Оги за белите забрави! Най-послушно ЮЛЧЕ ти бъди!!!

  • 16 739
  • 299
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 22
Lioness, честито християнче! Да ти е живо и здраво, както и баткото! Дано Оги по-бързо свикне с яслата и да започне да ходи с желание!

А мойта хитрушка се е научила когато й се карам да ме поглежда миловидно и да произнася вълшебните думи "Мамо, обичам те!"...Simple Smile при, което аз й казвам "И аз те обичам, ама съм ти сърдита." Много е смешна когато с татко й спорим и тя ми казва "Мамо, обичам те" и след кратка пауза следва "На кого се караш?" . От една седмица пък като й кажа, че съм й сърдита примерно че не искам да хвърля куклата, ми отговаря "Не се сърди. Повече няма да хвърлям куклата". Въобще на думи е най-послушното дете, а ма на действия.....думи нямам. Общо взето когато съм сама с нея мога лесно да я прилъжа и да се разберем, ама като се прибере баща й става неудържима и все едно няма никакви правила за нея. Но аз гледам много много да не й се карам, защото и без това по цял ден сме разделени и ми е гадно единственото време, в което сме заедно аз все да й правя забележки и затова се старая по-кротко да се разберем като си обясняваме по-надълго и широко кое трябва и кое не и да не повишавам тон, ама и това си е неизбежно........

# 211
  • София
  • Мнения: 6 262
Гале, честито ви християнче и вече даже троен семеен празник на патерица (Любо + Любо именници + кръщене)!   bouquet

За яслата - Ади всеки ден е все по-спокойна, пу-пу, така че се надявам до 5, когато се връщам на работа, да няма проблеми. В нашата група е педагожката на яслата, която засега наистина страшно ми харесва. Ще пиша по-нататък повече, че да не урочасам нещата в началото.  Hug

За удрянето - Ади се е пробвала на игра да ни удря веднъж-два пъти с баща й, но не й се получава - аз си действам по стария ми метод: превръщам плесницата в милувка. Аз веднъж не се сдържах и я пляснах напълно заслужено по голото дупе  Embarassed , много тежко го прие малката ми палавница и оттогава гледам да си сдържам нервите  Sunglasses . Ади като й се скараш почва да си удря с главата с ръчички точно като вас, Пиколче. Като бяхме в един ресторант на морето и викам: "Виж другите деца как си седят мирно по масите или в количките, а аз само те гоня из заведението" и тя почна. Тогава аз й обясних, че това, че тича нон стоп, означава само, че е палава, защото е здравичка и тя ми се усмихна и ме гушна  Heart Eyes .

# 212
  • Мнения: 496
Ритка, това, което аз съм забелязала с Гого и братовчед му е, че ако някой ги е удрял, започват и те да удрят  ConfusedАз изобщо не бях пляскала Гогата и един ден той започна да раздава щшамари на мен и на всички дечица около него Shocked и аз се зачудих от къде му е дошло на акъла, след като никой не го е удрял... но това не се оказа вярно, разбрах, че баба ми, която ми помагаше като гледаше по няколко часа, като й се опънат нервите бие шамарки #Cussing out Докато не се приключи с биенето от втората страна и той не спря да шамаросва! Сега го възпитавам само с наказание и мнооого рядко с шамарче по ръчички или дупе и почти не е посягал откакто съм започнала с тези мерки Peace Така че огледай се кой може да го е превъзпитал Thinking Ако питаш мен това е много неприятно, защото не е в твоя контрол, като си спомня колко пъти съм убеждавала баба ми, че не бива да го удря, ама нищо братче - тя си знае нейното... Сега ние сме далеч, но тя продължава да помага на сестра ми за племенника и трябва да призная, че хич не ми харесва възпитанието му, но да е живо и здраво детето, пък по-нататък дано влезе в релси Wink тя леля си го обичка  Heart Eyes

# 213
  • Мнения: 3 116
Аз и баща й я пляскаме, но през ръчичката като прави беля, например мръсните ръце отиват в устата,  и не толкоз често. Веднъж или два пъти съм я пляскала по дупето, в супер умопомрачаващи моменти, и баща й веднъж. Но плясканиците са били леки и това е.

Но явно и това не трябва да правя и ще стигнем до наказания като стоене в ъгъла, което на мен хич не ми допада  Sad

Бубка, мерси за споделения опит   bouquet Честно казано чудех се дали има връзка или не  newsm78

# 214
  • Мнения: 3 926
Ритко, душа, определено има връзка, но от друга страна аз хич не разбирам как успявате да не ги ошамарите newsm78 На мен Сияна като вземе да ми прави истерии, да се скубе и блъска... изобщо спира да чува и комуникира със света. Само със здрави шамари по дупето успявам да я освестя Rolling Eyes

# 215
  • Мнения: 2 531
Здравейте , отдавна не съм писала. Маги от 2 седмици е на ясла, но при нас децата се взимат постепенно за да се адаптират. Първия ден беше около час и леко е примрънкала. Втория ден 1ч и полвина  и само са я гушкали. Носихме и кроки за черпене. И така  постепенно увеличихме и започна да закусва, после обадва и към 7 ден остана да спи като се обаждах в 1,30 да видя дали е заспала а в 2,30 те ми звъннаха че се е събудила да я взема да не се притесни. После получихме разтройство и сега не е ходила. А тази седмица мисля пак да почнем като ще я водя от закуска и евентуално да спим от първия ден. Иначе вътре имат хубави играчки- кухня, къща-домат, замък за скачане пълен с топки, колелета колички с кукли и др. и много и харесва , е профилактично мрънка и протестира като чуе градина, но вътре е спокойна!

# 216
  • Мнения: 2 531
Относно биенето от страна на децата - много зор съм имала с батко и , даже и при психолог ходихме на 2г. та ми обясниха че на тази възраст е нормална реакция, но да не се позволява да посяга на родителите в никакъв случаай!

# 217
  • Мнения: 3 926
Вени Hug Честито за следващото попълнение Hug Кога точно се очаква? Ех, че радостно ми започва денят такаааа Heart Eyes

# 218
  • Мнения: 496
Вени, пак ли бе душа  Laughing Браво на вас, празно няма Peace  Hug

Ритка, що бе мила да не ти харесва това със стоенето в ъгъла newsm78 То не става въпрос да го накажеш с вдигнати ръце или да седи на черупки (както ми е разказвала баба ми Confused), целта е да оставиш за кратко детето изолирано от приятните занимания с теб, за да разбере, че е сбъркало нещо. Слагаш си я седнала и само да няма с какво да играе около нея, че да усети, че е наказание все пак  Wink

Айде стига акъл съм давала  Rolling Eyes Много целувки от нас  Heart Eyes Hug

П.С. Мислих да ви питам - притеснява ме една пигментация на Гогата отстрани покрай личицето, отдолу на снимката се вижда! Някакви идеи  newsm78

# 219
  • Мнения: 2 531
 bubka 20 април Embarassed . Днес ти разгледах албумчето, добре изглежда всичко ново около вас и Гогата е истински мъж вече ! Давай и ти ! Аз нищо не виждам на снимката

Последна редакция: сб, 22 сеп 2007, 17:03 от veni-b

# 220
  • Мнения: 22
Вени, честито и от мен   bouquet! Пожелавам ти леко и безпроблемно бременеене  Hug!

# 221
  • временно във Пицеландия
  • Мнения: 594
добър край на седмицата от нас!
Честито Вени ,лека и безаварийна бременност и много сладко бебче ти желая,радвам ти се от сърце.сега ще си сигурно и още-по заета,но се мяркай да казваш как върви понякога.  Hug и лека интергация в яслата на Маги
Бубе и аз не виждам петно,но питай вашата педка там какво ще каже.то всъщност отдавна ли е това,пигментацията?
иначе за пляскането и аз не мога д аразбера как се удържате,ние се шамарим,даже знае като я питам искали шамари,казва не  Laughing

# 222
  • Мнения: 496
Е, той и Гогата знае какво е шамар и си ги хапва понякога, но гледам да е изключително рядко и да се въздържам Rolling Eyes Пък и тук се гледа изключително с "лошо око" на това да си биеш детето и почти невъзможно да видиш някой да си удари детето навън Naughty

А пигментацията не е петно, а цялото му личице е по-светло от останалата кожа Thinking
Скоро бяхме при личната, но забравих да я питам, нали тогава имаше 2 ваксини да слага... та съвсем ми изхвръкна от акъла. Но нищо на 2,5 г. като идем на консултацията ще питам там педиатърката!

Ех, Вени, овенче ще си имаш значи, дано имаш повечко нерви в резерв  Rolling Eyes Hug Леко бременеене  bouquet

# 223
  • София
  • Мнения: 6 262
Ади всъщност не знае какво е шамар, мисля, че никой досега не я е удрял по лицето или ръчичките - нито ние с баща й, нито баба й или дядо й. Навън също никога не съм си позволявала да я ударя  Hug - освен че не съм привърженик на боя като възпитателен метод, най-малкото защото ефектът му според мен е горе-долу като на бумеранг, си мисля, че и това би било унизително за детето  Rolling Eyes . Наистина и Ади по моя преценка рядко ме поставя в ситуации, когато няма какво друго да направя  Flutter , не че не се случвало да ми се тръшне за нещо или да не ме послуша  Sunglasses .

# 224
  • Мнения: 669
Аз също избягвам шамарите. НАй-много в редки случаи по дупето, или ръчичките, но това наистина рядко се случва. Той напоследък започна да посяга, но го прави като на шега, при което аз започвам да плача, а той ме целува и ми се усмихва мило. Когато някое дете му посегне, той се отдръпва назанд и не се отбранява, което малко ме ядосва, защото ме е страх да не стане  така и за в бъдеще да го тъпчат а той да се свива в ъгъла.
Мен майка ме учеше като бях малка и се оплаквам, че някой ме е ударил - ами удряй и ти. И до ден днешен аз съм си кротка и не се отбранявам, когато някой ме напада по някакъв начин. Явно и той ще е като майка си.

Общи условия

Активация на акаунт