Оги за белите забрави! Най-послушно ЮЛЧЕ ти бъди!!!

  • 16 714
  • 299
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 529
Sunnily, моя подпис е вече там... без думи съм Cry

Теди, а вашият тати е предизвикал фурор в списанието Hug Не стига, че е любимец на редакцията, ами и разни мацки от цялата страна са се заобаждали да питат това в България ли се е случвало и в коя болница точно. А се оказва, че момичетата не знаят, та ти нали в Тинчето раждаше? ДА им кажа де Grinning Щото още ги разпитват в писма и обаждания, та да се знае Hug
Ей, ама какво съкровище имам до себе си, а? Ей сега ще му вдигна акциите! Всъщност не точно сега, че за 1 седмица е в чужбинско и ни е зарязал с девойките да се оправяме сами. Няма да ви описвам екшъна какъв е, особено вечер за къпане и приспиване #Crazy
Ето статията, а за протокола и двете бременности и раждания са в Шейново, при най-печената докторка - Гагова Hug

Сия, вас няма ли да ви водим на плуване някой ден? Хайде докато има стачки в яслите и докато не е станало студено! Ние днес бяхме - сами (че Александра е болна) - голям купон!

# 256
  • София
  • Мнения: 6 260
Sunnily, моя подпис е вече там... без думи съм Cry

Моят подпис също ще бъде добавен!

Сия, вас няма ли да ви водим на плуване някой ден? Хайде докато има стачки в яслите и докато не е станало студено! Ние днес бяхме - сами (че Александра е болна) - голям купон!

За щастие нашата ясла (може би защото е само ясла, а не ОДЗ) не стачкува, че следващия петък съм на работа и не знам какво щях да правя. За плуването - на Ади точно и поминаха "ясленските" сополи ... Между другото се усетих, че ти дължа 1 лв.  Embarassed - нали не бяха допълнили басейна и брат ми не влезе, ти влезе с неговия билет, а той е по-скъп от входа с карта!

# 257
  • Варна.
  • Мнения: 1 101
прочетох статията, колко мило, браво на таткото!
брата на мъжа ми е присъствал на раждането на двете си деца (в чужбина) и разказва много образно всичко, но моето голямо слънце реши, че след като ще вадят бебенцето ни с операция, няма да е много забавно.
поздрави на всички! приятен викенд!

# 258
  • временно във Пицеландия
  • Мнения: 594
ето ни-аз и Гери,която закусва бисквита по голо дупе до клавиатурата  Grinning
Ара "четем" заедно с малката статията и Гери повтаря : тати,бебето,тати,бебето... оооо бебето,ооо бебето,т.е. да го гали.много е въодушевена.а статията е наистина страхотна също така и снимките  smile3501
сега за нас-ходихме на лекар,добре 4е автоматично ти дават педиатъра на първото дете и за второто,че така поне по системата 2 в 1 се справяме бързо.Стами расте,лишейчетата по бузките отрече да са АД,каза да съм спокойна.и си наддал вече цели 6.6 кг. е ,вчера направи 3 месеца.
за Гери-видя и изследванията,каза дословно :няма особено за какво да с епритесняваш,има алергия,но малка(не мога да разбера тази дефиниция).доброто е че няма алергия към глутен.ще повторим изследванията след година,понеже сега е трудно да се каже точно какво и е(както ми каза и Асето в крайна сметка)питаме и дали имаме алергични към прах или подобно в семейството.
та резултата е,че доки не подтвърди АД,но и не отрече.и каката ни тежи 9.6 кг.,забележете разликата между 2 годишната Гери и 3 месечния Стамен!  Grinning
днес и ние сме в стачка,яслата имам впредвид,тук вали като за последно,има бедствено положение в областа,така че сме у дома,филмчетата вече са пуснати,след приключването на бисквитата  Wink

# 259
  • Мнения: 3 116
Съни, още вчера подписах петицията  Hug

# 260
  • Мнения: 496
Е, няма как да не се подпише такава петиция  Tired

Ара, поздрави на таткото Peace за статията и да се връща бързо  Wink

# 261
  • Мнения: 1 878
Какъв контраст с живота на нашите деца  Cry. , то всъшност тяхното не може и да се нарече живот, по скоро мизерно съществуване, вегетиране......

# 262
  • Мнения: 496
Привет, дами Hug
Днес тук доста валя и тази сутрин ни се наложи да си останем вкъщи...голяма скука Tired Сега е спряло и дано се задържи така, та поне довечера да се разходим Praynig
Явно при вас е добре щом посещаемостта във форума е почти нулева Peace

# 263
  • Мнения: 3 926
Аха, Бубе, тук си е направо лято Grinning Много е хубаво времето и много топло. Добре, че не съм прибрала всичко лятно още Grinning
А що се отнася до боя с другите - колкото и да не ти харесва децата се бият Confused и обиждат Sad и измислят прякори... И насилие или не е изключително неприятно ако детето ти не може да се защитава. Със сигурност там, където си сега системата е млако по-различна. Убедих се със собствените си очи, контактувайки с едно хлапе, което се е преместило тази година в българска градина от немска. Събраха ми се очите как говореше за дракони и рицари и как му летеше фантазията. Аз по принцип често заговарям деца и доста леко общувам с тях, но нашите освен за Спайдърмен и Трансформърите... нямат много различни теми за разговор.
Както и да е - колкото повече чета, толкова повече ми става ясно, че в яслите си важи законът на джунглата Confused И съм много, много притеснена. От друга страна, сблъсъкът с родната действителност и образователна система са неизбежни. И на мен изобщо, ама изобщо не ми се мисли, защото стигам до огромна стена и не желая да поглеждам зад нея Sad
Предпочитам да се справям на момента Simple Smile

# 264
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
Сънили, изгледах филма снощи...БЯХ КАТО ГРЪМНАТА Shocked. Излишно е да описвам чувствата си, емоциите. В това отношение филмът е страхотен! Така хубаво влиза в душевността на човек. За съжаление, съвсем истински предават живота и реалността в този, а и 99% от останалите "държавни" домове. Действително храната там, а и не само там е кошмарна! Въпреки, че всички деца на държавна издръжка се хранят според рецептурник, одобрен от министерството, а всяка порция трябва да съдържа определени хранителни стойности. И на книга - съвсем не е еднообразна храната им. Даже бих казала, че храната трябва да е толкова разнообразна, колкото не е в 50% от българските семейства. Но, за да покажат на филма и акцентират върху недобрата храна - смятай колко се краде в този дом! Явно освен 75те деца и семействата на целия персонал се хранят от там...
Относно персонала и грижите, повярвайте ми - не е лесно да се справи човек с 2-5 деца, та камо ли с 30 или 75! Човек и да прелива от любов - няма физическата възможност да я сподели с всичките нуждаещи се дечица там. Даже, направи ми впечатление как "грубиянската" ги хранят, но всъщност ако ги хранеха бавно и внимателно....то вечно трябва да има група гладни дечица, чакащи да им дойде реда...
 Naughty Naughty Naughty Относно смъртността обаче - никой виновен няма. Всичкте тези дечица са с диагнози, чиято продължителност на живот не е много... Това е тъжната истина и тези страдащи създания - дали ще живеят в Могилино или в Белия дом, животът им ще бъде еднакво дълъг. А за съжаление - основния акцент е там, че едва ли не умират от недохранване и липса на грижи.

Абе тъжна работа...няма спор!
Но повярвайте ми, петицията да е подписана и от 100 000 човека, държавата пари за нови щатни бройки или по-добра храна няма да отпусне.


Теди, просълзих се от умиление по повод статията и гордия татко на Ида и Мими. ПОздравления от мен  Hug.




А всъщност следих обстановката и ми се стори, че е доста чисто, а и децата бяха чисти.

# 265
  • Мнения: 3 926
Гале Hug Мерси за професионалното отношение и различния поглед. Както се сещаш филма няма да го гледам Confused (познаваме се Embarassed) Но думите на майка ми (която каза, че ще го гледа като има време) се покриват с твоите. Явно, когато човек работи или е работил в такава среда оценя реално какво е положението.
От друга страна не знам как е в този дом, но имам близка, която остави детето си с тежка диагноза и ходеше през ден да го вижда, докато не почина (детето имам предвид)
Аз ще се подпиша, но мнението ми по въпроса съвпада 1000% с това на Галя.
Боже мой, та то здрави, големи хора стачкуват, протестират и никой не им обръща внимание... Какво остава за тези дечица. Някога, когато България стане социална д-ва... и е толкова богата, че хората да имат време да погледнат ПОД себе си... Тогава сигурно децата в домовете ще живеят добре. Сега пова просто няма да стане Cry

# 266
  • София
  • Мнения: 6 260
Асе, и аз мислех да подкрепя мнението на Галето, но не го направих, защото вече бях казала, че ще подпиша петицията без да давам много-много обяснения, пък и аз гледах само фрагменти от филма, защото Ади беше до мен и някак си не можех да я оставя дори само да слуша звуците, които издават тези дечица. Днес примерно станах рано, можех да го гледам, но не го направих. Надали изобщо скоро ще го гледам... Разбирам какво има предвид Галето, макар че аз съм работила в детската градина със съвсем здрави дечица, е едно-две по специални - например, изключително чувствително момиченце дъщеря на музикантка, детенце осиновено преди година от дом, две натурални арменчета-близнаци и т. н. Опитвам се да обясня какво е да имаш толкова много деца на главата на майките в парка, пък дори и на тези в яслата на Ади, какво според мен е нормално да се случи - например, две дечица да се спречкат е нещо съвсем естествено, което съвсем не значи, че учителката трябва да стои безучастно. Като ми разказват какво правели в детските градини, например, че оставяли децата нарочно на течение, за да се разболеят повече от тях и да имат по-малко работа или дори, че в не знам коя си детска градина не знам кога си лятото поливали децата с маркуч по същата причина, че и по-закалените да се разхладят, ги уверявам, че дори и това някога някъде да се е случило със сигурност вече не е практика. Отделно не мога да не изкажа и мнението си, че на много от хората, които работят с деца не само, че не трябва да им се поверяват чужди, ами изобщо не ми се мисли как биха се справили и с възпитанието на собствените си деца с методите, които използват. А те се явяват накратко описани нещо средно между такива от школата на Макаренко, ама малко по-така, т. е. например скубане вместо бой с пръчки, при това не инцидентно, а по принцип + маниер на говорене по подходящ за женския пазар - обръщения на "ма"; местоимения като "тая" или "тоя", отнасящи се за някое дете и т. н. Не отричам, че има и разкошни детски учителки, че и лели, които искрено обичат работата си и на каквито искрено се надявам  Praynig да попадне и Ади.  Hug

# 267
  • Мнения: 669
Здравейте.
Ние пак сме болни. В петък като се прибра от ясла беше с Т и отпаднал, и с течащи сополи. И вчера и днес продължава да има Т, незнам колко е , защото по никакъв начин не ми дава да му я меря, само на пиане установявам имаили не, сополи гъсти и зелени постоянно тачат, от време на време се закашля. Днес го водихме на лекар- слушаха му гърдите, гърлото - нищо му няма. Напипах обаче 1 кътник който е пробил, или всеки момент ще пробие- напипва се и боцка и най-вероятно от него идват всичките тези работи. Поне няма индикации за нещо друго и се надявам да е от това. Но одеве си пипаше ушето и каза че го боли. И утре ще го заведа на УНГ - тъкмо да му вземат и секрет от гърлото, за да видим тази постоянна кашлица, която има от близо 3 месеца и не е спряла напълно от какво идва. Вечеми омръзна от тези болести. А пък от зъбите ................ ми идва да се гръмна. Всичките му зъбиизбиха с Т, хрема и безсънни нощи. Като се сетя че остават още 3 и ................

Лека вечер и  приянта нова седмица.

# 268
  • Мнения: 1 878
То филмът не е толкова страшен, е показват се деца с различни заболявания и недъзи, но добре облечени и обстановката е прилична, чисто е ....
Не е проблем това че лелките ги хранят набързо, макар че като гледах децата как гълтат без дори да се опитат да дъвчат  Confused, не е проблем храната .........не е проблем че те умират от болестите си, не е проблем броя на персонала (60 човека по принцип са си добра бройка) .............Проблема за мен основно е в повсеместното бездушие, проблема е във факта, че попитана от какво имат нужда директорката заявява - компютър; децата не се извеждат никога навън  Shocked, нито едно от децата не може да говори само защото никой не се е погрижил за това, защото слепотата не е недъг, който пречи на проговарянето, там попадат деца дори с леки проблеми, които с времето се задълбочават, децата са с диагнози от раждането и никой не следи за развитието на техните проблеми.....ми нямат температура значи са си ок.  Shocked, някой от тях прекарват живота си в кревата - целия си мизерен живот гледайки само тавана  Cry, момичета се контролират в банята от мъж, няма установена система за контрол, смъртта там просто се регистрира, няма отговорни, сляпо детенце стои като статуя, като предмет до лелката, защото не знае какво друго би могло да направи, единственото занимание е клатенето целодневно на стол, а имат уреди, имат басейн, имат, но няма кой  ............................със сигурност филмът е направен да впечатлява, но какви хора, майки ще сме ако просто свием рамене и си кажем - нищо не можем да направим, такава е системата, такива са им родителите, такива са децата...............а те биха могли да прекарат дните си поне малко по-човешки.

Можем да помогнем,можем и аз искренно ви приканвам да се вкючите с участие в организирания протест, ще покажем, че все на някой му пука, че все някой мисли и за тези деца. А пари, пари има, когато има цели, като европейска държава вече бихме могли и хиляди по проекти да привличаме и осигурим къде, къде по-различни условия на живот за недъгавите си изоставени деца........когато на някой му запука, ма май няма да е Масларова това.

Вече има и реакции по повод филма, директорката е уволнена, домът ще се закрие, дай боже децата да се преместят в домове с по-човешки условия за живот, в по-големите градове, където ще имат достъп и до специалисти.

Помогнете, участвайте в протеста  Praynig

Последна редакция: пн, 01 окт 2007, 00:37 от Sunnily*

# 269
  • Мнения: 1 878
Ииии сега в отделен пост, отдавна искам да отбележа какъв красавце е младежа Любослав  Hug, пу-пу такива красавци раждаш Лео, че не бива да се спираш до тук  Naughty  Heart Eyes вече е голям мъж та ще се радвам да ви видим на някоя среща гореща  Hug

Общи условия

Активация на акаунт