Осиновителки отглеждащи сами децата си.

  • 152 356
  • 255
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 325
Бамби, аз не смятам, че някой ме игнорира или правата ми са нарушени. Сам родител съм, да, но не виждам това какво общо има с държавата

# 91
  • София
  • Мнения: 589
Въпреки , че  не съм запозната с кодекса на труда ,  знам ,че работодателите имат повече права от работниците. С нищо не са защитени самотните осиновителки.Те са с  права като всички останали. Държавата не  се интерисува от нас и децата ни.Това , че сме избрали самотното родителствуване си е наш проблем. Няколко месеца след като се срещнахме с моето момченце  и когато ми беше адски трудно, споделяки един проблем  с мои роднини знаете ли какво ми отговориха? Ами да си знаела , че ще имаш проблеми още преди да осиновиш!Ако ме бяха заляли с кофа студена вода , нямаше да усетя ама тогава........ 

sislie,това е само един от постовете които ми направи впечетление.Ако ти мислиш само за себе си,ок,нямаш нужда,да се оправя кой както може.Но,аз не съм на това мнение,затова и писах.Много се радвам за теб ,че сама се справяш с всичко   bouquet, но има майки които им е много трудно. Tired

# 92
  • Мнения: 1 325
Бамби, не е лесно. Но да ти кажа не виждам какво може да ми помогне държавата. Наистина всеки трябва да извика неволята и да се справя в тоя живот. Поне това е моята максима. Иначе, не съм човек, който да не откликва на проблемите на околните, но просто не мога да разбера какъв ви е проблема, за да изградя някаква позиция.

Проблема, който визираш с използвания цитат, би възникнал и при семейство, не само при сам родител.  Проблема при нас, осиновителите, е от друго естество - майчинство, независимо от възрастта на детето. Защото е нужно време за адаптация и изграждане на връзка с детето. Детето може да дойде при нас и на 4, 5 или повече години и има нужда от поне няколко месеца  перкарани с мама. Но това не е въпрос, който касае самотните родители, а осиновителите. Аз съм и от двете категории родители, но не се приемам като "самотен", а като "свободен" родител. И аз излизам от работа, пускам си отпуска и лавирам с работното време, когато се налага, защото се гледаме съвсем, ама съвсем сами. Без баби, дядовци и др. Тъй, че щом аз мога (пък не съм нищо особено), значи всеки трябва да може.

Но основно, не ми е ясно какво точно трябва да промени държават, за да ни стане по-лесно и за да не накърняваме правата и на другите хора, сиреч да създаваме неравнопоставеност.

# 93
  • София
  • Мнения: 589
какъв ви е проблема, за да изградя някаква позиция.

ти влезна ли в темата която пишем  newsm78,там в момента обсъждаме  Peace


Проблема, който визираш с използвания цитат, би възникнал и при семейство, не само при сам родител. 
Но едно е двама родители,друго е един.Нали така?

Проблема при нас, осиновителите, е от друго естество - майчинство, независимо от възрастта на детето. Защото е нужно време за адаптация и изграждане на връзка с детето. Детето може да дойде при нас и на 4, 5 или повече години и има нужда от поне няколко месеца  перкарани с мама. Но това не е въпрос, който касае самотните родители, а осиновителите.

Защо делиш самотните родители от самотните осиновители.Да,при осиновяването е малко по различно,защото трябва да изградиш връзка между теб и детето ако е взето по голямо.Но мисля че всички сме родители и се борим за доброро на децата ни.


Но основно, не ми е ясно какво точно трябва да промени държават, за да ни стане по-лесно и за да не накърняваме правата и на другите хора, сиреч да създаваме неравнопоставеност.
Основно държавата трябва да промени само няколко малки неща в семейния кодек и трудовия.Но, това е тема на по късен етап.И не говоря само за държавата а и за нас.Всеки който иска да помогне.Който е минал по този път.Пък било то  морално,материялно,духовно и т.н.
Но,знаеш ли вече почвам да се чувствам като чели ще ограбвам някой вместо да се опитвам да му помогна.Толкова негативизъм срещнах в темата ми  TiredМисля,че наистина няма смисъл.

# 94
  • Мнения: 1 325
Бамби,
"Но едно е двама родители,друго е един.Нали така?" - Разбира се, че има рзлика, но просто нещата стоят по този начин. нищо не може да се направи.

"Защо делиш самотните родители от самотните осиновители.Да,при осиновяването е малко по различно,защото трябва да изградиш връзка между теб и детето ако е взето по голямо.Но мисля че всички сме родители и се борим за доброро на децата ни." - Защото има разлика. Средната възраст на осиновяване е над 1 година, а знаеш че платеното майчинство (онези 90% от заплатата) са за първите 9 месеца. И после 240 лв. Така, че реално никой от нас не ползва майчинство, а сме осигурени, нали? И това, че не можеш направо от дома да захвърлиш детето на градина, си е наш проблем. Търсим варианти - отпуски, баби, детегледачки (моя вариант, щото много боледувахме в яслата). За това деля, защото чисто технологически ние нямаме време да свикнем с децата си, а вие ги носите 9 месеца и от самото начало са с вас. Иначе за друго не деля. Нормално е да не познаваш спецификата на осиновяването, за това ти обяснявам.

Идеята ти е похвална, но всяка идея трябва да се облече в конкретни мерки, за да има реален ефект. Иначе съм "за" за нещо като "Клуб за взаимопомощ". По-скоро това ще свърши работа, отколкото държавата.

# 95
  • Мнения: 2
Zdraveite Momicheta!                       As imam edin konkreten vapros .imam edna posnata koiato iska da si osinovi dete,na niakolko neyspeshni opita s Invitro.tia si podade dokymenti predi 4 godini sa osinoviavane  no vse oste chiakat da se slychi no......dokolko trae procedyrata kakvo vse oste triabva da se napravi.znam che mnogo i tegi no nesnam kakvo bih veche i kasala ponege i as nesnam koga tova moge da stane.Niakoi moge li da mi rasiasni kakvo moge da ochakva? posdrav vess

# 96
  • Мнения: 1 325
Ако са вписани в регистрите, могат да посочат всички РДСП в страната (ако не са го направили) и да разширят критериите си за детето. После да чакат.

# 97
  • Мнения: 127
Малко весели истории с моето момиченце Laughing
До скоро на въпроса как се казват мама и тати отговаряше гордо "Аз нямам тати, мама не се е омъжила"
Напоследък, обаче е решила, че спайдърен е нейния баща. Той бил нов и аз не го познава Laughing
Скоро видяхме на улицата един батко преоблечен като спайдърмен и детенце хукна да си говори с него. Накрая у каза "И все пак мисля, че ти не си моя баща" А той отговори "Да това със сигурност е така"
Милата ми, какво ли и се върти в главичката newsm78

# 98
  • Мнения: 127
Извинете ме за правописа. Засича ми буква "М" и не излиза винаги

# 99
  • Мнения: 4 458
Не изчетох цялата тема и се извинявам ако ще задам глупав въпрос.

Какво отговаряте когато ви питат за биологичните им родители? Как се справяте с желанието на детето да види майка си, баща си.... Изобщо, как се разграничавате от биологичните създатели и в същото време образувате вашето си "истинско" семейство, доверие и т.н.?

# 100
  • Мнения: 1 325
Киара,

Ние още сме много малки и тези теми не са на дневен ред. Но когато дойдат, едва ли ще бъдат толкова драматични нашите разговори и обяснения, защото връзката която се създава между детето и маката е толкова силна, че всичко може да преодолее!

# 101
  • Мнения: 262
Здравейте и от мен, не съм писала тук  Hug
По темата с биологичните, аз мисля като сисли.

# 102
  • Мнения: 4 458
Да де, то е ясно че връзка има и все някак ще се обясни и преодолее факта че нито един от родителите не е биологичен на това дете. Въпроса ми е такъв че не мога да го формолирам правилно за да разберете какво точно питам.
Помня как аз обяснявах на децата защо нямат баща. Някак си ми се струва различно когато трябва да обясниш как така и майка ти и баща ти не са те искали. Да, може да се набляга на положителното в случая, че ако не е станало така нямаше да сте заедно и т.н... но... Не се ли очаква родителите да а анонимни? Ако да, то тогава как се казва на дете че има родители ама не може да ги вижда и няма право на избор? Всякакви такива мисли ми се въртят в главата... и пак се извинявам ако е обсъждано и вече има отговори. явно трябва да се поровя из темите за да не досаждам тук.

# 103
  • Мнения: 262
Ами аз бих й казала, че никога не съм се омъжвала, и в тоя период също не ми е до мъже Laughing
Бих й казала, че мама трудно би могла да има бебе в коремчето затова съм избрала да сме двечките заедно, макър и без тате, това е.
П.С Имам и доста други неща довели ме до тоя ми избор, но не искам да ги пиша тука  bouquet

# 104
  • Мнения: 4 458
Благодаря и поздравления за избора и трудното решение което сте взели.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт