Гладене на дрешките на бебчо

  • 2 348
  • 51
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 17 592
Не гладя нищо, което не е сериозно измачкано - разбирай, чаршафчета и пеленки за плота за преповиване - сушилнята ги прави на дъвка. Всичките му дрешки са от немачкащи се материи. Съмнявам се, че мечовците и дрънкулките ще му се присмиват, че е неизгладен. А той определено не проявява никакъв интерес към огледалото.

# 16
  • Мнения: 4 111
Защо се глади - вече са ти отговорили. Аз не гладя откакто сме само на потниче и памперс вкъщи (беше на 5 месеца). Използвам омекотител (бебешки) и няма проблем с мекотата. Ако излизаме може да тръкна с ютията, да не е измачкан.  Rolling Eyes

# 17
  • София
  • Мнения: 2 734
Ами аз да си кажа,че гладя само ако нещо очевидно има нужда да се изглади-разни по-надиплени рокли и блузи и т.н.Иначе откакто се е родила никога,ама никога не съм гладила цялото бебешко пране,просто не смятам,че е нужно,против съм прекалената стерилност около бебето.

# 18
  • Мнения: 4 555
Глади се заради топлинната дезинфекция. Не защото на бабите им е щукнало или защото така е по-красиво.

# 19
  • Мнения: 598
Аз не ги гладя. Нямам време за това, а и на дрехите му не им личи че не са гладени. Не е възможно да му създам абсолютно стерилна среда, а и на кого е нужно това? Но който обича да глади, моля. Въпрос на избор е. Като се замисля за "стерилността" в родилното... То хлебарки ли няма, заразни болни ли няма, всякакви външни хора... Стерилност никаква общо взето.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 735
Глади се,защото се убиват бактерииите при високата температура.Аз обаче едно не мога да разбера-защо пък трябва да се глади отвътре и отвън?Топлината и парата достигат и вътре-това вече ми се струва прекалено.Аз обичам да гладя,но това безмислено мъчение/да обръщам ръкави на бебешки дрешки/ смятам да си го спестя,ако някой все пак не ми даде разумно обяснение. newsm12

# 21
  • София
  • Мнения: 5 079
Целта е да се унищожат микробите от високата Т и всичко да е стерилно.
Ние вече сме големи, но още го гладя, не понасям намачкани дрехи.... Sick

# 22
  • София
  • Мнения: 1 075
Момичета, не сте ли виждали в упътването към шишенцата и бибероните, че следва да се изваряват минимум 10 минути. Как си представяте, че за една секунда ще умрат бактериите върху които сте мацнали с ютия Wink
Ако е с такава цел, трябва да задържите ютията поне 30 секунди, а това ще изгори дрешката, така че дезинфекцията е малко под въпрос.

# 23
  • София
  • Мнения: 3 249
Първоначално гладех педантично всичко. После беба имаше един период, когато много повръщаше. Тогава спрях да гладя, защото не й насмогвах с прането и всичко останало, та и да изгладя 3-4 ката дрехи. Продължих да гладя само бельото - бодита и ританки.

Откакто обаче я захраних, а тя се учи да пълзи, вече нищо не гладя. Едно, че нямам време и второ че не смея да я оставя за секунда без наблюдение, а времето, в което спи, използвам за готвене и всичко останало у дома. А, сетих се и трето - в момента, в който я пусна да пълзи, не остава и помен от изгладено.   33uu

# 24
  • Мнения: 169
100 процента някой ще ни помисли за лоши родители, но когато бебето се роди въпреки всичките натяквания на бабите да му гладим всичко, да преваряваме вода, чашки, чинийки, да го държим само в неговата стая, дори да не го слагаме на нашата спалня и какво ли още не само и само някой бацил да не отиде при детето, ние взехме решение да не му създаваме абсолютно стерилна среда и не съм му гладила дрехите, дори и като новороден. Само първата седмица като се върнах от болницата бабите гладиха, щото аз не бях съвсем на себе си да взимам решения.
Е, детенце порасна здраво и жизнено, за 1г.9м. е настивало 2-3 пъти и му мина за 2-3 дена.
Разбира се гладя само някои неща от естетична гледна точка, чаршафи, одеалца, калъфки, и като поотрасна и почна да носи някои дрехи от по мачклива материя - панталони, ризки, гащиризони...
Разбира се, че във всеки дом трябва да се поддържа хигиена, не говорим за това, а че ние от самото начало сме държахме в нашата среда, не сме му обособявали негова си  Laughing и не съжаляваме.

Иначе за водата - давали сме му изворна Девин, минерална като поотрасна, и чешмяна, нямало е проблеми...

# 25
  • Мнения: 274
Ние все още гладим. Защо са ти обяснили поне 100 пъти. Crazy

# 26
  • София
  • Мнения: 1 248
Глади се за дезинфекция.Но аз не го правя защото използвам сушилня,която е по-добър вариант за убиване на микроби,а и дрехите излизат не измачкани и мекички. Peace

# 27
  • Мнения: 2 677
Всичко наред гладих само през първия му месец, защото дрешките съхнеха навън. Сега гладя само това, което има нужда.

# 28
  • Мнения: 888
Покрай бебка, пак почнах да гладя дрешките и на каката; но не съм педантична в това отношение Wink; случва се да им облека и неизгладени дрешки и не мисля, че е чак такъв проблем Peace

# 29
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Добре е да се гладят бебешките дрешки на първо място от хигиенична гледна точка - парата и топлината от ютията убиват бактериите. То затова по принцип е по-добре и да съхнат дрехите на слънчева светлина. До скоро всичко на моята госпожица беше изгладено, сега не се старая чак толкова.
PeaceПодкрепям

Общи условия

Активация на акаунт