Майка под наем

  • 4 728
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 589

в германия  е абсолютно забранено подобно износване. със закон за ембрионите от 1971 година.



въпроса е, кой го прави от добра воля и кой би износил дете на други родители от комерсиални цели.в този частен случай, естествено, нещата са съвсем различни.


Aз знам че тя го направи в Германия преди 4 години но нищо повече.След около половин година си купи 3 апартамента 1 магазин и кола поръчков модел(а беше бедна и алчна но много хубава).Не съм я питала повече и не ме интересува.Аз лично не бих го направила ,но хора всякакви.исках да кажа че тя там го направи и как е станало осиновяването после не ми е ясно.Но това е друга тема да не отклоняваме.   bouquet

# 16
  • Мнения: 4 138
само по себе си това противоречи на закона.
На кой закон? Законът не го забранява. Просто този казус е нерегламентиран. А м/у близки роднини /майка и дъщеря, сестри/ си се прави съвсем официално.

Едно интервю на Щерев по въпроса: http://www.bgphoto.net/photos/6994/o632800043591562500.tif

ето кое го забранява, поне извършването на подобно инвитро
наказателен кодекс чл.182а
(3) Който с цел противозаконна имотна облага посредничи между лице или семейство, желаещо да осинови дете, и родител, желаещ да изостави свое дете, или жена, приемаща да износи в утробата си дете с цел да го предаде за осиновяване, се наказва с лишаване от свобода до две години и глоба до три хиляди лева.

няма братя, няма сестри...........противозаконна имотна облага е приемането на каквито и да било пари за подобна дейност. при осиновяването е адвоката, ако знае че нещата са били планирани преди това и лекаря, който също се явява един вид посредник, тъй като без негова намеса подобно действие не би било възможно.

# 17
  • Мнения: 4
Здравейте,

преди няколко дни се върнахме от Холандия. Бяхме и в Белгия.
Износването на бебето на моята роднина е възможно там. Минахме и няколко теста - психологически, медицински и т.н. и ни одобриха за процедурата!
Цената разбира се е солена а и аз трябва да прекарам последните 3 месеца от бременността Simple Smile там по наблюдение, но иначе вероятността за успешно ин-витро е около 60 %.
Това е!
Стискайте ми палци!  bouquet

# 18
  • Мнения: 4 138
здравей, нелхриз Hug
интересно ми е как ще уредите нещата законово. тоест с това, коя ще е майка на детето. питам не от любопитство, а от интерес как вашият случай може да се приложи и при други семейства.

# 19
  • Мнения: 4
В клиниката ни обясниха, че моята близка ще бъде записана като майка на бебето, понеже тя е биологичния родител. Прави се пълно проследяване на това кои са биологичните родители и се има в предвид съгласието на жената износваща плода. 
Така че детето ще се върне във България, като бебе родено в чужбина и носещо името на своите биологични родители.

# 20
  • Мнения: 4 138
перфектно. много се радвам, че има още един законен начин бездетни хора да имат своя рожба.

# 21
  • София
  • Мнения: 7 242
Е не е съвсем перфектно, защото не става въпрос за България

Общи условия

Активация на акаунт