Сондиране на мнение

  • 1 840
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 27 524
Не можем, няма как да стане. Имай предвид, че цените тепърва ще се увеличават и най-тежко ще е 2009-та година  Peace Нормално и неизбежно е, за съжаление.

# 16
  • Мнения: 2 401
Включвам се като "стой та гледай".  Защото знам, че  това МОЖЕ да ограничи  спекулата.

# 17
  • София
  • Мнения: 18 679
Мисля, че трябва да сперем да ядем, и без това повечето имаме нужда от отслабване Laughing

Ааааа, неее, съвсем ще се загубя Crazy
Ето, винаги има предатели на каузата Twisted Evil

# 18
  • Мнения: 3 405
Още един ценови шок, значи.
През 2009 увеличението ще засегне ли и доходите? Моята заплата не е мръднала от 2005 до сега изобщо. Тогава бе сравнително висока, сега е нищо и никаква.

# 19
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Мисля, че би имало успех, ако сме единни. Аз бих се навила да не ползвам определена стока. Дори някои неща вече не купувам - прах Ариел - вдигнаха цената, намалиха грамажа, качеството зле, цигари български не пуша вече.

Я си спомнете около птичия грип как падна цената на пилешкото. Защо? защото нямаше търсене.

# 20
  • Мнения: 2 821
Дори някои неща вече не купувам - прах Ариел - вдигнаха цената, намалиха грамажа, качеството зле.
Наистина това с праховете Twisted Evil...европак дрън-дрън. Уж бяха по 2 кг. всички сега гледам вече е 1.7 кг на същата цена. Така и до кило ще се стигне, както е тръгнало Close

# 21
  • Мнения: 984
Трябва да ви кажа, че през май на пазарчето до нас /кв. "Чайка"/ цените на доматите /турски разбира се/ от 2,00 станаха станаха на 3,50. Никой не купи два дни на тази цена. На третия цените пак си бяха 2,00 - 2,20ч.  Wink
Обаче одобрение се пише с "О", а не с "У" Tired

# 22
  • София
  • Мнения: 6 743
Блонди, обоснови се, че така метна една "бомба" и изчезна  Laughing Какво толкова мислиш, че ще се случи 2009-та?Заради въвеждането на еврото ли?

# 23
  • Варна
  • Мнения: 25 254
Мисля, че трябва да сперем да ядем, и без това повечето имаме нужда от отслабване Laughing

Ааааа, неее, съвсем ще се загубя Crazy
Ето, винаги има предатели на каузата Twisted Evil

Да изберем компромисен вариант - спирам хляба, че поскъпна, ще ям торти hahaha

# 24
  • Мнения: 47 996
Трябва да ви кажа, че през май на пазарчето до нас /кв. "Чайка"/ цените на доматите /турски разбира се/ от 2,00 станаха станаха на 3,50. Никой не купи два дни на тази цена. На третия цените пак си бяха 2,00 - 2,20ч.  Wink
Обаче одобрение се пише с "О", а не с "У" Tired
скъпа, при нас са си 2,50-4 лева от край време и да се скъсаш няма да намериш по-евтини домати
и да не ги купуват, не падат цените
аз домати и краставици вече не купувм, нито кашкавал, почти не купувам плодове, защото са скъпи
купувам кайма, сирене, хляб, масло, олио, яйца-това е най-евтино
по-евтино ми е да купя на детето вафла и сок отколкото да му направя салата, мюсли с мляко, филийка с кашкавал , супа и т н
май наистина стана като нямате хляб яжте пасти  ooooh!

# 25
  • Мнения: 494
  Не съм икономист,но ,доколкото знам,държавата има много малко ефективни механизми,с които би могла да се намеси и подобри(за нас) нещата.Вероятно един бойкот би свършил работа.Аз също съм чела за пилешкото в Америка.Бихме минали в къщи без пилешко за 2-3 месеца,например.Нещата обаче няма да се оправят така.После може да бойкотираме кравето сирене или марулите-квото кажете..Ама няма да се оправят така нещата.Всичко поскъпва,плавно или не съвсем,но всичко.С малко ,но почти всеки месец или сезон(например тока,горивата,водата и какво ли не...)Уж незабележимо-тук 2%,там-3%...,ама се събира.Обясненията вече не ми минават и изобщо не вярвам и на един политик или експерт,изтъпанчил ми се в "Тази сутрин",например, и заобяснявал ми неизбежността на това и (най-наглото)как ще се компенсира.Нищо не се компенсира!!! #Cussing out
  А инфлацията е напълно нормален процес в развитието на икономиката ни в новите условия.Просто цените растат,а заплатите-не!
  Мисля си,че не бойкот му е майката,а повишаване на заплатите.Говоря за държавна политика.Ей така,по малко тук,по малко там-на държавните служители например.Едва ли някой ще се разсърди,че вместо да сменят дограмата на учреждението с някоя хиперскъпа и тежкарска и да направят договор за смяната и със следващата модификация(както е в работата на майка ми) им дадат някой процент повишаване на заплатите.Знам,че звучи наивно и че нещата са много по-сложни,но компенсаторни механизми все могат да се намерят-има достатъчно умни и изобретателни хора в Бг,нали?Или?
  За заплатите в частния сектор обаче...незнам...като започна работа след майчинството...минали са две години,а заплатата ми ще е същата.Ще си търся сигурно нова,но нещата са такива навсякъде.Уж по-големи заплатати дават частниците,ама те почти не мърдат или ако мръднат,не е достатъчно.На пръсти се броят фирмите,в които заплатите се индексират както трябва. А да се опълчиш срещу "съвремнните чорбаджии" в Бг,все още ми се вижда невъзможно.Какво толкова се оправи със стачките в Търговище,например???Много сме жалки,наистина , и живеем във възможно най-дивия и нецивилизован капитализъм, все още...затова е така.И затова ще продължава да се изнася народа на запад...не че там "размитат" за нас или че е много по-лесно, но все пак има много повече ред и справедливост...повечето ми роднини и познати се изнесоха и нямат намерение да се връщат...нито един не смята,че там е по-зле...взех и аз да се замислям...
  

# 26
  • Мнения: 377
Блонди, обоснови се, че така метна една "бомба" и изчезна  Laughing Какво толкова мислиш, че ще се случи 2009-та?Заради въвеждането на еврото ли?

В Евро-зоната преди 2011 няма шанс да влезем.
А по темата не ми пречат особено цените, но при положение, че се подобри и качеството. В случая обаче ми се струва, че си продават все същите боклуци на двойна цена.  Rolling Eyes
Специално вкъщи тази година почти не сме купували домати, цената от 2.50-3.00 лева мога да я преглътна някак си, но на тази цена да си купувам "тебешир" - не, благодаря.
От млечните продукти трудно ще се откажем, но пилешкото и яйцата определено ще ги намалим драстично.

# 27
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Аз също съм за да се бойкотират определени продукти.
Например олиото и маргарина Калиакра. Нали имаше такава инициатива.

Според мен съвсем се самозабравиха търговците.
Не може сиренето, което до преди 2 седмици беше 4 лева, да става всяка нощ по-скъпо с 20-30 стотинки.
Нито са нови суровините, нито пратките. Спекула е!

# 28
  • Мнения: 47 996
ами повишението на цените не е 2-3 % ами по 20-30 вече, а заплатите не мърдат, да не говорим за държавните заплати
тъпото е че все пак както винаги се говори колко сме добре, че няма инфлация и т н

# 29
  • Мнения: 984
Всъщност наистина проблемът идва от ниските заплати. Щото хората ни се чудяк как се оправяме с тези 200-250 евро на месец /средно за страната/.

Общи условия

Активация на акаунт