Любители на КУЧЕТА

  • 56 392
  • 602
  •   1
Отговори
# 45
# 46
# 47
  • Мнения: 854
Лилянчо, благодаря ти, много!
Аз пратих запитване до сайта, който съм открила.
120лв. ми се вижда много прилична, че даже ниска цена, мислех, че са по-скъпи!
По-надолу в темата пише, че 1000лв. било в някакъв магазин. Но мненията са твърде стари.
Невъзможно е да ис купиш истински представител на породата (разбирай - да има този външен вид, който именно си харесала), да не говорим, че здравето му ще е под въпрос -за цената от 120 лв.

Съвсем отделно: поинтерсувахте ли се от характера на това куче? Външния вид е това, което ни грабва, но знаете ли каква фурия са тези кучета?
Използвани за лов - изключително енергични и издържливи, изискват дълги разходки, нрав - упоритост и нужда от познаване на възпитанието, за да не се сдобиете с един дистроер в къщата. Това,ч е са ниски компенсират изправяйки се на два крака - няма нищо, което да ги спре да стигнат това, което са решили.
Надарени със силен глас, който използват често, когато не са доволни.

С всикчо това искам да кажа, че преди да си вземето любимец, с който да се обвържете за 10-15-20 години, тябва хубаво да премислите дали това е вапето куче. Външност,характер. Готови ли сте със знания и финански да посрещнете още дно бебе у дома си, което ще трябва да възпитавате ПРВИЛНО, за да бъде съвместния ви живот (напомням:10-15-20 г) щастлив.
Готови ли сте?



п.п. Питайте най=добре в дог.бг за куче от тази порода, но от сега мога да ви кажа, че ако има такива качествени, здрави кучета -то те няма да струват 120 лв.
Тема.

# 48
  • Мнения: 9 865
Да, реално 120лв. е някаква грешка, защото в момента тези кучета се внасят за минимум 600лв.
Да, напълно съм наясно с характера на кучето, както и с това, че се дресира трудно.
Има нужда от много внимание породата и не обичат да стоят сами. Обича да пътува... Всъщност преведох една цяла статия за породата за българската Уикипедия и знам дори откъде и как е произлязла. Надявам се горния пост, бушката, да не е с нравоучителен тон, не съм от тези, които си визмат куче за мода. Обмислям го повече от 5 години, дори изчаках да се пренесем в по-голямо жилище за да се реша изобщо да взема. Така, че съм ок в тази насока.

# 49
  • Мнения: 854
Да, реално 120лв. е някаква грешка, защото в момента тези кучета се внасят за минимум 600лв.
Да, напълно съм наясно с характера на кучето, както и с това, че се дресира трудно.
Има нужда от много внимание породата и не обичат да стоят сами. Обича да пътува... Всъщност преведох една цяла статия за породата за българската Уикипедия и знам дори откъде и как е произлязла. Надявам се горния пост, бушката, да не е с нравоучителен тон, не съм от тези, които си визмат куче за мода. Обмислям го повече от 5 години, дори изчаках да се пренесем в по-голямо жилище за да се реша изобщо да взема. Така, че съм ок в тази насока.
Супер. Извинявай, ако звуча по-горе нравоучително.
Но наистина са страшно много хората, които си взимат куче така, както си купуват плюшено слонче. После се виждт в чудо, просто защото не са готови за това. А от това страдат предимно животните.
А това, което си писала - за интерса и познанията ти за породата - мога само да те поздравя. И да ти пожелая да намериш желания от теб приятел.   bouquet

# 50
  • Мнения: 6 911
Ние си имаме йоркширски териер вече на година и половина. Викаме му Космо в момента, защото е много космато. Е, определено има и по-космати йоркшири, но и нашето не отстъпва.
Иначе е голяма сладурана, умира от кеф когато й се радваш. Всяка нощ спи при нас на леглото, а любимото й място е между нашите възглавници. Като малка хич не обичаше да се вози в кола, сега обикновено изтърпява, но много държи да стои на краката на приятеля ми, в мен не иска. В резултат на това като тръгне да се върти понякога се изправя на волана и натиска клаксона, а колите от пред се чудят защо свирим.
Това е в общи линии, ето снимки:
Такава беше като бебе
А такава стана като порасна
На любимото си място между възглавниците
С яке, подготвена е за зимата
Ходим на плаж
Въпреки, че я гледаме от бебе подозираме, че е завършила минно г … го обича да копае
След разходка лятото обича да си взема охлаждаща вана

# 51
  • Мнения: 4 111
Бухтичка, много е сладка! Имам приятел, които има такова кученце и и връзва панделки, прави и прически, хубавица!

# 52
  • Мнения: 6 911
И ние имаме панделки, но нашата си е дивачка. Няма нищо против да ходи с нещо на главата, но е зор докато я задържиш на едно място, за да го сложиш.

# 53
  • Мнения: 9 865
Но наистина са страшно много хората, които си взимат куче така, както си купуват плюшено слонче. После се виждт в чудо, просто защото не са готови за това. А от това страдат предимно животните.
А това, което си писала - за интерса и познанията ти за породата - мога само да те поздравя. И да ти пожелая да намериш желания от теб приятел.   bouquet

Така е, съгласна съм. Аз все още се чудя дали съм достатъчно готова, но според няма начин да разбера ако не опитам, още повече че имам огромно желание и търпение, а и време. Нямам бебе, така че кучето ще спечели цялото внимание в къщи. Единственото което сега се тревожа е при пътуванията. Вашите любимци пътуват ли с вас на почивки... как се справят с пътуванията? Бухтичка е споменала за нейната сладурана, но като цяло транспортирането на животни не е ли мъчително за тях (не говоря за чужбина). Става въпрос за излети до някоя местност, морето... до други градове...

(Предполагам, обаче че около Коледа ще имам възможност да си го купя, дотогава ще тренирам на сухо)

# 54
  • Мнения: 6 911
За транспортирането предполагам, че зависи от животното. Нашата например не обича да пътува и никога не бих тръгнала да я водя някъде надалеч, ние само в града си пътуваме. Иначе ако е спокойно животното и си заспи сигурно даже няма да усети пътя.

# 55
  • Мнения: 854
Мисля, че ако пътуват от малки кучетата лесно свикват с возенето и тогава остава само удоволствието да споделиш разходката през уикенда с него.
Моята дребосъчка се тресе от страх в кола - именно за това понякога без да има нужда я возя с мен, когато върша работа из града, за да свиква, а не да се стресира,особено, когато тръгнем на по-дълъг път.

# 56
  • Мнения: 311
Нашият хубавец много обича да пътува с кола , но свикна от бебе, и сега минаваме без проблем по 300 км.

# 57
  • София
  • Мнения: 965
Ето я и мойта драка Crazy Crazy Crazy

на плажа през деня - пие коктейли

на обед хапваме

привечер сме на биричка

урааа..отново вкъщи - писна и от този пясък и жега Mr. Green

# 58
  • Мнения: 3 622
Много е сладка Maria D  Laughing и как се е изпънала на дивана

# 59
  • Мнения: 575
Здравейте Simple Smile Как съм пропуснала тази тема Rolling Eyes Записвам се с моята кокершпаньолка - Кари Grinning Тя е на една година и е доста палава. Обича да плува и да вади пръчки от водата. Вече два пъти е била с нас на море и много й харесва да се рови в пясъка и да плува. Отвреме-навреме ходим и на язовир, и там не пропуска да се цопне във водата Laughing Също така, много обича котки, целува ги и иска да играе с тях, но те хич не я обичат Laughing Няколко пъти пострада от котки, но въпреки това не се отказва да завръзва контакт с тях Mr. Green
Пускам няколко снимки да видите и моето диване.

Общи условия

Активация на акаунт