Личното пространство

  • 4 995
  • 94
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 88
Аз съм малко нещо болна на тема лично пространство.
Много мразя някой, който не е от най-близките ми хора, да се наведе над мен или да ми обяснява нещо, или някой в магазина или на улицата да ме "побутне" съвсем умишлено настрани, за да се разминем, при положение, че може да минем и само с "Извинете, може ли..." или подобна реплика. Наистина, чудя се дали не е патологично, мразя каквото и да е случайно докодване, приближаване или надничане от чужди хора, както и масови стълпотворения,"митинги", панаири и т.н., а явно за повечето хора  е нормално.

# 16
  • Мнения: 450
Да старая се да спазвам личното пространство,защото не обичам и моето да го нарушават
И аз така  Peace

Много `обичам` въпроси от рода -`На кое число си плащате наема?`-зададен ми от съседката Sick  `Какво е това простряното на простора ти?`  Sick Sick

Не задавам въпроси и ми се иска и мен да не ме питат нищо... Искам просто да изляза на разходка със сина си без  да съм дала отчет за всичко ново в живота ми...

# 17
  • София
  • Мнения: 2 437
За количките с бебета не знам, но от 5 години живея всред "студените" германци и виждам значителна разлика в отношенията между хората там и тук. Но осъзнах, че "студенината" им е по-скоро дискретност и ненамеса в чуждите работи. Рядко някой ще си позволи да коментира облеклото или вида ти, не се отдава значение на това какъв телефон или кола имаш, не се пита колко ти е заплатата, не се дават непоискани съвети за щяло и нещяло. Рядко се клюкари и се обсъждат кирливите ризи на хората. Дори във форумите им почти няма да срещнете коментари насочени към конкретни личности или такова вживяване в темите и виртуалния живот. Гледат да са любезни, но не пристъпват определен параметър и ти оставят достатъчно лично пространство.  Някои може да го нарекат лицемерие, но според мен просто хората си се ангажират предимно със себе си, гледат тяхното семейство да е добре и по този начин са по-щастливи.  Peace

Леле...каква скука  Tired

Иначе, по темата, лично аз не намирам връзката м/у споменатите теми и лично пространство...и надничането в количката на бебето. Сигурно съм изглупяла от втората бременност, но...наистина, за мен това са различни неща  ooooh!

# 18
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 398
Специално за бебето, на всички които се опитват да си шмугнат ръката в количката, казвам, че хапе. При това силно! И това си е чистата истина - има шест зъба и хапе и стиска здраво.
Тактиката помага  Mr. Green

# 19
  • Мнения: 3 500
Опитвам се да спазвам чуждото, но рядко спазват моето. Пред блока на две пейки една до друга са се наредили бабки и само въртят глава наляво-надясно. Онзи ден разбирам, че са обсъждали леглото ми. Всички знаят, че ми било неудобно  #Crazy А едни женички, млади са, не е да кажеш, че няма кво да правят - Луда ли съм, че не давам на детето шоколадов сладолед, аз садистка ли съм, ква съм. И то не давам да си близне от чуждия сладолед, ми то му се е яло, ми то щяло да се разболее от мисли по сладоледа. Мъжа ми си идва - що седя пред блока,  а не съм горе с него? Луда ли съм, ква съм. ooooh! ooooh! ooooh!

# 20
  • Мнения: 14 133
Да старая се да спазвам личното пространство,защото не обичам и моето да го нарушават
И аз така  Peace
Не задавам въпроси и ми се иска и мен да не ме питат нищо... Искам просто да изляза на разходка със сина си без  да съм дала отчет за всичко ново в живота ми...

Не бих се натрапила на някого на гости без покана и ме дразни, ако някой роднина или познат направи същото.

# 21
  • Мнения: 488
На мойто не са му надничали в количката и не са го пипали, щото гледам лошо! И вървя бързо и хич не се спирам.

Обаче много ме издразни една застрахователна агентка тия дни. Идва да ми продава застраховки, и като ми се завряла в лицето, ама ми обяснява, ама чак ще ме целуне още малко.
Ми направо се почудих къде да се дяна и как да се дръпна по-незабелязано...
Спазвай дистанция, че сблъсъците може да са изненадващи!

# 22
  • Мнения: 293
Почти не познавам съседите си във входа. Не знам чия е колата, до която паркирам. Контактувам само с роднини по най-пряка линия.
С това, смятам, отговарям на въпроса ти.

Но тези непознати съседи и далечни роднини са си позволявали да ме подпитват за личния ми живот. Баламосвам ги по-скоро, не ги хапя Laughing

# 23
  • София
  • Мнения: 6 370
напъхването в бебешка количка не е особеност на температурата на националния характер, а чисто и просто глупашка несъобразителност и невъзпитание. попаднала си случайно на такива индивиди, вероятно.

в количката на моето бебе никой не се е напъхвал досега. а не бих казала, че бебето не е атрактивно.

апропо, група немци ми го нападнаха това лято на морето - да му приказват, да му се радват, а една студенокръвна немкиня направо го погали по бузката. не че ми стана приятно от това. явно тия немци са били от южните краища на Германия.

# 24
  • София
  • Мнения: 2 864
В понеделник вечерта след 22ч, за пореден път звъня на съседите си да ги питам кога децата им ще спрат най-сетне да крещят, за да може моя син да заспи. Съседа ме нахока, че не им уважавам личното пространство понеже съм им звъняла постоянно за същото. Нищо, че беше вече къде 22.30ч.  hahaha Ареее, У лево.

# 25
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Понеже "ходите ли с токчета в парка" е мое питане, да попитам какво общо има това с пъхането на чужди глави в количката и с личното пространство? 
Според мен има и още как (мое мнение). Не би трябвало да те интересува кой как се разхожда в парка. След като по никакъв начин не е заплаха за теб, не ти пречи - на виждам защо да не си ходи, както му е удобно. Дали е спо джапанки, леопардово трико или ходи на ръце, това не би трябвало да засяга околните.
П.П. Пак ще дам пример.  Mr. Green Точно в парка две госпожи обсъждат свекърва ми, че се била наконтила с шапка. За каква се била мислела.  Rolling Eyes (За Джейн Фонда?  Mr. Green)
Тя изкара инсулт и се пази от слънцето. А шапката си беше съвсем прилична, нормална шапка. Поне да си беше боднала две черешки, та да ги раздразни.  ooooh!

# 26
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
напъхването в бебешка количка не е особеност на температурата на националния характер, а чисто и просто глупашка несъобразителност и невъзпитание. попаднала си случайно на такива индивиди, вероятно.

в количката на моето бебе никой не се е напъхвал досега. а не бих казала, че бебето не е атрактивно.

апропо, група немци ми го нападнаха това лято на морето - да му приказват, да му се радват, а една студенокръвна немкиня направо го погали по бузката. не че ми стана приятно от това. явно тия немци са били от южните краища на Германия.
Не става дума за това, дали бебето е атрактивно (пак ли ще мерим бебета newsm78). Бебето ми не е атрактивно. И е толкова малко, че още лежи в количката(тоест, от него не се вижда кой знае какво).
Възрастта на бебето предполага, че не е редно възрастни чужди хора да се навират така. Една майка с две деца (като гореспоменатата особа) би трябвало да го знае.

# 27
  • Мнения: 6 164
На мойто не са му надничали в количката и не са го пипали, щото гледам лошо! И вървя бързо и хич не се спирам.

Mr. Green И при мен беше така! Joy

# 28
  • Мнения: 984
по джапанки, леопардово трико или ходи на ръце
Добра идея - вече тъй ще ходя да газя на хората пространството! Twisted Evil

# 29
  • Мнения: 9 990
Старая се за спазвам.Освен, че не се пъхам в колички и не досаждам кога кое е срало и яло, гледам и у дома да съм така.Тетки и съседки не ме вълнуват.Ако ме развълнуват-има си полиция-звъня за нещо, което ме е притеснило например/ онази вечер някакъв твърдеше, че живее във входа, ма си забравил ключа-да бе да-само дето не сме го виждали никога тук/Не бърникам телефони и пощи, не досаждам на детето, когато си играе в стаята, не звъня на мъжа ми в работата.

Общи условия

Активация на акаунт