Оги за белите забрави! Най-послушно ЮЛЧЕ ти бъди!!!

  • 16 713
  • 299
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 3 926
Съни, пък на живо да го видиш - и сладките кълчони с гънчици Heart Eyes От сума време се каня да й звънна на Галето, ама то спрях ли се вкъщи ooooh! Трябва да се видим групово Grinning

А що се отнася до дечицата - искрено ти се възхищавам Hug Не за друго, а че вярваш, че нещо ще се направи. НИЩО не може да се промени и не само заради парите. Да речем, че ги отпуснат и КАКВО??? Манталитета на персонала ли ще промениш? ЗА Бога тук и програма да имат и 100 контрольора да им сложат пак ще са същите нещата.
Знаеш ли в кое е трагедията, че 90% от завършващите каквато и да е педагогика са влезли там не по собствено желание, а защото не са били приети другаде Sad ПРЕПОДАВАТЕЛ вече не е престижна професия и много малко от хората, попаднали в тези специалности си заобичват работата. Ярък пример са ми две приятелки - Галя и Кристина. Галя я познавате, но не знам колко от вас са наясно какъв неизчерпаем дух и енергия има да помага на хората. Другата ми приятелка се насочи към наркоманиите и разни други форми на зависимости. Както и да е - това го казвам по повод безхаберието, което масово се шири. За 2 години работа с кандидат-студенти съм се нагледала на хора, които влизат педагогика с единствената цел да намерят връзки и да се преместят по-"престижна" специалност. Няма да ми стигнат думите да опиша погнусата, която част от студентите изпитват при срещата си с деца (било то и съвсем, съвсем здравички).
Та, докато това отношение не се промени, докато на хората, работещи там не им пука поне на 80%... каквито и пари да се отпуснат всички много добре знаем къде ще отидат Sad Най-сериозния сътрудник в едно такова начинание са медиите, но и за тях всяко чудо е за 3 дни...
Отвратително е, но проблемът е в нас и не знам дали трябва 40 години да вървим през пустинята, "докато умре и последния, роден в робство" или просто пустинята на нашето самосъзнание и манталитет е безкрайна... Наистина не знам какво да кажа Confused

# 271
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979

# 272
  • Мнения: 3 116
Ауу мамин златен Simple Smile

Лионес, душа, ако родя мома, живот и здраве, ще го искаме тоз ваш ергенин, много е хубав, пу-пу-пу  Crazy

Иначе за нивото на учителската професия съм абсолютно съгласна с Асето, тъжно, но факт. Изгледах част от филма. Базата наистина беше добра според мен. Проблема беше както в нивото на персонала, така и в малкото персонал  Sick Честно казано не съм  предполагала че има такива дечица, като скелети, толкоз близо до мястото в което живея  Cry

Сънили, ти си страхотен човек, просто не знам как успяваш да намериш толкоз енергия, честно  Heart Eyes Преди години и аз се опитвах да се противопоставя срещу системата. Резултата беше че 99% от хората на които се опитвах да помогна се обърнаха срещу мен. След 5-6 години битки се обърнах към себе си и така си и останах. За децата обаче се опитвам всячески, макар и дистанционно да помагам  (при мен времето все не стига, не знам защо така) Heart Eyes

# 273
  • Мнения: 1 878
Да бе, знам  че проблема е повсеместен и не е еднозначен и не е само в едно и две, че цялата работа ни е яко у...на, не съм идеалист (за съжаление) и често често се отчайвам, но ми се иска от някъде да се почне, от зрънцето, от личния пример, заради децата ни и заради различното бъдеще, което искам да им сътвориме. Да започнем отнякъде  Confused

Апропо, как щеше да "живее" кръщелника на Галя ако майка му беше послушала съветите на лекарите в болницата - когато масово за тези деца се съветва - остави го ще си родиш друго здраво детенце  Shocked

..............................................................


Лео, не ме искушавай, че как съм се наточила за малки пресни кълчици и бузаци....хамнннн и ще го хапна тоз сладкиш.

# 274
  • Мнения: 3 116
Асенце, можеш ли да споделиш за коя немска детска градина говориш  Hug Започвам да търся частна градина за малката че догодина ще я пускам пак  Thinking

# 275
  • Мнения: 3 926
Ритка, става дума за такава в Германия Wink Просто хората са се преместили от Германия тук и се заприказвахме - жената българка, а мъжът - немец. Поговорихме си за различията в културата и за мнооого още други работи, като сериозно наблегнахме на възпитанието и образованието. Та за истинска немска градина иде реч Grinning
Съни, знам бе душа, разбирам те Hug Аз също искам понякога да помогна на целия свят, но като се блъсна в две-три стени и ми секва ентусиазмът Sad То трябва човек генератор да има в държава като нашата Confused Ох... просто няма смисъл да си упражняваме пръстите по клавиатурите - всички мислим еднакво, но го изразяваме по различен начин Hug И се водим от моментната нагласа и усещания. ПРосто аз съм в момент, в който наблягам на личните проблеми Wink Ще ми мине, ще дойде пак филантропията Wink Laughing

# 276
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
Съни, почвам да коментирам  Hug:
 - да, тази директорка повече ще я бива да е чистачка в някой краварник...
 - децата вероятно не се извеждат по куп причини  - примерно, как си представяш дебелогъзата лелка да гони и да гушне Тодор, който е решил да прескача оградата? И въобще има ли ограда, щото ако няма - трябва децата да са вързани ... ДА, всъщност и 2 дечица да изведеш - 1 човек трудно би се справил ако двете хукнат в различни посоки ,а пък двора н е обезопасен... А ако излязат 2, 5 или 30 - как ще ги управляват?
 - за говоренето...при лека степен на умствено изоставане - възможността на индивида е да използва няколко думи, при средна - вече не може да се говори за смислена комуникация...за умерената и тежката, имай предвид, че говдорим за живи трупове (колкото и ценично и гнусно  и на мен да ми звучи, това което написах ooooh!)
- за "леките" диагнози - ето тук за мене е злоупотребата във филма! Нито аутизмът е лека диагноза, нито детенце, което е сляпо и без други заболявания (каквито според мен имат тези дечица, но тенденциозно не бяха упоменати) не би проговорило... Според мен лелите се отнасяха достатъчно добре и вярвам че Стоянчо(мисля, че така се казваше сляпото детенце) би проговорил и проходил спокойно и с минимални усилия от страна на персонала..., което ме кара да си мисля, че детето наистина има и други проблеми.
 - животът в кревата на тези дечица е и в не малка степен "принудителен", едно заради изтънелите им кости, второ, че действително нямат физическата възможност да се движат къде заради болестта, къде заради безвремието на персонала..
 - а това, че имат басейн, според мен не бе уместно да се казва...поради същата причина аз не давам на ЛЮбослав да си играе с игли за шиене и клечки за зъби...


Иначе, Съни, ужасно си права за липсата на контрол...да, абсолютно нередно е мъж да пази в банята момичетата, а момчетата - жена!
Сигурна съм, че от този дом се краде от всички... ама замисляла ли си се кой луд би се хванал на тази ужасно отговорна и мръсна работа и да иде да живее на село и да преживява?
 В горнобанския дом идваше готвачка на работа за СТО И ШЕСТДЕСЕТ ЛЕВА!!! на месец! Идваше в 5:30 в дома, за да може закуската в 7 да е готова и сервирана! И си тръгваше в 15 ч. За този нелек труд, държавата й плаща смешните 160 лева!! Е, да тя крадеше по малко, но редовно...сама живееше с детенцето си...двечките със смешните 160 лев! Е как да не се изкуши и да си открадне 1 бучка сирене?
НЕ я оправдавам, ама това  тъжната действителност! Скапаната ни система, в която абсурдите са изобилие... Когато държавниците ни престанат да мислят основно за себе си, а успеят да хвърлят поглед малко по-далеч от носа си - тогава ще започнат промените.
ЗАсега аз лично живея за надеждите и си гледам своите дечица...

# 277
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
И не на последно място - БЛАГОДАРЯ ЗА ПРЕКРАСНИТЕ ДУМИ ЗА ЛЮБОСЛАВ


 Hug Hug Hug

на всички очакващи - пожелавам именно такова кротко, добро и спокойно бебе  Heart Eyes


 за кръщелнчето ми Криско, този невероятен мой любимец, само искам да кажа, че в България няма по-адекватни грижи да намери никъде!
 А и да оставя грижите на страна, но моя малък Криско има фантастично семейство, което безумно го обича!
ГОСПОД ЗДРАВЕ ДА МУ ДАВА!  Praynig

# 278
  • Мнения: 3 116
Асенце, уби всичко детско в мен  Mr. Green Все се надявах таз детска градина да е някоя частна детска градина с изучаване на немски език в София  Crazy

# 279
  • Мнения: 496
Ох, ама, че тъжна действителност Tired Мен ако питате трябва някой да коп-не мненията ви и да ги окачи на голям плакат в Парламента! И то не на предната врата, а там където ходят да си похапват евтини кюфтета  #Cussing out

Ритка, в София 100% ще има частни детски градини Rolling Eyes

# 280
  • Мнения: 601
Ритка, ние записахме Ирен в Шилер. Имаме доволни приятели и от детската градина. Ирен тръгна направо в предучилищната група. За 2 седмици толкова думи е научила, че направо не ми се вярва Shocked. Ако искаш повече инфо- драсни на лични! Сайта на сдружението е http://www.schillerbg.org/bg/.

# 281
  • Мнения: 1 878
Всъшност аз точно това не мога да приема, че това е положението и край, че не може да бъде различно, не може да бъде по-добре.....не мога, но това си остава моя борба.

 Heart Eyes

# 282
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
Всъшност аз точно това не мога да приема, че това е положението и край, че не може да бъде различно, не може да бъде по-добре.....не мога, но това си остава моя борба.

 Heart Eyes

Съни, може!
Ама промените да стартират отгоре надолу. Ако за директор отиде някай млад, амбициозен и ентусиазиран специалст, ако заплатите на хората там са подобаващи, ама такива, че те самите да треперят да не си изпуснат работата...Ако щатът бъде разширен, така че да се покрият максимално нуждите на всички деца, да има време за рехабилитации, лечение и т.н.
Ако бъде лесен достъпа до фондации, проекти, външно финансиране...
Ако се управлява с иноваторски идеи и стремеж винаги към по-добро.
ТОгава да!

тогава....кога ли?

# 283
  • Мнения: 1 878
Това е идеята - да се поразместят малко задници, да им създадем неудобство, да се обърне внимание иначе ще си карат докато могат по старому. Така или иначе от чужбинско доста писма са пратени до евро депутатите ни пък и не само до нашите, случая малко по малко се разгласява и машината започва да скърца  Simple Smile Надявам се това ще доведе до желаните положителни промени в живота на децата (не само тези на Могилино).

Приключвам темата, знаете вече и другата официалната по този въпрос, та който реши да се ангажира с присъствие  Hug, за другите също  Hug

# 284
  • Мнения: 496
Да, наистина, хайде стига по темата Tired Ясно е, че всички сме горе-долу на едно мнение Tired

Много положителни емоции от нас за вас  Hug

Общи условия

Активация на акаунт