Приятелство-предателство

  • 4 317
  • 49
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 15
zdraveite vsichki iskam da vi pitam dali e pravilno vasha priatelka da se vijda sas sapruga vi i da ne vi kazva za tova,a kato ia popitate da kaje che ne vi e kazala zashtoto ne iska da vi pritesniava!kak triabva da se postapi v takav moment?
a kak shte priemete podobno neshto,kato ia pomolite da spre da se vijda snega a tia vi otkaje kak shte postapite/

# 31
  • Мнения: 6 029
zdraveite vsichki iskam da vi pitam dali e pravilno vasha priatelka da se vijda sas sapruga vi i da ne vi kazva za tova,a kato ia popitate da kaje che ne vi e kazala zashtoto ne iska da vi pritesniava!kak triabva da se postapi v takav moment?
a kak shte priemete podobno neshto,kato ia pomolite da spre da se vijda snega a tia vi otkaje kak shte postapite/

я пропиши на кирилица.

честно казано ще тегля и на двамата една...

# 32
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 729
Ами повече няма да я видя нея, а на мъжо-главата до кръста #2gunfire

# 33
  • NY
  • Мнения: 209
Приятелството е станало много разтегливо и размито понятие за вид отношение според мен.....

аз имам една приятелка, която живее на другият край на страната и всеки ден говорим по тел.
/докарваме го до 3 часа  и нагоре понякога  Mr. Green/ и така е от години ...
Имаме сходен характер, външност, начин на мислене......чувствам се благословена, че имам такъв човек в живота си  Heart Eyes

ставала съм неволен свидетел на израз на женски приятелства към мъже....
мъж ми си отваря мейла си да ми покаже нещо и намира майл от бившо гадже /която ми обясни ,че се главила за приятелка в последсвие/.....с  описание как се развива бремеността и/ която е от друг мъж/ и колко ще се радва да се видят и да я види бременна когато е в бг....и като заключение два линка за слинг  с  цената  , не просто снимка..... да" погледне" ако може ,че в бг нямало.....
мъж ми е  щедър човек...... но много кофти ни стана, да видим неща от миналото му , да се навирът в настоящето му и то по този начин.....
после ми се роди племенница ....почнах да чета в форумите мнения за слинговете.../в бг много шивачки се оказа ги шият/

другото глупаво женско приятелство ,която една позната  има, е с всичките мъже с които е спала.....водеше ги на заведения, на плаж, плащаташе им сметките......и после се оплакваше, че не я взимат насериозно  - " те са ми приятели , защо така " .....уникум отвсякъде .....

малко ми е тъжно ,за приятелствата от детството, трудно ми е да ги поддържам от това разтояние .....и с всеки път когато съм в бг, забелязвам ,че все по  малко общи неща са останали за  да ни свързват .......хората се променят определено

много надълго мога да пиша по темата , но трябва да излизам....

 










# 34
  • София
  • Мнения: 1 076
Дано да разчетете:
В китайския език йероглифът за приятелство изглежда така:

月 и още едно 月, два еднакви елемента, които означават "луна" и "месо". Приятелството обаче не е нещо романтично за китайците (ех, две луни една до друга), нито означава, че две заклани животни  си лежат едно до друго и другаруват Wink
Всъщност пиктограмата изобразява два наниза миди каури един до друг. Навремето мидите каури са били първата парична единица в Китай. Двата наниза каури означават двама души, които са заможни и състоят в някакви отношения. А самата пиктограма изначално е означавала партньори по търговия. Презумпцията е, че двама души, които състоят във финансови отношения, неминуемо често се виждат, често разчитат един на друг и трябва да си имат доверие. От тук се развива и концепцията за приятелството в древен Китай.
Така че приятелството е основано при тях на материално-прагматични отношения. Аз се доверявам на китайците, те са древни и мъдри.
Моите приятелства са сърдечни, но се базират и на взаимна (рядко финансова обаче) изгода.

# 35
  • Мнения: 391
Доверявам се изцяло на приятелите си.
Ако някой ме предаде-бих го отрязала от раз.
Зная,че приятелите ми мислят по същия начин.
Никога не бих ги предала.

А останалите са просто познати-някои са ми симпатични,други не.
Но към тях нямам високи изисквания.

А когато в основата са някакви финансови интереси или просто свързани с по-добър социален статус -в тези случаи не може да става дума за приятелство.И винаги може да очакваш изненади,независимо колко симпатичен ти е човека отсреща  и колко го уважаваш.Все пак той също преследва някакъв интерес.

# 36
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Приятелство има,но понякога грешим и трябва да се правят компромиси.

# 37
  • Мнения: 843
Много интересна темаааа.... Tired
  Замислих се за обратното.   Кога и дали съм наранила човек.   Странно... ами не се сетих за такава ситуация.
   Явно не съм разбрала чий живот е променила ТЯ. Ситуацията.  
    Затова съм склонна да прощавам. Понеже съм добронамерена патка. Но, човек, колкото и да е добронамерен - греши. Включително и аз.  Някога  и неуловимо точно, и никога неразбрано.
  Това е като прочитането на правата..." Всичко направено и казано  може И Ще се използва....  бла - бла.
    Само че го е казал  животът наш.
   Който може - ще прости. - сега  . Който  не  може -- след време. Все пак.

      

# 38
  • Мнения: 3 423
Истинското приятелство може ли да пребори няколко мънички предателства?
Не! Не може! Където има приятелство,
няма място за предателство! Точка!
Съжалявам за случилото се, явно никога
не сте били приятелки, щом се е получило!

# 39
  • Мнения: 932
В отговор на Масария:оооо,не,не е права да се вижда зад гърба ти с мъжа ти!Погрешно се изразих: 'не е права' е меко казано.Ако те са дългогодишни приятели,ако отношенията им винаги са били близки,то ти нямаше да напишеш това,нали?Аз имах много,много добър приятел,на който наистина държах и много обичах.Никога между нас е нямало нищо повече от взаимна прятелска симпатия.Никога не съм поглеждала на него като на мъж,нито той на мен като на жена.Имаше дългогодишна приятелка,за която в последствие се ожени.А отношенията ни постепенно ставаха по-хладни.Тя демонстрираше приятелство.Докато един ден не разбрах,че просто не е можела да ме понася.В което няма нищо лошо.Лошото беше лицемерието й.Ако беше казала...направи така,че ние вече с него не си говорим.Болно ми е,простила съм каквото трябва,но вече не искам да имам нищо общо с тях.Затова ти писах това.Темата е все още болезнена за мен.А за теб-ако той не значи нищо за нея,но ти значиш,тя определено би престанала-дори да смята,че няма причина да става така.
А за прошката...За мен лично винаги трябва да се прости.За да не оставам грозни чувства.Но да се прости не означава да се забрави.Просто човекът слиза в долна графа.Разбира се,период на жеското сърдене ще има.След него...прости!И забрави приятелката,с която си споделяла и на която си разчитала.Нея вече я няма.Не си губи времето повече да й се сърдиш.

# 40
  • Мнения: 15
аз се познавам с нея от 10 години,мьжа ми я познава от 5-6години никога не са били толкова близки.аз никога не бих се усьмнила в нея ако тя не се беше изпуснала сама.трябваше да ходим на концерт с мьжа ми аз се отказах и тя отиде с него.попитах я защо отива а тя ревна и каза че сам ревнувала.от тогава започнаха да ми правят впечатление дребни неща но доста неправилни за мен.сега сме разделени с мьжа ми и тя доста допринесе за тази раздяла,на мен говореше едно на него друго.дори са празнували рождения му ден заедно.болно ми защото аз не сам очаквала такова отнушение.дори не се сещат да питат как са децата.няма приателство.

# 41
  • Мнения: 27 524
Хм, не може да се отговори лесно и еднозначно по темата ти. Всичко е относително и много зависи от.... от много неща. При всички положения предателства не би трябвало да има, но често представите за предатеслтво се разминават иот тук идват и недоразуменията. Случвало ми се е веднъж, не съм реагирала тогава, но нещата после не са били същите. Приятели малко имам и мисля, че е малко вероятно да ми се случи пак. Аз също веднъж съм постъпвала кофти, но не ни се е отразило, заради благородността на момичето  Simple Smile
Конкретно в твоя случай - преценяваш тежестта на горчилката и взимаш решение за предстоящи отношения, доверие и връзки.

# 42
  • Мнения: 932
Миличка,тая мадама е след мъжа ти-то е ясно.Ако питаш мен я питай направо.Или по-скоро й го кажи:знам,че си влюбена в него.Говори и с него.Кажи му за нея и какво мислиш/че тя е допринесла/.И виж какво ще излезе.

# 43
  • Bapнa
  • Мнения: 762
И аз мисля, че всичко е относително - тя е премълчала, но дали наистина е така - дали просто не е забравила покрай работа,  грижи и собствени проблеми ... Дали изобщо знае, какво ти е причинила ?! И какво толкова е станало всъщност ? Има истинско приятелство според мен - само дано не се убедя в обратното  Praynig

# 44
  • Мнения: 517
Аз предателства не прощавам..!!! Случи ми е веднъж приятелка да ме предаде..и до там беше приятелството ни,..щом е постъпила така с теб..значи тя не ти е приятелка..може да ти забие пак нож в гърба..бягай далеч от нея..

Общи условия

Активация на акаунт