Октомврийската дружина цяла в Третия триместър мина!

  • 12 300
  • 275
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 4 717
добро утро момичета Hug

дано днес имаме добри новини от Светлето, дано да е било само нещо временно и вече да си е у дома да спинкат с бебчето

Анет - много са нетолерантни чужденците, аз за пореден път се убеждавам, че по-толерантен народ от българския няма! Тука ще ме избутат от вратите на трамвая да влязат преди мен да седнат за 2 спирки, а какво остава за опашки или чакане някъде. Важното е, че си свършила работата и сега ще си помогнеш с тия парички Peace

Наде - е затова аз съм била винаги против да се дават големи заплати на тия от Просвета, хем не им се работи и провалят живота и бъдещето на децата, хем само пискат за щяло и нещяло. Сигурна съм, че ще намерите някое по-добро решение, такъв му бил късмета на детето, може пък да е за добро, утеши я, не се е провалила тя, ами тия даскаля #2gunfire

Момичета, много са ви хубави покупките, малко скрито ви завиждам дето сега някои от вас започват да пазарят, аз вече приключих напълно със всички списъци, че и отгоре имам. А така ме сърбят ръцете, но съм си казала - не сега, като порастне бебка заедно с нея ще пазаруваме Mr. Green

Пожелавам ви успешен ден на работещите мами, без никакви нерви и напрежение Naughty, а отпускарките да си починете и зарад нас, пишете, та да имаме какво да четем довечера Hug

# 76
  • Мнения: 1 919
 Hug Добро утро на всички!
 Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig
Продължавам да се моля за СВЕТЛЕТО
Дано днес чуем добри новини, че цяла нощ я мислих  Cry

НАДЕ и за теб ще стискам палци дано оправите там кашата в тоз ИНСПЕКТОРАТ, че  #2gunfire #2gunfire #2gunfire Дано се върнеш с добри новини Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig bowuu bowuu bowuu bowuu

Последна редакция: ср, 01 авг 2007, 08:37 от galentinass

# 77
  • Мнения: 276
Добро утро момичета! И на мен в главата ми е Светлето  Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig
Моля за нея да бъде силна!!!
Момичета аз тръгвам да се разправям в регионалният инспекторат! Стискайте палци знам че ще помогнат!

# 78
Здравейте и от мен,
Наде- успех в инспекторта
За Светлето - дано всичко да е наред! HugАми как е станало това с разкритието?Да не би нещо да се е презорила или?Може би трябва да има някаква причина.Стискам палци всичко да е наред!Незнам вярно ли е твърдението че ако детето се роди в 7-ия месец има по-големи шансове за оцеляване, отколкото ако се роди в 8-ия? newsm78
А аз незнам да се похваля ли или да се оплача.Моето детенце ще е момиче, добре се развива и за сега всичко е ок.Но таткото като чу-момиче и като посърна, цяла нощ не е спал, не ми говори, вика не ме интересува как ще се казва.Абе откачена работа.
Лек ден момичета Simple Smile

# 79
Здравейте мами,  Hug

Искам да се присъединя със стискането на палци за Светлето. Много се надявам да е наред всичко.  Praynig

Искам да ви питам, и аз като    Ani*DI   се чудя как става разкритие толкова рано  newsm78. И споменахте нещо за шийката.. то ако нещо не е наред се прави серклаж, така ли? Наистина не ми е ясно  ooooh!. JEnna казва, че може да се издържи с такова разкритие едно определено време newsm78. Ако някой знае, да разкаже на непросветените  Blush

Nigella, супер, мерси. Ама, хихихи  Laughing с тази баничка направо умрях от смях. Даже не бях забелязала, че съм сгрешила  Simple Smile

Лек ден и да се надяваме, че всичко ще е наред със Светлето.  Praynig




# 80
  • София
  • Мнения: 1 524
Ani*DI по- големи прасета и идиоти от мъжете няма, ще му мине на таткото и нашия ходеше като попарен дълго време. И на мен

първоначално ми каза - ти мисли име за момиче, аз измислих за момче, но в последствие той го измисли и вече май свикна с мисълта за мома- трябваха

му близо 4 месеца, а и приятелите го бъзикаха доста, защото той винаги е обяснявал как само мъжки правил, нищо че това е първото  Mr. Green

После няма да се отлепя от дъщеря си, убедена съм.

Надя 73 стискам палци - разбиите ги с другите родители, тези откачени инспектори, децата са си извоювали правото да ги има 

тези паралелки, тези идиоти не може да си правят гаргара с тях.

Лени, то проблема е, че шийката на матката е скъсена на светлето, и бебо като стане по-тежък, почвва да се получава разкритие,

ако беше с нормална дължина шийката можеше и повече от месец-два да си бъде с разкритие, но сега е малко вероятно да издържи бебо вътре

дълго.

Бебчо на Светлето е още в мама, мъничък е - само 1кг. Мъчат се по всички начини да го задържат вътре, но също и бият инжекции да се развият дробчетата. Пак само с СМС-и си пишем, явно не става да се чуем. Сега отивам да чета за бебета родени около един кг. дано всичко приключи добре.

# 81
  • някъде там
  • Мнения: 1 473
Няма начин и аз да не се включа в палцестискането. PeaceДано всичко се нареди както трябва Praynig Praynig Praynig
Вие все говорите,че сънувате бебетата си, е аз пък тази нощ,сънувах ,че раждам Shocked Shocked ShockedУжас. Сигурно защото снощи стояхме до късно на рожден ден,прибрах се към 1,30 и бях мноооого уморена.Оф като се събудих и разбрах,че не е истина си отдъхнах. Peace
Лек ден за сега.

# 82
  • Мнения: 18
Здравейте, мами!  wavey
Силно се надявам и стискам палци всичко със Светлето и бебо да е наред и да успеят да удържат положението.  Praynig Praynig Praynig Praynig fingerscrossed fingerscrossed fingerscrossed Не я оставиха на мира тези проблеми - първо амниото, сега и това, но щом всички сме с нея няма начин да няма ефект.  newsm20
Ивон,поздравления за чудесната ни тема! Отново е супер цветна и джиджана.  thumbsup
Наде, добре дошла! Снимките ви са много зареждащи, а тази с тумбаците обра точките!   Hands Clap. А хубавата ви кака не заслужава да е разплакана, заради тъпотии пак в тази наша държава. Май ще ви е нужна организация на всичките родители, за да можете да ги преборите тези дебили в инспектората. Стискам палци всичко да се нареди при вас както си го искате!  Praynig fingerscrossed
dobra, браво за куфара с дрешките!  Peace Това си е супер новина. Пък и по-добре беба да си има в повече отколкото нещо да не ви е под ръка когато ви трябва! Сега иде ред и на снимките...  photo
rally, честито за количката! Безаварийно и със здраве да си я караш!  thumbsup
Jenna, изобщо не съм се съмнявала, че при теб нещата с тези изслевания ще са наред! А на бебо новите покупки са повече от сладурски. Има да си киприте и вие шошавото дупе... newsm08
Добре дошла и на новата ни мама!  wavey
ushco, количката и на мен много ми допадна. Дано си я намерите по магазините, но щом момичетата казват, че има значи няма проблем. Скоро чакам да се похвалиш, че е ваша!   
galentinass, а вашата количка вчера я видях на живо и много ми хареса.  Peace Един новороден малчо си спеше в нея, в зимния кош. А мамата колко слаба беше.... newsm09 Да се чудиш кой го е раждал това бебе.
Ani*DI, на такива татковци като вашия да знаеш, че след време им трепери дупето за малката им дъщеря. Мен ако питаш това неговото е реакция за ето това  fight, но ще свикне. Нашият татко пък е станал толкова деен. Снощи тъко сме излезли с приятели и как стана на въпрос та последната му приумица за "малката", както я нарича бебата, е че няма да й пробиваме ушите, тя сама щяла да си каже като посне дали искала обици. То по тази логика да сме вземели да й спретнем и татуировка, че поне да свиквала от сега... smile3527 Луда работа ви казвам!!!  bambamСъвсем го е пернала съчмата, явно от многото работа и емоциите дето скоро ще го връхлитат го избива на глупости. Но явно още не знае на какво са способни майка и дъщеря в комбина, но и за това има време и ще разбере  smile3508 gydi
Меги, дръж ни в течение за Светлето и дано всичко свърши добре. Дано само да се държи и да не е много ошашкана.  newsm17 newsm17

# 83
  • Мнения: 8
Добро утро момичета  Hug

Сега разбрах за Светлето - направо да не повярваш, толкова перипетий за това момиче...Много сила ще й трябва, за да издържи и този път...  newsm17 newsm17 newsm17 newsm17 newsm17 newsm17 newsm17

Чудех се дали би й било приятно и дали въобще е удачно, ама освен да стискаме палци мисля, че можем да й отидем на свиждане, за да я подкрепим??? Мислите ли, че идеята е добра???  newsm12

Наде еххх как съжалявам, бяхте толкова щастливи с щерката след като я приеха в тази паралелка, ама и аз си мисля, че не може така да оставят децата  smile3513!!! Трябва да им предложат подходяща атернатива. Не спирайте да се надявате, че ще им дойде акъла на тия от образователното министерство. Стискаме палци  fingerscrossed fingerscrossed fingerscrossed

Лек ден мамчета и без повече лоши новини  smile3513 smile3513 smile3513

# 84
  • София
  • Мнения: 1 228
Сега рабирам за Светлето, присъединявам се и аз към стискането на палци и моленето ... Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig
Дано всичко се оправи ... Имам приятелка, която е била с разкритие от началото на 6-ти до началото на 9-ти месец, 4 см е било разкритието даже... Лежала е, вярно, 3 месеца, без ставане до тоалетна и къпане (ужас), имала е непрекъснато и болезнени контракции. Но е издържала и задържала бебето (каза, че на няколко пъти е била на ръба да помоли докторите да оставят бебето да се ражда, понеже я е боляло, обаче лекарката й я е убедила да стиска още), родила го е в началото на 9-ти месец чак, напълно развито и доносено, 3,5 кг. В момента младежът е на 5 и кусур (точно колкото Мартин, неговият може би най - добър приятел), напълно здрав.
Дано това внесе малко успокоение и дано и тук нещата се развият по подобен начин ...  Praynig Praynig Praynig
Само водите да стиска, че те изтекат ли, няма на къде  Praynig Praynig Praynig
От друга страна, и да се роди, има голееееми шансове вече, но ще им предстоят кувьози, болници, стрес  Sad ... дано го устиска...  Praynig
Меги, в коя болница е, знаеш ли? Лекарката, за която разказах по - горе, е д-р Еделвайс Нинкова (известна гинеколожка, работи във II градска болница), моята приятелка (също Светла  Simple Smile) й е безкрайно благодарна ... Евентуално да й даваме координати? То пък лошо, че не може да говори ...

Меги и Ani*DI, пратете пък вашите татковци при нашия - той пък момиче, та момиче, и първото, и сега ... Изкара си го на доктора на 3Д-то  Mr. Green Няма угодия за тези мъже Simple Smile Ей го, непрекъснато повтаря: "Имам 5 прекрасни женски имена, да беше момиче ... За момче не знам, кръсти го както искаш, само да не е ... (тук следват имената от почти целия ми списък)"...

Наде, как се случват такива неща? Много гадно, особено за дъщеря ти  Sad Отивай в инспектората и да им го изкараш през носа  #Cussing out Защо обявяват паралелки, които после решават дали да има ?... А в друго училище може ли да кандидатстват децата? Предполагам сроковете са минали ... Много неприятно, дано се оправите  Praynig

# 85
  • Мнения: 1 572
Момичета сигурна съм, че Светлето и нейния малък мъж ще се оправят с лекота при това. Бебенце 1 кг. е ежедневие за неонатолозите в Майчин Дом. Е, разбира се, че не е добре да се роди толкова рано, но лекарите там са добри и ще го спасят. Ще полежи малчо в кувиоз и ще порастне като всички други бебчета.

Мамма миа, вие поне за обички говорите, а нашия татко вчера изръси дали съм съгласна да запишем нашата мома на втори език Испански  smile3532 Забележи - втори!  Това за мой късмет не е от болна амбиция, а за да можела малката да говори с братовчед си от Канарските острови  rotfImao

Меги, хайде да се прибираш по-скоро в София и да ходим по бременелски срещи.

# 86
  • Мнения: 10
сега разбирам за светлето и се присъединявам към стискането на палци newsm20
със сигурност ще помогне

# 87
  • Мнения: 133
Чак сега влизам да ви чета и видях новината за Светлето!  Sad
 newsm17 стискам палци да изкара още малко ако може  newsm17
.. милата...
Аз писах преди няколко дни, че и мен така ме "подковаха" влезна ли в 7-ми да си стягам багажа, че всеки момент можело да тръгне.. и аз се втурнах през почивните дни да купувам нощници и багажлъци, ама човек все се надява, че ще износи още малко... При всички положения, да не се случва на никой, но не оставайте самички, че е рисков периода вече...  Sad

Благодаря за информацияата за количката. Тия дни се надявам да остане време да я намерим и се надявам да е ТЯ (количката), че нямам нерви вече да избирам...

# 88
  • Пловдив
  • Мнения: 927
Здравейте и от мен.
Съжалявам да науча тази неприятна новина за Светлето. Стискам и ужасно много палци да задържат бебето още в коремчето. Добре е, че навреме е отишла в болницата и са започнали да и бият сърфактант за развитие на дробчетата. Това е един от най-големите проблеми на недоносените бебчета.
Тъй като аз родих Пепи в 31 г.с., 1540 гр. мога да Ви кажа, че наистина в наше време медицината е доста напреднала и бебчетата имат големи шансове да оцелеят, естествено няма 100% гаранция , че няма да има усложнения след това. Така или иначе стресът е много голям и е добре всички да се наблюдаваме много внимателно.
Вчера бях на лекар, при което гинекологът ми каза, че следващите 2 седмици са най-рисковите за преждевременно раждане/31-32г.с/. На мен ми остават 6 дни до момента на предишното раждане и параноята ме тресе ужасно. Миналия ден бебо беше много неспокоен и сякаш искаше да излезе, толкова силно натискаше надолу. Започнах да пия Магнерот и от Събота лягам и ще гледам да почивам повече през следващите 10-15 дни.
Ето някои неща, които трябва да се следят и веднага да се отива на лекар:
1. Регулярни болки ниско долу/подобни на менструални/
2. Регулярни контракции или ако бебето е  много неспокойно и се върти
3. Обилно течение
4. Парене при уриниране.
 

# 89
  • Мнения: 1 572
4. Парене при уриниране.
А как така парене ! Ужас  ooooh! Аз от вчера имам и тъкмо се кахърях цистит ли баш сега правя ... или бактерии нещо! Защо паренето е предвестник за евентуално раждане, може ли да обясниш, че се шашнах  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт