Септември вече на вратите чука. Второкласници, желаем ви сполука!

  • 17 103
  • 271
  •   1
Отговори
# 60
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Моли Уизли, и аз бих те посъветвала да направиш рождения ден в клуб или сладкарница, само да не е вкъщи. Не са толкова големи и още 1-2 години мисля, че ще им е по-интересно в клуб отколкото вкъщи.Намери някой който предлага интересни неща за по-големи деца. При нас например имаше билярдна маса детска, видях някаква игра ,че им предложиха.

# 61
  • Мнения: 1 492
Гери, честит рожден ден и от мен, въпреки, че се разписах и в поздравителната тема  Grinning
Да кажа за списъка, дето си мислех, че е пълен, но има само тетрадки. Та, ще ни трябват 15 тетрадки с широки и тесни редове и 15 с малки квадратчета. Другото ще се пазарува в движение.
Док, благодаря за инфото. Аз съм от майките, дето трябва много да се пляскат явно, щото вече имаме две пломби на постоянни зъбчета Sad Къде му е края не знам ooooh! Вчера ми се обади, че му е паднало едното кучешко зъбче и дано предните два се наместят малко, че застрашително почват да приличат на палатка.

# 62
  • Мнения: 302
Здравейте мами,

Птичке, не ти разбрах въпроса, дай пак.

Герка, ортодонта на bilqna_69 е отговорил на въпроса ти. Ако се чакат всички зъби да пробият става малко късно. Резците (фронталните зъби - 4 горе и 4 долу) показват каква е тенденцията, вижда се каква е големината им и колко е наличното останало място. По определени формули и рентгенови снимки се предвижда каква ще е големината на останалите зъбки, които ще пробият. След дълго почесване  newsm78 ортодонта решава какво да се прави по-нататък. В повечето случаи почти нищо.  Grinning

Камелия, имаш едно попляскаване от мен.  Naughty

Не забравяйте, че първите години от пробива на зъбите са най-важни, защото са още недобре минерализирани. Това ще рече недостатъчно устойчиви на киселинни атаки. По-малко захарни изделия, тестени продукти, сладки газирани напитки. Неслучайно Арнолд Шварценегер, като губернатор на Калифорния забрани продажбата на такива напитки в училищата. А нашите деца тук се наливат с литри Кола, Фанта и други боклуци.

Оралното здраве се гради точно сега и вие сте отговорни за това. Ако се справите - дечицата ви ще имат цял живот здрави и красиви зъбки!  Grinning И не се оправдавайте с гена. Да, наистина някои са големи късметлии. Но и най-здравите зъби накрая не издържат на атаките и развиват кариес. Просто при тях е по-бавно и не в такива големи размери, както при простосмъртните...  Sad

Успех!      Praynig

# 63
  • Мнения: 2 768
Док, ако мога да досадя и аз с един въпрос. Blush
Когато пробият първите четири резци ли трябва да отидем при ортодонт, или трябва да са пораснали до някъде.
На Тина новите зъби гледат един към друг, ето на тази снимка се вижда. Другите два до тях вече излязоха, ако е време да бягам  newsm78

# 64
  • Мнения: 302
Док, ако мога да досадя и аз с един въпрос. Blush

Не ми досаждате, споко!  Grinning

При Кака Тина е добре, че има разстояние между вече пробилите централни резци.  Grinning Това ще рече, че има място да се донаместят страничните резци. Всеки практикуващ стоматолог трябва да е достатъчно грамотен ортодонтски, за да ви насочва навреме към специалист, ако се наложи.

Нищо няма да загубиш, ако отидеш на профилактичен преглед, поне при личния стоматолог, ЕтаPeace


# 65
  • Мнения: 2 768
Ще отида, обезателно! Току виж си е изпросила шина, голям мерак й е! hahaha

Благодаря, Док!   bouquet

# 66
  • Майничка
  • Мнения: 12 625
Мисис Уизли, детските рождени дни с над двама присъстващи на тази възраст задължително трябва да протичат с аниматор (може и някой от родителите, ако е с по-здрави нерви и артистични наклонности Laughing). Мястото на провеждане не е толкова важно. За съжаление, това е грубата истина.
За момчета (и не само) може да платите 2-3 общи игри в боулинга на "Ескалибур" или Новотела. За картинг искат ръст мин.1,40м, така че някой може и да не намаже на тази възраст. При Каспър имат също големи зарибявки, децата много се кефят, даже и 4-5 клас (проверено).
Или една идея на щерката, но за малка група и хубаво време: таткото (може и с помощник) подбира вярна дружина с все раници в събота, товари ги на първия рейс за Храбрино, оттам рейд до х."Родопски партизани" и обратно и хващат последния рейс наобратно. Мамата подготвя сандвичи за из път, а след пристигането в Пловдив се почерпват по торта в сладкарница или в къщи. Съкратената версия: заменяме Храбрино с Бунарджика (може и с Младежкия хълм, ако се качват често на Бунарджика), малко спортни занимания на площадката под Альоша и мелба в "Стената". Сандвичите и раничките обаче задължително остават!

# 67
  • Мнения: 1 671
Гаргамела, благодаря, страшно ми хареса идеята за пикник!
Ще се консултирам с бъдещия второкласник, вярвам че и той ще се запали!

# 68
  • Мнения: 10 758
Уф, отдавна не съм влизала в първолашката тема Blush
Моли Уизли, честит рожден ден  bouquet
Много здраве, щастие и късмет ти желая Hug
Ще прочета довечера какво сте писали.А сега ще ви задам няколко въпроса...
На щерката й дадоха списък със 7 книги, които трябва да прочете.Да, ама тя до тук е прочела една цяла и 3 до половината.И не иска, и не иска да чете това диване, и тва си е Close
При вас как е?
Списък с тетрадките и тем подобни нямам.
Дали го има в тази тема или да го диря другаде?

# 69
  • Мнения: 1 671
Благодаря, момичета, за пожеланията. Почерпката е в календарната тема  Laughing

Цомбе, в предната тема в последните две-три страници сме писали кой как и колко книги е прочел. Моят син е прочел пет-шест, но нито една до края Laughing

# 70
  • Мнения: 10 758
Благодаря, момичета, за пожеланията. Почерпката е в календарната тема  Laughing

Цомбе, в предната тема в последните две-три страници сме писали кой как и колко книги е прочел. Моят син е прочел пет-шест, но нито една до края Laughing
Ааа, ще ходя да си хапна и пийна тогава в Календарната.И подарък щи донеса Wink

Абе знам си аз, че мойто е диване, хич не й се чете.Само момчета са й в главата ooooh!
Ще се поразровя и в последната тема Peace

Благодаря ти Hug

# 71
  • Мнения: 11 607
Уф, отдавна не съм влизала в първолашката тема Blush

Първолашка..... Naughty Naughty Crossing Arms Crossing ArmsПърволаци тук нЕма! Всички са (почти)второкласници!

Моята само една до половината е прочела!

# 72
  • Мнения: 10 758
Уф, отдавна не съм влизала в първолашката тема Blush

Първолашка..... Naughty Naughty Crossing Arms Crossing ArmsПърволаци тук нЕма! Всички са (почти)второкласници!

Моята само една до половината е прочела!
Е има месец до втори клас де Mr. Green
Уф,значи викаш,  да не се притеснявам, че само мойто не чете Wink
Успокоих се.

# 73
  • Мнения: 1 030
Ох най-сетне,спокойствие от деца вече ми пуши главата.Така,Гери,мила да си жива и здрава и много желана жена и майка една силна прегрътка и Весел Празник на цялото ви семейство! Hug То аз ако не е ръчкам да чете мислите ли,че ще чете щото съм си в нас и има контрол ако бях на работа улица здравей.Док,нещо не са ми ясни заболекарските пособия но въпроса ми е следния.Сменят ли се кътните зъбки?Имаме четри пломби на кътни зъби. ooooh!

# 74
  • Мнения: 302

Кои кътници, птичке? Ако говориш за най-последните зъбки в устата на Йоана - НЕ. Не се сменят! Много да ги пазите, ей!   Wink

Общи условия

Активация на акаунт