Нежелани реакции след ваксини

  • 54 587
  • 64
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 506
Според Наредбата за имунизациите на 11 год. се прави проба Манту. Ако пробата е отрицателна, се прави реимунизация с БЦЖ ваксина.

Предполагам знаеш, че вече навсякъде е отречена както пробата Манту, така и реимунизацията с БЦЖ.

# 31
  • Мнения: 143
Благодаря за бързият отговор!
Предполагам знаеш, че вече навсякъде е отречена както пробата Манту, така и реимунизацията с БЦЖ.
И в България ли? В смисъл, мога ли да им откажа манту?

# 32
  • Мнения: 96
 След 3-тия прием на ДТК  на 4.5месеца започна да прави гърчове, диагноза - епилепсия. Симптомите отшумяха около 7- 8-ми месец, изследванията бяха нормални, ЕЕГ - без отклонения, на ТФЕ на 5 месечна възраст видяха нещо в мозъка, което не можаха после да проследят дали е изчезнало (според невроложката с времето минавало), защото фонтанелата му се затвори доста рано. Надявам се да няма трайни последствия Praynig.

# 33
  • Мнения: 3 506
Предполагам знаеш, че вече навсякъде е отречена както пробата Манту, така и реимунизацията с БЦЖ.
И в България ли?
Не!! Навсякъде ОСВЕН в България Confused

А това е българската наредба:
Според Наредбата за имунизациите на 11 год. се прави проба Манту. Ако пробата е отрицателна, се прави реимунизация с БЦЖ ваксина.

Съжалявам, че се е получил неясен първият ми постинг.

А ти Манту можеш да откажеш, разбира се, но ще трябва да се позовеш на други закони и да се разправяш. За идеи можеш да разгледаш тук - линкнатия постинг и следващите няколко, макар че и цялата тема е много интересна.

# 34
  • Мнения: 143

Благодаря за твоята отзивчивост, въпреки лошите новини. Чела съм почти всичко тук, но си помислих, че някой се е сетил да поработи за промяна и видиш ли, аз съм го пропуснала... но уви...за жалост.

# 35
az sum mariq i sum na 11g napravihami edna vak si na i se pitam da li e normalno da subira gnoi i kato q namokri da se podava meso :oops:mnogo se pritesnqvam baby_neutral

# 36
  • Мнения: 5 531
При нас реакция даваше ваксината ДТК. След първият прием Мария запо4на леко да подкашля. След вторият освен температурата отново се появи кашлица която продължи пове4е от месец. Откю4иха се разли4ни алерги4ни реакции и астма. Третата реимунизация беше без коклюш. Сега при навършване на 6г сложихме пре4истена ваксина - Тртраксим. Резултат - силно болки в кра4ето и температура първите 2-3 дена. Нещата сякаш отшумяха за ден и на 4 ден  - реактивен артрит с голям оток в коляното. Носих Мария 3 дена на ръце.

Последна редакция: ср, 09 юли 2008, 10:27 от marychery

# 37
  • Мнения: 31
Моята история е дълга,продължава и до днес.Всичко започна,когато ни биха  заушка, рубеола и морбили ,до тогава проблем с ваксините сме нямали.Първо вдигнахме висока Т,безапетитие,отпуснатост и сънливост.Детето "падна' изведнъж,сринаха го.Започна един безкраен сън,будуваше по 40-60 мин. и после сън 3-4 часа.Изчаках 3 дни уж да отшуми,но не би...Отидохме при педито,прегледа я,останови зачервено гърло(което сигурно си е имала и при поставянето на ваксината0 и се презастрахова като ни изписа Цевзил.Пихме го 4 дни,без промяна,без подобрение.След което пак при педито,което този път изписа капки за вдигане на хемоглобина(ниския хемоглобин водел до сънливост) и категорично отрече да има нещо общо ваксината.Съня се овеличаваше с всеки изминал ден,храненето бе символично.И така докато не дойде момента ,в който тя въобще не се събуди.Постъпихме в болница с диагноза мозачен оток,слънчицето ми гаснеше пред очите ми,не мога да ви опиша чувството на безсилие,гняв и давеща болка,което изпитвах,света ми се преобърна.След лечение с два вида АБ,оводнявания и тн бяхме изписани,теглото ни беше 7,800.Сега сме си у дома пием 5 вида хомеопатични,стигнахме 10 килограма и следим съня.Та в тази връзка моля въпреки че темата е друга да ми кажете колко спят вашите деца 1г.3м.-1г.4м.Тя сега спи общо по 4 часа през деня,което пак ми се вижда много за тази възраст.

# 38
  • Мнения: 6 029
галина82, съжалявам за всичко, което ви се е случило.
За съня - синът ми е на 1год. 3мес. Спи преди обяд 2 часа, следобед 2 часа. Тоест 4 часа, не ми се вижда много.

# 39
  • Мнения: 3 506
Галина82, дано всичко лошо да е зад гърба ви  Praynig И на мене не ми се вижда много 4 часа сън за тази възраст, но децата са различни все пак, дъщеря ми можеше и по 5 часа да спи на тези години, а синът ми едвам откарваше по 1.5-2.5 часа, ако нещо не го разсъни при това... Племенникът ми (1г 3м) сега спокойно спи 3 часа; може и повече, но понеже не го оставят, заспива доста рано вечер (понякога и преди 7). Та ти си знаеш колко е спяло детенце преди, колко му е нощният сън и прочее, ти най-добре можеш да предцениш. А и все пак е в период на възстановяване... Иначе как е?

# 40
  • Мнения: 2 082
на големият ми син-реимунизация ДТ-получи ларингит и цял месец суха кашлица и пръскане с кортикостероиди.две лекарки казаха,че е невъзможно да е от ваксината.третата каза ,че от всяка ваксина може да получи странични реакции...
а многобройните бронхити всеки месец като малък и алергиите сега започвам да ги свързвам с ваксините...

# 41
  • София
  • Мнения: 6 364
а многобройните бронхити всеки месец като малък и алергиите сега започвам да ги свързвам с ваксините...

а може би не трябва да ги свързваш...

# 42
  • Мнения: 2 082
а многобройните бронхити всеки месец като малък и алергиите сега започвам да ги свързвам с ваксините...

а може би не трябва да ги свързваш...

може би не трябва,може би това му е "слабо място'' и както лекарката обясни на някои реакциите са във вид на обрив например,а при нас дава отражение на дробовете...

# 43
  • Мнения: 31
Сега сме много,много по-живички,но аз като че ли още немога да се успокоя и съм нащрек.Благодаря за пожеланията и дано наистина всичко остане зад гарба ни  bouquet

# 44
  • Мнения: 19
здравейте нещо интересно за майките които имат големи деца . Моята е в 5 клас и сега ги ваксинирали за нещо което научихме след самата имунизация и децата не могат да обяснят за какво и с какво са ги имунизирали и от там сега започва проблема. Вече е третият ден и рак ата ни е подута цялата. От тази страница www.paramed.com научавам каква е била тази ваксина БЦЖ.
Но научавам че не са им правили пробата която е ЗАДАЛЖИТЕЛНА. какво да правя и аз не знам ????

Общи условия

Активация на акаунт