Оги за белите забрави! Най-послушно ЮЛЧЕ ти бъди!!!

  • 16 712
  • 299
  •   1
Отговори
# 240
  • временно във Пицеландия
  • Мнения: 594
Ритке,с две ръце подкрепям Асето,не се поддавай,почнала си вече недей връща назад.по това коеот пишеш Мая е доста умно дете разбира всичко и не казва не защото не може има промяна,в случая вероятно е твоята бременност.ще отмине.нали ви писах как бяхме ние по средата на лятото-сменихме квартирата,роди се бебето,спря същия ден,когато излязох от болницата и яслата.точно след 2 седмици Гергана започна да ака по средата на стаята права и гола  Sick на няколко пъти мъжа ми я засичаше в крачка,но най многото което успяваше да направи е да хване във въздуха "произведеното"  Sick  Sick  Sick
бяхме за най-смешните видеоклипове,казвам ви  hahaha
след всеки път и аз си казвах-край,връщаме се към памперса,така не може просто.и после отведнъж всичко пак си дойде на мястото,Гери почна да си ходи на гърнето сама.
днес пък като я оставих на яслата лелките ми казаха,че от кр. на мин. седмица имала малко кризи като малко преди времето за обед.поплаквала си,била разтроена.не знам на какво се дължи,установавам наблюдение от днес.а утре сме на педиатър и за двете деца.Стами има месечен преглед,на него пък му се появиха същите като на Гери екземи,само че по бузките.а на Гери са и готови изследванията,които направихме точно по повод екземите, да видим какво ще каже докито,а мен ми изглеждат в нормите де.иначе акушерката в семейната консултация видя Стами и определи атопичен дерматит  Confused

# 241
  • Мнения: 669
ООоооо ние с памперса сме на кота нула. Август месец, докато беше ваканция бяхмебез памперс и съответно си се напикваше и наакваше, с изключение на  редките случаи, когато уцелвах момента и го слагах на гърне. НО той по никакъв начин не ми казваше или позакваше преди това.
След това като се върна в яслата си е с памперс по цял ден, и вечер в къщи пак не го слагам, защото сега още е стузено, а нямаме още парно, зада е топло навсякъде и да обикаля по голо дупе и да седи с часове на гърнето, както правеше лятата. И така - зимата като има парно и е топло ще го слагам вечерно време след яслата, ако не - на пролет. Иначе нямам шанс.
Когато - тогава.

# 242
  • Мнения: 496
Като прочетох на Пиколчето поста си спомних, че когато се върнахме от Бг (нали се наложи да отидем до там) Гогата също изведнъж спря да ми казва и тъкмо бях на крачка да върна пампата на мода и той започна да си казва!!! Така че много е вероятно да е от промяната Peace

Но... всеки си преценява за себе си... то се знае, че има граница и на родителските нерви  Tired

# 243
  • София
  • Мнения: 529
Вени, Честита ви радост! Желая ти да не изпиташ нито едно от "бременните" неразположения и април да имате сладко, здраво бебоче! Нашето 'овне" засега е доста по-спокойно и добро от "лъвицата"

Момичета, като слушам какви драми имате с дечицата с яслите....  Cry Cry Cry
Честно казано нещо вече ми се объркват понятията. При Ида досега всичко е минавало безпроблемно, без рев и насилие (биба, отбиване, памперс, оставяне за няколко часа на някоя баба). Обаче търпеливо съм изчаквала момента. За градината обаче - или ще тръгне или не - няма кой да ни чака да се адаптираме и т.н. Ама ако ще реве.... честно казанао май не бих издържала... Мека мара съм си аз...
Да му се не види как по белия свят се стараят да предразположат децата, а тук госпожата съска на ревящото за майка си момиченце "Ще те пречупя аз тебе" това в детската на приятелско детенце
И как в частните забавачки или клубове за почасово гледане децата не плачат??? Значи начин има... Ама как можем да променим системата???
Сега стачкуват, че са им ниски заплатите....  #2gunfire

Бебешкия пубертет я затресе Ида като родих.... Направо не можах да я позная като се върнах от болницата. Първите 2-3 мес беше "олеле", после поотшумя. Сега има добри и лоши дни. Надявам се да не ни държи цяла година. Rolling Eyes
А иначе аз доста й се карам... Много ми е мъчно, но определено трябваше да има ясни правила, защото като сме сами по цял ден с нея и бебето не мога нито да я гоня по улиците, нито на 100% да й угаждам на капризите.
Всъщност от нищо не е лишена, просто се наложи малко по-рано да порасне. По собствено желание се облича и обува сама (без чорапите), сама ходи на гърнето, сама се качва на столчето и се храни сама. Ако успея да се вредя някой път за да стане по-бързо и по-чисто направо черпя! Вече като чуя "АЗ, АЗ" направо ....а  то се казва за всяко нещо.
За сметка на това не иска да спи, винаги с каране и рев си ляга и не мога да мръдна от нея докато не заспи.... #Crazy
Пиколче, това че им е еднакъв обрва на децата и е по едно и също време (приблизително) не ми прилича на АД... Пиши като има някаква диагноза...
Мими на 1-2 м се обрина цялата, нашето педи ме сложи на диета без кравешки продукти - за няколко седмици мина...  Засега още я спазвам, но вече не много стриктно ни сме ок

Последна редакция: ср, 26 сеп 2007, 17:36 от ara75

# 244
  • Мнения: 3 116
Ами какво да ви кажа Simple Smile

Мая вчера напердашила 2 дечица, днес е опитала плахо върху трето. Вчера на два пъти след предупреждение е прибирана вкъщи. Днес пак. Дано да и вдене главичката че не е хубаво да се бият децата без причина.

Иначе за памперса, вчера сутринта ме удиви. Стана детето, отиде извади си гащички от гардероба, съблече пижамата (долнището, горнището още не може), махна си памперса, обу си гащичките, анцуга че и обувките на бос крак  newsm78 Казах си, защо пък сега да й развалям удоволствието като се опитва да прави всичко сама и си остана по гащи. Днес пак така. Засега ще караме по гащички, пък да видим  Thinking
За пубертета, вчера вечерта с баща й запазихме абсолютно спокойствие и като че ли детето беше по-спокойно. Явно това е номера. Тръгна да скача по дивана, кротко я предупредих да не скача а тя продължи. Вместо да крещя отидох просто и я свалих на земята. Това се повтори три пъти и не се опита пак. Да е жив и здрав д-р Фицхю Додсън. Сега препрочитам за n-ти път главите за бебешки пубертет и възпитание. Поръчах и другата му книга за дисциплината.

Момичета, благодаря ви за подкрепата  Hug Просто нямате на идея колко беше важно че сте до мен тез дни   bouquet

# 245
  • Мнения: 3 926
Риткоо, то и ти сигур си по-спокойна, когато околните са спокойни, ама нъц - околните също са хора и нерви ги тресат Laughing Та Сияната също е търпелива и спокойна, когато и аз съм такава. Колкото повече побеснявам, толкова повече се инати тя. Въпросът е, че просто и моите нерви имат предели - както вярвам и твоите - тъй че спри да си тормозиш бременната главица и си обичай детенцето, пък то и боят е обич Hug
Сега сериозно Hug Наистина не сме железни и както се казва, ако има добра книга за възпитание на деца, то трябваше в родилния дом да раздават различна за всяко Wink В крайна сметка и ние имаме дни, когато сме по-избухливи, и други, в които сме по-търпеливи. Тази вечер в разговор с майка ми установих какъв е моят проблем в общуването с детето - аз просто забравям, че тя е дете на моменти. Понеже всичко разбира, прави невероятни логични връзки, държи се като голяма, абсолютно самостоятелна е... Под самостоятелна имам предвид - излиза сама от хотелската стая и слиза в двора на хотела или се вози сама в асансьора (не, че на мен не ми настръхна косата), играе сама на площадката, докато аз съм в магазина (е, има познати майки, но аз не съм там)... Та понякога явно изключвам, че за нея е нормално да се инати или потръшка... или по-скоро забравям, че и аз искам да се инатя и тръшкам, но ме спира отношението на околните. Това е - просто децата наистина са равни на нас, но с тази разлике, че от нас зависи да им покажем що-годе "правилните" модели на поведение. И това не значи, че те няма да експериментират (както е в случая с шамарите). Още повече, че що се отнася до боя има два варианта - или биеш, или те бият - еми не знам за вас, ама аз лично не искам моето дете да е от битите - искам да може да се защитеве. А за да стане това трябва да се посбива сигурно и по нейна инициатива Wink
Пу, здрав монолог дръпнах Whistling

Теди, а вашият тати е предизвикал фурор в списанието Hug Не стига, че е любимец на редакцията, ами и разни мацки от цялата страна са се заобаждали да питат това в България ли се е случвало и в коя болница точно. А се оказва, че момичетата не знаят, та ти нали в Тинчето раждаше? ДА им кажа де Grinning Щото още ги разпитват в писма и обаждания, та да се знае Hug

# 246
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
Привет и от нас!
Честита бременност на Вени! На всички знаещи и незнаещи бременни пожелавам лека и безпроблемна бременност с жив и здрав бебок на финалната права Hug

Като разказвате за бебешкия пубертет, аз си оставам с впечатлението, че Огнян не е излизал от него  Joy. Той си е все същата палава лудасреда. Даже и сега, като е болен - пак е с нескончаема енергия и би-турбо двигател на ходовата част (визирам краката). Всъщност стартирахме яслата със скоропостижно разболяване. Просто му трябваха 48 часа и жълти, гъсти сополи, болно гърло и т.н.стопираха надеждите за яслени забавления. В понеделника го оставих цял ден и освен носа и гърлото, направо му разбих и нервната система на милото ми диване. Отидохме да го вземем с татко му, а Огата стои на двора на яслата , гледа го и не мърда...милото ми, егати и стреса... Отделно изпи 700 мл сок за няма  и 2 минути, та чак се зачудих дали и предния ден не сме пропуснали да му даваме вода или сок... SickИ кисееел, кисееел, не пожела да си легне самичък, а много държеше именно аз да го гушна и да го приспя (а това аз не съм го правила от поне 4 месеца). Започвам да се замислям как точно да подходя, така че малкото емоционално раче да не приема така трагично тази важна промяна в живота му.

Иначе памперсовите въпроси са почти за отличен. Вече си казва за пишкане и акане, въпреки, че понякога бърка думичките - кое точно му се прави. Гафове с напикаване почти няма  Flutter
А освен всичко - като види използван памперс от брат си на земята и тича да го хвърли в кофата  hahaha. Вчера и кутийка от кремче сам я взе и я хвърли...така като гледам чистофайник се очертава  Hug, ама трябва да преравям боклука преди да отлети в контейнера навън, че току виж и нещо по-така отиде ненайдено там.

# 247
  • Мнения: 2 531
Здравейте ! Мерси за хубавите думи от всички! Маргото е много разтроена от как е по цял ден на ясли и ми реве за всякакви щуротии , но пък и харесва там! Взимам я редовно с прическа , а вчера с брокат и червило Shocked и тя е много доволна! Предполагам че я тресе и нея бебешкия пубертет и страда от раздялата с мама! А памперса сме го махнали още май месец и съм го слагала 1-2 пъти като е понастивала и се напишква по 4-5 пъти в гащите!
А относно ревноста - мисля че Ицо го е израстнал вече, но когато се роди сестра му беше невъзможен ревнивец! Сега май тя ще ревнува Thinking

# 248
  • Мнения: 601
Ха добро утро и от мен. Най- обичам да си пия кафенцето  във вашата компания  Hug!
Гале, не искам да те разочаровам, но при нас това със сока е ежедневна практика  Rolling Eyes. Сега пак не е толкова топло, но лятото направо  #2gunfire. Когато споменах, че като го вземем изпива на екс 500 мл сок/вода, сестрата каза, че като са навън /а лятото винаги са навън/, няма как да им изнася водичка  Sick. Ми няма какво да направя. Последните 2 седмици и Дани трудно тръгва на ясла, мрънка, иска аз да го гушкам. Това май съвпадна с тръгването на Ирен на у-ще. Аз я водя и тя тръгва с мен, а той с татко си. Явно му се струва несправедливо това деление, докато преди не му правеше впечатление. И да, аз го приспивам с гушкане и галене /той ме гали Laughing/, въобще отказва баща му да свърши тая работа Rolling Eyes.
Вени, като каза за прическите и броката, се сетих Ирен какъв образ беше на тая възраст. От тогава и е слабостта към синия лак за нокти  Mr. Green - едната им сестра в яслата беше я 'маскирала' като индианец в атака веднъж, а аз отивам да я взема и  Shocked. Та поговорих с нея тогава и поограничихме тия и забежки  hahaha.
Хубав ден на всички!

# 249
  • София
  • Мнения: 6 260
Асе, не че съм Теди, но доколкото си спомням, тя беше раждала в Шейново, така че най-добре изчакай да се включи да потвърди и тогава уведомявайте любопитните бъдещи майки  Wink .

# 250
  • Мнения: 3 116
Ей това е моя кошмар, болестите  ooooh! Догодина ще пускам Мая на градина и направо тръпки ме побиват като се сетя какво беше в яслата  ooooh!

Lioness, то Оги си го знаем  Laughing То при него не е от пубертета, а от вътре му идва  Hug

Момичета, за храненето и водата много се борете в яслата. Особено за водата. Това лято едно детенце до болница стигна заради обезводняване в яслата  Sick  Когато Мая тръгна на ясла вечер като я прибирахме си беше все гладна и жадна. Три дни търпях, на четвъртия им направих забележка и това повече не се случи, но пък и яслата беше частна. За лошото поведение след ясла, особено в началото, това е нормално. И Мая се държеше ужасно, но постепенно нещата се нормализираха от момента в който тя започна да ходи без проблем на ясла. Имах чувството че вечер ми връща за това че цял ден съм я оставила там  newsm78

Асенце, за това че понякога забравяме, че децата са си деца, ами да така е  newsm78 И очакваме да се държат като големи, само защото се справят в някои отношения като големи  newsm78 Ама и ние сме хора и грешим да му се невиди  Crazy

Абе хора, дайте я таз статия да я прочета, Асенце има ли къде да я сканираш  Thinking

# 251
  • Мнения: 496
Да бе, каква е таз прославена статия и аз искам да я видя  Rolling Eyes

Това с яслите ми напомня един момент когато сестра ми ограничаваше водата на племенника, за да не чишкал много Rolling Eyes (беше момента когато махаха пампата)! Аз никак не го одобрявам този метод, но ми мина през акъла - да не би да правят нещо такова в яслите? newsm78

Асе, нищо лично, душа, но това с "моето да бие или него да го бият" никак не ми се връзва  Rolling Eyes Чувала съм го хиляди пъти и никак не го харесвам Crossing Arms Как може да се прави подобна връзка на тази възраст, значи ли, че като не искам да ми бият детето дай сега да го науча то да бие другите newsm78 Връзката е по-скоро обратната - мен ме удрят и аз ще удрям, щото искам да приличам на тях! Така де, това си е агресия, а доколкото си спомням ти беше против нейното загнездване в детските главички  Rolling Eyes
Гогата биеше все и всьо, когато беше възпитаван с шамари; сега посяга само ако му вземат любима играчка или нещо не го слушат много Laughing, но аз пак го спирам и му се карам! И не ме е страх, че може заради това да го бият другите! Naughty

# 252
  • Мнения: 3 116
Бубка, ами да, това е идеята, да не пишкат по-много  newsm78

# 253
  • София
  • Мнения: 6 260
Ами аз за това си я пуснах моята в яслите с памперс, да не й се ядосват, че се е напикала  в гащите и да не й дават вода по случая Hug . Всяка сутрин пълня шишето на Ади догоре и му лепя етикет с името й. Лелите й го оставят на едно первазче, където може да си го взима, когато поиска, като те само махат капачките и хвърлят по едно око някое дете да не вземе чуждо шише. Всичките шишета с надписани, а ако родителите не са оставили, дават на децата да пият вода в чашка от "яслената" посуда. Ако случайно свърши водата в шишето или пък са й сипвали чайче в него, го пълнят те с вода (независимо че Ади все още е дообяд, на няколко пъти й го бяха пълнили). Вярно, че ни искат по 5 л. бутилирана вода всеки месец, ние, пък и други родители, им оставихме даже по 7, при това за половин месец, но поне никой не се оплакал, че детето му е било жадно  Peace .

# 254
  • Мнения: 1 878
Мами, искам да ви занимая с нещо по-сериозно, нещо което стои настрани от нас и просто съществува забутано далеч от очите ни, за да не смущава перфектния свят, който се опитваме да създадем за нас и децата ни. Нещо за едни други деца, за един друг "живот", за една друга реалност, която дори ми е трудно да си представя , че съществува.

Може би сте видели и чели в Клюкарника вече закотвената тема, но все пак и аз ще ви копна тук синтезираното инфо и ако ви трогне - моля вкючете се в инициативата, да помогнем като майки за живота на едни дечица, които въпреки всичко са дечица, да помогнем да живеят, а не просто да съществуват  Confused



ПРЕДИ ГОДИНА ЖУРНАЛИСТКА ОТ ББС СНИМА ФИЛМ В ДОМА ЗА ДЕЦА В С.МОГИЛИНО В ПРОДЪЛЖЕНИЕ НА 9 МЕСЕЦА
НАСКОРО ФИЛМА БЕШЕ ИЗЛЪЧЕН ПО ББС-ПОТРЕСАВАЩ ФИЛМ НА УЖАСИТЕ,КЪДЕТО 75 ДЕЦА СЪЩЕСТВУВАТ В НЕЧОВЕШКИ УСЛОВИЯ-НИКОГА НА НАПУСКАТ ПРЕДЕЛИТЕ НА СГРАДАТА,ПРЕКАРВАТ ДНИТЕ СИ В КЛАТЕНЕ НА СТОЛА ИЛИ БИЕНЕ НА ГЛАВА В СТЕНАТА...ДОКАТО НЕ СЕ ОСВОБОДЯТ ОТ МЪКИТЕ СИ-....САМО ПО ВРЕМЕ НА СНИМКИТЕ СА ПОЧИНАЛИ 3 ДЕЦА....И ТОВА Е В БЪЛГАРИЯ В 21 ВЕК

ЕТО-ВИЖТЕ ФИЛМА-АКО ИМАТЕ СИЛИ
http://video.google.com/videoplay?docid=-9176914173325307126

ОТ НАШАТА ОРГАНИЗАЦИЯ"ДВИЖЕНИЕ НА БЪЛГАРСКИТЕ МАЙКИ" И ОТ ИМЕТО НА МНОГО ПОТРЕСЕНИ И ЗАГРИЖЕНИ ГРАЖДАНИ СЪСТАВИХМЕ ПЕТИЦИЯ-МОЛЯ ПОДПИШЕТЕ Я
http://www.bgpetition.com/izostaveni_deca/index.html

ВСЯКА ОТ НАС,КОЯТО ГЛЕДА ФИЛМА НЕ МОЖЕ ДА ЗАСПИ БЕЗ ДА СЪНУВА ТЕЗИ СКЕЛЕТИ,НАПОДОБЯВАЩИ ЧОВЕШКИ СЪЩЕСТВА И НЕ МОЖЕМ ДА СЕ ПРИМИРИМ ДОКАТО ТОВА НЕ СЕ ПРОМЕНИ,ДОКАТО НЕ БЪДЕ НАКАЗАН ВИНОВНИКА ЗА ТОЗИ ГЕНОЦИД-А ТОВА Е САМО ЕДИН ОТ ДОМОВЕТЕ С ДЕЦА С УВРЕЖДАНИЯ У НАС....ИМА ОЩЕ МНОГО...СЪЩО ТАКА СКРИТИ ОТ ОЧИТЕ НА ХОРАТА,НО НАТЪПАНИ С ОБЕЗОБРАЗЕНИ ОТ ЛИПСАТА НА ПРОФЕСИОНАЛНА ГРИЖА ДЕЧИЦА,КОИТО ЧАКАТ С НАДЕЖДА ДА УМРАТ,ЗА ДА СВЪРШАТ МЪКИТЕ ИМ

ИМАМЕ НУЖДА ОТ ВСЕКИ ЕДИН ОТ ВАС,ВСЕКИ ЕДИН,КОЙТО Е СПОСОБЕН ДА МИСЛИ НЕ САМО ЗА СОБСТЕНОТО СИ АЗ,ВСЕКИ ЕДИН,КОЙТО ОСЪЗНАВА,ЧЕ ТОВА Е ПРОБЛЕМ НА ЦЯЛАТА НИ СТРАНА,НА ВСЕКИ ОТ НАС ЛИЧНО,ЧЕ НЕ МОЖЕ ДА СТОИМ БЕЗУЧАСТНО КОГАТО ОБРИЧАТ НА СМЪРТ БЪЛГАРСКИ ДЕЦА-МОЛЯ ВИ-ВИЖТЕ ФИЛМА И ЕЛАТЕ С НАС НА ПРОТЕСТ СРЕЩУ ТОВА ПРЕСТЪПЛЕНИЕ-ДО НЯКОЛКО ДНИ ЩЕ ВИ НАПИША ТУК ТОЧНА ДАТА,ЧАС И МЯСТО КЪДЕТО ЩЕ СЕ ПРОВЕТЕ ПРОТЕСТА С ВРЪЧВАНЕ НА ПЕТИЦИЯТА
САМО АКО СМЕ МНОГО,АКО СМЕ ЕДИННИ-МОЖЕМ ДА ПРОМЕНИМ СЪДБИТЕ НА ТЕЗИ НЕВИННИ ДЕЦА!!!

Общи условия

Активация на акаунт