Осиновителки отглеждащи сами децата си.

  • 152 357
  • 255
  •   1
Отговори
# 180
  • Вън от пространство и време
  • Мнения: 2 277
Чист алтруизъм е това, не незадоволено желание за майчинство.

При мен си беше чист егоизъм и задоволяване на желанието за майчинство. В пъти повече получавам от децата си, отколкото въобще съм в състояние да им дам. Peace

# 181
  • Мнения: 54 493
И аз така мисля .

Ако не можех да имам биологично дете и се стигнеше до осиновяване , щеше да е задоволяване на желанието ми да бъда майка . Егоистично . Peace

# 182
  • Колибите
  • Мнения: 357
Момичета, да се представя. Ще отглеждам сама 2-3 годишната си дъщеря. Процедурата все още не е минала, тече тримесечният срок от подаването на набора документи в отдел Закрила на детето до вписването ми (дай Боже!) в регистъра. Засега съм още на етапа обучение в ЦОП - центъра за обществена подкрепа.
Имам приятел, но той си има ангажимента за неговите деца, аз ще имам за моето.

Е, някаква морална подкрепа ще имам, но финансовата и битовата - ще си е моя.

Честито ви Рождество Христово, пожелавам ви да сте щастливи вие и дечицата ви.

Стискайте ми палци, да ме одобрят за родителка.



# 183
  • Мнения: 54 493
Розмариня ,

Стискам ти палци да станеш мама в най-скоро време ! Hug Hug Hug

# 184
  • Колибите
  • Мнения: 357
happy-mama, благодаря  Hug bouquet.
 

# 185
  • Мнения: 7 006

При мен си беше чист егоизъм и задоволяване на желанието за майчинство. В пъти повече получавам от децата си, отколкото въобще съм в състояние да им дам. Peace

И аз така мисля .

Ако не можех да имам биологично дете и се стигнеше до осиновяване , щеше да е задоволяване на желанието ми да бъда майка . Егоистично . Peace

Мили дами,   bouquet  bouquet
Щото аман вече от криворазбрани алтруисти и от псевдо-великодушие.Като че та из темите к'во става,направо настръхвам..

# 186
  • София
  • Мнения: 6 477
eksipnos, ти иди да видиш в разни теми от рода "защо една жена не желае да ражда"...там е просто страховито...Всички са едни алтруисти, от любов към света искат по 5 деца и бла бла....ух сори за спама Wink
Аз за себе си на този акъл и опит не бих си позволила лукса да осиновя и гледам дете....понякога и с биологичното си се справям трудно Wink Wink Wink

# 187
  • Мнения: 1 325
Аз пък не съм напълно съгласна. Освен егоизма при мен имаше и друго, исках дете и ми беше все тая (ако щете вярвайте) дали ще го родя или ще се сдобия с него по друг начин. Е, сега си имам най-прекрасната дъщеря на света, но ако наистина имах психическа, физическа и финансова възможност бих осиновила отново и този път наистина от чист алтруизъм. Това, че аз ще си дам зор, за да е щастливо едно дете не е никакъв проблем за мен. но на този етап не бих могла да се справя сама. Ако имаше и малък шанс - бих го повторила. Защото няма по-голямо щастие да виждаш щастието в очите на едно дете, биро то от егоизъм или от артруизъм.

# 188
  • Мнения: 54 493
Е да де , и аз това казвам - "Исках дете "
Начинът е без значение . Но задоволявам мой стремеж и желание . Peace

# 189
  • Мнения: 7 006
Аз пък не съм напълно съгласна. Освен егоизма при мен имаше и друго, исках дете и ми беше все тая (ако щете вярвайте) дали ще го родя или ще се сдобия с него по друг начин. Е, сега си имам най-прекрасната дъщеря на света, но ако наистина имах психическа, физическа и финансова възможност бих осиновила отново и този път наистина от чист алтруизъм. Това, че аз ще си дам зор, за да е щастливо едно дете не е никакъв проблем за мен. но на този етап не бих могла да се справя сама. Ако имаше и малък шанс - бих го повторила. Защото няма по-голямо щастие да виждаш щастието в очите на едно дете, биро то от егоизъм или от артруизъм.



Жива и здрава да ти е дъщерята и много да те радва.
Може да не си съгласна..но..отговори ми..ЗАЩО искаше дете?

# 190
  • Мнения: 1 325
Ох, по много причини исках дете - но най-вече защото чувствах, че имам в мен огромно неуползотворено количество любов, която исках да дам, защото смятах, че мога да науча едно дете на много неща, да му дам добър дом, да вложа всичко от себе си, за да го направя щастливо.
Исках да дам, защото имах въртешна потребност от това.

Исках и някой да ме обича безрезервно, така като се обичат майките - тук е егоистичния момент.

# 191
  • София
  • Мнения: 6 477
Исках и някой да ме обича безрезервно, така като се обичат майките - тук е егоистичния момент.

Не залагай точно на тази карта....Изчакай да влезе в пубертета и тогава ще видиш как точно се обичат майките или влизаме във филма - "Майките никога нищо не разбират...И ме остави на мира! Веднага!".....Особено ако въпросният пубер е девойка.....Не го пожелавам на никого ама се случва...често...

# 192
  • Мнения: 7 006
Ох, по много причини исках дете - но най-вече защото чувствах, че имам в мен огромно неуползотворено количество любов, която исках да дам, защото смятах, че мога да науча едно дете на много неща, да му дам добър дом, да вложа всичко от себе си, за да го направя щастливо.
Исках да дам, защото имах въртешна потребност от това.

Исках и някой да ме обича безрезервно, така като се обичат майките - тук е егоистичния момент.
Ето..лични интереси и потребности.Ти си имала потребност..Твоето его има нужда да се изяви..ТИ..за каква безкористност може да говорим?
Т'ва ми е малко като историята на майка Тереза..Тая пък чак за светица я канонизираха #2gunfire
Таа значи тая жена,събираше е дарения в милиарди долари,болните за които се"грижеше"гниеха на походни легла в мизерни палатки,докато кинтите отиваха право в хазната на Ватикана.Отказваше медицинска помощ,под предлог,че"такава е  волята божия",нищо,че тя  самата като се разболя,отиде да се лекува ва най-скъпата швейцаркса клиника..Порицаваше аборитите и съдеше най-строго"грешниците" позволили си подобно деяние..За тях нямаше милосърдие..Което си анти-християнско от всякъде ма карай..Светица..всичко което правеше,казваше,че го прави защото бог така поискал от нея..Не от любов към себеподобните..границата е тънка..Отново задоволяване на егото

Няма лошо,да задоволиш вътрешните си потребности.Осиновяването да дете,си е благороден акт,както и да го погледнеш.Но не бъркайте понятията.Дори хората които стават биологични родители,обикновенно задоволяват егото си.Не е от алтруизъм и любов към човешкият вид Peace

# 193
  • Мнения: 54 493
Исках и някой да ме обича безрезервно, така като се обичат майките - тук е егоистичния момент.

Не залагай точно на тази карта....Изчакай да влезе в пубертета и тогава ще видиш как точно се обичат майките или влизаме във филма - "Майките никога нищо не разбират...И ме остави на мира! Веднага!".....Особено ако въпросният пубер е девойка.....Не го пожелавам на никого ама се случва...често...

Потвърждавам !  Peace
С умиление си спомням как до скоро ми казваше " Ти си много хубава ! "
А сега все ми прави забележки , които започват с " В днешно време ..." Т.е. много съм стара вече ! Mr. Green

# 194
  • Мнения: 1 325
Ох, много задълбахте. Ако погледнем от този ъгъл, всяко човешко действие е породено отнеговото его или от неговата потребност. Но моята потребност беше все пак да дам, а не да убия човек, тъй че може да се поспори колко егоистично е да даваш. Тук искам дебело да подчертая, че не претендирам за благородство (пази боже), просто си мисля, че не всичко е акт на личен егоизъм.

Относно порастналите девойки - е може и да не се разбираме след време, но важно е да се обичаме. Аз също не се разбирам идеално с майка си, но я обичам. Е, пък докато порастне и влезе в пуберитета може да проимам друга егоистично потребност - да я изгоня от вкъщи, например Wink Но ще гледам да ограничавам вътрешните си потребности, че може да не ме доведат до добър край, току виж осиновя още една девойка, и тя като влезе в пуберитета......

Дори и да се съглася, че всичко в акта на осиновяването е мотивирано от чист егоизъм, след като станеш родител забравяш себе си. И това е хубавото..... Peace

Общи условия

Активация на акаунт