Нежелани реакции след ваксини

  • 54 526
  • 64
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 5 022
Нежелани реакции и при двете деца след ваксинация: зачестяват много боледуванията - според мен, спада имунитета, появяват се много обриви / и двамата са с АД /, дори и да са затихнали съвсем в момента и температура, естествено, ако я броим...Според джипито не можело да има връзка между АД и дадената ваксина... Thinking
А според мен има...ама майката...кой  " лекар" я слуша?! Peace

# 16
  • Мнения: 143
В началото детето ми получи алергичен обрив по цялото тяло, а в по-късен етап започнаха боледувания: на около 1г.4мес. ларингит, а след месец от ларингит в рамките на 2 дена се обръщаше на спастичен бронхит, след време се появиха и асматичните пристъпи. Започнахме лечение с хомеопатия. Сега детето ми е здраво. Според хомеопатичката проблемите са се появили в следствие на БЦЖ - ваксината, в тази посока премина и лечението, което доказва предположението й.

# 17
  • Мнения: 1 586
Бучките и белзите (приличащи на синини с неправилна продълговата форма) от ДТК имунизациите в гръбчето на дъщеря ми личаха и половин година след поставянето на ваксините. Температура, плач, сънливост, болезнени отоци - тези "нормални" реакции също не ни подминаха.

# 18
  • София
  • Мнения: 6 363
Бучките и белзите (приличащи на синини с неправилна продълговата форма) от ДТК имунизациите в гръбчето на дъщеря ми личаха и половин година след поставянето на ваксините.

писа се хиляда пъти, че ДТК не се поставя "в гръбчето"... Sad

# 19
  • Мнения: 1 586
Ами нека се пише още, но на листовката на българската ДТК ваксина, която се поема от касата, си пише точно в гръбчето да се слага. Преди повече от 3 години се "карахме" с педиатърката за това, даже пуснах запитване до МЗ, на което ми отговориха, че тя е права да я поставя в гръбчето според инструкциите на производителя...

# 20
  • София
  • Мнения: 4 423
Темата е много интересна, особено за такива като мен, които не ваксинират все още децата си, бих искала да чета препатили хора, а не предположения.
Благодаря за темата Peace

# 21
  • Мнения: 4 150
Моментни рекации от ваксини много....Дьлготрайните реакции са тайна zа  населението и са описани в регистьра на фармацевтичната компания проиzводител.Който ги прочете никога няма да ваксинира с ниЩо.

# 22
  • Мнения: 1 559
Аз съм направила гърч след ваксина. След въпросната ваксина съм започнала често да боледувам и са последвали още два фебрилни гърча.
Майка ми ми разказа тази история доста отдавна (още нямах дете и не се вълнувах от имунизации), та не помня каза ли ми за коя ваксина става дума. Тя ме е ваксинирала сляпо и послушно, защото "така трябва" и така е "по-безопасно".
ще видя дали в бебешкия ми картон е отбелязано нещо и ще разпитам майка ми подробно като се видим (въпреки че едва ли умира от желание да си спомня).

# 23
  • Мнения: 262
веднъж вдигна температура,а на 1.1м разви рубеола.

# 24
ДТК на 4 м. детето ми беше прието в болница, там отрекоха да е от ваксината и я лекуваха от бъбреци при стерилна урина и перфектна ехография, след болницата кошмарът продължи с още температури и антибиотици. Повече от 4 месеца ходене по мъките. Интересното беше, че всеки виждаше как на детето нищо му няма , а има температура. Сега сложихме с много страх последната ваксина ДТК. Купихме си я - уж подобрена....Момиченцето ми 5 ден е с температура до 39.7. Отново ми вдигат рамене, но този път педито явно се убеди, че е от прословутата ваксина. Нищо , че преди време ми съсипаха детедо с абокати и венозни антибиотици за бъбреци..... Дано някой прочете това и накрая да спрат с този геноцид

# 25
  • Мнения: 3 506
При сина ми - влошено настроение, раздразнителност, плачливост, влошен апетит. Продължаваха поне 3-4 седмици след ваксина (ДТ + полио капки). Наблюдавах го три пъти, абсолютно съм сигурна, че е от ваксината. После спрях да го водя.

Дъщеря ми почти няма ваксини, но наскоро по друг повод лекарката и (хомеопат) ми обърна внимание, че първото и сериозно заболяване като бебе, продължило повече от месец с високи температури и т.н., е започнало дни след реваксинация с хеп. Б ваксина.

Отделно преди седмица на сина ми му се възпали и поду белега от БЦЖ ваксината, излиза, че тая гадост, веднъж сложена, си действа и може да си се възпали по всяко време...

# 26
  • София
  • Мнения: 62 595
Много сериозна тема. Моля, извинете ме за малко отклонение.
По социалистическо време ни ваксинираха в училище (предполагам си го спомняте) и нашите родители научаваха от нас за това събитие. Те не са имали никакъв контрол върху ситуацията, защото това е била общата политика. Представете си - а си гъкнал...

Сега все повече ме притесняват ваксините, защото вече понаучих доста неща за политиката на фармацевтичните компании, държавата и уврежданията. Тръпки ме побиват като си помисля, че преди години не съм поставяла под съмнение ползата от ваксините, нито съм чувала за страничите им реакции. Но и никой (педиатъра) не си е правил труда да ми каже нещо, защото това би подело до светване на червената лампичка в главата ми. Имали сме късмет, че ни се е разминало. Но и аз съм останала с впечатлението, че децата повече поледуваха.
Лекарите не смеят да кажат нищо, защото така са ги учили, а и риска за тях е все още голям.

Но сега всъщност започвам да се замислям все по-сериозно за ползата и вредата от тези програми. Трябва да избирам между риска от странични реакции и риска от тези силно заразни болести. Колкото повече се ровя, толкова по-тежко става решението.

# 27
  • София и Морето от време на време
  • Мнения: 562
Скоро не е писано тук, но да добавя:

Малкият ми син направи реакция на БЦЖ ваксината, която му е била поставена в родилния дом. Мястото се зачерви, подду се и се получи нещо като гнойна пъпка от която текоха секрети известно време. Беше след възраст 4,5м. Сега има голям белег на рамото.

Като се замисля и след другите ваксини е имало реакции, но изразени в чести боледувания.

# 28
  • Мнения: 4 150
Таzи реакция след БЦЖ е доста честа.Остава белег,да.
БЦЖ ваксината е иzоставена в ЕС от доста отдавна,не zнам zаЩо в БГ все оЩе се прави и то на малки бебета. Twisted Evil

# 29
  • Мнения: 143
Моят син правеше чести ларингити, които се обръщаха в спастични бронхити придружени с пристъпи. Когато започна да се разболява всеки месец и се налагаше да пие антибиотик след антибиотик аз се престраших да пробвам с хомеопатия. Първото лекарство, което му изписа хомеопатът (Туберколин) беше насочено по отношение на БЦЖ ваксината и т.к. се повлия добре аз се убедих, че заради нея са били всички проблеми. Сега обаче съм под стрес, т.к. синът ми е пети клас и се налага реимунизация с тази ваксина или греша... Всъщност това е и питането ми: реимунизация ли се прави или само проверка на това дали ваксината е все още активна?
/сигурно не се изразявам правилно, но простете моята некомпетентност по медицинските въпроси/

Общи условия

Активация на акаунт