Децата Козирог

  • 9 609
  • 73
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 71
щерката се опита веднъж обаче аз бях толкова ядосана, че и казах че ако повърне ще трябва да го изяде (  Sick) На мен ми се догади..обаче проработи. Тя взе че ми повярва и повече не е пробвала да повръща " по поръчка"

# 31
  • 1st floor
  • Мнения: 9 131
щерката се опита веднъж обаче аз бях толкова ядосана, че и казах че ако повърне ще трябва да го изяде (  Sick) На мен ми се догади..обаче проработи. Тя взе че ми повярва и повече не е пробвала да повръща " по поръчка"
при нас не действа - вече е голяма и знае , че няма да го направя Thinking

# 32
  • Мнения: 2 232
Леле чета и не вярвам на очите си колко прилики откривам на вашите козлета с моят Козел(на 3,5г.).
Особенно ме впечетли за повръщането(с извинение), мислех даже, че нещо не му е наред и се чудех на какъв лекар да го водя. Като не иска да яде, понеже е много злояд а аз го карам той се задавя нарочно и всичко заминава.....
Гнуслив- сакън да не се изцапа, веднага трябва да е обърсан и преоблечен.Като го целуне някой се бърше, хем обича да се глезондри, хем не повече отколкото той иска..
Голям инат, каквото той иска -това трябва да стане, стигало се до тръшкане на земята и сценки на обществени места.
Много е хитър и артистичен, но леееко мързелив, не изпълнява  нареждания от типа:пребери си дрехите, играчките или т.н.
И нещото от което доста се стряскам: отсега проявява огромно влечение към каки, женското тяло и т.н. да не изпадам в подробности.
Ако се сетя още нещо пак ще пиша.

# 33
  • Мнения: 601
.....Най-вбесяващо е като се изяви като борец за справедливост и започне да ми обяснява какво е искала да направи, пък то не станало така и аз затова съм се ядосала. Как ми се ще да млъкне и да се оттегли за 10-на минути в стаята си, докато се успокоя и си спомня, че и аз съм била дете.
Не обичам, че е малко инертна. Като малка и казвах: "Весе, тичай" Тя поема да се затича, но на първата крачка се обръща и ми казва "Защо да тичам?" и не тича.
Като се загледа в някое предаване или се замисли за нещо си изключва напълно и не чува и не вижда какво става наоколо.
Това бяха негативите, иначе е дете "МЕЧТА". ..... Joy
Такам... това+ повръщането важи с  пълна сила за моята щерка- на 6г и 8 м.
Какво да кажа- от малка се средоточаваше за дълго, много самостоятелна, сама се научи да чете, обича да рисува, да смята, да пее и танцува. Малко е непохватна - това не съм убедена, че е от зодията newsm78. Много е чувствителна и честолюбива. Това ме плаши искренно. Ако случайно някой и каже, че лъже се разплаква на секундата и го преживява много тежко  ooooh!. Аз съм много открита, а тя е по-скоро затвотена, общо взето правя всячески опити да съм по-близо до нея, кога по-успешно, кога удрям на камък. Но споделеното тук ми е много интересно   bouquet !

# 34
  • 1st floor
  • Мнения: 9 131
 и моята плаче , когато я обвиняват , че лъже , а пък тя не лъже...

# 35
  • Мнения: 3 336
щерката се опита веднъж обаче аз бях толкова ядосана, че и казах че ако повърне ще трябва да го изяде (  Sick) На мен ми се догади..обаче проработи. Тя взе че ми повярва и повече не е пробвала да повръща " по поръчка"


 hahaha

Това ще го пробвам, докато още се впечатлява Laughing Мерси за идеята Hug

# 36
  • Мнения: 71
hahaha

Това ще го пробвам, докато още се впечатлява Laughing Мерси за идеята Hug

 smile3521 Моля, дано проработи и при вас!   Wink

# 37
  • Мнения: 690
За козирози ли ще говорим? Около мен ги има бол. Майка, свекърва, мъж и дъщеря. Питате ли ме????  newsm78
Чета, чета, чета, ами всичко е все едно аз съм го писала. Ако тръгна да разказвам случки и събития, ще стане цял роман.
Но мога само да допълня (тъй като имам и наблюдения върху големи кози) - много са упорити, обичат дома и семейството и са много чувствителни. Това май го бяхте писали вече!
А за повръщането - моята е на 12г. и 8 м. и ... пак си е същото. А, между другото, забелязала съм, че са големи чревоугодници. Като беше малка, това й беше реакция на прехранването. Нахранила се е, но аз не съм забелязала, има още една лъжичка в купичката. Не ми отказва, изяжда я, но после - връща ресто.
А какво ще кажете за сърденето. Имах една такава ситуация. След изчерпване на всички възпитателни методи - наказания, повишаване на тон и шляп по г....то, реших, че ще се разсърдя и няма да й говоря. Резултатът беше - няма извинявай, няма моля. Една седмица си контактувахме с посредник (таткото). Все едно тя ми беше сърдита. Чувстваше се засегната. Не направи тя първата крачка в помиряването. Щом аз се сърдя, като ми мине, аз трябва да отида при нея. Ужас направо.

# 38
  • Карлово
  • Мнения: 4 674

А какво ще кажете за сърденето.
Моята козичка не понася да и се сърдят. Направо се разболява. Първа прави крачка за помирение. Иска обяснение, извинява се, коригира се, поне за момента. Може по нататък да стане неотстъпчива, но с майка овен не вярвам.

# 39
Аз смея да кажа, че съм експерт по козирозите. Голямата ми дъщеря е козирог (7 г.), съпругът ми, е козирог, майка ми, сестар ми и доскоро шефа ми беше козирог. Изобщо оградена съм от козирози във всички възрасти.

Момиченцето ми е общо взето кротко и много деликатно дете. Много е наблюдателна и със силно развита памет. Още от съвсем малка запомня всичко, което веднъж е видяла. Любознателна е и много умна, макар, че с възрастта започва да става мързелива и да се опитва да се измъкне от задълженията свързани с училище. Тзи година ще бъде втори клас и през лятото трябва да прочете много книги. Отказва да чете, това което не и е интересно. Изобщо тръдно е да накараш Козирога да върши нещо, което той не е убеден, че е важно и необходимо. Много е честолюбива. Козирозите обичат семейството и роднините си и се чувставт добре в тяхната компания. Нещо много важно - храната им винаги трябва да е топла. И много трябва да ги хвалите, защото те винаги са прави и всичко правят най-добре. Много тежко е за един Козирог да си признае, че е сгрешил. Готови са да се поправят, само да не им натяквате че са сгрешили. 

# 40
  • Карлово
  • Мнения: 4 674
Нещо много важно - храната им винаги трябва да е топла.
Те ли изискват топла храна или е препоръчително, защото е полезно.

# 41
  • Мнения: 2 700
Готови са да се поправят, само да не им натяквате че са сгрешили. 

Абсотютно си права. Като се замисля е точно така.
Благодаря, че го формулира  bouquet

# 42
  • Мнения: 1 446
[Хихи, и ние сме в подобна схема - каката е козирог, малкия - овен, аз съм телец, а мъжа ми близнак  Laughing
Казва, че му е много трудно с три рогати...
По темата - детето козирог... ох, ще споделя за моето без да правя обобщения.
Много своенравно, голям чешит. Обича да командва, да управлява, да нарежда.
Много докачливо и сръдливо, с изострено чуство за достоинство и гордост.
Силно развито собственическо чуство, напр. "това е моята приятелка, тя си е само моя и няма право да играе с други деца. Ако  го прави аз ще съм дълбоко обидена..."
Не са от тези, които обичат да ги мачкат и лигавят, като я целуна бърза да се избърше  Laughing
Това се сещам.
 
Ох , Боже вси едно аз съм го писала. Аз - телец , баща - близнаци и дете - козирог.

# 43
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 371
И аз си имам малка козичка Mr. Green,а аз самата съм теле,таткото е риба и се очертава да има як сблъсъл на характери,рога и инати от сега Crazy

# 44
  • Мнения: 3 336
За топлата храна - моите не подбират, така съм ги свикнала Laughing Млякото се пие на стайна температура, вода не им топля. Само обяда и вечерята са им топли. Другото може и от хладилника Wink

Общи условия

Активация на акаунт