките отварям фолиото слагам каШкавалче и zапичам леко

Общи условия

Активация на акаунт