А сега накъде?!

  • 3 854
  • 70
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 141
Аз, обикновено, си нося списъка с въпросите.
Срам, не срам, аз забравям какво съм щяла да питам, като отида при доктора.
Току-виж пропуснала нещо... Embarassed

# 31
Рокси, успехи и победа на финала. Hug

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
И ние така.Мъжо мигаше на парцали,а аз питах ли питах.Но д-р Кацаров е изключително отзивчив,изслушва внимателно,отговаря,ако по някакъв начин си объркан,ти дава правилната насока на мислене.Аз лично съм изключително доволна от начина, по който ни обясни за проблема и изобщо от самото излъчване на доктора.

# 33
  • Мнения: 4 308
Съжалявам.
Азооспермията е състояние, резултат на нещо, не е диагноза. Трябва да потърсите причина.
Видях, че в Зачатие Мели ти е дала основните насоки, както и момичетата тук.
Хормони, биопсия и оперативна диагностика на канали, генетични изследвания, посявки на еякулат, прегледа при андролог се подразбира естествено.
Важно е да разберете дали изобщо няма сперматозоиди, дали е центрофугирана пробата. Защото дори да има 1-2, след центруфугиране, това отхвърля обструктивен проблем.
Направете и проба за ретроградна еякулация.
Относно биопсията, колкото и кофти да звучи, не е толкова страшна. Възстановяването е леко.
Искам да ти вдъхна кураж, но ми е трудно.
Защото и положението е трудно. Но на мен лично ми е достатъчно, да знам, че не е невъзможно. И това ми дава сили, дори в моменти като този.
Има успели двойки, които се радват на дечица.
Надявам се и вие и ние и всички с проблеми скоро да престанат да водят битки.
Подкрепяй го, не му позволявай да се затваря.
Старай се да не плачеш пред него, защото така  го нараняваш още повече.
Успех, кураж!


# 34
  • Мнения: 4 308
Естествено white  Wink. По едно време доктора се усети, обърна се към мъжа ми и вика, ами те жените, таковата нали четат по форуми и са по-запознати Wink Joy Joy Joy

Мен пък генетика на генетичната консултация, ме пита дали не съм колежка  Laughing Laughing Laughing

# 35
  • Мнения: 712
Ясно, ще сме двама значи  Wink
А, ами...такова... тези всички изледвания:
Хормони, биопсия и оперативна диагностика на канали, генетични изследвания, посявки на еякулат, прегледа при андролог се подразбира естествено.
Важно е да разберете дали изобщо няма сперматозоиди, дали е центрофугирана пробата. Защото дори да има 1-2, след центруфугиране, това отхвърля обструктивен проблем.
Направете и проба за ретроградна еякулация
- тях предполагам трябва да ги назначи лекар, нали? Иначе, дори и да отидем сами на съответното място и си ги поискаме, нали пак лекар трябва да ги разчете?

А иначе заключението беше че "нативно и след центрофуга няма наличие на сперматозоиди" (или "не се наблюдават сперматозоиди" - вкъщи остана бланката  Blush) - това означава ли, че проблемът е обструктивен? И какво всъност е "обструктивен/необструктивен:?  Embarassed Все още съм отвратително боса по темата...  Embarassed

# 36
  • Мнения: 1 950
Хормоните ще ви назначи д-р Кацаров, биопсията ще направи той. Микробиология може да пуснете при следващата спермограма, просто там където ще я правите кажете и микробиология. Другият вариант е да занесете проба в Кандиларов и да кажете искаме микробиология на еякулат. Генетичните са в МД. Отивате сами и си ги правите.

# 37
  • Мнения: 4 308
Означава, че произхода на проблема може да е от двата типа.
При обструктивния тип азооспермия има някаква физиологична причина, която възпрепятства преминаването на сперматозоидите в еякулата. Примерно липса на семенни канали, запушване на канали.
Необструктивната - там е подтисната сперматогенезата и поради тази причина няма спермита в еякулата.
И при двата вида има решение - ИКСИ, но преди това може да пробвате лечение с хормони, антиоксиданти, антибиотици /ако има доказано възпаление/.
Хормоналните може да ги направите и сами, д-р Кацаров ще ги разчете.

Ето какво ни беше назначено на нас:
TSH
FТ4
LH
FSH
Prolactin
Testosteron
DHEA's
Генетични изследвания - микроделеции на У хромозомата.
Хормоналните изследвания можете да направите и по касата, но си иска яко обикаляне и нерви. Първо направление от джи пи то, после уролог и т.н. .. пък те се натискат, защото и там имат лимит. Та като цяло ти излиза по "безболезнено" да се грабнеш, да отидеш в лаборатория и да си ги платиш.

# 38
  • Мнения: 902
Хормоните ще ви назначи д-р Кацаров, биопсията ще направи той. Микробиология може да пуснете при следващата спермограма, просто там където ще я правите кажете и микробиология. ... Генетичните са в МД. Отивате сами и си ги правите.

Хормоните най-добре да ги назначи той, да не изпуснете нещо.
Всичко ще ти стане ясно крачка по крачка.
Аз като видях първите резултати на мъжа ми, щях да откача. Всичката логика в мен крещеше, че няма път...
С времето все по-лесно и светло ми се виждаше.
Напиши на листче, всички въпроси, които ти хрумнат и ги задай на доктора. Така ще получиш инфо и мъжът ти ще не ще - също. Grinning

# 39
  • Мнения: 4 308
Само да допълня, че тези хоромони ни ги назначи д-р Даскалова.

# 40
  • Мнения: 1 950
Е на нас д-р Кацаров ни назначи същите без DHEA's.

# 41
  • Мнения: 902
Ние пуснахме и Естрадиол по мое назначение. Wink

# 42
  • Мнения: 712
Да-а-а... сядам да мисля въпроси и ума ми зацикля...  Confused Предполагам ви е познато, нали?
Въпросите ми са много общи и по-скоро философски...
Какво му е?
Каква е причината?
Защо на него?

и след това:
Какво трябва да направим?
Къде трябва да го направим?
Колко струва да го направим?
Колко време ще отнеме в добрия случай да се сдобием с дете?
Колко време ще отнеме в лошия случай да се сдобием с дете?
Колко ще ни струва детето в добрия и лошия случай?

Последните въпроси звучат ужасно, давам си сметка, но това също е фактор, който не е за подценяване  Embarassed. Предстои ни да уведомим два комплекта родители и ще бъде крайно сложна ситуация, дано не си изпуснем нервите. Вече се опиатах да кажа на майка ми и едва си прехапах езика да не и се разкрещя  #Cussing out. Лекар. Педиатър. Казвам и резултата и добавям, че положението никак не е розово,  ако се потвърди, и че нямаме много голям шанс за бебе, заченато по естествен начин. А тя ми отговаря: "Стига де, млади сте още, рано е да мислите за такива неща  #Crazy newsm78" И ако и другия комплект реагират така?!

За тази тема - как го приеха близките ви - ще ви питам по-късно. Сега съм на вълна какво да питам доктора.  Ако някой може да ми помогне с по-конкретни въпроси, приемам съвети всякакви  Hug

# 43
  • Мнения: 902
Аз просто не уведомих близките до края на първата ни АРТ процедура. Grinning
Важно беше моето спокойствие, а техните въпроси щяха да ме изтощават излишно.
Не мисли за срокове и цени. Това е абсолютно непредвидимо и затормозяващо. Гаранции няма ....  Sad
Първо си намерете лекар, на когото да вярвате и заедно с когото да се борите да сбъднете мечтата си.
Аз в началото се пазарих със  Стаменов за второто и третото, а той все ми повтаряше : "Дай първо да стигнем до бременност, после ще мислиш за друго."
От първото ми ходене при него до положителния тест минаха 1.5 г. Сега ми се струва, че е станало много бързо. Така бях свикнала с всички изследвания, инжекции, операции, че още не мога да се окопитя. Laughing
Стискам ви палци всичко да си дойде на мястото по-бързо, отколкото си представяте.

# 44
  • Мнения: 1 950
Ние пуснахме и Естрадиол по мое назначение. Wink
О да, ние също правихме д-р Кацаров ни беше казал и всъщност там имахме проблем. Не, че като го намалихме резултата нещо се подобри newsm78

Не бях казала на майка, чак като мина време след първото ИКСИ и казах. Прие го много добре, каза, че напротив успокоила се е защото е разбрала, че искаме дете и се борим. Мислила е, че още нещем, а на нас годиниките са ни доста по на 35 сме вече Laughing Каза, че ни подкрепя и, че трябва да бъда до мъжа си. Ще успеем. Много се зарадва като разбра кой ни е доктора /беше гледала участието на д-р Стаменов в  Имаш поща заедно с мен, тогава още не знаеше/.
Сега за втория опит не и казах, защото знаех, че шанса е минимален. И по-добре щото щеше да и е мъчно. За третия път може и да и кажа. Не съм решила.
На неговите родители не сме казали, но там има други проблеми, той така или иначе не си комуникира с тях.

Колкото до парите, не почвай да смяташ. Няма смисъл. Мечтата ни няма цена, колкото и тревиално да звучи.

Много, много кураж ви пожелавам Hug

Общи условия

Активация на акаунт