В ЯНУАРСКИТЕ тумбаци, ритат напето моми и юнаци!

  • 14 491
  • 295
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 15
Здравейте, да се запиша и аз. Нашият бебо е мъж, установи се преди няколко дена.

# 271
  • Варна
  • Мнения: 3 260
Здравейте, да се запиша и аз. Нашият бебо е мъж, установи се преди няколко дена.
Здравей! Кога ти е термина?  Grinning

микки, може би си права, нашето първо раждане беше сравнително скоро, може би затова е така...че таза е все още разширен..
Благодаря ви за отзивите за витамините, утре ще питам и моята докторка /пак съм на ЖК заради болничния/ и ще си купя някакви.
ханна, за тази болка към опашката - мен много ме мъчи предния път, всяка вечер мъжът ми ме разтриваше, беше ужасно просто, не можех някой път да стана от леглото.
juleto18, аз не съм забелязала да ям странни неща, но например умирам за кисели краставички и печен пипер, ако има мога и цял буркан да изям наведнъж. Но пък сладко не ми се прияжда чак толкова много..
patence, ти май имаш моя проблем с гълтането на хапове - на мен даже докато ги вадя от опаковката и ми се догажда...От малка съм така, недай си боже антибиотик да трябва да пия, там са направо цели ритуали  ooooh! Tired

За Балев да кажа и аз - най-добре пратете някой търпелив да чака за час, но и доктора не връща ако отидеш без час, примерно към края на работното му време.
Аз усещам бебето доста ниско, поне там ме подритва, но при положение че миналата седмица ми казаха че е с дупето надолу, това е нормално.

Хайде лека вечер от мен, много се разписах  Grinning

# 272
  • Мнения: 719
Витамини и аз не смятам да пия засега. Миналия път ми бяха изписали Матерната, но ужасно ми се гадеше от тях. Sick
А иначе вкусовете май наистина се променят при бременност Laughing Нещото което преди не можех да понасям е айрянът, елате ме вижте сега по колко чаши пия на ден  hahaha hahaha hahaha

# 273
  • Мнения: 719
какво не правя както трябва че не ми се получава голяма снимката newsm78

# 274
  • Варна
  • Мнения: 974
Честито на именниците!!
И на тези разбрали пола на бебешорите Hug
За Балев е наситина голям наплив, но и аз съм чувала че е доста добър в тази област.
Аз витамини също не пия все още и предния път минах без. А за ритането на бебо...незнам newsm78 в голяма чуденка съм, като че ли го осещам да се обръща и да ме подритва ама от вътрешната страна...в малката беше много ясно  и отчетливо още първото ритниче, а сега нищо не разбирам, хем ми е за втори път.
За килограмите аз съм около +3, май е добре засега дано така да се задържат нещата.
Утре мисля най-после да отида да си пусна изследванията.
Хайде лека нощ и цунки на коремчетата.

# 275
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Шушони, в кой сайт си я публикувала? Търси ме и на скайп, да не оспамваме темата. mbm_dochevi.
Което ме подсеща, че можем да си напишем /който иска разбира се/ и скайп-никовете при имената, понякога се налага някакво лично въпросче, пък и ставаме все по-близки.
Къде се изгуби Инкаденсънс?

# 276
  • Мнения: 256
Момичета, честит празник!!! Да са живи и здрави Мариите, както и всички настоящи и бъдещи мами, техните рожбички и половинките!!!

Ние заминаваме за Щатите за 4 дни, там ще празнуваме рождения ден на малката. Ще кача снимки като се завърнем, обещавам. Поздрави на вас и като се върна се надявам да чета само хубави новини!!!!

Вал

# 277
  • София
  • Мнения: 334
Здравейте на всички! Simple Smile

Кам80, няма къде другаде да усетиш бебешора освен от пъпа надолу! Simple Smile Ако усетих нещо над пъпа в този период със сигурност не е от бебето, а нещо със стомаха! Simple Smile
Тези дни най-вероятно ще го усетиш, към 17-18 седмица. И няма да има как да го сбъркаш. Веднага ще разбереш, че е то! Simple Smile Аз честно да си призная от както почнах да го усещам, вече всеки де, се чувствам наистина бременна! Simple Smile

# 278
  • Мнения: 851
Добро утро момичета  Hug

Слънчогледче, честито розово щъркелче мила  Hug Искам и аз така - да си имам и момиче и момче  Heart Eyes Hug

aanet: Честити сини гашички на теб  Peace

Много усмивки на всички и хубав ден  Hug

# 279
  • Пловдив
  • Мнения: 1 856
Добро утро, момичета  Hug
Пожелавам ви един хубав, изпълнен с положителни емоции ден   bouquet
Относно болката при опашката  Rolling Eyes , лошото е, че ми е останал навик .. когато съм на ПС-то, да си качвам краката на бюрото  Embarassed и така цялата тежест пада точно на опашката.
Като си стоя като примерно половин час ни що ми няма, но като тръгна да ставамм ..  Tired
Мъжът ми все ми казва - седни поне веднъж като нрмален човек  Laughing , а аз я по турски сядам, я единия крак свит в коляно под мишницата  Laughing
Засега поне става този номер Laughing

Усеща вече мама ЯНУАРЧЕ,
а тати гали нежно нейното тумбаче!

Хе, не стана голяма рима, но ми се иска и татковците да намерят място в заглавията на следващите теми  Heart Eyes Заслужават си го  bowuu

# 280
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Добро утро, мами.
Бихте ли ми разяснили малко повече за ФМ, моля?
Аз вчера си получих резултата от БХС - 1:461 и доц., която консултираше каза, че няма основание категорично да препоръча амниоцентеза.
А аз смятам да я послушам, защото и без това ми се струва излишен стрес, а пък и имайки предвид всичко, което изчетох за достоверността на БХ скрининга...
Но за ФМ, като чета ми се струва, че аз съм единстената, която не си е направила това изследване  newsm78
Как беше при вас - на ЖК ли ви я препоръчаха, или вие, по собствена инициатива?

# 281
  • Мнения: 30
Добро утро и от мен.
Честити розови и сини гащи!
Добро утро, мами.
Бихте ли ми разяснили малко повече за ФМ, моля?
*dega*, аз не си правих БХС поради недостоверността му. Затова отидох на ФМ. Там ще премерят нухалната кост на бебо и ще ти кажат по размера й, дали има някакъв риск и какъв. Хубавото (и полезното) на ФМ е, че лекарят подробно оглежда всички органи на бебчето - мозък, сърце, коремна кухина и т.н. Ако си от София, може да посетиш МЦ Фемина или болницата на Мазнейкова.
[Което ме подсеща, че можем да си напишем /който иска разбира се/ и скайп-никовете при имената, понякога се налага някакво лично въпросче, пък и ставаме все по-близки.
Къде се изгуби Инкаденсънс?
Това с никовете е добра идея...Който има icq, също може да си го посочи. Аз довечера ще проверя моя ник, че не си го знам  Embarassed. ICQ-то ми е 267340575.
Между другото и аз се чудя какво става с Инкаденсънс? Може да е отпускар и да няма нет под ръка!

# 282
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Добро утро и от мен.
Честити розови и сини гащи!
Добро утро, мами.
Бихте ли ми разяснили малко повече за ФМ, моля?
*dega*, аз не си правих БХС поради недостоверността му. Затова отидох на ФМ. Там ще премерят нухалната кост на бебо и ще ти кажат по размера й, дали има някакъв риск и какъв. Хубавото (и полезното) на ФМ е, че лекарят подробно оглежда всички органи на бебчето - мозък, сърце, коремна кухина и т.н. Ако си от София, може да посетиш МЦ Фемина или болницата на Мазнейкова.
[Което ме подсеща, че можем да си напишем /който иска разбира се/ и скайп-никовете при имената, понякога се налага някакво лично въпросче, пък и ставаме все по-близки.
Къде се изгуби Инкаденсънс?
Това с никовете е добра идея...Който има icq, също може да си го посочи. Аз довечера ще проверя моя ник, че не си го знам  Embarassed. ICQ-то ми е 267340575.
Между другото и аз се чудя какво става с Инкаденсънс? Може да е отпускар и да няма нет под ръка!

А би ли ми казала координатите им? Мога ли да се запиша предварително по телефона и ако да, какво е нужно за това?

# 283
  • Пловдив
  • Мнения: 1 856

Между другото и аз се чудя какво става с Инкаденсънс? Може да е отпускар и да няма нет под ръка!
Четох някъде нейно мнение, че за 2 седмици ще почива на планина  Sunglasses

Относно ФМ и БХС, аз не съм правила нито едното нито другото.
Но като чета как всички си правят разни специални изследвания .. се чудя дали не правя грешка ..  newsm78
Несериозна ли съм?  Embarassed

Първа бременност ми е, толкова неща научих от този форум .. но повечето информация вместо да ме успокоява, ме натоварва ..

Май ще питам за това ФМ дали и къде се прави в Пловдив  Thinking  Simple Smile

# 284
  • Мнения: 802
ханна при кой лекар ходиш ?!
ако искаш пиши ми на лични - дори  смятаме да си направим  Пловдивска срещичка другата седмица .

и аз още не съм правила ФМ, но днес съм на консултация и ще видим какво ще ми каже доки .

Общи условия

Активация на акаунт