На жегата сега да устоим, СЕПТЕМВРИ с бебе щи ни награди!

  • 13 965
  • 297
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 415
Здравейте и от мене!

Hexina и аз мисля че е от пътуването и направо се ужасих като видях че сте тръгнали веднага обратно. И при мене като местих мебелите през деня лошите контракции ми се появиха чак вечерта и оня ден като чистихме превантивно си глътнах ношпатата, защото не можах да се удържа и измих едната щора в банята за да стимулирам мъжа той да измие останалите Simple Smile, не ме хванаха контракциите но ми беше адски зле.

pebs майка ми в 9 месец акушерката много искала да я държат в болницата, ама те само я изписвали и после айде пак и тя се нервела акушерката де Simple Smile та според майка ми не е било нужно да седи в болницата, пък и там се е стресирала ама какво да се прави, те искат да се застраховат. И стискам палци!

cherry_spa за упойките няма смисъл да се шашкаме от познати, по-добре докито да ни каже, а то най-зависи от анестезиолога. И хубаво да си имаме тестове за алергиите, въпреки че разбрах, че и да нямаш (ако си по спешност) пак има начин да ти "оправат" алергията, ако е печен анестезиологът де. Аз преди като не знаех като ме оперираха много ме беше страх и си мислех, че може да не се събудя и като се събудих бях супер щастлива и много гладна Laughing (само малко бях оглупяла след това).

bravy мисля че и на мене ми се случва така - май нещо притиска с глава или даже с ръце, та май като ти се натисне там и почва да ти се ходи до тоалетната без да има нужда, на мене така и вече му знам номера, ама не може да е слязло мойто долу, поне не са ми казвали за такова нещо. Обаче само се чудя при самото раждане то постоянно ще ми се ходи до тоалетната и нещо ме притеснява тая работа.

Айде днес съм много подробна, ама защото ще трябва да затварям, ще ви пиша сигурно чак довечера по нощите.

Цункиии!



# 226
  • Мнения: 415
А магарето точно срещу мене и викам ся тая ако верно се качи да я гледат...  #Crazy
...
В тоя момент обърнах глава към стената.Не знам какво проверяваха,ама каза,че не били водите...

 Joy

pebs като посетих училището за родители се убедих, че вече тия неща хич не трябва да ни правят впечатление.

# 227
  • Мнения: 368
Ей ме на пак.

Пебси, досега не са ми правили запис (в петък за първи път ще ходя), ама някой беше казал, че като се движи бебето и малко му се учестяват тоновете. Не знам дали е така, ама все ми се струва някакво обяснение. Ама чак в патологията ще те взимат  newsm78 Да не е щото си с два термина?

Хекси, добре завърнала се  Hug Ма да ти кажа ние си учим така мъжете - че сме като Рипни Калинке и в края. Аз басма не цепя - като ми натежи и опъвам кълката и не мърдам.

Предродилна среща на софийски бремелинки!

Желаещи: Мишока, Morena, Кукла, Katrin7, Thumbelina, mackomacko, Galia2007, Ваня, Сладка мама, бени4, munkamm, Hexina
Датa: 15 август (сряда)
Час - по хладно, да речем 18.30
Място - Хепи (на Света Неделя)


Хайде, целувки от мен.

# 228
  • Sofia
  • Мнения: 21 733
Пебс в кабинета на доктора от ЖК ли ти правиха записа, че ако си била в 106 кабинет, трябва да сме се видяли, че бях по същото време там. Grinning
А в патологията те викат, щото в родилно приемат само за раждане, за пролежаване/ абе щом не си зараждала - в патологията.

Аз както вече писах, бях  на запис на тоновете и доколкото разбирам са ОК. Освен това направих и тестуването( и за двете неща съм благодарна на док Попмарков, дето ни води лекцията в петък, щото ако чаках моя да ми каже...... ooooh!  Twisted Evil) и от двете редички едната ми е фул  Tired..., и то баш към упойките( не че аз ще искам), та и за наркоман не ставам...., но и към обезболяващи..... та ще пия хапове за подтискане на алергиите.... докторицата рече да ги почвам 10 дни преди термин.

Та да ви агитирам ако си нямате проверка от последните 6 месеца за алергия, замислете се, че като гледам колко им дреме на докторите ooooh! Tired

Ние вчера купихме матрака, протектора за него( много е готин и ценен според мен) и подложката за повиване( ще снимам по някое време днес) щяхме и ваничката да вземем, но я поотложихме, че в нас в момента( нали сме ремонтно) само и тя липсва.... мъжо я видя, та може даже докато съм в болницата да я вземе ако се замотаме или бебка ни изненада.
За моя сак съм готова.
Купила съм и спирт и Топоцин за бебата.
Остава ни скрина, бебефона и чаршафчета.

Толкова от мен.... имам работа и на главата ooooh!, та така.

Честито на цялата ни групичка за 13.09.  за почването на деветтака !   bouquet

Хубав ден на всички!

п.п. Да ви кажа от два дни насам, като ми дрънне гсмто и все подксачам .... викам : дали не е някое бебче дошло на белия свят вече.. newsm78  Grinning... та иначе казано очаквам включвания вече ама колкото по закъснеят по - добре. Hug

# 229
  • Мнения: 1 745
Mishoka,аз съм си с един термин-03.09. ,а някъде ми излиза 04.,но не мисля,че е проблем един ден.
Морена,пращаха ме в 106 кабинет,ама имало много хора там,а и бях с една санитарка от тия дето гледат бебетата,и тя ме заведе на втория етаж дето приемат за раждане и там ми правиха записа.Та не сме се засекли.  Rolling Eyes Ама другия път може да се засечем,обаче как ще се познаем...  newsm78 Иначе аз съм си записала твоя щъркелски номер-освен почвам да звъня и която мацка почне да се рови за gsm ,това ще да си ти.  Joy   Hug

# 230
  • Sofia
  • Мнения: 21 733
Другия път, живот и здраве мисля да е следващия понеделник... за познаване, виж снимките от срещите, има ме някъде. Grinning

# 231
  • Мнения: 1 745
Абе аз гледам снимките и уж да запомня кой кой е ама...  newsm78

# 232
  • Мнения: 319
Да се отчета и аз - миналата седмица си пуснах анален, вагинален секрет, кръв и урина. Тази седмица пак ще правя контрола на стерилната та да видим какви ще са ми резултатите. Утре ще са готови първите изследвания - дано са ОК, че ми писна от антибиотици вече, то няма за кога да пия де, ама все пак...
Иначе имам чувството, че всеки ден все по-голям ми става корема и все по-тежко ми е, ноо бебка да е добре, пък ние ще си търпим! Ами това е за сега от мен  Hug

# 233
  • Мнения: 9
Здравейте момичета  Hug

Нещо ама изобщо не ми се пише тези дни, пък и с тези майстори вкъщи... #Crazy
Постоянно е кочинка из апартамента, вечер се чисти и на другия ден същото. Ма така ще е - като се опитваме от гарсониера тристаен да правим  hahaha
Най-гадното е, че не мога да си сготвя нищо, щото ми е разкачена печката и по цял ден рупам филийки или мъжлето ми носи китайско или пици  Simple Smile. Не знам докога ще изкарам така  Sick

Да ви се оплача и аз - в събота мойта маймунка направо ми разказа играта #Crazy Цял ден не се спря, едни въртележки си заформяше, та чак ми се изправяше косата.  И цял ден ми беше зле, едва се движех от болки между краката и в кръста. По-зле беше десния крак, направо не можех да го вдигна като се опитвах да си легна. А вчера и днес нищо ми няма  newsm78 .  Не знам какво да си мисля, може ли да е от настиване примерно  newsm78

Аз много съжалявам, но няма да мога да дойда на срещата в сряда, защото тогава съм на ЖК, пък като я знам тази колко си спазва часовете... #Cussing out Но пък ще се видя с момичетата утре на лекцията  Wink

Вчера вечерта като се разхождах видях, че са открили нов магазин за домашни потреби и перилни и почистващи препарати.
Беше затворено, но видях че продават Сано максима за бебета и комплект Фрош - прах и омекотител. Не се виждаха цените, но малко по-късно смятам да изляза и ще погледна. Ако някой иска после ще пиша пак и може да купя и донеса на лекцията на желаещите  Wink

Да ви се похваля - сдобих се с разни красоти за наш'та бебка от една мама дето има роднини в чужбина и са я заринали с дрешки, та се чуди какво да ги прави. Повечето са с етикети и са много сладки. Мамата очаква бебе тази седмица - стискам палци да роди бързо и леко и бебката да е здрава и послушна  Hug

Поздравявам новите мами   bouquet Леко доизносване с нашата компания  Wink
Честито и на мамите с термини  bouquet А останалите стискайте и не се претоварвайте - повече почивка му е майката   Peace
Аз ще викам мойто мамче да помага в чистенето като привършим с ремонта, че и мен ме стяга шкембито докато измета и мина с парцала  #Crazy пък за цялостното почистване не ми се мисли  Rolling Eyes  Не че няма да викнем и фирма, задължително трябва да се пере мокета в хола, който ни е и спалня и за бебката ще е детска... Изобщо с гарсониерите сме така - СЛОЖНО !

Лиденце, честит рожден ден на патерица  nbirthday Надявам се да си изкарала един много хубав и пълен с приятни емоции ден! Всичко най-хубаво ти желая и леко раждане на твойте буболечета  newsm05

Чао засега и цунки

# 234
  • Мнения: 99
Привет мами, как сте днес в този прохладен ден. вече всички ни тресе треска. мен отдавна де, макар че имам още много, много време в сравнение с някои от вас.

Виждам че някои чак сега започват да се оплакват от болки ниско долу. А аз ги имам от повече от месец, и тези непрестанни болки, вече не ми правят впечатление. Боли си ме ниско долу и като ходя и като лежа и се обръщам, даже тогава май ме боли най-много, но... си ги търпя и не се спирам. Хексинче аз май съм точно за твоя мъж:) луда за връзване ( шегувам  се, нямам мераци да ти го взимам). Но аз не се спирам и продължава да ми се дивее, та моя мъж все ми влива акъл ( не че слушам много де, ама...) да си стоя вкъщи, да си лежа, да не ходим никъде, да не пътуваме, никакъв секс, и тем подобни... и аз само се нервя. е в името н на добрата кауза бебчо, слушам сега, ама... издивявам. и мен ме нервира моя, като ми дава за пример жената на неговия приятел, ама при нас е обратно... тя как се оправяла сама с две деца, как не ползвала това, онова, не изисквала, не се глезила, не се оплаквала и т.н. Ама аз да не съм като нея...
Хексинче трябвало е да останете поне още един ден там, да си починеш и да те поотпусне. Представям си колко гадно ти е било пътуването на обратно. А контракциите, освен от пътя, най0голяма роля е изиграл скандала. И моите контракции преди повече от месец започнаха точно така, от скандала със съседката, и от тогава все си имам.
Хексинче щом си тук, да разбирам ли че утре си на лекция, ако се чувстваш добре де?

Моренка откъде купихте матрака, че и ние търсим?

И мен като Пебс ме е страх повече от упойката, отколкото от самата операция. Но се чудя дали няма да пукна само като чуя" скалпел, режи".
А иначе както вече е казала Моренка, Пебс те искат да те вкарат в патологията, защото такава е процедурата. Щом не раждаш влизаш в отделение "патологична бременност", и когато не си си платил н лекар предварително, те искат 10 дни по рано, и на място те следят и ти определят дата за секциото. Та поради тази причина и аз не си знам датичката.
Мами на колко време ви правят записите? В сряда и аз мисля да отида на запис за първи път.
А знаете ли в Тина Киркова какво и е работното време на тази стая 106 за записите? Дали работят и следобяд, да взема да отида утре, вместо другиден сутринта.

Тумбелинка честита количка!
Аз съм много нещастна, защото някакви познати са обещали да ни дадат количка, а аз искам нова. Е накрая ще се преборя с това и ще си взема, но засега само се тормозя излишно.

Мише, ама ти защо си се върнала обратно да се облечеш, знаеш ли колко много хора си направила нещастни  Joy Добре че те не знаят какво са изпуснали да видят:)

Брави явно бебчето ти рита и притиска мехура от време на време и затова такива усещания имаш.

Мамите с повечето контракции да остискате още малко. макар че вече нямам търпение да прочета съобщение от някое щъркелче. Simple Smile

# 235
  • Мнения: 99
Ей забравих...
Честит Рожден ден на Gogoni!!! Тя спря да пише при нас, даже и терминчето си не каза, ама дано да ни чете и да започне да се отчита и тя.

Аз утре съм на линия за лекцията.
И на мен шкембата ми расте с всеки изминал ден, през няколко дни и хоп 2 см отгоре... добре че с килата не е така, че тези дето си ги трупнах безтуй много ми тежат.

# 236
  • Мнения: 453
И аз бях днес в Тина Киркова, но на 2-рия етаж (където приемат за раждане). Ама , споко, там да ме види докторката, при която ще раждам - д-р Григорова, шеф на Родилното отделение. Тя ме прегледа и каза, че няма проблем да раждам във ваната, така че ще се глезя максимално с активно водно раждане. Според нея, събитието се очаква по план - към средата на септември. Доста успокояващо! Всеки като ми види корема почва да твърди, че ще раждам съвсем скоро. Контракции и прочее неудобства (подуване, киселини) - за щастие нямам.
Мамите, които имат - пазете се и почивайте повечко!

# 237
  • Мнения: 498
Честито на цялата ни групичка за 13.09.  за почването на деветтака !   bouquet


Присъединявам се!

От през ноща съм го замислила това, че започвам деветака. Луда работа Ви казвам и като реших, че и болки ме почват... Почнах да премятам едни планове какво още имам за вършене. Даже станах в 2 часа та пусках разни разпечатки на ДДС-та, един вид аз да съм си ги свършила задачите да не разчитам на някой друг ако се почне раждане  Joy . Сутринта като разправям на мъж ми той вика, ами да ме беше събудила да гледам и да се уча, че то тоя месец е още рано ама другия е тамън.

Бях на консултация сутринта, почаках повечко за мерене на кръвно, кг и тонове. Всичко си ни беше ОК. Добре че времето вече не е така горещо.

Не съм прочела за какво говорите, та отивам да чета. Хубав ден на всички!

# 238
  • Мнения: 78
здравейте мами.  bouquet
ако знаете как се изнервих днес.от сутринта до сега чаках за болничния #2gunfire.толкова са флегматични,че ми идваше да вдигна такъв скандал...на всичкото отгоре една наперена мадама ме изпревари.уф,извинете ме че ви занимавам с глупости.сега ще хапна,че умирам от глад

# 239
  • Мнения: 60
Здравейте мамчета Grinning минавам да се  отчета Mr. Green тихо и кротко за сега е при мен освен,че за малко да падна от смях с Мишето и да я успокоя всички сме така:)
Морена, а този протектор за матрака какъв е? питах на поне 4-5 места аптеки, дет. магазини и не занят? предлагат ми едни правоъгълни парчета плат с найлон от долу , или пък същото, само че с пълнеж и найлон по средата, или пък само цветен дебеличък налон. горе -долу 50/70 см. купих 3 различни варианта и не знам кое ще ми е от полза и най-вече ми се виждат малки за матрака.
почивайте и похапвайте  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт