В ЯНУАРСКИТЕ тумбаци, ритат напето моми и юнаци!

  • 14 504
  • 295
  •   1
Отговори
# 240
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
Честит празник на всички именнички! Нека Св. Богородица ни закриля и ни дари със здрави и хубави деца!

Днес си взех резултатите от БХС - 1:4899 - много добре. Успокоих се. Сега чакам с нетърпение ФМ на 28 август.
Като гледам май само аз съм ударник в килограмите - +9. Как и кога ги качих не знам, а си се храня почти нормално(просто започнах да закусвам). Метаболизмът ми е превъртял след като спрях цигарите + хормоналната буря от бременността - няма друго обяснение Thinking

# 241
  • София
  • Мнения: 64
здравейте и от мен,
относно витамините и аз пих Матерна и много ми се гадеше от нея, после си взех ХИПП, те са под формата на сироп, доста рпиятен,с вкус на портокал, съвсем прилична цена май излиза към 8лв шишенцето, което стига за около 20 дни, май ще продължа него да пия, но когато мина на преглед края на месеца, ако кажат друго лекарите, ще трябва да ги сменя.
Иначе нямам търпение да си видя бебешора колко е порастнал и дали ще се окаже момченце, както си го поръчах  Wink
Весел ден на всички за сега и после пак може да се включа!

# 242
  • Мнения: 145
Аз абсолютно съм се отрекла от месото, неволно ама наистина ми се повдига от него, ям салатки, картофки всякакви зеленчуци и най вече маслини, взимам си всеки ден по 1 пакетче 150-200г., всички ме зяпат ей така  Shocked аз като семки ги ям- не са от солените!!!
пека си чушки и така, сутрин задължително трябва да ям някаква закуска, че с моето повръщане и гадене няма оправия чак до обяд. Вечер хляб не ям и долу горе така....

# 243
  • Мнения: 851
Здравейте мили мами  Hug

ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА ВСИЧКИ, НОСЕЩИ ТОВА ЧУДЕСНО ИМЕ   bouquet

Морги, и аз вече нямам търпение утре да видим какво щъркелче ще си имаш  Laughing Hug

Vania И оттеб днес  ще чакаме сини или розови новини  Laughing

Моята лекарка също ми предписа центрум матерна и мисля от днес да ги почна  Grinning

# 244
  • Мнения: 377
Здравейте и от мен момичета!
Честит празник на всички именнички!
За килограмите май аз се очертавам нещо като лидер, защото качвам по 1 кг на седмица! Shocked Shocked Корема ми е като на бременна в 6 месец  Shocked Rolling Eyes. Направо незнам какво ще стане до края. Миналата бременност бях качила само 13 кг, които свалих почти веднага след раждането. Явно сега задържам много вода и от там идват и тези килограми.
За витамините и на мен ми препоръчаха Хип натал, но аз смятам от есента да започна да ги пия.
Аз излизам за 3 седмици в отпуск и сигурно няма да имам достъп до нет, но като се върна ще ви чета.
Приятен ден на всички! Hug

# 245
  • София
  • Мнения: 9 519
Позволявам си един съвет от опит - за да не ми се повдига от витамините не ги пия  сутрин, а привечер, като се прибера от работа.

# 246
  • Мнения: 127
здравейте и честит празник на всички празнуващи!

на мен не са ми предписвали витамини досега, но ще взема да питам, че напоследък не се храня малко ограничено. това е защото ми се появиха проблеми с гастрита, от дете не ми се беше случвало, ама... и сега повечко препечени филийки, сухарчета, сиренце, и като цяло по-малко храна. дано да се оправи скоро, че не е много приятно. но най-важното е бебо да е добре!
иначе и аз се намествам сред лидерите - 8-9 кг.

а за усещането на бебетата да ви питам - къде ги усещате? аз си мислех, че трябва някъде долу, под и около пъпа, където ми слагат ехографа като го гледат. а майка ми каза, че се усещало нагоре, над пъпа. аз си мислех, че то не стига до там бебето... и разни потупвания, които съм усещала там съм си мислела, че са от пулса нещо. а може би все пак е бил бебо Simple Smile

и още един въпрос имам - една приятелка ми каза, че било добре да се правят упражнения за таза, за да не се изсипя... аз за пръв път чувам за това. можете ли да ми кажете какви са тези упражнения, как се правят?

# 247
Здравейте и от мен! Аз не пия витамини, защото док ми каза, че не са много полезни /това разбрала при една конференция на гинеколози/, а и се храня доста витаминозно и не ми е нужно. А за яденето вкусовете ми са толкова сбъркани- по принцип много обичам розови домати, а сега не мога да ям никакви. А за цигарите да не говорим - аз по принцип съм пушачка, а сега не давам в мое присъствие да се пуши и не влизам в помещение, в което се пуши. fight
Щях да забравя: ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН НА ВСИЧКИ, НОСЕЩИ СВЯТОТО ИМЕ МАРИЯ! ЗДРАВЕ, ЩАСТИЕ И ЛЮБОВ! МНОГО И ЗДРАВИ БЕБЕТА!

# 248
  • София
  • Мнения: 334
Честит празник на всички именници и именнички!  baloni baloni baloni baloni baloni baloni baloni
Всички живи, здрави и с прекрасни детенца! Simple Smile

# 249
  • София
  • Мнения: 115
Честит имен ден на всички именници! Да сте живи и здрави!   bouquet

Витамини не пия - сезона е достатъчно богат на плодове и зеленчуци.
За килограмите - последният път си бях възастановила килограма, с който бях отслабнала + още 2 отгоре. Скоро не съм се теглила и не смея, че с тези тестени работи дето ям, направо ужас.
За вкусовете - не мога да погледна месо  Sick, но за сметка на това мога по всяко едно време да ям зелени чушки, а никога не съм ги обичала (винаги съм предпочитала червени, абе бременна му работа  Grinning).

Приятен празник на именниците!   bouquet

# 250
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Честит празник на всички които носят това прекрасно име Мария!!!

# 251
  • Мнения: 2
Е, който има празник, честито и от мен! Сега да се похваля - ходих при доц. Балев във Варна. Всичко е наред с бебчето само дето било по- мъничко, но това било нормално защото ми е по дълъг цикъла. Почти е сигурен че е МОМИЧЕ .   261uu Няма да казвам какво чакане беше докато си взема час. УЖАС!!! На всичко отгоре имаше един нахален татко дето пререди много хора. Как не го е срам имаше момичета с ей такива големи кореми  preggo горкичките пререди и тях и точно пред мен се нареди, а дойде почти към края на чакането.  #2gunfire и така. Ако някой се интересува мога да разкажа подробности за записването.   Вчера пък бях на консултация при моята докторка в Балчик - всичко е добре дори килограмите ми не са мръднали (по принцип съм доста кг и очаквах след такова ядене да съм качила а то...) ноо кръвното ми е доста високо даде ми едни хапчета дано се оправи кръвното че тя каза че изобщо не било хубаво толкова високо кръвно. фффф Много дълго стана айде чау засега малко да ви почета. Цунки на коремчовците!! Hug

# 252
  • Мнения: 54
vqra_svilka моля разкажи за процедурата по записването при Балев и в колко часа е най-добре да се отиде и чака на опашка, аз все още се чудя дали да ходя, тъй като моята лекарка ми прави тези така важни замервания, но все пак..... и колко струва прегледа. Мерси предварително:)

# 253
  • Мнения: 145
Аз мога ли да ви задам въпросче, какво става че корема ми така изведнъж стана много твърд и остър, мен нищо не ме боли? малко ми тежи само?

# 254
  • София
  • Мнения: 334
Ами бебето расте и се оформя с всеки изминал ден! Simple Smile Това става! Simple Smile
Коремите понякога стават мн твърди, после се оправят!

Общи условия

Активация на акаунт