Първо ритниче в корема на мама - от Януарски мъж или Януарска дама!

  • 15 642
  • 278
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 307
И аз да се запиша в новата ни темичка – супер както винаги   bouquet.
Аз се мажа с обикновенните си кремове, но усещам че не са ми достатъчно. Чувствам си кожата стегната, липсва и еластичност. Скоро ще трябва да купувам нещо специално.

# 16
  • Мнения: 68
Голям кеф- много готинко заглавие, а Алекс откъде ги е изровила тези нови цифри...)
За мазането- аз го давам традиционалистка този път. Една готина дама-българка, която се занимава с производство на кремове ми приготви крем за стрий. Тайната на крема е, че е с натурални продукти, т.е. ако мирише на рози значи е розово масло, ако мирише на лайка -лайка е. Съдържа и доста какаово масло. Крема пристuгна миришещ на какао- много приятно и  с едно мускaлче с етерични масла за допълване, защото точно тогава повръщах от всякакви миризми. Тя лично каза, че за стрийте е полезно розово масло. Мажа се от 2-я месец, защото моя корем от рано се разтегли, и сега понякога го чуствам като полу-празна торба. В момента не мога да кажа дали е ефикасен, ще стане ясно след 5 месеца. Важното е, че ми харесва.
Весел ден на всички!

# 17
  • Мнения: 0
Записвам се и аз- страхотна е Hug

# 18
  • Мнения: 76

Та май на Чико се спирам, поправям грешката от неразбирането си предният път и отсвирвам китайците Mr. Green



Не съм ползвала Чико, но близки приятелки ползваха и тежаха доста. Това, което мога да ти препоръчам от личен опит в същата ценова категория е Пег Перего. С моята само на война не ходихме, а сега и второ бебе се гледа с нея, но не е мръднала.

За книги: При първата бременност бях изгълтала с кориците Какво да очакваме, когато очакваме. Американския вариант, за да знам когато тръгна да раждам терминологията на английски. Сега вече не чета. Само от време на време се присещам да отворя ако нещо конкретно ме интересува.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 3 238
Днес ходих да правя маркетингово проучване за количка, че сигурно ще си купим по-рано, за да може Пресил да я ползва в летният вариант, неговата едва крета вече.
Та май на Чико се спирам, поправям грешката от неразбирането си предният път и отсвирвам китайците Mr. Green

И аз май така ще направя, само да успея да агитирам и мъжа ми, или пък отнякъде да си скатая малко парички  newsm78 За Мони бях купила, вярно много стабилна, но и ужасно тежка Хаук комбинирана, която на 6тия месец сменихме за Чиполино. То изкара може би още година и се счупи. Сега Мони се вози на колело-триколка. За бебето ми се иска да вземем на Чико които са 3 в 1, но втора употреба. Ще видим, но пак е доста пари...

# 20
  • Мнения: 405
Някой питаше в предишната тема за табица на храните (докато изчета всичко и забравих кой какво го интересуваше)  Simple Smile

Аз ползвам нещо подобно на тази, в една от книгите ми, най-вече за да се подсещам как да разнообразявам храненията си:
http://www.kidshealth.org/parent/nutrition_fit/nutrition/eating_pregnancy.html

# 21
  • Мнения: 367
Как бързо свършват темичките-неусетно.
Алекс новите цифрички са страхотни Hug
Относно кремчетата,аз май бях писала в една от темичките,че използвам млякото на Клоран,но не се мажа често,че е още много горещо.Иначе тялото ми е добре,но петите ми са ужасни,доста сухички Sad
За книгите-поръчах си книгата на д-р Спок за бременността,а от мама имам "Грижа за бебето и детето",пак на Спок
Относно магазините аз бях запитала,но не получих отговор-някой купувал ли е нещо за бебо???

# 22
  • Мнения: 68
Ваня- за купуването, от как съм разбрала, че съм бременна- едва се въздържам. Много ми се иска, обаче още не съм почнала. На всичкото отгоре аз си имам едно мрънкалце, което всеки ден ме пита поне веднъж: Мамо, кога ще купуваме на нащо бебе играчки и дрешки, ами количка. Решила съм да започна след рожденните ни дни, ние сме октомврийско парти със Софето, и след това се мятам на сериозно, ако въобще съм остискала до тогава:)). С две думи си давам 2 месеца и половина за разузнаване:))

# 23
  • Варна
  • Мнения: 3 238
Ваня, аз доста от нещата пазя от Мони, и смятам да не купувам толкова много дрешки. Но при първата бременност почнах някъде от 6тия месец, а вече активно по списъка след като излязох в болничния за раждане. Сигурно обаче скоро ще ме обхване и мен манията, особено като почнем и тук да коментираме  Heart Eyes

# 24
  • Мнения: 367
А аз си мислих,че само мен ме е обзела манията за малките дрешки и всичко останало BlushИ аз си мисля,някъде след 6-ия ако издържа дотогава да не купя нещо,но големите работи ще оставя за тогава.Даже и количката по-късно ще купуваме,то и без това зимата няма как да излезем на разходка Mr. Green

# 25
  • Мнения: 405
Ох, за купуването на дрешки и аз подозирам, че ще ми е много трудно да се сдържа. Simple Smile

 Онзи ден влезнахме с мъжа ми в ГАП, за да купим по нещо за наше приятелско семейство - те така хубаво ми опаковаха подаръка с едни мечки и панделки, че исках да си го прибера за мен си.  Laughing

# 26
  • Мнения: 5 391
то и без това зимата няма как да излезем на разходка Mr. Green
А, че как без разходки?
Ако зимата е мека като миналата-всеки ден навън.
Ще видиш, че вкъщи трудно се издържа Simple Smile

И аз дрехи няма да купувам сякаш, каня се детето като тръгне на ясла да извадя неговите бебешки нещица и да им се радвам Grinning

За количката, мислех и аз 3 в 1, но се отказвам от зимният кош, ще го ползвам 3-4 месеца и после ще събира прах.
patenceto, ще проуча и Пег Перего, знам че също са много добри, мерси за съвета Grinning

# 27
  • Варна
  • Мнения: 3 238
Да, и аз потвърждавам думите на Филипа - цяла зима навън, че то изобщо не е падало под 0 градуса, особено във Варна. А и като беше бебе, спеше навън в количката, тъй че разходките траеха поне по 2 часа  Laughing

# 28
  • Мнения: 393
 Rolling EyesАз пък се чудя с какво да се мажа-така де,вие изброявате толкова различни неща тук Simple Smile пък аз преди малко бях при един много стар доктор(оказа се че имам голям проблем с гъбична инфекция...отново)и му разказвах какво правя и нали че утре имам БХС и се нуждая от снимка от ехографиятаи т.н.И човека се опита да мия  направи,ама се оказа че от бебешкото олио дето се мажа(макар че беше 4-5 часа преди прегледа)лъчитене могат да достигнат много добре hahaha,ама поне ми даде размерите...И ми каза,че с каквото и да се мажа-кожата си ми е смотана и си е генна работата-нацепих се първия път,ще се цепя и сега...Не знам какво да си мисля...
  Пък за книгите-извадих всички стари книги и списания,почнах да купувам и нови и то в несвяст,ама нещо не ми се чете...Тъй де,треперих много първия път и за малко да закъснея за болницата,щото в книгата пишеше,че ще родя след 2-3 дни, Mr. Greenпък то стана след има няма 5 часа-добре че тогава болницата беше наблизо Crazy
   Пък бебешките работи...още гледам да стоя настрани и да се въздържам...,ако може LaughingЖиви и здрави,имаме още време,я да помислим малко и за нас първо Wink

# 29
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Набързо се включвам преди да изключа компа.
Алекс, ще почиваме на Черноморец.

Гледам осъждате книгите. Подариха ми на д-р Спок за първата бременност. Не съм особено доволна. Няма много практически съвети, насочена е като че ли повече към психологическата страна на нещата и то за по-големи деца. Имам завещани от приятелка и Книга за майката на Христо Михов. Доста често ползвам частта за болестите и симптомите, за храненето може да се поспори доста. Като че ли във форума и в общуването с други майки най-много се научава.

Дрешки - от Мартина имам страшно много и доста запазени. Особено бельо мисля изобщо да не купувам. Надявам се да е момченце, затова все се загледам по мъжките дрешки. Но тези покупки ще са като наближи датата на раждането или поне като заредят зимни дрехи по магазините. Количка ще ползвам старата. Подкрепям напълно мненията, че ще сме навън. Само да е що годе прилично времето. Каката и тя ми е зимно бебе, почти не съм пропуснала ден без разходка. При това се прибирах да кърмя вкъщи. Сега знам как става номера и навън, така че ще скитам по цял ден. Ще купуваме кошарка, но сгъваема за каката, бебока ще спи в нейната дървената. В другата отчетна коментирахме и ще търся на Бертони с цип отстрани, за да може сама да влиза и излиза.
Лека!

Общи условия

Активация на акаунт