До септември мъничко остана, на бебе ще се радва всяка мама!

  • 11 867
  • 289
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 745
Здравейте и от мен.
При нас цяла нощ едни светкавици и гръмотевици...  #Crazy Направо не можах да мигна.На всичкото отгоре като ме заболя корема ниско долу...Много се изплаших.А и нали не знам какво са контракции,как болят.Само се ослушвах дали ме боли кръста,дали ме боли постоянно или през определен интервал...Абе шаш и паника!Накрая установих,че си ме боли нещо друго,а не е от бебеланата и подремнах.Сега съм по-добре.
От бурята нямах нет,нито кабелна.Добре,че ги оправиха,че щях да изкукам.
Темата наистина е супер!!!   bouquet Браво на почти адашката  Joy
Вилиан,много е неприятно това.И мен колкото пъти ходя на док при някой частен,все ме наплашат нещо.Цялата бременност изкарах на "тръни" и в постоянен страх.Сега ходя само на записи (и аз всяка седмица) и се моля всичко да е ок.  Praynig Стискам палци и при теб да размине всичко.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 391
Lillebi, аз много искам да отида на "отворените врати" (избрала съм Окръжна за раждане), но сега чувам от теб, че ще има. Трябва ли предварително записване? Къде има повече информация?

# 17
  • Мнения: 502
 Grinning много щури пчелички в темата, много ми харесаха  thumbsup

 
аз пак имам питане към мамите с опит, а и към всички, които знаят де - в количката на бебето с какво се постила?
самата количка си има в коша нещо като непромокаемо дюшече ли, как да го нарека не знам - обаче върху него какво се слага  newsm78 сякаш не върви да сложа чаршаф метър на метър и петдесе, който е предназначен за леглото по принцип, и да го нагъна на четири  newsm78
нито пък върви да сложа бебка увита с одеялце директно на найлоновия дюшек newsm78

# 18
  • Мнения: 173
Привет и от мен!
Аз не съм се включвала от няколко теми/бях на гости на майка ми/  и сега имам много да чета, но първо да се запиша реших.
Страхотна темичка GrinningМного добре оформена,поздравления лилиан
Днес ще ходя на консултация от 16,30 ч  и после ще се отчитам.
 Hug

# 19
  • Мнения: 64
Здравейте и от мен в тоя свеж прохладен ден!
Много сладурска тема направо ми повдигна настроението, бях се поскапала малко, че мъжа ми трябваше днеска да замине за Варна да ми носи проба за едно изследване и ми стана тъпо че ще си кукам сама, ама като видях темичката със сладурските пчелички и максимално се накефих. Аи мъжа ми намери магазина на премаман във Варна и накупил малко сладурски работки, така че и ние се записваме с първи покупки за бебка, сега го чакам с нетърпение да се върне и да ги разгледам, малко ми е тъпо че не участвам ама няма как, поне ще ми донесе каталог да си избера и другия път щевземе това дето аз съм си харесала.
Аз също съм пред голяма дилема за кошарката, искаше ми се да вземем такава сгъваема, че като се върнем във Варна да ни е по-лесно, ама и мен ме притеснява че става плитка като се сложи матраче, приятелката ми си купи такава и каза че няма да слагат матрак а само някакво одеалце, ама не ми се струва много удачно за бебчето, и сега въобще не знам къде ще спинка беба, постоянно ни хрумват все нови и нови идеи.
Да се похваля инъче и аз си имам чаршафи за еднократна употреба, айка ми купила за мен и за бебето, а като гледам тея "памперси" за родилки, ако раждаш секцио, няма ли да опират точно на операцията, до къде стигат, инъче звучат много практично и на мен ми се иска да си взема, ама още не знам как ще раждам и какво ме чака, понеже моя док е в отпуск и съм на преглед чак на 14.08. така че и мен не ме преглеждат много често, добре че беба шава че съм спокойна.
Мали Вилиан теб ша те побъркат тея, що не идете до Пловдив, да се успокоите.

# 20
  • у дома с любимите си хора
  • Мнения: 859
Grinning много щури пчелички в темата, много ми харесаха  thumbsup

 
аз пак имам питане към мамите с опит, а и към всички, които знаят де - в количката на бебето с какво се постила?
самата количка си има в коша нещо като непромокаемо дюшече ли, как да го нарека не знам - обаче върху него какво се слага  newsm78 сякаш не върви да сложа чаршаф метър на метър и петдесе, който е предназначен за леглото по принцип, и да го нагъна на четири  newsm78
нито пък върви да сложа бебка увита с одеялце директно на найлоновия дюшек newsm78
Направо ме разсмя с този чаршаф метър на метър и петдесет.
Мога да ти кажа аз какво слагах в количката на Вико.Моята свеки пазеше около 15 бели памучни пелени от времето,когато сина и е бил бебе.След 5 изпирания станаха като нови,а и са поръбени със специален шев и са много красиви.Тези пелени са с размери 50/50 см и 1/1 м.Сега също продават такива пелени,но мисля,че има и тензух към тях.Та в количката слагах 1 такава пелена и една мъничка възглавничка,после бебо и го завивах с одеалце/памучно или по-дебеличко/.Имам си маса за повиване и преобличане на бебо и върху нея също слагах от въпросните пелени.Друг вариант е да си купиш някакъв плат.Мисля,че продават и готови комплекти за количка,но не съм много сигурна.

# 21
  • Мнения: 78
браво за хубавата темичка bouquet.супер е.
и аз си записах номер на щъркелче,но не ми е много ясно какво да правя(извенете ме за невежеството Blush,ама доста съм пропуснала от началото).
до нас няма дъжд,но е облачно и супер задушно.

# 22
  • у дома с любимите си хора
  • Мнения: 859
В петък отивам да си прибира детето от Русе!!! newsm44 newsm44 newsm44
И със сигурност ще се прегледам и там.Мама е акушерка и познава добри доктори в Русе!Така и аз ще съм по-спокойна.

# 23
  • Мнения: 295
Поздравления за темичката,много сладки пчелички Wink

Мойто свеки и тя имала топове бархет и тензух и мисля да впрегна мама да поръбва Laughing

На тези пелени все ще им се намери преиложение.

Благодаря за инфото за матреците и протекторите...не се биах сетила за тях newsm78

На мен още не са ми слушали тонове и като гледам май в поликлиниката нямат апарат,т.е. или няма да ми ги слушат или ще ме пратят в болницата,там да свършат тази работа.Питах разни мами тука-казаха слушали им ги 1 път в началото на 9ти месец.

Вилиан
,гледай да си почиваш мила,ти  си го видяла бебо какво прави,ама и наште кой знае като не си ги виждаме често кви ги вършат из тумбаците.



# 24
  • София
  • Мнения: 320
Здравейте момичета, днес ми тръгна накриво от сутринта. Първо, всяка сутрин ставам около 7.20 (20-нина минути след като часовникът е звънял и мъжо е станал), днес гледам 7.40  Shocked Изстрелях се като торпедо от леглото, че и малкия вдигнах, а се оказа, че било 6.40, защото мъжо бил решил да става по-рано и аз  #Crazy не вървеше да лягам пак...
След това пък детегледачката закъсня с 1 час, респективно и аз с толкова за работа, а и тя като няма GSM да каже, просто издивях в къщи, докато я чаках.
Сега пък се затимавам с разни простотии и вече се чудя кога ще се изнижат тези оставащи ми 2 седмици до отпуската...  Thinking

Гледам в миналата тема нещо за козметики се споманаваше - та моето колебание в момента е Seba Med или Klorane (или пък Бюбхен)  newsm78 просто не знам кое да избера.

А има ли мами, които ще ходят на кърмаческата среща в неделя от 11 часа?

# 25
  • Мнения: 518
Лилиан, прекрасна е темата Hug - събудих се с кеф докато я разгледам newsm44
Аз уж си полегнах да почивам в 09 сутринта и понеже за пръв път от много дни е тихо сутрин като съм откъртила, та чак до 12ч...
Видях, че сте разнищили из основи темата за пикливниците Laughing - всъщност се наричат подлогани...За сега съм си взела два, но мисля още 1 малък да взема Thinking Големият ще го слагам на мястото за повиване към легълцето. Сега като знам размера на кошарата ще мога да си купя комплекти с чаршафчета Simple Smile
Лилеби, не знаех, че ще има ден на отворени врати в някоя варненска болница Shocked Това ново 20 откъде изскокна Shocked За среща с Басилиск - аз съм ЗА Hug
Някой знае ли дните на отворени врати за варненските болници ?newsm78
Не ми се купува списание само заради няколко дати, които я ги има, я ги няма

Последна редакция: ср, 01 авг 2007, 12:48 от samorasliche

# 26
  • Мнения: 104
Lillebi, аз много искам да отида на "отворените врати" (избрала съм Окръжна за раждане), но сега чувам от теб, че ще има. Трябва ли предварително записване? Къде има повече информация?

Ами мисля, че не трябва предварително записване...Инфо ми прати Базилиск, като организатор  Mr. Green Ама ето и линк с програмата http://www.bg-mamma.com/site/content/view/1109/ В петък пък ще има отворени врати на училището за родители на Битоля 1. Незнам дали ще е интересно...
Ако искаш може да се уговорим нещо за утре?  Hug Simple Smile

# 27
  • Мнения: 165
Благода на Вилиан за инфото. а може ли цялото шише наведнъж да се превари или трябва да е прясно?

# 28
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
ЛИЛИАН-имаш мойте  ПОЗДРАВЛЕНИЯ,за оформлението на темичкаката.Просто съм  изумена от твойта работа..Страхотна си  Peace  bouquet Hug Hug Hug

Еее Саморасличе-тъй си и помислих че ще  е  подлугани ама,се чудя аджаба з ако са ти.особенно за повивалник при положение че тои е  гумиран newsm78 newsm78..

Вили-мила тез хора ще те уморят направо Sick,гати и некадърниците  #2gunfire

Някой питаше за щъркелчетата-ами те са за да пратите смс-чета като родите.Като всеки иси избира едно щшъркелче и на него ще му прати смс и тои ще каже хубавкйата новина във форума Mr. Green Mr. Green

Абе момичета кви са тез  гръмотевици и светкавици бе newsm78 newsm78,дайте ги насам малко.тука у наше село ни гръм ни тряс ни свят.нищо няма.Сланце напекло като за световно..и немисли да вали въобще #Crazy #Crazy

ужааааассс

# 29
  • Варна
  • Мнения: 391
Samorasliche, тези дни на "отворените врати", за които казва Lillebi не било същото мероприятие, което се организира от сп. 9 месеца за разглеждането на родилните отделения. Става дума за прояви в рамките на седмицата на кърменето. А за другите "отоврени врати" и на мен ми е много интерсно кога ще има във Варна...

Общи условия

Активация на акаунт