Нови страхотии в пресата

  • 3 858
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 114
Незнамотносно тази ваксина,но мога да кажа за един случай на ени мои добри приятели ,на които детето им след някаква такава ваксина се превърна в Аутист.Жената е адвокатка и от 17 год.се опитва да осъди компанията,която е произвела тази ваксина и все тъпчи на едно и също място безрезултатно  #2gunfire.А момчето е адски надарено-рисува страхотни картини,дори прави изложения.Не искам да плаша мйчетата,но ваксините са много опасни.Чувала съм и за такива,които наистина децата се парализират.Незнам и аз какво да правя след като дойде време за ваксините  newsm78.Ще трябва да се молим на бог-да не случи на нас Praynig.

# 16
  • Мнения: 27 524
Нито чета, нито се психясвам от вечните нови открития и теми. Под похлупак не можем да живеем, а ако взема да се пазя и връзвам на всичко, ще ида в лудницата  Crazy

# 17
  • Мнения: 471
От Пентаксима нямахме никакви проблеми

# 18
  • Мнения: 990
Не се притеснявай излишно. Нали знаеш ,че вестниците пишат разни неща за да си вдигнат тиража.Всичко ще е наред  Hug

# 19
  • Мнения: 1 232
камен вдигна 38.3 след пентаксим. но е нормално. рядкост е, но е нормално  Peace
по-пречистена ваксина на нашия пазар засега няма  Peace
PeaceСтела вдигн същата температура след втория прием и въпреки товасме доволни .А на писаници от сорта-еднажена каза... Rolling Eyesхич не се връзвам,пресата преувеличава понякога,вероятно са говорили за ваксината ДТК ,която е по здавна каса,но и там милиони дечица са я понесли добре,включая и нашата кака.Наше приятелче наскоро го ваксинираха със ДТК-то по каса и не вдигна темепература на нито един от 3-те приема,така че си е до организъм.Разбира се когато човек има възможност пентаксима е по-добре да се купи,но която и от двете васини да се сложат е добре детето ад развие имунитет против по-лоши неща Hug

# 20
  • Мнения: 11 004
На дъщеря ми досега й сложиха 2 дози Пентаксим и няма никакви проблеми и странични реакции. А такива стати в пресата избягвам да чета.

# 21
  • Сливен
  • Мнения: 894
за всяка ваксина има известен риск но не трябва чак толкова тревоги Naughty
все пак те предпазват от по-лошо нали? Grinning

# 22
  • Мнения: 5 362
Не се захласвайте толкова по тези вестници Wink
Пентаксим е добра ваксина Peace

# 23
  • Мнения: 386
Биха три дози на дъщеря ми Пентаксим много добре ги понесе, не е вдигала температура, не е плакала и почти не усети инжекцията... Laughing

# 24
  • Мнения: 2 567
Нито чета, нито се психясвам от вечните нови открития и теми. Под похлупак не можем да живеем, а ако взема да се пазя и връзвам на всичко, ще ида в лудницата  Crazy

Аз затова се радвам, че когато трябваше да слагаме ваксини на малката, я нямаше тази психоза. То сега направо горките майки с тези наистина не знам от кого раздухвани ужасии.
Наистина, има рискове при слагането на ваксини, но това е при определени условия. Моята направи ужасна алергична реакция към ваксината против коклюш, но никога не съм си и помисляла да не я ваксинирам.

# 25
  • Мнения: 255
Ох сложихме я. Дадох му и панадол бебе за всеки случай.За сега е о.к. Hug

# 26
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Нито чета, нито се психясвам от вечните нови открития и теми. Под похлупак не можем да живеем, а ако взема да се пазя и връзвам на всичко, ще ида в лудницата  Crazy

 Аз на там съм се запътила май,въпреки че не се впрягам много. Crazy

# 27
  • Мнения: 535
И ние бяхме с Пентаксим, нямахме никакви проблеми  Peace

# 28
  • Мнения: 171
Най-вероятно става дума за капковата ваксина срещу полиомелит, която по ЗК се поставя паралелно с ДТК. Тя вече е заменена с инжекционна такава от началото на 2007, така че внимавайте кой вид полиомелитна ваксина се поставя на детето. Разликата е, че капковата ваксина е жива ваксина, а при живите ваксини има минимален риск, детето да бъде увредено от нея. Никъде в Европейския съюз не се поставят живи ваксини, защото са отдавна отречени поради въпросния риск. Именно поради тази причина с влизането на България в ЕС ЗК замени капковата полиомелитна ваксина с инжекционна, която е с умъртвено съдържание на вируса, така че той да не може да нанесе поражения. Друг е въпросът, че доскоро педиатрите изчистваха застоелите количества на ЗК от капковата ваксина като я поставяха на деца и през 2007. #Cussing out

# 29
  • Мнения: 127

Аз също съм много доволна от Пентаксим-а. Не сме имали никакви проблеми

Общи условия

Активация на акаунт