Аборт в напреднала бременност?

  • 11 811
  • 71
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 89
 Hug  bouquetНека с неприятностите приключиш дотук!Лека бременност и здраво бебе

# 61
  • Мнения: 535
Миличка,вярвам и съм почти убедена,че бебче си е съвсем здраво! Аз прекарах варицела в 6м,доста се бях притеснила,но всички лекари с които се консултирах ми казаха да не се притеснявам.Наистина евентуален риск може да има през първите 3 м от бременноста Laughing А ти си вече в напреднал стадий,така че не се тревожи!
Леко бременеене... Hug   

# 62
  • Разград-София
  • Мнения: 273
Слънчогледче много се радвам за теб !  Hug  Всичко ще е О.К ! Леко бременеене  Hug  bouquet

# 63
  • Мнения: 2 401
Бравос! Аз кааазах ли ти? newsm62
Лека бременност ти пожелавам  smile3525

# 64
  • Мнения: 526
Радвам се за теб!  bouquet
Дано до края на бременността нямаш повече никакви проблеми Hug

# 65
  • Мнения: 268
Ако трябва да съм честна , всеки път със страх отварях темата при всяко ново мнение и се молех да е нещо хубаво. Не посмях нито веднъж да пиша ,но мислите ми бяха за добър завършек и днешната новина ме зарадва страхотно. Слънчоглед много се радвам че е минал добре прегледа при Марков ,всичко ще е наред и до края.  Hug Hug Hug

 И аз  bouquet
Надявам се всичко да е наред занапред и да родиш живо и здраво бебче
Много-много целувки Heart Eyes

# 66
  • Мнения: 3 069
emoli ,  а ти с ръка на сърцето си дали би си простила ако махнеш здраво дете?  Naughty

Не мисля, че някой има право да дава подобни съвети. Дали да го остави или не - не решаваме ние.

Ако лекарите преценят, че трябва да се направи съм имала предвид ДЕСИ, а и никой няма да предизвика раждане ако няма проблем.
Относно малките проценти които цитираш, видях страданието на моя приятелка, която роди дете със синдрома на Едуардс а това е 1:10 000.Е, тя беше тази една!
Никой, никога не трябва да забравя, че може точно той  да е в тези малки проценти!
По-принцип е по-добре да се прекъсне бременност за плод, който може да е със сериозни малформации, от колкото после да гледаш как детето ти гасне в ръцете.Тогава болката е несравнимо по-голяма.

Относно слънчогледа много се радвам, че няма открит проблем и и пожелавам лека и безпроблемна бременност.

А за въпроса който си отправила към мен:Бих направила всички възможни изследвания, при възможно най-добрите специалисти и ако има и най-малък процент риск ще предпочета да отстраня детето,, защото ако се окаже, че съм в МАЛКИЯ процент, не искам то да се мъчи а аз да полудея!
Не винаги мога да казвам:"Спокойно, няма проблем, всичко ще се оправи", защото съм се сблъсквала и с обратната страна на монетата!
Моля, уважавайте различните от вашите мнения, защото те не са безпочвени.

Много се радвам за авторката на темата  bouquet

# 67
  • Мнения: 3 591
Емоли, аз самата съм майка на специално дете. Не мисля, че съм полудяла ....Или поне се надявам  Wink

За жалост НИКОЙ, ама НИКОЙ не е застрахвоан, че след една напълно перфектна бременност и всички перфектни изследвания няма да има проблем с детенцето. И нека не забравяме, че масово децата с увреждания са родени именно след перфектни бременности и перфектни изследвания. Няма застраховка.

Но има неща които можем да направим. И то е да мислим положително. Винаги. какво означава да
Цитат
"е по-добре да се прекъсне бременност за плод, който може да е"
...АМИ АКО НЕ Е? Няма жена, която би могла да си го прости...НЯМА!

Най-малкото ми момченце е от бременност която беше обречена. Даваха ми има няма 5% шанс да го запазя. След като се оказа, че малкото геройче оцелява, въпреки непрестанните кръвоизливи казаха, че е поне 90% вероятността да е с увреждане на централната нервна система и малформации.

Аз родих малко, но ЗДРАВО дете. 
Е, прородата си поигра с мен, защото след това след това разбрах, че по-голямото ми "здраво" дете, родено след спокойна бременност има увреждане което не се лекува. Че вероятността следващите  ми деца да го имат е много висока. Че това ще го съпътства през целия му живот и братята му ще трябва да са до него, когато мен ме няма вече за да го пазя...
Но малкото ми момченце няма проблеми. А според  статистиките трябаше да го има и при него.  Имам си юнак с чаровна усмивка, който ми казва МАМО! Юнак който по всички параграфи влизаше в графата едва 5% шанс да оцелее.

# 68
  • Мнения: 3 069
Desi, радвам се за благоприятния изход на твоята бременност и се възхищавам на силата!
Да се гледа дете с увреждане е най-благородната и любяща постъпка на една истинска майка!
Прегръщам те силно и желая на семейството ти много здраве Hug

# 69
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Emoli ima provo===pone na razli4no mnenie!
Desi xorata sa razli4ni i mneniataim su6to
az ne bix riskyvala NIKOGA ako ima risk za zdraveto na deteto mi! o6te pov4e ako ve4e imam zdravo dete!
za men deteto ne e samocel! az taka vijdam ne6tata!

izvinete me mnogo njamam kirilica i vreme za kredor!

# 70
  • Мнения: 3 591
Аз не съм казала, че не е права - разбира се - това е избор на всеки от нас - различен може би в различен момент от живота ни дори...Така както едно 16 годишно момиче не би се замислило да направи аборт от нежелана бременност с лека ръка, същото то едва ли ще се реши на такава стъпка, ако е на 40 примерно и няма деца...

Но нямаме право да даваме съвети. Никой няма право.

Никой няма право да казва по-добре го махни, или по-добре го остави.... Едно е да напишеш как ти би постъпил, друго да кажеш еди как си направи.

Незнам дали ме разбрахте.


А аз не мисля, че децата ми са самоцел  Wink Просто вярвам, че тоя който е там горе на небето знае какво и как да ми даде... само толкова, колкото  мога да понеса.
Понякога си мисля, че понеже с малкия през цялата бременност се подготвях да гледам специално дете, понеже риска беше много висок, дори с мъжа ми си обсъждахме варианти как и какво бихме правили и как ще се поддържаме, Господ видя, че мога да се справя и направи така, че малкия ни батко да е точно такова дете....  Много беше голям шока за мен. Голямо отгледано дете .... никога дори и не бях подозирала, че може нещо да не е наред. Аз все още вярвам, че можем да го "излекуваме" между другото...не съм успяла да приема напълно нещата.

# 71
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
suglasna s poslednija post
s edno yto4nenie - gore znajat kakvo da ni dadat no! nie imamepravo na izbor - i ako sburkame - sami nosim posledicite

a suvet ne moje da se dade
samo da se spodeli nie kakvo mislim===dryg e vuprosa dali i tova e pravilno....

Общи условия

Активация на акаунт