Извисих се над всички останали и измислих следното:

  • 4 830
  • 143
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 070
Аз май се извисявам /ако разбирам питането, пък и да допълня към изброените ми по-горе/, когато съм в състояние на покой, усамотение със себе, някаква вътрешна хармония. Само че не причинено от външни фактори, ами да ми дойде от вътре. Когато съм в силна връзка със самата себе си, когато усещам, а не си измислям, когато съм сетивна.
Също когато пътешествам и нещата, които виждам провокират нещо вътрешно мое. Когато общувам с един-двама човека. Когато чета нещо за Ванга, Петър Дънов, за някоя друга религия или ритуал...
Когато слушам класическа музика, имам две приятелки добри - на пиано и цигулка, покрай тях на концерти съм ходила и много добре съм се чувствала, пречистена някакси.
Ако се сетя още ще пиша, но хич не се чувствам така напоследък.

# 31
  • Мнения: 1 671
За всички извисени!



Все си мисля, че трябва да имам някакво спасително островче,
откъдето да мога да черпя енергия и чистота, когато се чувствам на дъното.

Мисъл, спомен, усещане, мечта, взето решение, отказване от нещо -
от това се извисявам най-често.

# 32
  • Мнения: 3 835

(Мойта си музика де, не знам дали ще ви хареса, но ето ви пример: Elucidate - Lucid Dream Yellow Mix / фрагмент.. 4:30, 3.2 Мб, сори че е малко некадърно рипната. )

Поздрав за лека нощ!   bouquet

Ще си я дръпна утре, че ми заби компа сега! Не се притеснявай за грешката, разбрах те.

Какво се разпушихте всички, ще се отровите бе! Mr. Green

Благодаря на Йосариан и Естер за мненията. bouquet

Страданието, мисля, че то извисява човек. Ако говорим за истинско извисяване, за това ниво, откъдето виждаш нещата с истинския им облик, с целия им безсмислен смисъл. Когато ужасен, за миг погледнеш живота в очи, и се парализираш.Има хора, които преодоляват това ниво и дори отиват по-нагоре.
Страданието и любовта, но без секса. Любовта може да те извиси дори и без секс.
Ала страданието......, само който е страдал истински е почуваствал онзи поглед, ужасен и смразяващ, когато виждаш безсмислието. И смисъла в него!

А какво ще кажете за страданието и любовта, те не могат да съществуват едно без друго?

# 33
  • Мнения: 2 070
За всички извисени!



Все си мисля, че трябва да имам някакво спасително островче,
откъдето да мога да черпя енергия и чистота, когато се чувствам на дъното.

Мисъл, спомен, усещане, мечта, взето решение, отказване от нещо -
от това се извисявам най-често.

Мале Гери и аз си ги наричам спасителни островчета... Точно затова казвам връщане и връзка със себе си... Но това са си мои неща.

# 34
  • Мнения: 2 070
Еми Тео, аз мисля, че говориш за Прозрение... То Страданието /и не винаги само то/ води до там... Ама не при всички. Мен ме пречиства, да, може да се каже, че се чувствам извисена. Но първо идва смирение, както казаха по-горе.

# 35
  • В голямото море...Живот
  • Мнения: 765
Страданието и любовта, но без секса. Любовта може да те извиси дори и без секс.
Ала страданието......, само който е страдал истински е почуваствал онзи поглед, ужасен и смразяващ, когато виждаш безсмислието. И смисъла в него!

А какво ще кажете за страданието и любовта, те не могат да съществуват едно без друго?

Това зна4и ли 4е трябва да се 4увствам полуизвисена newsm78.
Страдам...за сина си
Страдам от странната лЮбов,която преживявам......

# 36
  • Мнения: 2 070
Ами не Дори, аз разбирам по друг начин, тя май говори за страданието като катарзис, когато се изплачеш, смириш, преболедуваш го, промениш си мисленето за нещата, дойде ред на нова мисъл за нещото, което се е случило и се успокоиш... Олекваш някакси. И се променяш по някакъв начин. Освен това разбираш много неща, например че има прекалено излишна суета, че разни неща уж важни са маловажни, почваш по лесно да прощаваш,  по-малко да се обвиняваш... повече да се обичаш, както и света  и хората. Може и друго да има предвид, знам ли.

# 37
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607

Все си мисля, че трябва да имам някакво спасително островче,
откъдето да мога да черпя енергия и чистота, когато се чувствам на дъното.

Мисъл, спомен, усещане, мечта, взето решение, отказване от нещо -
от това се извисявам най-често.
Аз ги наричам снимки за спомен. Те се случват рядко в живота. В тях няма нещо много бурно и вълнуващо, а просто ми носят топлина и покой. Запечатвам си ги, консервирам си ги и когато не намирам смисъл, когато ме боли, когато нямам сили- изваждам тези консервирани "снимки за спомен" и те ми връщата въпросите, отговорите, желанията, възбудата от нещо вълнуващо.

# 38
  • Bapнa
  • Мнения: 762
Може да е банално, но се чувствам извисена, когато направя добро на някой ( пък бил той човек или животно )  Blush

# 39
  • В голямото море...Живот
  • Мнения: 765
ДеЩо....може би наистина е това,а може би е друго.......Аз наистина се промених и продължавам да се променям,но не се 4увствам олекнала,успокоена или разбираща.Даже напират все пове4е въпроси и това ТЕЖИ.Как да се извися м**** *у...........
А Тео избяга newsm78

# 40
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Страданието, мисля, че то извисява човек.
Щом боли не е извисяване за мен.
А какво ще кажете за страданието и любовта, те не могат да съществуват едно без друго?
Любовта също е болка. Може би пътя до нея, или пътя през страданието е извисяване, но не самите те.

# 41
  • Мнения: 2 070

Все си мисля, че трябва да имам някакво спасително островче,
откъдето да мога да черпя енергия и чистота, когато се чувствам на дъното.

Мисъл, спомен, усещане, мечта, взето решение, отказване от нещо -
от това се извисявам най-често.
Аз ги наричам снимки за спомен. Те се случват рядко в живота. В тях няма нещо много бурно и вълнуващо, а просто ми носят топлина и покой. Запечатвам си ги, консервирам си ги и когато не намирам смисъл, когато ме боли, когато нямам сили- изваждам тези консервирани "снимки за спомен" и те ми връщата въпросите, отговорите, желанията, възбудата от нещо вълнуващо.


Аз даже си имам записано, документирано, дневници, писма...и тях ако поразлистя пак ми е спасително островче...

Дори, имаш гняв сигурно в теб към нещо... Сигурно ще дойде момент да се смириш, да го приемеш това нещо и да ти мине после, не знам.  То за всеки човек различно и според ситуацията май.

# 42
  • София
  • Мнения: 4 966
Аз май се извисявам /ако разбирам питането, пък и да допълня към изброените ми по-горе/, когато съм в състояние на покой, усамотение със себе, някаква вътрешна хармония. Само че не причинено от външни фактори, ами да ми дойде от вътре. Когато съм в силна връзка със самата себе си, когато усещам, а не си измислям, когато съм сетивна.
Също когато пътешествам и нещата, които виждам провокират нещо вътрешно мое. Когато общувам с един-двама човека. Когато чета нещо за Ванга, Петър Дънов, за някоя друга религия или ритуал...
Когато слушам класическа музика, имам две приятелки добри - на пиано и цигулка, покрай тях на концерти съм ходила и много добре съм се чувствала, пречистена някакси.
Ако се сетя още ще пиша, но хич не се чувствам така напоследък.

Е,много близко до мен е това което пишеш.
Абсолютно същото усещам и аз...Същите неща,които изброяваш ме изпълват.
Толкова е хубаво,когато всичко това преосмисля живота ти и изпълва вътрешността ти.
Потръпваш от чувството...

За жалост,напослеък моментите в които се чувствам извисена намаляват... Confused
Може би именно сетивността ми е подтисната...

# 43
  • Мнения: 2 070
Страданието, мисля, че то извисява човек.
Щом боли не е извисяване за мен.
А какво ще кажете за страданието и любовта, те не могат да съществуват едно без друго?
Любовта също е болка. Може би пътя до нея, или пътя през страданието е извисяване, но не самите те.

И аз така мисля. Не болката е извисяване, а това, до което води, начина, по който впоследствие се чувстваш.

# 44
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Прекалено много въпроси си задавам. Ако спра да се питам и не търся отговорите може би ще се извися. Но не мога да си позволя да съм философ, когато до мен кърви рана. Затова ще си остана неизвисена.  Grinning
Може би понякога бъркаме удоволетворението с извисяване. Или доволството от самия себе си. Или гордостта. Май не бива. Пък знам ли и аз какво бива и какво - не.

Общи условия

Активация на акаунт