Аборт в напреднала бременност?

  • 11 819
  • 71
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 345
Минзухарче, принципно си права. И мисля, че тук няма жена, която да не е преминала през тази буря от болка, душевна мъка и страх.
Когато аз отидох в 9 м., за да родя мъртвото си бебче, просто немога да ти опиша урагана от чувства, който ме завъртя. Болката не беше малко да, но от нея нищо не ми остана, защото болката за загубеното ми детенце направо я направи на пух и прах.

Както вече казах, надявам се да не съм стреснала жената, ни най-малко да съм я обидила. Но според мен в подобна ситуация някакси е "неудачно" да се притесняваш толкова за физическата болка от раждането.

Сланчоглед, извинявай мила ако съм те стреснала. От все сърце ти пожелавам да не се налага да се убеждаваш в правотата на думите ми.

И още веднъж - късмет.  bouquet

# 31
  • Мнения: 502
Дано не се налага да изживее всичко това момичето Praynig.Дано всичко да е наред и да остане в миналото....Дано..

Момичета,недейте така.Момичето може просто грешка на езика да е направила,а ние защото сме изстрадали много/и все още страдаме/ го приемаме в прав текст.Може просто изречението,репликата да й такава...В смисъл,че е мислела,че е като нормален аборт,където те приспиват и нищо не разбираш какво става около теб.А не,че си мисли само за това дали ще я боли....
Нали няма да ми се разсърдите заради това,което написах.Просто не искам момичето да остане с погрешни впечатления за нас..
Забелязала съм,че хората,които не са преживяли това,което за съжаление ние се е наложило да преживеем/и дано да не го преживяват НИКОГА/  не ни разбират в някои ситуации реакциите ни.Например имам една позната с много дълго чакано бебе,кото вече е на 5 години/да им е жива и здрава/.Но е в лошо здравословно състояние и то защото те не могат да я лишават от ядене.Тя е много,ама наистина много пълна,с високо кръвно,с много висока кръвна захар....и т.н. Докторите са им казали,че ако не я ограничат наистина тя може и да не доживее 18г.....А те не могли да я лишават,защо да я лишават,като толкова са я чакали.Така ми казаха.а аз не можах да го преживея и им казах,че не знаят какво е да имат родено живо и здраво дете/дай Боже всеки му/ и да не могат да го опазят.Разстроих се много,а те даже се изумиха от мойта реакция,защо толкова съм преживявала нещата и съм им наговорила такива неща...Може и да не съм била права...,незнам,но все си мислех,че като има кажа така ще си вземат поука.Та заради това  се притеснявам да не ни разбере погрешно момичето,и без това изборът и решението  й не са лесни.

Нека да й пожелаем късмет и здраво бебче.
И на нас също,в най скоро време Hug

Дано не ми се обидите Rolling Eyes

# 32
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
По време на предизвиканото раждане слага ли се обезболяваща упойка?

стига мисли за това!
ясно, че те притеснява как ще стане, но вече разбра.
тези сухи технически подробности и мен ме изкарват от равновесие!
разбирам момичета родили бебта в 9-ти месец, така че моля да не съдите Yasna

редактирах поста да не е толкова суров, но нека авторката помисли за кое повече излиза че се притеснява чрез непрестанното й питане дали ще боли
ще боли но не от раждането, пък и като родилка трябва да знае колко боли - дори и с цезарево - пак боли операцията
болката няма да е по-голяма от предното раждане

Последна редакция: сб, 04 авг 2007, 08:26 от catnadeen

# 33
  • Мнения: 7 130
 Stop
Жената получи информация, получи и малко отрезвяващи реплики, които да насочат мислите й в една по-градивна за нея самата посока.
Дано роди, но на термина си. Тогава може и с обезболяване.   bouquet 

# 34
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 371
Рони как успяваш   Crossing Arms
Винаги да кажеш това което трябва Hug
Много те обичам Heart Eyes

# 35
  • Виена
  • Мнения: 1 247
И аз обичам Рончо! Heart Eyes
Слънчогледче, бебчо ще е наред, само вярвай силно в това! И нали разбра, тук сме устати, но пък добронамерени!  Heart Eyes Не искаме нови попълнения, а само гости!  Hug

# 36
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Слънчоглед, стискам палци за бебето!
Аз бях бременна б 5месец, когато се разболях от рубеола...Ела сега да видиш каква върлина на 14години имам  Laughing
Късмет!

# 37
  • Мнения: 332
slan4ogled много ми е мъчно да те видя в такава тема  Sad Много ми липсвате с януарските майчета!  Hug Хайде връщай се там и да не съм те видяла тук повече. Искам януари едно пухкаво бебче  Hug Обичкам ви!  Hug

# 38
  • Мнения: 4 971
Братовчедка ми направи аборт в 14-15 седмица след амниоцентеза и вероятност плодът да има тежко генетично заболяване. Няколко седмици по-късно медицината "напредна" и бе установено чрез кръвни тестове, че братовчедка ми не носи болните гени и съответно няма как да ги предаде на своето бебе. Никой обаче не й каза, че такива изследвания ще могат да се направят няколко месеца по-късно и съответно ще може да се предизвика раждане, ако бебето със сигурност е болно. Сега тя съжалява ужасно много и цял живот ще съжалява. Със сигурност би предпочела късно предизвикване, пред аборт, ако някой й беше обяснил...

# 39
  • Мнения: 2 401
Толкова много глупости само в един пост... doh

# 40
  • Мнения: 3 069
забравих да пиша,че щом става въпрос за варицела,не мисля че ще имаш проблем.До колко знам,страшна е рубеолата.


Варицелата също е много опасна.
С ръка на сърцето те съветвам да не оставяш плода.Ако детето е увредено което е по-вероятно цял живот няма да си го простиш.
Извини ме ако ти свуча грубо и сухо....но съм за истината, колкото и да боли.

# 41
  • София
  • Мнения: 3 689
Засега лекарите ме успокояват,че нещата са наред.Ще направя всички необходими изследвания ,за да сме сигурни,че бебето ще е добре когато се роди.

# 42
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 575
Засега лекарите ме успокояват,че нещата са наред.Ще направя всички необходими изследвания ,за да сме сигурни,че бебето ще е добре когато се роди.

От сърце ти желая най-хубавото и здраво бебе Praynig!

# 43
  • Мнения: 3 069
Надявам се всичко да се развие добре.
Пусни все пак едно търсене в гугъла.
Стискам палци.

# 44
  • София
  • Мнения: 437
Варицелата наистина е опасна, но до 20 г.с., в който период за съжаление влизаш.
Имам колежка, която изкара варицела в 23-24 г.с. - роди си живо и здраво момченце.
Все пак не е рубеола, при която задължително плода се маха незазвисимо от гестационните седмици. Пожелавам ти всичко да е наред и да не се налага да махаш бебчето.
Изследването, което можеш да направиш е да отидеш да ти вземат кръв, за да се види имаш ли антитела. А след това да отидеш на фетална морфология. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт