Оги за белите забрави! Най-послушно ЮЛЧЕ ти бъди!!!

  • 16 721
  • 299
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 3 116
Вени, още веднъж честито и от мен  Hug Hug Hug
И моят термин се измества на 20 април, пък ще видим Simple Smile Между другото намерих си докторка за нормално раждане след секцио, тъй че, ако няма проблеми тоз път ще раждам нормално  Mr. Green

Не ме разбирайте погрешно момичета. Мая много рядко е удряна, по дупето веднъж на седмица-две я се случи, я не  newsm78 Но тези дни е нетърпима. Вчера нашамари едно дете в парка, хем по-голямо от нея, хем момченце, защото искала да мине преди него на пързалката  Embarassed Онемях просто  Confused  Извиних се на майката, дръпнах я на страни при баща й, обяснихме й че ако още веднъж направи такова нещо ще се приберем направо вкъщи и после я накарах да иде да се извини на детето и да го погали. Половин час по-късно си тръгваме, а тя не иска. Тръгнахме с баща й да си ходим да видим какво ще стане. Хич не й пука даже. Отдалечихме се на 200 метра от нея, а тя си седи важно на една пейка и се опитва да изгони едно детенце, което иска да седне до нея  Cry Не мога да си позная детето просто. Не е удряна сериозно, не е бита сериозно, не е бита и често. Този проблем или възниква от нечии друг пример или я тресе яко бебешкия пубертет  ooooh!

Хайде целувки и лека седмица на всички ви  Heart Eyes

# 226
  • София
  • Мнения: 9 997
Честито христианче на Галя!
И честита бременност на Вени, да е безпроблемна и лека!

# 227
  • Мнения: 496
О, бебешкия пубертет и на Гогата го е треснал от известно време - много мрънкане, чести инати и почти постоянно казва, че иска нещо, а после започва да вика, че не го иска и да мрънка и да реве, защото аз като ми каже, че не иска, му казвам: "ми добре, няма да ти го дам тогава" и той започва да реве или да мрънка до влудяване Tired Сега му хванах горе-долу цаката - като каже, че иска нещо и после, че не го иска, аз му казвам: "ми нищо, аз пак ще ти го дам, а ти ако искаш го вземи" и така той винаги си го взима и мирясва до следващия път Rolling Eyes

# 228
  • Варна.
  • Мнения: 1 101
Вени, честито и от мен! Леко бременеене!
Момичета, често минавам да прочета как сте вие и децата, но не пишех, защото нямаше за какво, детето ми пак по една или друга причина направи едномесечен престой при баба си, по средата отидохме да я видим и сега в петък отиваме да си приберем малката и бабата. много ми е мъчно без детенцето, но се налага да изчакат още малко време там, майка ми си къса нервите с един майстрор, който докато не приключи не можем да заключим апартамента. аз пък съм ангажирана тук  и не мога да я гледам детето сама.
Започваме яслата, уж от ноември, беше от септември, но нещо останахме за новата група, която ще откриват, не сме на зор и затова не настоявах.
Калина е нервна последните няколко дни от зъбите, последните които още не са пробили венеца, но е надут. майка ми казва, че често мрънка нощем. също така напоследък започнала да се начишква, а това отдавна не не беше случвало, дали е от по-хладното време или във връзка с тези зъби?

# 229
  • временно във Пицеландия
  • Мнения: 594
Дики, и Герито имаше миналата седмица един няколкодневен период на аварии с напишкването.не можах да си го обясня,не знам дали от зъби ,също има още един два за появяване.после обаче нещата пак се оправиха,казва си и горе-доло сме добре.

И моят термин се измества на 20 април, пък ще видим Simple Smile Между другото намерих си докторка за нормално раждане след секцио, тъй че, ако няма проблеми тоз път ще раждам нормално  Mr. Green

Ритка,чудесно е това,а почна ли да обясняваш на Мая,че ще имате порълнение в семейството?
спомням си като забременях Гери тъкмо се научи да казва"кака" ,а аз понеже чаках Иван да си дойде от България и тогава да кажа на бабите,занм и си мълча и само я питам пред тях-Гери ти какво си? и тя казва "кака"  Grinning а те-а има време за това.
да де,ама по-малко от 9 месеца  Wink
оф,омитам крушите да си дочета за утрешния изпит.целувки

# 230
  • Мнения: 3 116
Мая първа разбра след баща си  Crazy Иначе все ми се качваше по корема и волю неволю се наложи да обясним че мама има бебе в коремчето. Сега много обича да му почуква по корема и се надявам скоро да получи отговор на морзовата комуникация  Laughing

# 231
  • Мнения: 601
Привет мирвет  Laughing!
Вени, честито и от мен! Леко бременеене  Heart Eyes и едно прекрасно бебенце на финала ви пожелавам  Hug!
Ееех и ние, живот и здраве, след някоя и друга година мислим за още едно детенце. Пък ще видим как ще се развият нещата  Hug.
Дани през нощта още е с памперс, направо не съм се и замисляла скоро да го махам  Embarassed. Има нощи, в които не епишкал, но има и такива, в които е пишкал 2-3 пъти  Thinking... та ще го отложим във времето.
Поздрави на всички малки, големи, пък и на коремчетата  Heart Eyes!

# 232
  • Мнения: 331
ДОБРО УТРО И ОТ МЕН  Hug Честито и от мен на бремените мами, леко и щастливо бременеене    bouquet Heart Eyes
Ема също е с папма нощем и мисля че има врема да го махна  Wink
А що се отнася до яслата, ние сме вече трета седмица и е пълен кошмар. Вече явно си и избива и на нея както каза bubka "... бебешкия пубертет...", но на мен ми е толкова притеснено, че това мъниче има толкова нерви да изкрва, че от каде ги взе.... Направо съм в пълна депресия. Даже тази нощ не е мигнала, само се буди и подскача и вика "гуши" после "айде в леглото", туко ревне за нещо и неможе да се разбере защо....... ужас, никога не ми е била такава......  Cry Cry Cry Cry Cry

# 233
  • Мнения: 3 116
Саш и ние сме така  ooooh! Днес сутринта и аз не издържах и ревнах Sad

Момичета, аз връщам памперса обратно. 4 месеца се учихме без памперс, беше почнала да си казва, имало е даже период от седмица без да се изпусне в гащите и от известно време насам спря да казва и по цял ден се перят гащи. Лошото е че всички  вече на ръба на нервите си я питаме защо не казва и като че ли по-лошо става. Връщам памперса и след месец-два-три пак ще пробваме  Sad

# 234
  • Мнения: 3 926
Ритка, недей се поддава, душа. Период е - ще отмине. Малко търпение... Със сигурност преживява нещо Confused Може би е по повод на идващото бебе. Имате ли кукла-бебе вкъщи? Да го къпете, да му слагате пампи... да разбере, че само бебетата не казват и правят всичко в гащите, а тя е вече кака.
Сияната много поддава на тази тактика. Така и нините отказваме - обясняваме, че каките не папат нини, а само бебетата Wink

# 235
  • Мнения: 3 116
Асенце има пет бебета миличка, знаеш ли как се грижи за тях. Облича ги, съблича ги, сменя памперси, бърше им "нааканите дупета", храни ги, къпе ги, че и биберон им дава.

Днес казах на Косето че има чувството че и изпускаме края с възпитанието, не знам. Така съм се отчаяла. Напоследък само я навикваме, а тя прави беля след беля  Cry И чувствам че явно проблема е в нас, а не в нея и накрая тя го отнася, но не знам как ще укротим страстите, честно  Cry

# 236
  • Мнения: 22
Ritka, и аз по едно време реших, че сме го закъсали с възпитанието....ама като гледам всички сме на един хал - изглежда им е от възрастта. И Вики прави само каквото си иска....колкото и да говорим и да се обясняваме няма оправия. Като й обясним, че не трябва вече да прави така и след като тя ни е уверила, че "повече няма да правя така" и "обещавам" /а съм сигурна, че го казва с ясно съзнание и осъзнато/ и след известно време пак го направи и на мен ми кипва....и ние се навикваме, а понякога и се шамарим по дупето...и така до другия път Embarassed Така че не  смятам, че проблемът е във вас - все пак и вие си имате граници на нервите Hug. Искрено се надявам малките наистина да преживяват някакъв "пубертет" и скоро да излезнат от него  Praynig

# 237
  • София
  • Мнения: 6 261
ritka, може да се каже, че и аз съм "върнала" памперса, защото Ади я пускам на ясла със. Вкъщи сме си без, на яслата и съответно навън (защото или отиваме, или се прибираме оттам) сме със. Не мисля, че е кой знае какъв проблем, а и съм говорила с лелите да си я слагат на гърне, както и съм им обяснила как си казва за голямата работа  Laughing .

# 238
  • Мнения: 601
Такам.., по повод тръшкането и реването: период си е. От опит е, мисля и другите мами с по-големи деца могат да споделят. Въпреки, че Ирен е била в пъти по-послушна и разбрана и спокойна от брат си, с нея също сме си имали разни трудни периоди. Лошото е, че като цяло, на повече от нас ежедневието е напрегнато, страдаме от факта, че децата са малки, пък ние не сме нон стоп с тях. Когато пък сме с тях непрекъснато, за повечето от нас става тежко, ако няма вариант кой да ни отмени. Това според мен е общия случай. Замисляйки се над тези факти, обективно погледнато, не трябва да го 'отнася' дребосъчето  Heart Eyes . Нито е виновно, че е объркано от променящата се среда, изисквания на лелките и т.н., нито е виновно, че трябва да сме като 'гербови марки', защото просто няма на кой да го поверим. Честно казано мен ме е притеснявала самата мисъл, че може да съм всьо и вся, но то си е до нагласа, уверила съм се. Сигурна съм , макар и да знаем, че правим най-доброто за тях и нас като цяло, всеки си има разните му там угризения  Rolling Eyes.
Тъй че, например аз съм си направила стройна организация, в която приоритет са дребосъците. Нямам почти никакво време /работя/ през седмицата, но сутрин, вечер, събота и неделя съм на тяхно разположение. Дани страда напоследък и започна пак да се тръшка/ лежи по земята където му падне/ , но като се разреве го гушкам и започвам да му показвам или разказвам нещо интересно и го галя докато се успокои. Напоследък взе да се заслушва в приказки, като четем вечер с кака му, за мое щастие  Heart Eyes.

# 239
  • Мнения: 496
Ритка, трябва да споделя, че и Гогата е минавал през такива периоди, кратки, но същите Peace
Като прочетох последните постинги не мога да не кажа, че винаги когато съм била нервна и съм викала в повече на малкия, ми се е отвръщало с инати и номера и лошо държание!!!!!! Просто това е начина на малките да си покажат ината! Точно в моментите когато се случвало да се изпусне в гащите, ско му се скарам, че не ми е казал, то мога да съм сигурна, че цял ден няма да ми казва повече Crossing Arms На следващия ден всичко си е наред, но твърдо съм решила да не слагам памперс, дори когато не ми казва, защото това ще усложни още повече нещата, така си мисля де Thinking
Мисля, че в случая точно мамите с по-големи деца трябва да се изкажат Peace

Общи условия

Активация на акаунт